ابوصهیب فرانسوی کیست | ماجرای پیوستن تاجر مسیحی به داعش

گروه بین الملل مشرق - اخیرا داعش در فیلم ها و تصاویر خود بر روی یک پیرمرد با ریش های قرمز مانور می دهد. در فیلم اختصاصی منتشر شده از سوی داعش، این فرد در برابر دوربین خود را معرفی کرده و فرازها و فرودهای زندگی خود را پیش از پیوستن به گروه تروریستی داعش بیان می کند. او در این فیلم خود را «ابو صهیب» فرانسوی معرفی می کند.

"ابوصهیب الفرانسی” که ریش بلند قرمز، لباسی بلند و تفنگی بر دوش دارد، در این نوار ویدئویی خود را رئیس یک شرکت معرفی کرده که به واسطه کارش به ۳۸ کشور جهان نیز سفر کرده است. او می گوید با شنیدن خبر تاسیس خلافت در سرزمین‌های تحت کنترل داعش در عراق و سوریه توسط "ابوبکر البغدادی” در ژوئن ۲۰۱۴، راهی سوریه شده است.

اندکی درنگ در اطلاعاتی که او از خود منتشر می کند، بیانگر مشکوک بودن وی و گذشته وی است تا حدی که حتی بیننده عادی هم مظنون به پشتیبانی سرویس های امنیتی و شبکه های وی در کشورهای مختلف می شود. او به عنوان یک فرانسوی مسیحی به عربستان سفر می کند و در بیابان های حجاز به یکی از بزرگترین مردان در کسب و کار در عربستان سعودی تبدیل می شود.

خود او صراحتا می گوید ماهانه نزدیک به 40هزار ریال (حدود 32 میلیون تومان) بوده است؛ اما عربستان را رها می کند و به تونس می رود: «من سیستمی تجاری را در عربستان بنا کردم که می توانست بدون حضور تمام وقت من نیز ثروت تولید کند. در نتیجه بدون از دست دادن درامد قابل توجه، فراغتی حاصل شد تا در کشور دیگری سرمایه گذاری کنم.»

او در همین دوره مسلمان می شود، اما در فیلمی که یک گروهک سلفی افراطی منتشر کرده و می خواهد دیگران را برای پیوستن به این گروهک ترغیب کند، این فراز بسیار مهم (مسلمان شدن) سربسته می ماند! ابوصهیب در ادامه می گوید از عربستان به تونس رفته و در آن جا نیز کارآفرینی موفقی را تجربه کرده است. اندکی درنگ در تاریخ های بیان شده نشان می دهد ابوصهیب همزمان با اوج گیری جنگ در سودان و تجزیه این کشور، به سودان سفر کرده است!

 

و بالاخره زمانی که این تروریست از پیوستن خود به داعش سخن می گوید، یک نکته مهم را درز می دهد: «من حدود 40 سال قبل در ارتش فرانسه دوره های ویژه گذراندم و به کار با اسلحه آشنا بودم.» شاید همین جاست که وی به واحدهای امنیتی و جاسوسی ارتش پیوسته است و تا به امروز در مقاطع مهم در سرزمین های اسلامی حضور داشته است.

در ادامه این فیلم، ابوصهیب به شرح روزهای ریست ذیل پرچم داعش و خلافت اسلامی می پردازد که با توجه به شدت مبالغغه های مطرح شده، فاقد اهمیت و اعتبار خبری می باشد. به عنوان نمونه یک مورد ارائه می شود تا میزان دروغگویی سلفی ها بیش از پیش درک شود: «در حالی که رسانه ها از فشار می گویند، من در سرزمین خلافت از نزدیک شاهد بالاترین میزان ملاطفت و تساهل نیروهای دولتی با توده های شهروندان بوده ام. شدت تسامح و ملاطفت با شهروندان مسلمان – که در این جا به جای شهروند به انان امت می گوییم – به اندازه ای است که بارها من خواسته ام برای امنیت جامعه و امت لازم است مقررات سختگیرانه تری را به کار ببندند.»

یک مسیحی دیگر عضو داعش

درست یک روز بعد از انتشار فیلم عرفی ابوصهیب فرانسوی از سوی داعش، روزنامه السفیر چاپ بیروت در گزارشی از پیوستن یکی از جوانان ارتدوکس افراطی لبنانی به داعش خبر داد.

«جاک» یک جوان 28 ساله افراطی در خانواده ای ارتدوکس در حاشیه شهر طرابلس بوده است. شدت تقیدات مذهبی وی به اندازه ای بود که کنیسه های مسیحیت ارتدوکس در منطقه خود را به صورت داوطلبانه نطافت می کرده است!

گزارشی از مسیحیانی که به داعش پیوسته اند

خانواده وی می گویند تا زمانی که وی از ترکیه با خانواده تماس نگرفته بود، هنوز تصور می کردند او یک مسیحی افراطی ارتدوکس است: «تا روزی که در لبنان بود، در کنیسه کار می کرد. البته این اواخر شنیده بودم که با تعدادی از جوانان افراطی مسلمان در بازار حشر و نشر دارد، اما هرگز نمی توانستم تصور کنم جاک هم به افراطیون مسلمان می پیوندد.» گفتنی است در مورد جاک، اطلاعات زیادی منتشر نشده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
سلاح‌های ساخت سوئیس در دست داعش
سلاح‌های ساخت سوئیس در دست داعش
طرح تروریستی داعش برای حمله به کاروان های حسینی در عراق
طرح تروریستی داعش برای حمله به کاروان های حسینی در عراق
داعش مسئولیت حمله به کنسولگری ایران در بصره را پذیرفت
داعش مسئولیت حمله به کنسولگری ایران در بصره را پذیرفت
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )