خرید اینترنتی با سوءاستفاده از اعتمادرئیس پلیس فتای استان مرکزی از دستگیری یک کلاهبردار اینترنتی در این استان خبر داد.

 

به گزارش ابتکار، سرگرد مصطفی نوروزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش، بررسی موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتا قرار گرفت و تحقیقات برای شناسایی متهم آغاز شد.

 

وی افزود: در تحقیقات کارشناسان فتا عامل این برداشت‌های غیرمجاز شناسایی و پس از هماهنگی قضایی وی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی دلالت داده شد.

 

نوروزی ادامه‌داد: متهم پس از دستگیری ابتدا منکر ارتکاب به هرگونه جرمی شد اما پس از روبرو شدن با مستندات و ادله که کارشناسان پلیس فتا، لب به اعتراف گشود و جرم مرتکب شده را پذیرفت.

 

وی در بیان علت وقوع این جرم نیز گفت: متهم در اعترافات خود اذعان داشت که با سوءاستفاده از اعتماد یکی از آشنایانش کارت عابربانک وی را به بدون اطلاع و اجازه وی برداشته و در چندین مرحله اقدام به خرید کالا از طریق دستگاه‌های POS کرده است.

 

رئیس پلیس فتای استان مرکزی رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل و تکنولوژی جدید را مورد تاکید قرار داد و از کلیه شهروندان خواست قبل از استفاده از ابزار و دستگاه‌های نوین، در کنار آشنایی با روش کار آن، نکات ایمنی در سلب هر گونه سوءاستفاده از آن را نیز فرا گیرند.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
چرا فیلمی درباره «سینما رکس» ساخته نشده است؟
چرا فیلمی درباره «سینما رکس» ساخته نشده است؟
حمله هکر نوجوان به سرورهای اپل نافرجام ماند
حمله هکر نوجوان به سرورهای اپل نافرجام ماند
خبر درگذشت بازیگر طنز معروف تکذیب شد
خبر درگذشت بازیگر طنز معروف تکذیب شد
تبلیغات
loading...
نظرات