شهردار تهران چه کسی خواهد شد؟ | گزینه نهایی شهرداری تهران؟

امروز یکشنبه 20 آبان ماه 97 است و بعد از ماه ها کش و قوس گزینه نهایی برای شهرداری تهران انتخاب خواهد شد. یکی از موضوعات مهم در کشور انتخاب شهردار برای بزرگترین و ابرشهر ایران یعنی تهران است. این روزها شورای شهر روزهای سختی را پس از اعلام بازنشستگی افشانی شهردار تهران بعد از ماجرای استعفای نجفی به سر می برند.

گزینه هایی که توسط شورا اعلام شده اند هر کدام دارای سوابق درخشانی است که می توانند شانسی برای رفتن به پردیس تهران را دارند. هفته گذشته 5 عنوان در لیست شهرداران انتخابی برای شهرداری تهران اعلام شد که 5 نامزد برای شهرداری تهران به صورت رسمی انتخاب شدند که به شرح زیر بودند:
اسامی این ۵ نفر بر اساس رأی شورا به شرح ذیل است:

۱- کشت پور ۱۴ رأی

۲- آخوندی ۱۱ رأی

۳- حناچی ۱۱ رأی

۴- انصاری ۱۰ رأی

۵- تقوی نژاد ۱۰ رأی

در نهایت کشت پور در این لیست انتخاب شد که بعدا مشخص شد به دلیل اینکه این شخص فوق لیسانس ندارد نمی تواند سکان شهرداری تهران را عهده دار شود و سپس 2 گزینه برای شهرداری تهران باقی ماندند که قرار ایت امروز شهردار تهران مشخص شود.

یکی از گزینه هایی که همیشه از ابتدای انتخابات شورای شهر به عنوان گزینه اول برای شهرداری تهران در نظر گرفته می شد محسن هاشمی رییس شورای شهر بود که به دلیل مسائلی این گزینه همیشه رد شده است. اگر هاشمی گزینه مناسبی برای شهرداری تهران است باید به پست خود برود و این پست مهم را تحویل بگیرد. با شهردار شدن محسن هاشمی آقای چمران که بالاخره طرفدارانی به وی رای داده اند می تواند از حق خود برای حضور در شورا استفاده کند تا وجود احزاب مختلف و ایده های گوناگون بتواند موجبات پیشرفت را فراهم نماید.
معهذا منتظریم تا گزینه های باقی مانده برای انتخاب شهردار تهران به رای گذاشته شوند. احتمال رای آوردن آخوندی وزیر راه برای این پست کم نیست و می تواند محتمل ترین گزینه باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )