10 نمونه متن مجری گری روز دانشجو | متن ادبی برای مجری روز دانشجو | جملات روز دانشجو برای مجری گری

 اگر 16 آذر یعنی روز دانشجو مجری هستید و نمی دانید که چه متنی را بخوانید با ما همراه شوید در مقاله زیر مجموعه ای از بهترین متن های مجری گری روز دانشجو و متن مجری گری روز دانشجو و متن ادبی برای مجری روز دانشجو و جملات روز دانشجو برای مجری گری را می خوانید.

 

متن درباره دانشجو برای مجری و مجری گری

 

ضمن عرض خیر مقدم خدمت شما میهمانان و حضار گرامی و تبریک روز 16 آذر

رهبر انقلاب همیشه در مورد 16 آذر تاکید دارند و ایشان در مورد روز دانشجو نظری متفاوت دارند. ایشان می فرمایند به عنوان اعتراض به آمریکا، به عنوان اعتراض به نیکسون که عامل کودتاى ۲۸ مرداد بودند، این دانشجوها در محیط دانشگاه اعتصاب و تظاهرات میکنند، که البته با سرکوب مواجه میشوند و سه نفرشان هم کشته میشوند. حالا ۱۶ آذر در همه ى سالها، با این مختصات باید شناخته شود. ۱۶ آذر مال دانشجوى ضد نیکسون است، دانشجوى ضد آمریکاست، دانشجوى ضد سلطه است.
بعد از کودتای 28 مرداد 1332، رژیم وابسته پهلوی که توانسته بود با کمک اربابان امریکایی بر اریکه قدرت باز گردد، درصدد برآمد تا پایه های حکومت خود را تثبیت کند، اما غافل از اینکه مقاومت مردم بطور کامل از بین نرفته و ایران در اولین فرصت خشم و انزجار خویش را نشان خواهد داد. نیکسون معاون رئیس جمهور امریکا در سال 1332، راهی ایران گردید. در حقیقت او می آمد تا نتیجه سرمایه گذاری بیست و یک میلیون دلاری را که سازمان جاسوسی امریکا، سیا، در راه کودتا و سرنگونی دولت مصدق هزینه کرده بود، از نزدیک مشاهده کند. ملت در حال افسردگی و از نفاق و تفرقه ای که استبداد توانسته بود در میان او ایجاد کند، ناراحت بود.
رهبری نهضت مقاومت، قصد رساندن صدای اعتراض مردم را به گوش جهانیان داشت و تلاش لندن و واشنگتن را که می خواست با مشروع جلوه دادن رژیم کودتا، امتیازات مورد نظر خود را در محیط آرام بدست آورد، خنثی کند. اجرای این برنامه به عهده کمیته هماهنگی دانشگاه تهران واگذار شده بود. تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران، به عنوان اعتراض به ورود دنیس رایت، کاردار جدید سفارت انگلیس در ایران، از روز 14 آذر 1332، آغاز گردید. شهید چمران: وقایع آن روز چنان در نظرم مجسم است که گویی همه را به چشم می بینم، صدای رگبار مسلسل در گوشم طنین می اندازد، سکوت موحش بعد از رگبار، بدنم را می لرزاند، آه بلند و ناله جانگداز مجروحین را در میان این سکوت دردناک می شنوم. دانشکده فنی خون آلود را در آن روز و روزهای بعد به رای العین می بینم.


متن درباره دوران دانشگاه برای مجرز روز دانشجو

 

بسم الله العلیم

به نام جهاندار جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین

به نام آن علیمی که انسان را افرید و با تعلیم حقایق هستی خلقت او را به عنایت رساند و تاج علم و کرامت بر سر برترین آفریده ی خویش نهاد.

دانشجویان، طالبان علم و صاحبان عمل سلام

سلامی به گرمی آفتاب و به اولین اشعه ی تابناک یک صبح پاییزی(اگر در صبح برگزار می شود)

سلامی به وسعت دریای علم و به زیبایی آسمان اندیشه

سلامی به بوی خوش یک صبح بارانی

سلامی به زیبایی گل همیشه بهار به امیدی که بماند و بتراود نثارتان باد

و بالاخره

سلامم به گرمای دستت ای دوست دلم لحظه ای با دلت روبه روست

بگو عاشقی تا سلامت کنم تمام دلم را به نامت کنم.

 

شعر در وصف دانشجو برای 16 آذر و مجری برنامه

 

این جانب.................................عرض خیر مقدم دارم حدمت یکایک شما بزرگواران، استادان دانشگاه و دانشجویان با صفا بویژه ریاست محترم ....


اکنون که تلاش گرانقدرتان در جویبار علم و دانش در کانون علم و معرفت به بار نشسته و نهال وجودتان به یمن بهره مندی از چشمه ی زلال دانش در مسیر رشد و بالندگی قرار گرفته ; ضمن تبریک این موفقیت ، روز دانشجو را گرامی می داریم و در این جشن دانشجویی ، گامهای با صفایتان را ارج می نهیم.

اگر غیر از حدیث یار و جز دیدار او باشد چه جاصل جز ندامت از شنیدنها و دیدنها

این جشن با مساعدت ...........................انجام پذیرفته است که شامل برنامه های متنوعی از جمله ............................. است.

بهره بردیم از صوت ملکوتی قاری برجسته کشوری / بین المللی ...........................
هم اکنون در خدمت جناب آقای ....................خواهیم بود که در کمال امتنان استدعا می شود به جایگاه تشریف فرما شوند.


برای متون عمومی و خداحافظی مناسب بیان خودتان به پردیس سخن در وبلاگ صدای مجری در پردیس سخن مراجعه نمایید و در ضمن مطالب جشن فارغ التحصیلی را هم ببینید.

 


مطلب در مورد دانشجو و روز دانشجو برای مجری گری

 

روز دانشجو، روز تکریم آمیختن علم و دانش با اخلاق اسلامی و بصیرت سیاسی، روز دانشجو، روز در هم آمیختن تقوا با علم و دانش اندوزی، روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است.
دانشجو یعنی تلاش، امید، آینده، صبر، یعنی تو، یعنی من و یعنی تمام اونایی که رفتن تا ما بمونیم.
روز دانشجو تنها یک نام نیست بلکه یک تاریخ است. این روز بی تو، و بی حس “آرمان خواهی” و “ایمانت به حق طلبی”، وجودی بی معناست.
روز دانشجو بر تمامی شما دوستان و میهمانان گرامی مبارک باد.

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )