چگونه کبد چرب را به کبدی سرحال تبدیل کنیم؟ | درمان کبد چرب بدون دارو

این روزها بسیاری از افراد به کبد چرب مبتلا هستند. این موضوع از یک سو به کم تحرکی و افزایش وزن و از سوی دیگر به مواردی مثل تغذیه نامناسب مرتبط است.

به گزارش بهداشت نیوز، برای درمان کبد چرب راهکارهایی وجود دارد که برخی از آنها دارویی هستند. طبیعتا بهترین درمان کبد چرب را پزشکان متخصص ارائه می دهند اما می توان با رعایت برخی نکات روند درمان کبد چرب را تسهیل کرد:

خانه تکانی در یخچال!
یخچال خود را یک خانه تکانی اساسی کنید و سعی کنید تمامی مواد مضر را از آن خارج کنید. درواقع بسیاری از مشکلات افراد مبتلا به کبد چرب از باز کردن یخچال و مصرف خوراکی هایی آغاز می شود که از دید آنها سالم هستند. اما درواقع برای کبد چرب مضر محسوب می شوند. هرچه کمتر خوراکی های مضر را ببینید کمتر هوس می کنید این نوع خوراکی ها را مصرف کنید.

با سبزیجات آشتی کنید
هر اندازه مصرف سبزیجات را افزایش دهید، احتمال تسریع روند درمان کبد چربتان بیشتر می شود. میوه و سبزیجات دوستان صمیمی کبدتان خواهند بود و به مرور مشکلات کبد چربتان را حل می کنند.

آجیل خام بخورید
اگر به آجیل علاقه خاصی دارید بهتر است از آجیل خام استفاده کنید. آجیل خام به شما کمک می کند با سهولت بیشتری با مشکلات کبد چرب خود مقابله کنید. البته فراموش نکنید که در صورت زیاده روی در مصرف آجیل خام نیز با مشکلاتی مواجه می شوید بنابراین در مصرف هیچ نوع از مواد غذایی افراط نکنید

سیر بخورید
البته منظورمان از سیر بخورید این نیست که تا حد سیر شدن غذا بخورید بلکه منظورمان این است که سیر را در وعده های غذایی خود بگنجانید. سیر می تواند با کبد چربتان مقابله کند.

دخانیات و الکل ممنوع
به نظر می رسد هر اندازه از مضرات دخانیات و الکل بگوییم باز هم هستند افرادی که به این 2 ماده علاقه مند باشند بنابراین ما هم تاکید می کنیم که تا وقتی این 2 ماده را مصرف می کنید خبری از بهبودی قطعی کبد چرب نخواهد بود.

 

 

منبع : انتخاب

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )