ارتش اروپا چیست | کشورهای عضو ارتش اروپا | هدف و رهبری ارتش اروپا

در بسیاری از اخبار این روزها نام ارتش اروپا زیاد به گوش مبی رسد. بر آن شدیم تا برای شما مخاطبین محترم و گرامی در مورد این سخن بگوییم که ارتش اروپا چیست و ارتش اروپا از چه کشورهایی تشکیل شده است و از چه کسی دستور می گیرند؟ همچنین هدف تشکیل ارتش اروپا نیز در این مقاله بدان پرداخته شده است.

ارتش اروپا چیست

CSDP یا نیروی امنیتی و دفاعی مشترک ( ارتش اروپا ) یک نیروی نظامی برای اتحادیه اروپا است که برای دفاع در زمان وقوع تحرکات و بحران های نظامی در منطقه اروئپا شکل گرفته است و اعضای اصلی آن، اعضای اتحادیه اروپا هستند.


هدف تشکیل ارتش اروپا

پیاده سازی و کارهای اجرایی CSDP شامل استقرار مأموریت های نظامی یا غیر نظامی برای حفظ صلح، پیشگیری از جنگ و تقویت امنیت بین المللی مطابق با اصول منشور سازمان ملل متحد است. ماموریت های نظامی توسط نیروهای اتحادیه اروپا بوسیله مشارکت نیروهای مسلح کشورهای عضو انجام می شود. ارتش اروپا همچنین مستلزم دفاع از خود در دفاع از کشورهای عضو و همچنین همکاری ساختار مداوم (PESCO) است که 25 نفر از 28 نیروی مسلح ملی در پی ادغام ساختاری هستند.

رهبری ارتش اروپا یا کدام کشور است؟

نماینده عالی اتحادیه اروپا که در حال حاضر فدریکا موگرینی است، مسئول ارائه و اجرای تصمیمات ارتش اروپا است. چنین تصمیماتی توسط شورای امور خارجه (FAC) تصویب شده است، که عموما نیازمند یکسان شدن است. ساختار CSDP تحت رهبری نماینده ارشد شامل بخش های مربوطه از خدمت عملیات خارجی (EEAS) شامل نیروهای نظامی (EUMS) با مقر عملیات خود (MPCC) - تعدادی از اجزای تهیه کننده FAC - مانند کمیتۀ نظامی (EUMC) - و همچنین چهار سازمان، از جمله اداره دفاع (EDA) است. ساختار ارتش اروپا بعضی اوقات به عنوان اتحادیه دفاع اروپایی (EDU) نیز شناخته می شود، به خصوص در رابطه با توسعه ی آینده ی آن به عنوان بازوی دفاعی اتحادیه ی اروپا نیز نامش شنیده می شود.

ارتش اروپا چیست | کشورهای عضو ارتش اروپا | هدف و رهبری ارتش اروپا


ارتش اروپا شامل چه کشورهایی می شود

ارتش اروپا با استفاده از کمک های غیر نظامی و نظامی از نیروهای مسلح کشورهای عضو اجرا می شود و همچنین بر اساس پیمان اتحادیه اروپا (TEU)، باید دفاع از خود را ملزم کند. شش کشور عضو اتحادیه اروپا سلاح های هسته ای را میزبانی می کنند: فرانسه و بریتانیا هر یک دارای برنامه های هسته ای خود هستند، در حالی که بلژیک، آلمان، ایتالیا و هلند تسلیحات هسته ای ایالات متحده را به عنوان بخشی از سیاست های مشترک ناتو در اختیار دارند. اتحادیه اروپا دارای 525 کلاهک و میزبان بین 90 و 130 کلاهک آمریکایی است. ایتالیا 70-90 بمب هسته ای B61 را در اختیار دارد، در حالی که آلمان، بلژیک و هلند 10 تا 20 کلاهک دارند. اتحادیه اروپا پس از ایالات متحده و روسیه، سومین زرادخانه بزرگ سلاح های هسته ای در دنیا است.

ارتش اروپا چیست | کشورهای عضو ارتش اروپا | هدف و رهبری ارتش اروپا

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )