افزایش امنیت واتس‌اپ با یک قابلیت جدید | جزییات قابلیت جدید واتس اپ

البته لازم به ذکر است که این قابلیت با توجه به فناوری‌های اشاره شده، فقط مخصوص دارندگان گوشی‌های آیفون است. استفاده از روش بازگشایی قفل واتس‌اپ، به تکنولوژی موجود در آیفون شما بستگی دارد یعنی اگر گوشی دارای تکنولوژی فیس آی‌دی است، می‌توانید این نرم‌افزار را از این طریق بازگشایی کنید.

برای فعال کردن این قابلیت پس از بروزرسانی کردن Whatsapp خود، به بخش تنظیمات حساب بروید، گزینه حریم خصوصی را انتخاب و پس از آن Screen Lock را فعال کنید. پس از اینکه نوع روش بازگشایی را برای واتس‌اپ مشخص کردید، شما هر بار که می‌خواهید این اپلیکیشن را باز کنید، باید از همان شیوه استفاده کنید و اگر روش بازگشایی با سنسورهای بیومتریکی تا چندین مرتبه موفقیت‌آمیز نبود، باید کد عددی آیفون خود را وارد کنید.

این نکته را در نظر بگیرید که با وجود فعال شدن Screen Lock اگر هنوز قابلیت پیش‌نمایش فعال باشد، اعلان‌های واتس‌اپ بر روی صفحه اصلی گوشی قابل مشاهده است.

اگر فکر می‌کنید که استفاده از این روش سبب کاهش ایمنی سرویس‌های شناسایی هویت‌تان می‌شود، باید به شما اطمینان خاطر دهیم که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد زیرا واتس‌اپ تنها به APIهای اپل (رابط‌های برنامه کاربردی) دسترسی خواهد داشت تا بفهمد آیا عملیات بازگشایی برنامه موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر بنابراین همه چیز با امنیت بالا و کامل انجام می‌شود و حریم خصوصی شما زیر سوال نمی‌رود.

در انتها باید به کاربران اندرویدی Whatsapp بگوییم که هنوز خبری مبنی بر اینکه آیا قرار است چنین ویژگی به نسخه اندروید بیاید یا خیر، منتشر نشده ولی احتمال انجام چنین کاری در آینده نزدیک بسیار زیاد است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )