طریقه شستن کلم بروکلی | 5  روش برای شستن کلم بروکلی

استفاده از میوه‌ها وبزی های تازه در رژیم غذایی امری حیاتی است اما نه همراه با حشرات، مواد شیمیایی و باکتری‎هایی که همراه با آن است. پس برای از میان بردن باکتری‌ها، کثیفی و پسماندهای شیمیایی، حتماً میوه‌ها و سبزی ها را قبل از مصرف به خوبی بشویید.

 

اصول شستن کلم بروکلی

 - کلم بروکلی را زیر شیر آب قرار بدهید. با دستتان یا برس تمام قسمت‌هایش را خوب تمیز کنید. وقتی تمام شد، با یک حوله تمیز آرام خشک کنید و برای پختن آماده‌اش کنید.
- کلم بروکلی را بین 5 تا 10 دقیقه داخل سرکه بگذارید. وقتی که کاملا خیس خورد، با آب خوب بشویید و سپس با حوله‌ای تمیز خشک کنید.
- کلم بروکلی را داخل آب نمک به مدت 5 تا 10 دقیقه قرار بدهید،  تا پشه‌ها از لابه لای آن بیرون برود و بعد از آن با آب، کلم را بشویید.
- برای انگل‌زدایی، ابتدا به مدت 10 دقیقه بروکلی‎ها را در سه لیتر آب ولرم همراه با یک گرم (نصف قاشق چای خوری) پودر پرکلرین 70 درصد خیس کنید. سپس کلم انگل‌زدایی شده را از روی آب جمع کنید و آن را دوباره با آب سالم بشویید تا باقی مانده مایع ضدعفونی کننده از آن جدا شود.
- یک روش دیگر هم برای از بین بردن انگل های بروکلی گذاشتن آن در آب جوش به مدت 3 دقیقه است. به این ترتیب می توانید با خیال راحت از این سبزی مفید استفاده کنید.

 

 

 


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )