تأثیرگذارترین نویسندگان جهان از نگاه «فوربز» معرفی شدنداسامی 100 چهره‌ی تأثیرگذار و ثروتمند از سوی مجله اقتصادی «فوربز» در حالی اعلام شد که در این میان نام نویسندگان مطرحی چون «استفن کینگ» و «جی.کی رولینگ» به نمایندگی از اعضای خانواده ادبی جهان توجه خوانندگان را به خود جلب می‌کند.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق سنت هر ساله مجله آمریکایی «فوربز» فهرستی 100 عنوانی را از ثروتمند‌ترین و تاثیرگذارترین شخصیت‌های سرشناس جهان تهیه کرده که طی 12 ماه گذشته بسیار مورد توجه طرفداران حوزه‌ی تخصصی خود قرار گرفته‌اند. از قلم به دستان محبوب جهانی هم چند نفری به این فهرست راه یافته‌اند که اولین آن‌ها «ای. ال. جیمز»، رمان‌نویس معروف انگلیسی، است.

جیمز با نگارش رمان «پنجاه طیف خاکستری» به شهرت رسید و موفق شد طی یک سال، سرمایه‌ای 95 میلیون دلاری را بر درآمد پیشین خود بیفزاید. او در فهرست امسال «فوربز» رتبه‌ی چهل‌ودوم را در دست دارد.

 دومین نویسنده‌ی مطرح «جیمز پترسون» نام دارد که مقام چهل‌وچهارم این رده‌بندی را به دست آورده است. این نویسنده‌ی آثار وحشت آمریکایی بیش‌تر برای نگارش مجموعه رمان‌های «الکس کراس» شهرت دارد.

 «استفن کینگ» جنایی‌نویس‌ آمریکایی که به مراتب از دو همکار دیگرش شناخته‌شده‌تر است، در رتبه‌ی هفتادوپنجم قرار گرفته است. او در سال گذشته 20 میلیون دلار به سرمایه‌اش اضافه کرده است.

استفن کینگ خالق بیش از ‌200 اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. کارگردانان بزرگ با اقتباس از رمان‌های او، فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند؛ فهرست برخی از این فیلم‌ها که با بازی درخشان بازیگران نام‌دار بر پرده رفته، از این قرار است: «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنگ» و «مه» به کارگردانی «فرانک دارابونت»، «میزری» به کارگردانی «راب راینر»، «1408» به کارگردانی «مایکل هاف استروم» و «درخشش» به کارگردانی «استنلی کوبریک».

 به گزارش سایت مجله فروبز‌، «جی.کی. رولینگ» که جزو ثروتمند‌ترین زنان انگلیسی به شمار می‌رود، با کمال تعجیب، پایین‌تر از این سه نویسنده و در رتبه‌ی هشتادودوم جای گرفته است. خالق هفت‌گانه‌ی «هری پاتر» درآمدی 13 میلیونی را طی 12 ماه گذشته به دست آورده است.

 آخرین نویسنده‌ی مطرح فهرست «فوربز» هم «سوزان کالینز» است که بیش‌تر با مجموعه رمان‌های «Hunger Games» شناخته می‌شود. این رمان و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی با 55 میلیون درآمد رتبه‌ی هشتادوهفتم را به خود اختصاص داده است.

معروف‌ترین کتاب او در سال 2011 به فیلمی سینمایی با درخشش «جنیفر لارنس» تبدیل شد و نام او را بیش از پیش در عرصه‌ی ادبیات و سینما مطرح کرد.

تگ ها:
مطالب مرتبط
مترجم مهمت در پایتخت 5 کیست | نگین میرزایی کیست
مترجم مهمت در پایتخت 5 کیست | نگین میرزایی کیست
ترانه علیدوستی روی نیمکت تیم بوندس لیگایی (+عکس)
ترانه علیدوستی روی نیمکت تیم بوندس لیگایی (+عکس)
"جواد یساری" مجوز گرفت
تبلیغات
loading...
نظرات