متهم: قرص می‌خورم چیزی یادم نمی‌آید!جوانی که متهم است در پی یک تصادف جزئی، راننده ۶۰ ساله ای را به قتل رسانده است عصر چهارشنبه گذشته در بازسازی صحنه قتل عنوان می کرد که چیزی از ماجرای درگیری را به خاطر ندارد!

 

به گزارش خراسان، خرداد گذشته مرد بازنشسته ای قصد داشت خودرواش را در منطقه احمدآباد مشهد پارک کند اما هنگام پارک، قسمتی از خودرو با خودرویی که از قبل در همان محل پارک بود برخورد و خسارت جزئی به خودرو پارک شده وارد کرد. دقایقی بعد وقتی افسر راهنمایی و رانندگی به محل تصادف رسید به راننده مقصر گفت: خسارت بسیار جزئی است، بهتر است مشکل را به صورت توافقی حل کنید.

 

این گزارش حاکی است: در حالی که اختلاف نظر دو راننده روی مبلغ ۸۰ یا ۵۰ هزار تومان خسارت مورد ادعا ادامه داشت راننده مقصر سوار بر خودرواش شد تا آن را در حاشیه خیابانی دیگر پارک کند. راننده دیگر که احتمال می داد راننده از صحنه حادثه فرار کرده است به همراه پسر جوانش که حدود ۳۰ سال دارد در خیابان های اطراف به دنبال خودرو راننده مقصر گشت تا این که خودرو را در مقابل مطب پزشکان یافت. او و فرزندش در کناری به انتظار راننده نشسته و خودرو را زیرنظر گرفتند. پس از گذشت دقایقی مرد راننده به همراه همسرش از مطب پزشک خارج شدند و بدین ترتیب درگیری میان آن ها شروع شد و در این درگیری راننده مذکور مقابل چشمان وحشت زده همسرش، خون آلود روی زمین افتاد و بیهوش شد. مجروح این حادثه چند روز بعد در بیمارستان جان سپرد و بدین ترتیب یک پرونده جنایی مقابل قاضی ویژه قتل عمد گشوده شد.

 

بنابراین گزارش، اگرچه پدر متهم در ابتدای دستگیری و در بازجویی های انجام شده توسط مقام قضایی عنوان کرد که من با مرد بازنشسته درگیر شده ام اما او عصر چهارشنبه و در بازسازی صحنه جنایت، اظهارات قبلی خود را پس گرفت و گفت فرزندم با مرحوم درگیر شده بود!

 

وی در عین حال ادعا کرد هنگام درگیری پای راننده مقصر سر خورد و با سر به زمین افتاد اما نتوانست به درستی چگونگی افتادن وی را بازسازی کند. در ابتدای بازسازی صحنه جنایت، ابتدا کارآگاه حمیدفر (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از پرونده پرداخت سپس قاضی موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد) از مرد ۵۸ ساله (یکی از متهمان) خواست تاماجرا را توضیح دهد. او در برابر دوربین قوه قضاییه گفت: مرحوم ۳ اشتباه کرد اول این که بد رانندگی می کرد که به خودرو ما خسارت زد. دوم این که از محل فرار کرد و سوم این که به عهد و پیمان خود وفا نکرد!

 

او سپس ادامه داد: وقتی او را دیدم که از مطب خارج شد گفتم شما قرار بود خسارت بدهید ولی او گفت: نمی دهم ما با هم قراری نداشتیم. در این لحظه پسرم عصبانی شد و سنگی را از پشت درخت برداشت و به طرف خودرو او پرت کرد. من دست فرزندم را روی هوا گرفتم ولی او (مقتول) وقتی از روی سکوی سیمانی به طرف ما می آمد سر خورد و سرش به آسفالت خیابان اصابت کرد. در پی اظهارات این مرد قاضی ویژه قتل عمد پرسید وقتی او (مقتول) از روبه روی شما می آمد اگر پایش سر می خورد باید با صورت به زمین می افتاد نه از پشت سر!! که در این هنگام متهم پاسخی نداد و سکوت کرد.

 

در ادامه بازسازی صحنه جنایت مقام قضایی از همسر مقتول نیز خواست تا آن چه را مشاهده کرده بود توضیح دهد. او گفت: من منتظر همسرم بودم ولی او دیر کرد وقتی از او علت را پرسیدم ماجرای تصادف جزئی را بیان کرد. وقتی از مطب بیرون آمدیم این دو نفر ( اشاره به متهمان) اینجا نشسته بودند آن ها با دیدن ما از جایشان بلند شدند مرد ۵۸ ساله گفت: مگر قرار نبود پول مرا بدهید! همسرم گفت: الان پول همراهم نیست ولی در یک لحظه پسر او سنگی را برداشت و به خودرو ما زد و در همین حال گفت: حالا داری؟ چند بار دیگر هم سنگ پرت کرد که به ماشین خورده بود. همسرم جلو آمد که با پدر او صحبت کند گفتم جلو نرو! ولی ناگهان دیدم ۲ دست به سینه همسرم خورد و او از روی سکوی سیمانی با پشت به زمین افتاد وقتی سرش را میان دستانم گرفتم دیدم از دهان و بینی اش خون جاری شد.

 

یکی از شهروندان با اورژانس تماس گرفت در این هنگام مرد ۵۸ ساله کنارم ایستاد و گفت: من این کار را کردم شما هم چیزی نگویید!! گزارش خراسان حاکی است: یکی از شاهدان عینی نیز مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و گفت: وقتی سر و صدا شد دیدم این جوان (اشاره به متهم) به سمت خودرو سنگ پرت می کند و با مقتول گلاویز شدند اما او ناگهان با دست به سینه مرد ۶۰ ساله زد و او را هل داد که او هم با پشت به زمین افتاد ولی پدرش در حال جداکردن این دو نفر بود. قاضی موحدی راد سپس از فرزند متهم ۵۸ ساله پرسید شما صحنه حادثه را توضیح بدهید؟ اما او گفت: من قرص می خورم و چیزی را به خاطر ندارم! مقام قضایی پرسید پس چگونه بسیاری از جزئیات این حادثه را تشریح می کنی؟

 

او گفت: دیگران روز بعد برای من گفتند من هم آن ها را تکرار می کنم. صحنه درگیری را هم چند روز بعد در بیمارستان متوجه شدم!! این گزارش حاکی است: با پایان یافتن اظهارات متهمان، مقام قضایی دستور پایان بازسازی صحنه جنایت را صادر کرد و ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند.

 

سابقه خبر

 

اوایل خرداد گذشته مرد ۵۸ ساله ای که احتمال می داد راننده مقصر پس از یک تصادف خسارتی جزئی از محل فرار کرده است به همراه فرزندش به تعقیب خودرو مذکور پرداخت و راننده را مقابل مطب پزشک یافت و با یکدیگر به مشاجره پرداختند اما لحظاتی بعد درگیری آغاز شد و فرزند ۳۰ ساله وی طبق اظهارات شاهد عینی، راننده ۶۰ ساله را هل داد و باعث مرگ وی شد. تحقیقات در این باره ادامه دارد.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
جزییات خطر سقوط جرثقیل در کرج | علت مسدود شدن خیابان بهشتی
جزییات خطر سقوط جرثقیل در کرج | علت مسدود شدن خیابان بهشتی
جزئیات اعتراف قاتل مریم فرجی  |  اعترافات قاتل مریم فرجی
جزئیات اعتراف قاتل مریم فرجی | اعترافات قاتل مریم فرجی
حمید مظلومین کیست | محمد رضا مظلومین کیست | بیوگرافی حمید مظلومین و زندگینامه محمد رضا مظلومین | نام سلطان سکه
حمید مظلومین کیست | محمد رضا مظلومین کیست | بیوگرافی حمید مظلومین و زندگینامه محمد رضا مظلومین | نام سلطان سکه
تبلیغات
loading...
نظرات