متن مجری گری در مدرسه برای 13 آبان | متن مجری برای مراسم روز دانش آموز جدید

در مقاله زیر برای شما دانش آموزی که می خواهید در مراسم 13 آبان امسال مجری شوید مجموعه ای از بهترین متن های مجری گری را ارائه نموده و می خوانید. با ما همراه شوید.

 

به نام برازنده نام ها / کز آغاز ها داند انجام ها

خداوند عرش و خداوند فرش / گراینده ی هر دو گیتی به عرش

فروزنده عقل و جان و سخن / برازنده ی این جهان کهن

سلام بر 13 آبان، سلام بر دانش آموز ، سلام بر دانشجو و سلام بر سر سلسله بیداردلان ، امام عاشقان ، خمینی کبیر و درود بر رهبر فرزانه ام و
با ادای احترام به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام (ص) و عرض تبریک به مناسبت هفته بسيج دانش آموزى و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد حسین فهمیده و شهدای دانش آموز و یوم الله 13 آبان

اینجانب ................................ عرض خیر مقدم دارم خدمت شما آموزگاران / دانش اموزان / معلمان/ خانواده های معزز شهدا به خصوص شهدای دانش اموز این استان/ شهر/ مدرسه که مجلس ما مزین به نام آنهاست

این مراسم به مناسبت روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و با عنوان ( یادواره .......... شجاعت.............) ، با دعوت از خانواده معظم شهدا و دانش آموزان گرامی و مسئولان محترم انجام می پذیرد .

برنامه ما شامل ذکر خاطره ای از خانواده شهید ، قرائت وصیت نامه از شهدای دانش آموز خواهد بود و در ادامه شاهد هنر نمایی گروه هنری / سرود مدرسه ........................... خواهیم بود.

ضمن تشکر از قاری محترم آقای/خانم ........................ که مجلس ما را با قرائت دلنشین قران مزین نمودند از رییس بزرگوار مدرسه آقای / خانم ...................... دعوت می گردد تا برای ایراد سخنرانی به جایگاه تشریف فرما شوند. با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد..

 


میان برنامه اول :

از سخنان ارزشمند ................................ تشکر و قدردانی می شود .

"نوجوانى دوره اى است که براى رقم زدن آينده هر فرد نقش حساس و تعيين کننده اى دارد و کسانى که به اين رشد معنوى، علمى و فکرى و کارآيى و قوت جسمى برسند، آينده درخشانى را براى خود تضمين خواهند کرد. بنابراين پرداختن به کار تعليم و تربيت اين قشر از جامعه و بالاخص مسئله بسيج که يک امر همه جانبه مادى و معنوى محسوب مى شود حائز اهميت بسيار است و جوانان و نوجوانان ما در لباس بسيج از ارزش ها و شخصيت و جوهره وجودى خويش مردانه دفاع مى کنند ".

آنچه شنیدید از فرمایشات مقام معظم رهبرى بود که در تجلیل از شهید محمد حسین فهمیده و طى ديدارى که با اعضاى ستاد يادواره هاى شهيد فهميده در سال گذشته داشتند، ایراد فرمودند.

امید است با بهره گیری از رهنمود های ارزشمند ایشان بتوانیم پاسدار ارزشهای انقلاب و رهرو راه دانش آموزان شهید باشیم.

افتخار دعوت دارم از خانواده شهید .................................... تا خاطره ای از دانش آموز شهید ....................... را ایراد فرمایند. بر مه سید بطحا صلوات.

ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

ضمن تشکر از خانواده بزرگوار شهید .......................... امید است ........................

میان برنامه دوم: دكلمه : نمونه و شیوه قرائت این دکلمه را از اینجا در این ویدئو ببینید.

در این قسمت به روز شمار تاریخ می رسیم..

 

سیزدهم آبان ،

سیزدهم آبان، تو را خوب می شناسم . تاریخ میهنم در این روز تلا لویی خدایی دارد.

روزی که سرزمینم ، مردمانم ، جوانانم از پیر مرید خود جدا افتادند ،

و دگر روز دانش­ آموزان وطنم صف به صف ، با اراده ای آهنین ، نماز عشق را به جماعت اقتدا کردند ؛

روزگاری دیگر چنین روزی دانشجویانم ، به پیروی از پیر خمین، دیوارهای بلند و پوشالی استکبار را فرو ریختند و زیبنده ترین درفش شجاعت را برافراشتند.

روزی که سرزمینم ، مردمانم ، جوانانم از پیر مرید خود جدا افتادند ،دیدی که ایرانیان از پای ننشستند و با رهبر خود تا پای جان عهد جانانه بستند .

دیدی که سالیان دراز فراق آخر شد ، دیدی که پیر فرزانه ام مرا در اغوش کشید و اکنون تو ای جهان، باز می بینی؛

رفته از جهان ،اگر چه آن روح خدا لیکن علم مهرش ، بر پاست هنوز

و تا تاریخ می نگارد ؛ چنین خواهد نگاشت : روح الله برای همیشه در دل­های آزادی­خواه جهان جاودانه خواهد بود.

این یکی را بشنو !!! همكلاسي شهيدم !

اگر چه برگ برگ کتابت نقش بر زمین شد ؛ بوی باروت دژخیمان در فضاي دانشگاه پیچید ؛ گلهای بهاری به خزان پاییز رسيد ، اکنون خوب نظاره کن همکلاسی شهیدم ؛

من از تبار دانایی، امید و زندگی ؛ بنگر ، بنگر ؛ چگونه گلستان اندیشه های دانش اموزان وطن به بار نشسته است.

آری، تاریخ چنین خواهد نگاشت :

در این روز وحدت کلمه و تکیه بر قدرت ایمان و قدرت رهبری دینی جلوه گر شد.

چنین روز پرشکوه و ماندگار، روزيست که جوانان همیشه غیور ایران و دانشجویان خط امام با عمل انقلابی خویش، به جهانیان فهماندند که می ­توان با توکل به خدا و تکیه بر اقتدار دین و ایمان، در برابر اهریمن ایستاد.

اکنون نگاهم کن:

من دانش آموزم .

روزهای پرشور مبارزه و حماسه، راهپیمایی­ ها، مبارزه­ ها و شعارها ، شجاعت ها و جانفشانی ها گذشت و از پس آن همه خاطره ها و مخاطره ها باز مرا می بینی در کار ساختن و آموختن، بی اندکی درنگ، بی هیچ ایستادن و آسودن.

من دانش آموزم .دانش آموز!

دین مدار و مطیع رهبر، با اعتقادی راسخ، با عشق ،با ایمان به آرمان های والای انقلاب ، اکنون من مانده ­ام با خاطرات آن روزها و می­دانم امروز اگر در سایه آرامش و امنیت هستم، مدیون استقامت شهیدانی هستم که جان گران خویش را در طبق اخلاص هدیه کردند به خدای خویش ، در راه سرافرازي وطن .

آری . امروز سیزدهم ابان است . روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، روزی با شکوه و یادآور حماسه­ ها و فداکاری­های دانش آموزان و دانشجویان ایرانی .يادآور آن پير جماران

خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان باد و یاد شهیدان دانش ­آموز، گرامی و خاطره سیزدهم آبان در یادها جاودانه باد.


میان برنامه سوم:

نور خدا به کشور ما جلوه گر شده است حق آمده است، ظلمت باطل به در شده است

قدرش بدان که نور الهی عیان شده است عدل آمده است و جور ستمگر به سر شده است

با عشق و با شهامت و با عزم پایدار هر شاخه ای ز گلبن دین بارور شده است

آن طفل سیزده سنه از عمر رفته ای در بارگاه حضرت حق، نامور شده است

در راه عشق با قلم پا ز خون خویش با شاهدان خفته به خون همسفر شده است

نصرت نموده دین خدا این شهید ما خونش به تیغ کفر جهان کارگر شده است

یارب قبول کن ز ( علومی ) تو توبه را عمرش ز معصیت به جوانی هدر شده است
دی

در خصوص شهيد محمد حسين فهميده :

زندگی نامه:

محمد حسين فهميده ؛ فرزند محمد تقی در خانواده ای مذهبی در اردیبهشت 1346 ( مصادف با سوم محرم )در محله پامنار قم چشم به جهان گشود. دوران کودکی را همراه سایر فرزندان خانواده و درکنار برادرش داوود که وی نیز سه سال بعد از شهادت محمد حسین به فوز شهادت نایل آمد، با صفا و صمیمیت و در زیر سایه محبت و توجه پدر و مادری مهربان ، سپری کرد .

شهید فهمیده ، یکی از هزاران دانش آموز بسیجی کشور است که با نثار خون خود نهال انقلاب اسلامي را آبياري نمود.او با سرمایه عظمیی از فهم و درک انقلابی و اسلامی به دنبال طوفان حوادث انقلاب، وارد جنگ شد و با وجود سن کم ، خود را به خرمشهر رسانید و با اقدامی آگاهانه و شجاعانه ، نام خود را در دفتر شهیدان زنده تاریخ ثبت کرد.

خبر شهادت حسین فهمیده:

صدای جمهوری اسلامی ایران با قطع برنامه های خود اعلام می کند که نو جوانی سیزده ساله با فداکاری زیر تانک عراقی رفته آن را منفجر کرده و خود نیز به شهادت رسیده است . امام قدس سره در پیامی که به مناسبت دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر می کنند، جملات معروف خود را پیرامون او می فرمایند:

«رهبر ماآن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است، با نارنجک ، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.»

به این ترتیب و با این کلمات ، حسین و فداکاری و شجاعت او جاودانه شد. بقایای پیکر شهید حسین فهمیده دربهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 44، شماره 11، به خاک سپرده می شود.

در خصوص هفته بسیج دانش آموزی: بزرگداشت شهید فهمیده و شهیدان دانش آموز

همه ساله با توجه به رویداد سیزدهم آبان کمیته مشترکی متشکل از اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی و برخی دیگر از سازمانها و نهادهای کشور با عنوان کمیته مرکزی دانش آموزی مراسم 13 آبان تشکیل شده که مهمترین برنامه های آن در قالب برنامه های هفته تربیت (متن مجری - روز تربیت از فریبا علومی یزدی)، روز بزرگداشت شهید فهمیده و سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان طراحی می شود.

تجلیل از دانش آموزان نمونه در زمینه های فرهنگی، سیاسی و هنری حضور در مزار شهدای دانش آموز و دیدار با خانواده های معظم آنان و برپايی نمایشگاه عکس و پوستر ازحضور سیاسی جوانان در دوران انقلاب اسلامی به همراه یاد بود شهدای دانش آموز درمدارس سراسر کشور ازجمله برنامه های پیش بینی شده به مناسبت روز 13 آبان است.

سلسله نشست ها و گفتگوهای سیاسی با دانش آموزان در خصوص شیوه های رویارويی با توطئه های فرهنگی و سیاسی آمریکا و وابستگان استکبار در یکصد و ده شهرستان دیدار اعضای کمیته ها و انجمن های اسلامی دانش آموزان بسیج دانش آموزی و امورتربیتی با مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های کمیته مرکزی دانش آموزی مراسم سیزده آبان است.

بسیج دانش آموزی، یک نهاد آموزشی است که با برنامه های مدون و ایجاد پایگاه های علمی سعی دارد گام موثری در ارتقای توان علمی دانش آموزان داشته باشد. بسیج، عبارت است از مجموعه ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور، جمع شده اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن، افراد متفرق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینای به مسائل کشور و هميار ملت، تبدیل می شوند.

بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدس، میان افراد ملت است. بسیج مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلند کردن کشور و ملت است. همه انسانهای مومن، آگاه، بصیر، عاشق، متعهد، علاقه مند و آماده به کار، در هر میدانی از میدانها كه هستند برای ملت مفید و جزو بسیجند.

 

 

بیشتر بخوانید:

اس ام اس روز دانش آموز 97 | پیامک روز دانش آموز

جملات رسمی تبریک روز دانش آموز | پیامک اداری رسمی تبریک روز دانش آموز 

 

به مناسبت فرا رسیدن سیزدهم آبان ماه، سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز، و با توجه به وظیفه خطیر و سنگین شما دبیران و مربیان پرورشی، متنی را ارائه شده است که حتماً مورد استفاده جهت برگزاری مراسم شما عزیزان در مدرسه قرار خواهد گرفت.

این سیزده آبان همان ثابت روز است

کین روز شده ثبت به دیباچه هرروز

هر سال به و ماه به و روز به وبه

امروز ز دیروز و دگر روز به امروز

امروز سیزده آبان، روز شگفتی است

روز خون است و قیام

روز حماسه است

روز پیروزی حق بر باطل

امروز روز 13 آبان روز دانش آموز است

امروز روزیست كه حوادث بزرگ و سرنوشت سازی را در پیشانی میهن اسلامیمان حك كرده است.

 

و چه عجیب كه ردپایی ثابت در تمامی این حوادث به چشم می خورد.

آری ردپای استكبار جهانی

اما چون گذشته دانشجویان و دانش آموزان با ایمان و غیور میهنمان با کمک درایت های مدبرانه امام خمینی(ره) موفق به تسخیر سفارت آمریكا شدند و این اتفاق مهر بطلانی بود بر دخالت و دست اندازی های استكبار جهانی.

 

آری دانش آموزانی كه هنگام تبعید امام خمینی(ره) در سال 1342 خردسالانی بیش نبودند سال ها بعد غیور مردانی در این خاك شدند كه بر ظلم و بیداد شوریدند. آنان درس را نه در پشت نیمكت های چوبی كلاس و بر تخته سیاه آن كه بر صفحه سپید پیشانی مردمان زجركشیده در كوچه و بازار آموختند. آنان خود را مجزا از جریان انقلاب نمی دانستند آن روزها همه از پیر و جوان، زن و مرد و

كودك در اعتصاب و راهپیمایی شركت می كردند.

 

در آن روزها حتی گفتگوهای كودكان خردسال، نه بر سر بازی ها و بازیچه ها كه از ظلم شاه و راهپیمایی ها بود. دانش آموزان چنان سهمی در این جریان داشتند كه اگر صفحه ایی از اوراق خونین انقلاب به نام آنان رقم نمی خورد،

بر زحمات، رشادت ها و تلاش های آنان جفا شده بود، آن روزها دانش آموزان، اعلامیه های امام را رونویسی و پخش می كردند، شب ها خطر حكومت نظامی را نادیده می گرفتند و با خط های ابتدایی و ناپخته خود دیوارهای شهر را به شعارهای انقلابی مزین میكردند.

 

به راستی چگونه است که نوجوانی در ابتدای زندگی به بلوغ فكری و عقیدتی می رسد و خود را در جریان انقلابی وارد می كند جریاناتی که كه لازمه آن شناخت است؟

این ها را باید در فضای فكری آن عصر و به ویژه در كلام امام خمینی(ره) جست و از میان آن پرشورترین انقلاب قرن را ساماندهی نمود.

 

در آن روزها شعاری برگرفته از امام شهیدان و آزادگان امام حسین (ع) ورد زبان همگان بود:

 

ان الحیاه عقیدةٌ و جهاد

 

 

آری در سایه این تعالیم است كه نوجوان روزهای انقلاب، دانش آموز روزهای پرشور مبارزه و حماسه، از راهپیمایی ها، مبارزات و شعارها بیش از درس های مدرسه، تعلیم یافته و برای فراگیری بیشتر در روز 13 آبان 57 مدارس را به تعطیلی می كشاند و راهی دانشگاه تهران می شود.

 

در آن روز دانش آموزان مسلمان ایرانی در خون خود وضو گرفتند و به امام خود اقتدا نمودند و در قیام نماز، تنها خدا را بزرگ و لایق بزرگی خواندند و نمازشان را، رودرروی معبود و در بهشت او سلام دادند.

آری سیزده آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگی زرین و مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است، در چنین روزی بود که فرزندان امام در مقابل دانشگاه تهران و خیابان های اطراف با شعار درود بر خمینی، مرگ بر شاه، پایه های حكومت را به لرزه در آورده و با گلوله های مأموران شاه به خاك و خون غلتیدند و دعوت حق را لبیک گفتند.

 

سخنان امام خمینی(ره) که به همین مناسبت در قالب پیامی از پاریس، برای ملت قهرمان ایران فرستاده بودند نیز چون گذشته چشمه نوری شد برای هدایتی دوباره در جهت ادامه این مبارزات:

عزیزان من صبور باشید كه پیروزی نهایی نزدیك است و خدا با صابران است .... ایران امروز جایگاه آزادگان است .... من از این راه دور چشم امید به شما دوخته ام ... و صدای آزادیخواهی و استقلال طلبی شما را به گوش جهانیان می رسانم . و این گونه بود که سه ماه بعد از این حماسه غرورآفرین درست در روز 12 بهمن سال 1357 آسمان ایران میزبان رهبری هوشیار و با ایمان گشت.

آری آن روز امام خمینی(ره) بعد از سال ها دوری به میهنشان بازگشتند و چه قدر در آن لحظه باشکوه جای دانش آموزان و دانشجویان شهید روز 13 آبان 1357 خالی بود ...

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات محدودیت‌های ترافیکی تهران در روز شنبه 13 آبان | جدول محدودیت‌های ترافیکی تهران در روز شنبه 13 آبان
جزییات محدودیت‌های ترافیکی تهران در روز شنبه 13 آبان | جدول محدودیت‌های ترافیکی تهران در روز شنبه 13 آبان
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )