الهی برات بمیرم منیژه!منیژه حکمت در بخشی از نشست «شهر موشها2» گفت:«نامه من برای تولید این پروژه 9 ماه است که در سازمان فرهنگی – هنری شهرداری بی‌پاسخ مانده است. تنها آقای منتظرالمهدی، ناجی هنر به ما کمک کردند. چون برای ساخت فیلم به سوله خاصی احتیاج داشتیم و ایشان به‌طور رایگان دراختیار ما قرار دادند.» در این هنگام عروسک «موشی» با صدای خانم ایرانیان خطاب به منیژه حکمت گفت: «الهی برات بمیرم منیژه!»

 

به گزارش شبکه ایران و به نقل از «شرق» برگزاری نشست مطبوعاتی فیلم «شهر موش‌ها 2» با حضور عوامل فیلم روز یکشنبه 9 تیر در باغ – موزه قصر، این پروژه سینمایی متعلق به بخش خصوصی را وارد فاز جدیدی کرد.
در این جلسه، مرضیه برومند، کارگردان، منیژه حکمت و علی سرتیپی، تهیه‌کنندگان فیلم، محسن شاه‌ابراهیمی، طراح صحنه و دو عروسک «موشی» و «موشه»، سخنگویان «شهر موش‌ها 2»، حضور یافتند و به سوالات حاضران پاسخ دادند. به نظر می‌رسید دست‌اندرکاران این نشست خبری برای جذابیت بخشیدن به برنامه خود، از پیش فیلمنامه‌ای نوشته بودند که از خلاقیت منحصربه‌فردی برخوردار بود؛ به‌طوری که اظهار شادمانی و خنده حضار در واکنش به صحبت‌های سخنگویان «شهر موش‌ها 2» همین نکته را تاکید می‌کرد.

 

در جزییات این فیلمنامه از قبل درخواست شده بود که خبرنگاران مدعو همراه خود کودک بیاورند. به همین دلیل حضور دختران و پسران خردسال در این نشست خبری این نوید را داد که «سینمای کودک» که سال‌ها مغفول مانده، قرار است در این دوره بی‌رونقی با ساخت فیلمی خوش‌ساخت و مخاطب‌محور، دوباره جان تازه‌ای بگیرد. روی صندلی هر میهمان سبدهای هدیه‌ای بود که در آن عروسک «کپل‌» و پتوی خال‌خالی همرنگ لباس کپل، گردو، لیوانی منقوش به موش و فیلم و مجموعه «شهر موش‌ها» قرار داشت.

 

توضیح دلایل این نکته هم در سخنان مرضیه برومند نهفته بود: «ما به این دلیل از بچه‌ها در این نشست دعوت کردیم تا نسل قدیم را با نسل جدید پیوند بزنیم.» درابتدای مراسم تصاویری از «شهر موش‌ها 1» به نمایش درآمد و ادامه نشست شروع شد. همکاری‌نکردن سازمان‌های دولتی مبحثی بود که تهیه‌کنندگان فیلم به آن اشاره کردند. علی سرتیپی دراین‌باره گفت: «پیش‌تولید این فیلم هفت‌ماه به طول انجامید و با قاطعیت می‌توان گفت که هیچ فیلمی در بخش خصوصی به این شکل تولید نشده. ارگان‌های دولتی هیچ کمکی به ما نکردند و تنها دو شرکت «کرمان موتور» و «تاژ» اسپانسرهای این پروژه هستند.»

 

منیژه حکمت در ادامه عنوان کرد: «نامه من برای تولید این پروژه 9 ماه است که در سازمان فرهنگی – هنری شهرداری بی‌پاسخ مانده است. تنها آقای منتظرالمهدی، ناجی هنر به ما کمک کردند. چون برای ساخت فیلم به سوله خاصی احتیاج داشتیم و ایشان به‌طور رایگان دراختیار ما قرار دادند و از آقای منتظرالمهدی نهایت سپاس را داریم. در این هنگام «موشی» با صدای خانم ایرانیان خطاب به منیژه حکمت گفت: «الهی برات بمیرم منیژه!» که با خنده حضار همراه شد. در این جلسه مسوولان و هنرمندان هم حضور داشتند، از جمله مرتضی احمدی، فرهاد توحیدی، مرتضی کاظمی، فریدون عموزاده‌خلیلی، سیدغلامرضا موسوی، آزاده پورمختار، هنگامه بهرام شاه‌محمدلو، پگاه آهنگرانی، همایون اسعدیان، حسن نجاریان، مجید جوزانی.
مرضیه برومند در ابتدای سخنانش از حضور مرتضی احمدی در این جلسه تجلیل کرد و افزود: «افتخار همه ماست که آقای احمدی در این جلسه حضور دارند. به برکت حضور ایشان «شهر موش‌ها 1» ساخته شد و امیدوارم همچنان بزرگواری‌اش را از ما دریغ نکند و به ما همچنان دلگرمی دهد و از همین‌جا دست‌شان را می‌بوسم.»

مرتضی احمدی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حضورشان در «شهر موش‌ها 1» چگونه بود، عنوان کرد: «من در این فیلم نقشی نداشتم. خانم برومند هرجا حضور پیدا می‌کنند با من هم تماس می‌گیرند و من هم به این دلیل در این جلسه حضور داشتم.» در ادامه سخنگویان «شهر موش‌ها 2» که در ابتدا با هم جدل داشتند و هریک تنها خود را سخنگو می‌دانست و البته درنهایت به این نتیجه رسیدند بهتر است با هم همکاری کنند، عنوان کردند که سایت «شهر موش‌ها 2» هم راه‌اندازی شده است. «موشه» با صدای آقای ‌بهرانی اعلام کرد: «در این سایت ما خودمان با خودمان مصاحبه می‌کنیم و شما هم می‌توانید عکس و خبر را بخوانید و نظر دهید منتها اگر با نظرتان حال کردیم، اوکی می‌کنیم در غیر این صورت کلا آی‌پی‌تان را بلاک (Block) می‌کنیم!»
منیژه حکمت درباره تولید این فیلم که قرار است شهریورماه آینده کلید بخورد گفت: «چند سال است که به‌عنوان تهیه‌کننده دنبال این بودم که باوجود نبود زندگی اجتماعی در ایران و فضای مجازی عجیب و غریب، فیلمی بسازم تا در اکران موفق شود. به اتفاق گروه صدواندی نفری، آقای فرهاد توحیدی و خانم برومند فیلمنامه فیلم را نوشتند که فیلمنامه خوبی شده و امیدواریم مجموعه شرایط دست‌دردست هم دهد تا در زمان اکران فیلم که نوروز 1393 خواهد بود، موفق شویم. سعی هم می‌کنیم زمان فیلم از 80 تا 90دقیقه بیشتر نشود. چون بچه‌ها بیشتر از این طاقت ندارند.»
در ادامه نشست، کارگردان فیلم، درباره نگارش فیلمنامه توضیح داد: «فیلمنامه بر اساس طرحی از آقای توحیدی توسط ایشان به نگارش درآمد و الان هم با مشاورت من، آقای توحیدی در حال نگارش هستند. امیدوارم جوابگوی توقعات باشد. البته این را باید بگویم که قصد رقابت با نمونه خارجی ندارم. ما می‌خواهیم سینمای کودکی با مختصات فرهنگی خودمان داشته باشیم. این فیلم یک فیلم کاملا عروسکی است و هرجا لازم باشد از روش C.G.I استفاده خواهیم کرد.»

او در پاسخ به سوالی که آیا «شهر موش‌ها 2» قرار است رقیب «کلاه قرمزی» باشد تا رفیق آن، توضیح داد: ««شهر موش‌ها» مادر «کلاه قرمزی» است. چگونه می‌شود مادر با فرزندش رقابت کند. حالا فرزند چه بلایی سر ما درمی‌آورد نمی‌دانم!» برومند نیز عنوان کرد: «من می‌دانم که همه از «شهر موش‌ها» خاطره دارند. به همین دلیل به‌عنوان مادر سعی می‌کنم همه‌جا از حقوق بچه‌ها و سینمای کودک دفاع کنم. امیدوارم مسوولان هم از چنین حرکاتی حمایت کنند. البته این را هم باید بگویم من حال و هوای سینما را دوست ندارم و بیشتر مایلم در تلویزیون کار کنم. چون خیلی روابط در سینما را نمی‌شناسم، منتها از روزی که درگیر این کار شدم به جای اینکه دوستان به من امید دهند، من را می‌ترساندندکه چطوری می‌توانی با سینمایی‌ها کار کنی. بالاخره با خانم حکمت دعوا می‌شود و از این حرف‌ها. باید بگویم بهتر است سینمایی‌ها یک مقدار خوش‌بین باشند و ضعف‌های اخلاقی‌شان را برطرف کنند. الان رییس‌جمهوری که با شعار امید و تدبیر آمده، چگونه می‌تواند کار کند درحالی که خودمان امید نداریم؟»

در میانه نشست ناگهان «مخمل» با صدای بهرام شاهدمحمدلو حضور پیدا کرد که یادآور سریال «خونه مادربزرگه» بود و البته مجریان موش فرار را بر قرار ترجیح دادند. این گربه خاطره‌انگیز در ادامه پس از سلام و احوالپرسی گفت که اشتباهی به این نشست آمده و از همه خداحافظی کرد. منیژه حکمت در این جلسه نوید داد که قرار است همزمان با اکران فیلم، عروسک شخصیت‌های داستان با کیفیت عالی به بازار عرضه شود. او  برآورد هزینه را چنین عنوان کرد: «تا این لحظه 4/5 میلیاردتومان برآورد هزینه کرده‌ام. البته به دلیل عدم تعادل بازار و بالارفتن قیمت‌ها برآورد مالی امروز با 9 ماه پیش تفاوت زیاد دارد.» همچنین «حکمت» پیش‌بینی فروش فیلم را بالای 10میلیاردتومان تخمین زد.
در پایان این نشست، موسیقی و شعر «شهر موش‌ها» توسط گروه پالت به‌طور زنده اجرا شد.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
برنامه جنجالی و پرحاشیه امشب مجدد پخش می‌شود
برنامه جنجالی و پرحاشیه امشب مجدد پخش می‌شود
مترجم مهمت در پایتخت 5 کیست | نگین میرزایی کیست
مترجم مهمت در پایتخت 5 کیست | نگین میرزایی کیست
شهرام شکوهی در کدام بیمارستان بستری شده  است | وضعیت شهرام شکوهی در بیمارستان
شهرام شکوهی در کدام بیمارستان بستری شده است | وضعیت شهرام شکوهی در بیمارستان
تبلیغات
loading...
نظرات