مکان های دیدنی در شیلی | مکان های توریستی و گردشگری شیلی

محدود کردن فهرست اماکنی که شما باید در "شیلی" ببینید چالش سختی است ولی با این 25 مورد برتر پیش بروید تا سرانجام به عنوان یک شیلی دوست واقعی، از مناطقی که می خواستید بازدید کرده باشید. هنگامی که صحبت درباره جاذبه سطح زمین است، شیلی انواع آن را دارد. با توجه به ابعاد به نسبت باریک کشور (فقط 217 مایل در عریض ترین و 40 مایل در باریک ترین نقطه)، ممکن است وجود یخچال های طبیعی، کوهستان، بیابان های فلات قاره، جزایر گرمسیری و مناظر شهری در این کشور آمریکای جنوبی، مایه مباهات باشد. با این پست همگردی همراه باشید تا با انواع تفریح در شیلی و چگونگی خوشگذرانی در شیلی آشنا شوید. شاید با همین مطلب علاقه مند سفر به شیلی شدید!س

 

خوشگذرانی در شیلی: در بیابان "سن پدرو د آتاکاما" به ستاره ها خیره شوید

آسمان های کاملا صافی در سراسر شیلی وجود دارد ولی آسمان های شب کمی در دنیا قابل قیاس با آسمانی که بالای بیابان دوردست آتاکاما قرار دارد، هستند. میزبان "آلما"، رصد خانه ای بین المللی با گران قیمت ترین تلسکوپ زمینی در جهان ( به ارزش جالب 1.4 میلیارد دلار ایالات متحده) است. جادوی آسمان های آتاکاما، ترکیب ارتفاع، آب و هوای خشک و آلودگی نوری اندک به همراه جلوه های ویژه، حتی بدون چشم مسلح است. در هر جای شیلی می توانید به تماشای ستاره ها بپردازید تا مسحور شوید. با یک تلسکوپ بزرگ در بیابان آتاکاما به ستاره ها خیره شوید تا از زیبایی آسمان حیرت زده شوید. هتل های لوکس مایل هستند تا تلسکوپ ها را در محل خودشان داشته باشند اما اگر شما مشتاق دیدن آسمان شب با بودجه سفرتان هستید، از این رصدخانه ها برای دیدن ستاره ها از تعدادی تلسکوپ بزرگ استفاده کنید.


تفریح در شیلی: به تور هنر خیابانی "والپو" بروید

در سفر به شیلی حتما به تور هنر خیابانی "والپو" بروید. "والپارایسو"، که برای ساکنان به عنوان "والپو" شناخته شده، شهر جذاب در بین شهرهای ساحلی شیلی است. یک بندر ناهموار و مسکونی که در آن ذوق و حرارت گردش در هزاران کوچه باریکِ تزئین شده با هنر خیابانی که گاهی سیاسی، برخی مواقع چکیده ای از اجتماع و اغلب انتزاعی می باشد، در جریان است. این شهر دارای بعضی از بهترین هنر های خیابانی در آمریکای لاتین است. نه تنها آثار گرافیتی، بلکه خانه های رنگ آمیزی شده با رنگ روشن نیز والپو را رنگارنگ می کنند. هزارتویی از عمارت های مخروبه و جزایر بی نظم، هاله ای رنگارنگ را بر فراز شهر پدید می آورند که می توانید در نقطه های مشاهده مناظر بسیار که توسط رستوران های در بام شهر و ایوان های هنری ارائه می شوند، لذت ببرید.
یک جفت کفش پیاده روی خوب به پا کنید(والپارایسو در یک سرازیری قرار دارد) و پول خرد زیادی همراه خود بیاورید تا بتوانید سوار قطار های کابلی شوید.


خوشگذرانی در شیلی: از شهر قدیمی "سانتیاگو" بازدید کنید

بازدید از شهر سانتیاگوی قدیمی از واجبات سفر به شیلی است. اسنتیاگو شهری مدرن است اما حتما در کوچه پس کوچه های شهر قدیمی که توسط "بلاس آرتس" و محله "بلاویستا" در دو طرف رودخانه محصور شده اند، بگردید. اینجا قلب شهر است. جایی که طبقه روشنفکر سانتیاگو برای اقامت در طی شورش و آشوب شهر، انتخاب کرد. امروزه آن جا میزبان برخی از بهترین موزه ها و گالری ها در سانتیاگو و پاتوق هنرمندان است. موسیقی زنده، نمایش های کمدی، گردهمایی تئاتر در خیابان های باریک این محله سنتی و یک گردش عصر گاهی بین کافی شاپ ها و رستوران ها، از بهترین لحظات سپری شده سانتیاگو هستند.
آخر هفته ها، هنگامی که بقیه شهر استراحت می کنند، محله "لاستاریا" در بلاس آرتس تبدیل به محیط زندگی همراه با بازار های سر باز پرطرفدار و قفسه های کتاب می شود. همچنین این جا یکی از بهترین خیابان ها برای خرید قهوه مرغوب در شیلی است. پس یک لیوان بردارید و به آرامی در میان خیابان های خوش منظره شهر که به یک پیاده روی انرژیک در قسمت بالادستی "کرو سانتا لوسیا" ختم می شود، گشت بزنید.


تفریح در شیلی: در دره مرکزی، از کارخانه نوشیدنی سازی بازدید کنید

از انتخاب مناطق تولید نوشیدنی منطقه دره مرکزی شیلی لذت خواهید برد. بین بازدید از تاکستان ها در "کوهستان سراشیب آندس" یا تماشای اقیانوس با نسیمی ملایم انتخاب کنید و یا این که از هر دو لذت ببرید. اینجا در قلب دره مرکزی شیلی [استان] "کولچاگوا" قرار دارد. جایی که شما می توانید هر سه نوع نوشیدنی را در منطقه ببینید: "آندس"، "کوستال" و "اینتر کوردیلراس" (در اسپانیایی به معنای بین کوهی است).
گوناگونی چیزی است که نوشیدنی شیلیایی را یکتا می کند و "واین کانتری" بهترین مکان برای چشیدن طعم آن است. به کافی شاپ های خانوادگی (مانند "لارا هارتویگ" و "بوچون" ) یا کافی شاپ های مدرن (مانند "وی آی کِی"، "لاپوستوله" و "مونتس") که برای معماران رویایی هستند، بروید. شما حتی می توانید در برخی کافی شاپ ها ( مانند "گاسا سیلوا" و "ویو منِنت" ) به تماشای کالسکه سواری و گاو بازی بپردازید.
جالب است بدانید که بر خلاف سایر کشور های آمریکای لاتین، شیلی قوانین سخت گیرانه ای درباره رانندگی در هنگام مستی دارد و اصلا پلیس سازشگر نیست.


خوشگذرانی در شیلی: جشنی با غذاهای دریایی شیلیایی برگزار کنید

دمای خنک دریا شاید برای شناگران دلچسب نباشد اما برای ماهیگیران دلچسب است. مطمئنا دلیل آن، جریان آب سرد است که باعث می شود خط ساحلی شیلی دارای یک ویترین حسادت برانگیز از غذاهای دریای خوشمزه باشد. صدف، گوش ماهی، "کالم" (نوعی صدف خوراکی)، خرچنگ، "آبالون" (نوعی صدف خوراکی)، میگو و برخی دیگر که نیازی به نام بردن از ماهی نیست.
آن ها را از هر نوعی خواهید یافت: خام، پخته، کباب شده و "سِویچه" شده (Ceviche-ed) (ترد شده به صورت خام یا پخته). برای امتحان همه آن ها آماده شوید. خیابان های غذای مرسوم در کناره دریا شامل ظرف های خرچنگ تازه به همراه مرکبات، ماهی سفیدِ ترد شده با گشنیز و لیموترش و "امپانادا" (نوعی نان) تازه سرخ شده به همراه کالم و پنیر شور، هستند.
اگر نمی توانید به ساحل بروید، به بازار مرکزی در سانتیاگو، جایی که ماهی تازه هر صبح با قایق می رسد، بروید.


تفریح در شیلی: در مسیر "دابلیو" پیاده روی کنید

مسیر دابلیو مهمترین دلیل برای سفر به شیلی است. اگر شما مشتاق پیاده روی هستید، این مسیر در اطراف کوهستان "تورس دِل پاینه" باید در فهرست جاهایی باشد که باید بروید.در سفر به شیلی خود طی یک سفر چند روزه در اطراف کوه زیبای پاینه و در کمتر از یک هفته (یا اگر دوست دارید بیشتر از این مدت)، شما کوه ها، دریاچه ها، تالاب ها، یخچال های طبیعی را پشت سر خواهید گذاشت و در مسیر گذر از جنگل ها نیز با کرکس، "گواناکو" (نوعی شتر بومی)، "ناندو" (نوعی شترمرغ) و شاید حتی شیر کوهی روبرو شوید.
این زیست بوم حفاظت شده توسط "یونسکو" یکی از مقاصد دوردست در دنیاست ولی با این وجود هر ساله بیش از 250.000 گردشگر به خاطر زیبایی برجسته و حیات وحش دست نخورده اش، جذب می کند. در هر گردش دهانتان از حیرت باز خواهد ماند.
از پیش برای پناهگاه ها و کمپ های مسیر گردش بلیت رزرو کنید. پیاده روی مسیر دابلیو فقط در ماه های تابستان ("اکتبر" تا "آپریل" ) توصیه شده است و در اواخر "دسامبر" تا اواخر "فوریه" بسیار شلوغ می شود.


خوشگذرانی در شیلی: غروب خورشید را بر فراز منظره شهر سانتیاگو تماشا کنید

سانتیاگو شهری با منظره ی بی نظیر است. ساختمان های مرتفعِ پر زرق و برق غروب خورشید رنگارنگ را در برابر کوهستان برفی آندس منعکس می کنند. یک غروب خورشید در شهر همواره در دو جهت زیباست: نگاه کردن به کوه یا نگاه کردن به خورشید که در حال محو شدن در افق است.
در کافی شاپ های پرتعداد شهر که روی سقف ساختمان ها قرار گرفته از غروب خورشید لذت ببرید یا برای یک منظره پانوراما بر فراز شهر از تپه "فرو سن کریستوبال" بالا بروید.
تفریح در شیلی: در "شیلوئه" به دنبال کلیسا ها و جادوگران بگردید

در سفر به شیلی، این مجمع الجزایر با 41 جزیره، جایی واقعا خاص است. این سواحل عریض و جنگل های انبوه، با شکوهند اما این نمای فرهنگی شیلوئه است که از همه چیز جذاب تر است. فسلفه و ادیان بومی و خارجی در این مجمع الجزایر خوش منظره که زمانی میزبان بیش از 150 کلیسای چوبی بوده (امروزه فقط 70 تا باقی مانده اند و تحت مراقبت یونسکو اند)، با هم برخورد دارند. چه به جادوگران اعتقاد داشته باشید چه نه، یک سفر به شیلوئه لرزه بر اندام شما خواهد انداخت.
اگر هنگامی که در شیلوئه هستید به یک مراسم "مینگا" برخورد کردید، در آن شرکت کنید! این یک رسم کهن است که در آن تمامی همسایگان برای کمک به یک همسایه برای اسباب کشی، جمع می شوند. شاید بپرسید چرا یک مراسم اسباب کشی جذاب است؟ زیرا در شیلوئه همسایگان واقعا خانه را برداشته و آن را جابجا می کنند. خانه های چوبی بر روی تکه های چوب بار شده و به روی جریان آب تا هنگامی که به مقصد تعیین شده برسند، شناورند. سپس در مکان جدید، یک جشن خوراکی و نوشیدنی برگزار می شود که بسیار شبیه مهمانی پاگشا (مهمانی برگزار شده در خانه جدید) در سایر نقاط جهان است.


خوشگذرانی در شیلی: با "موآی" در جزیره "راپا نوی" سلفی بگیرید

در سفر به شیلی، با "موآی" در جزیره "راپا نوی" سلفی بگیرید. اگر یک سفر عالی برای سلفی گرفتن وجود داشت، این آن سفر بود: با سنگ های بسیار بزرگ از سر موآی در جزیره راپا نوی (همچنین شناخته شده به عنوان جزیره "ایستر"). جزیره ایستر، در فاصله 2300 مایلی از ساحل شیلی قرار گرفته، جایی در "مثلث پلینزی"، پر از اساطیر و افسانه های باستانی جمعیت راپا نوی است. آن چه از قبیله باستانی باقی مانده 887 مجسمه سنگی است که شبیه سرها و آدمک ها(و گاها ران پا) است که بر روی سکو های سنگی قرار گرفته اند. به داستان سرگرم کننده ی این که چگونه این مجسمه ها ساخته، منتقل شده یا چگونگی تخریبشان توسط بومیان گوش دهید و از مناظر بی پایان اقیانوس آرام لذت ببرید.


تفریح در شیلی: در آتاکاما با چشمه های آب گرم از خواب برخیزید

"اِل تاتیو" در بیابان آتاکاما، یکی از زیباترین بستر های چشمه آب گرم در جهان است. هنگام طلوع آفتاب (حدود 5 صبح) بهترین زمان برای مشاهده آن است. در آن جا بیش از 80 چشمه آب گرم فعال وجود دارد که از آن ها ستون های بخار با نمایشی زیبا خارج می شود که گاهی ارتفاع آن ها به شش متر می رسد. هنگامی که خورشید طلوع کرده است و شما اطراف بستر چشمه آب گرم پیاده روی تان را در دمای زیر صفر انجام داده اید با یک فنجان قهوه یا فرورفتن در حمام آب گرمِ حرارت دیده با چشمه، خود را گرم کنید.
رفتن به این مکان با قرار گرفتن در ارتفاع 4320 متری از سطح دریا، تجربه ای خطرناک است. حتما پیش از آغاز سفر به شیلی، برای عادت به محیط، چند روزی را در بیابان سن پدرو دِ آتاکاما بگذرانید.


خوشگذرانی در شیلی: رد پای "پابلو نرودا" را دنبال کنید

خانه های شاعر معروف شیلی، معبدی برای افراد اهل قلم است. رد پای شاعر شیلیایی برنده جایزه نوبل، سیاستمدار و دیپلمات را با بازدید از سه خانه او در سه محیط متفاوت دنبال کنید: موزه "لا چاسکونا" در محله نامتعارف "باریو بلاویستا" در سانتیاگو، [خانه و یادبود] "لا سباستیانا" با مناظر پر از رنگ والپارایسو در بالای تپه و خانه بزرگ خانوادگی او در "ایسلا نرگا" (امروزه تبدیل به موزه شده است) که مشرف به موج های برخورد کننده اقیانوس آرام با ساحل است. هر کدام یک بخش متفاوت از زندگی نرودا را نشان می دهد و شما را به برخی از جذاب ترین قطب های فرهنگی شیلی می برد.


تفریح در شیلی: در یخچال های طبیعی "پاتاگونیا" قایق سواری کنید

رودخانه های یخ یکی از شگفتی های جهان طبیعی اند که به سرعت ناپدید می شوند. مقصدهای کمی هستند که شما می توانید شاهد شکوه این یخ های بزرگ باشید و به عمق آبی رنگ آن ها خیره شوید. منطقه پاتاگونیا یکی از مقاصد سفر به شیلی است.
در میان مناطق "آیسِن" و "ماگایانز"، هزاران یخچال طبیعی وجود دارد که شما می توانید با پیاده روی یا دوچرخه سواری از آن ها بازدید کنید اما مهمترین بخش بازدید از یخچال های طبیعی شیلی، نزدیک شدن به آنها به وسیله بازدید از آنها بر روی آب است. شما می توانید سوار یک [قایق] کایاک بین کوه های یخ تا دیواره های یخچال باشید یا حتی با یخ شکن روی یک یخچال طبیعی قدم بزنید. یکی از راه های محبوب برای به پایان رساندن تجربه سفرتان به یخچال طبیعی تجربه یک نوشیدنی بر روی یخچال های سنگی است.
لذت بخش ترین نقطه شروع برای بازدید از یخچال های طبیعی، از تورس دِل پاینه یا "پورتو ناتالس" است. هر چند، کاوش در مسیر یخچال و پیاده روی در آیسن، تجربه ای ارزشمند و اکثرا فردی است.


خوشگذرانی در شیلی: در "پیچیلمو" موج سواری کنید

موج های سمت چپی در "پونتا لوبوس" تبدیل به یک موج سواری مشهور شده است. این مکان با موج هایی به ارتفاع 25 فوت، جایی برای تازه کاران نیست. این جا با موج هایی مرگ و زندگی وار، محل پرورش برترین موج سوار آمریکای جنوبی، "رومن ناوارو"، است. صرف رفتن به داخل آب به اندازه کافی چالش برانگیز است اما مدیریت سواری و به موقع رسیدن به موج، عملی نشاط آور است که برای شما اعتبار به ارمغان می آورد. این دلیل چرایی محبوب بودن پیچیلمو در تور جهانی موج سواری است.
ساحل شیلی سرد است! یک مایو و کلاه ایمنیِ موج سواری برای برخورد اجتناب ناپذیر با امواج بپوشید. اگر به موج های بزرگ علاقه ای ندارید، نقاط بسیاری برای موج سواری آسانتر در امتداد ساحل شیلی وجود دارد که شامل آب های گرم در "ایگیگه" نیز می شود.


تفریح در شیلی: یک سفر جاده ای به بزرگراه "روتا 5" (و بزرگراه "کاراترا آوسترال") داشته باشید

بزرگراه اصلی شیلی، روتا 5، از پشت بیابان آتاکاما تا ورودی پاتاگونیا کشیده شده و یک سفر جاده ای محشر را پدید می آورد. بزرگراه از میان دره های تاکستان جنگل های حیات وحش و نمکزار های می گذرد؛ هر چند که می توانید با در پیش گرفتن مسیر های انحرافی از وسط مناظر متفاوت در شرق و غرب مسیر لذت ببرید.
چه به سمت ساحل و خط ساحلی چه به سمت مناطق کوهستان و دریاچه ها در شرق می رانید، همواره در روتا 5، شریان اصلی نقل و انتقالات شیلی، مسیرتان را به پایان خواهید رساند. روتا 5 در "پورتو مونت" به پایان می رسد ولی از آن منطقه می توانید راه کاراترا آوسترال را درمیان مناظر حیات وحش پاتاگونیا را در پیش بگیرید که زیباترین راه برای پایان دادن به سفر جاده ای طولانی مدت است.
به مانند هر بزرگراه اصلی دیگری، پر از مسیر های خوب، بد و پرترافیک است! روتا 5 یک راه اصلی برای حمل بار است. بنابراین به خودتان زمان زیادی برای ترافیک ناخواسته بدهید.


خوشگذرانی در شیلی: در دامنه یک آتشفشان اسکی کنید

شیلی سرزمین آتشفشان هاست. بیش از 2000 آتشفشان برای گردش وجود دارد و اکثر آن ها با یک منظره زیبای مخروطیِ برف سفید پوشیده شده اند. درحالی که مجتمع های اسکی بسیاری در کوه های فراوان شیلی قرار دارد، آتشفشان های شیلی نیز برای اسکیِ اسنوبرد، سرازیری های هیجان انگیزی را ارائه می دهند. به خصوص سرازیرهای محبوب اسکی که در آتشفشان های "ویاریکا"، "کتروپیان"(Quetrupillan) و "لونکیمای"(Lonquimay) پیدا شدند. منظره ای بهتر از این به همراه برف درخشان، آسمان آبی و آتشفشان فعال در پس زمینه پیدا نمی شود.
درمان ایده آلِ خستگی یک روز اسکی در دامنه آتشفشان، یک استراحت عصرگاهی در استخر آب گرم است.


تفریح در شیلی: پنگوئن ها را در گردش دریایی ببینید

دیدن کمی پنگوئن، با بیش از یک میلیون سکونتگاه در آب های شیلی، کار سختی نیست. در واقع، شیلی میزبان گونه های مختلف پنگوئن از قبیل "کینگ"، "هومبولدت"(Humboldt)، "جنتو"، "مگِلانیک"، "ماکارونی" و "راک هاپر جنوبی" است. مناطق گرم برای پنگوئن ها شامل "سنتو اتوِی"، "ماگدالنا"، "آیلند" و "پلایا مار براوا" در نزدیکی "آنسود" است.
خارج از ساحل آب گرم "لا سرنا"، "ایسلا داماس"، یک کلونی دیگر از پنگوئن ها وجود دارد. جایی که می توانید دلفین ها و شیر های دریایی را نیز ببینید. هر چند سرد ترین سفر آبی هنوز در پاتاگونیا یافت می شود؛ جایی که ممکن است خوش شانس باشید و یک وال را نیز ببینید.
اگر شما برای "پیاده روی با پنگوئن ها" آماده شده اید، به شهر "پونتا آرناس" برای بازدید از جزیره "ایسلا ماگدالنا" بروید.


خوشگذرانی در شیلی: رسوم "فیِستاس پاتریاس" را تجربه کنید

تا به حال نام مراسم فیستاس پاتریاس به گوشتان خورده است؟ این تعطیلات در شیلی حتی از تعطیلات کریسمس و سال نو هم بزرگتر است. تعطیلات ملی به طور رسمی روز 18 سپتامبر جشن گرفته می شود اما مهمانی تا یک هفته و اغلب شادی حاصل از جشن هم بیشتر طول می کشد.
انتظار مهمانی های خیابانی پر جمعیت، جشن های سنتی و رقص "کوئکا"، مقدار زیادی امپاندا، به اهتزاز در آمدن زیاد پرچم ها و "پیسکو سور" را داشته باشید. شاید دلیل این که تمام مردم شیلی در جشن شرکت می کنند این باشد که در روز اول بهار برگزار می شود و دلیلی برای خوشحالی پس از زمستانی سرد و طولانی است.


تفریح در شیلی: "کورانتو" را تجربه کنید

در سفر به شیلی کورانتو را تجربه کنید. کورانتوی شیلیایی به همان اندازه که در آشپزخانه ها خورده می شود در مراسم و جشن ها هم مصرف دارد. یک روش پخت سنتی که توسط جمعیت بومی "چونو" تکامل یافته است. این غذا شامل حلزون صدف دار، گوشت، سیب زمینی و سبزیجات پخته در یک تنور عمیق با حرارت از زیر است. لایه های برگ نالکا (ریواس شیلیایی) برای جدا سازی مواد اولیه برای بخار پز شدن موثرشان در حدود یک ساعت، استفاده می شود.
می خواهید کورانتو بپزید اما در خانه تنور ندارید؟ یکی از تقلب های دنیای مدرن امروزی استفاده از اجاق است.


خوشگذرانی در شیلی: در "دریاچه دیستریکت" ماجراجویی کنید

دیدن دریاچه دیستریکت از ماجراجویی های سفر به شیلی است. آسمان آبی شفاف و چشمک زننده دریاچه، آتشفشان های پوشیده از برف و جنگل های سبز انبوه، دریاچه دیستریکت بی نظیر است. در همان حین که به هنرمندان رویا گرا الهام می بخشد، جست و جو گران و ماجراجویان بسیاری را برای فعالیت های حومه شهر از جمله سواری قایق کایاک، پیاده روی، دریانوردی، اسکی، پرواز، ماهیگیری حین پرواز، دوچرخه سواری کوهستان، زیپلاین، چتربازی، آتشفشان نوردی و غارنوردی آتشفشان، به سمت خود می کشاند. یا اینکه شما می توانید در جایی نشسته و از منظره لذت ببرید.
پایتخت ماجراجویی دریاچه دیستریکت شهر "پوکُن" است. جایی که راهنمایان تور بسیاری را پیدا خواهید کرد. اگر شما یک خودرو دارید و فوت فن ماجراجویی را می دانید، به جاده بزنید و به سوی "آیسن" بروید. پشیمان نخواهید شد.


تفریح در شیلی: در شهر "پیسکو"، استان "الکوی"، پیسکو سور بنوشید

بین "پرو" و شیلی یک رقابت دیرینه درباره پیسکو وجود دارد. هر دو طرف ادعا می کنند که صاحب آن هستند. مرکز نوشیدنی پیسکوی شیلی، شهر پیسکو در الکوی است. انواع مختلفی از انگور سفید تقطیر شده در شیلی خواهید یافت. نمونه های متدوال و بیشتر روستایی تهیه شده از تقطیر کنندگان زیر زمینی تا نمونه های خالص و با تقطیر سه مرحله ای که اغلب توسط برند های لوکس تولید می شود. هر کدام مشخصات مختلفی به کوکتل بی نظیر پیسکو اضافه می کنند. پیسکو سور شامل مخلوطی از آبلیموی تازه، شربت قندی، تخم مرغ و نوشیدنی پیسکو است. پیسکو یک نوشیدنی بی نقص برای یک عصر داغ تابستانی است.
نمی توانید به الکوی بروید؟ شما می توانید از برترین شیلی در اکثر کافی شاپ های کشور لذت ببرید اما یکی از بهترین نقاط در سانتیاگو "چیپه لیبره"، نخستین کافی شاپ پیسکو در کشور شیلی است.


خوشگذرانی در شیلی: "آلپاکا" و "فلامینگو" را در بیابان آتاکاما تماشا کنید

در سفر به شیلی به تماشای آلپاکا و فلامینگوها در بیابان بروید. صحبت از حیات وحش در بیابان به نظر یک تناقض می رسد اما شما با دیدن آن غافلگیر خواهد شد. آتاکاما شاید خشک ترین بیابان در جهان باشد ولی اتفاقا میزبان بسیاری از گونه های جذاب حیات وحش مانند فلامینگوی بنفش، "ویکونیا" (نوعی شتر با اندازه کوچک، شترچه)، آلپاکا، گواناکو، "ویسکاچا" (نوعی جونده) و مارمولک است. در سفری به "آلتیپانو" هیچ گاه تنها نخواهید بود!


تفریح در شیلی: در آندس اسب سواری کنید

مردم شیلی به اندازه همسایشان، "آرژانتین" به اسب سواری بها نمی دهند ولی شیلی دارای یک فرهنگ غنی کابویی است. کابوی شیلیایی، که با عنوان "هوآسو" شناخته شده، استاد گاو بازی و اسب سواری در کوهستان است. در فرهنگ اسب دوانی شیلی در کوهستان آندس غرق شوید. جایی که می توانید پیش از میل کردن "آسادو" سنتی شیلی (استیک باربیکیو شده) از مسیرهای رودخانه ای عبور کنید و از تپه ها بالا بروید.
هرچند ایده رفتن از آندس به آرژانتین با اسب، رویای هر اسب سواری است اما در واقع کار های اداری به نسبت پر زحمت بوده که شامل بردن اسب ها به مرز است که حتی با سازماندهی دو تیم از اسب ها، یکی در هر سمت مرز، پر هزینهتر هم می شود. فقط در یک سمت آندس بمانید و از تجربه چند روزه تان لذت ببرید. این کار به همان اندازه خوب و لذت بخش است.


خوشگذرانی در شیلی: در "بازار مرکزی" غذا بخورید

در سفر به شیلی، تجربه ی خوردن غذاهای محلی را از دست ندهید. شیلی هنوز ستاره های کتاب راهنمای میشلن (کتاب راهنما برای رستوران ها) را کسب نکرده که با توجه به این که این کشور دارای برخی از بهترین مواد غذایی در دریا و خشکی است، نسبتا عجیب به نظر می رسد. شما می توانید بسیاری از این مواد غذایی را (هر چند در برنامه غذایی ضروری نباشند) در بازار مرکزی پیدا کنید. یک فروشگاه مواد غذایی شلوغ و پرهیاهو که شما می توانید هر چیزی را از میوه خوشمزه "چری مویا" گرفته تا تا توتیای دریایی تازه صید شده را بخرید.
می خواهید از یک فروشگاه گمنام بازدید کنید؟ از فروشگاه "لا وگا" در پشت سنترال مارکت بازدید کنید. جایی که بیشتر معاملات صورت می گیرد و شما یک فروشگاه مواد غذایی بزرگتر و شلوغ تر خواهید یافت.


تفریح در شیلی: در "ترما" های سنتی شیلی(حمام های آب گرم) دوش بگیرید

در سفر به شیلی از ترما غافل نشوید! این حمام های سنتی در نوع خود، برای مسافران، تفریح در شیلی محسوب می شوند. شیلیایی ها عاشق یک ترمای خوب هستند. رفتن به ترما یک سنت بزرگ خانوادگی در شیلی است و صد ها ترما در سراسر کشور واقع شده اند. از بین مجتمع های تفریحی بزرگ تاسیس شده در استخر های طبیعی [روستا های] "چیان" و "پیوهاپی" در [شهر های] "کولینا"، "پولوکوئرا" و "پیوهه" یا ترما های نسبتا عجیب "ژئومتریکاس" در "پانگیپویی" انتخاب کنید.
برای گذراندن چند ساعتی در ترما ها و بر پا کردن پیک نیک پس از آن برنامه ریزی کنید. بیشتر ترما ها در مناطقی زییا قرار دارند که می خواهند کمی بیشتر از آن ها لذت ببرید اما همیشه یافتن یک رستوران خوب در آن نزدیکی، آسان نیست.


خوشگذرانی در شیلی: مسیرتان را در جزیره "رابینسون کروزوئه" گم کنید

در واقع شما نمی خواهید مانند مورد "دانیل دافوئه"ی پیشگام مفقود شوید اما شما حتما می خواهید که در این جزیره گرمسیری در مجمع الجزایر "خوآن فرناندز"، رها شوید. این جزیره با منطقه ای شامل تالاب ها، ساحل های نخل، مرجان ها و کلبه های روستایی زیبا، بهشت دوستداران طبیعت است. در این جزیره شیرجه اسکوبا به اندازه غواصی هیجان انگیز اسنورکل آن معروف است. مخصوصا که در ناحیه ای که خرابه های ناشی از ناو های جنگی جنگ جهانی در آن قرار دارد.
این جزیره دارای بهترین نوع خرچنگ است و اگر شما مایل به امتحان کردن آن هستید، با بومی ها به صید خرچنگ بروید تا شکار تازه خود را بدست آورید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دیدنی های سد شاه عباسی، نازک ترین سد جهان
دیدنی های سد شاه عباسی، نازک ترین سد جهان
فرق بین هتل و متل چیست؟ | تفاوت هتل و متل چیست
فرق بین هتل و متل چیست؟ | تفاوت هتل و متل چیست
هزینه سفر ۳روزه به پایتخت ترکیه  | هزینه سفر به آنکارا
هزینه سفر ۳روزه به پایتخت ترکیه | هزینه سفر به آنکارا
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )