بیوگرافی و زندگینامه محمدرضا کلایی

محمدرضا کلایی متولد 1359، صادره از مشهد و دانشجوی دکترای اقتصاد است و تاکنون سِمت‌هایی نظیر مدیرکل نظارت و ارزیابی اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدرس دانشگاه فردوسی، و قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران و پژوهشگر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود داشته است.

 محمدرضا کلایی کیست

محمدرضا کلایی، كانديداي ناكام و بازنده ليست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم از مشهد كه نتوانست اقبال و اعتماد مردم مشهد را به دست آورد؛ این روزها به عنوان گزینه ای برای تصدی شهرداری مشهد مطرح شده است. این اقتصاددان که عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی شاخه خراسان بوده، به عنوان مدیر کل نظارت و ارزیابی وزارت رفاه و عضو هیئت مدیره یکی از شرکت های شهرداری تهران مشغول فعالیت است.


سوابق اجرایی و مدیریتی محمدرضا کلایی

اگر بخواهیم به نکات قوت این کاندید بپردازیم می توان به فعالیت های او در شهرداری و شورای شهر مشهد اشاره کرد. همچنین به عقیده برخی از طرفدارانش، کلایی می تواند به جذب سرمایه گذار در کلان شهر مشهد که این سال ها با مشکل مواجه شده است؛ کمک کند. توجهش به مسائل فرهنگی، اجتماعی و تخصصش در حوزه اقتصادی از دیگر نکاتی است که او را به شهرداری مشهد نزدیک می کند.

اما از سوی دیگر این کاندید دارای نقاط ضعفی است؛ از جمله نگرانی های موجود در رابطه با این کاندید شهرداری این مطلب است که به عقیده برخی کارشناسان، کلایی از افراد موثر در سیاست های اقتصادی و سرمایه گذاری دوران شهردار گذشته مشهد یعنی پژمان بوده، حال این بحث طرح شده که آیا با روی کار آمدن او دوباره بناست شهر با نگاه اقتصادی پژمان اداره شود؟ آیا با عنوان شدن کلایی به عنوان کاندیدای شهرداری بناست تا اعضای شورای شهر مشهد به سیاست های اقتصادی پژمان تن دهند؟ همچنین برخی از منتقدان، جوان بودن او را (داشتن 37 سال سن) برای در اختیار گرفتن این جایگاه، چالش جدی می دانند. اگر چه برخی دیگر معتقدند که جوان بودن شهردار آینده، سبب شده تا بتوان از ظرفیت ها و پتانسیل جوانان در رشد و توسعه شهر مشهد استفاده کرد. در هر صورت، بحث سن از مواردی است که مخالفان و موافقان جدی خود را دارد. اما این مسئله همواره وجود دارد آیا اصلاح طلبان مشهد تن به فرد جوان برای شهرداری که به مثابه موجود زنده است؛ خواهند داد یا این انتخاب را ریسک بزرگی برای آینده شهر می دانند؟ از سوی دیگر دوره کم مدیریتی او و حضور طولانی اش در دانشگاه می تواند از دیگر نکات قابل تاملی باشد که او را از تصدی شهرداری مشهد دور می کند. حال باید منتظر ماند و دید که جایگاه کلایی در شورای پنجم چگونه خواهد بود؟

وی همچنین در دوره گذشته برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مشهد و کلات کاندیدا شده بود.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )