سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

ونیز (Venezia)، شهری زیبا و دیدنی در شمال ایتالیاست که به دلیل ساختار شهری متفاوتی که دارد، مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر جهان قرار گرفته است. این شهر به صورت جزیره های کوچکی است که در کنار هم قرار دارند و از طریق کانال هایی به یکدیگر متصل شده اند. رفت و آمد در ونیز به وسیله قایق یا کشتی و از طریق راه های آبی انجام می شود. همین مسئله باعث شده تا این شهر به یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیا تبدیل شده و سالانه میلیون ها نفر برای تماشای زیبایی های ونیز و گذراندن تعطیلاتی رویایی به آن جا سفر کنند. در ادامه ی این بخش قصد داریم با سفر به ونیز ، دیدنی های ونیز و جاذبه های گردشگری ونیز را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ونیز را می توان یکی از زیباترین شهرهای دنیا معرفی کرد که جاذبه های دیدنی و تاریخی فراوانی برای تماشا دارد. قرار گرفتن این شهر زیبا بر روی آب آن را تبدیل به یکی از رمانتیک ترین شهرهای دنیا کرده و آن را در لیست پرگردشگرترین و جذاب ترین شهرهای جهان قرار داده است. سالانه افراد بسیاری برای تماشای دیدنی ها و جاذبه های زیبای ونیز، به آن سفر می کنند. از جمله این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
کلیساها و موزه های تاریخی: شکل گیری شهر ونیز از 800 سال پس از میلاد مسیح آغاز شد و با آمدن رومیان به این منطقه، کم کم رونق گرفت و به شکل امروزی در آمد. از این رو جاذبه های تاریخی فراوان و معماری های جذابی در این جا وجود دارد که تماشای آن ها در کنار زیبای های طبیعی ونیز بسیار دیدنی است.
پل ها: ونیز از 118 جزیره ی کوچک تشکیل شده که به وسیله ی کانال های آبی و پل ها باهم در ارتباط هستند. این پل ها بخشی از جاذبه های دیدنی و فوق العاده ی این شهر شناخته می شوند که به شکلی بسیار زیبا ساخته شده اند. ونیز 177 کانال آبی و 417 پل دارد که بخش های مختلف شهر را به هم وصل می کنند.
قایق ها: قایق هایی که در ونیز مورد استفاده قرار می گیرند، گوندولا نامیده می شوند. گوندولاها حدود 11 متر طول دارند و وزنشان نیز برابر با 600 کیلوگرم است. در ونیز حدود 750 گوندولا وجود دارد که به حمل و نقل مسافران مشغولند. با توجه به این که تردد در این شهر با قایق انجام می شود، در این جا خبری از اتومبیل، وسایل نقلیه ی شهری، ترافیک و دود نیست. از این رو ونیز عنوان بزرگ ترین شهر بدون خودروی جهان را نیز به خود اختصاص داده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی آتشنشان ها و آمبولانس ها نیز با قایق های موتوری در شهر تردد می کنند. ونیز، شهری روی آب
هزینه های سفر به ونیز و تماشا از جاذبه های گردشگری ونیز

از لحاظ هزینه های سفر، ونیز در رده ی شهرهای گران قیمت دنیا قرار می گیرد. هزینه ها در ونیز بسیار بالاست، اما شما می توانید با راهکارهایی این هزینه ها را تاحدی کاهش دهید. به عنوان مثال می توانید در این شهر زیبا قدم بزنید و برای تماشای جاذبه های دیدنی آن پیاده روی کنید. با این کار علاوه بر این که در هزینه ی کرایه ی قایق ها و کشتی ها صرفه جویی می کنید، می توانید در بین ساختمان ها و مسیرهای این شهر زیبا رفت و آمد کرده و لذت ببرید. هزینه ی خورد و خوراک نیز در این شهر بسیار بالاست. برای کاهش این هزینه ها نیز می توانید خودتان مواد غذایی را تهیه کرده و آشپزی کنید. در این صورت نیاز نیست هزینه ی گرانی را بابت غذاخوردن در رستوران و غذاخوری ها بپردازید.


دیدنی های ونیز در سفر به ونیز

ونیز به دلیل ساختار شهری زیبا و معماری های متعدد و بی نظیری که دارد، در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. مکان های بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که می توانید در برنامه های بازدید خود بگنجانید و از تماشای آن ها لذت ببرید. در ادامه برخی از این جاذبه های دیدنی و گردشگری را به شما معرفی می کنیم.

میدان سن مارکو

پیازا، به میدان شهری گفته می شود و پیازای سن مارکو (Piazza San Marco) یکی از معروف ترین و باشکوه ترین میدان های ونیز است. سن مارکو یکی از حواریون عیسی مسیح بوده که در این میدان دفن شده است، به همین دلیل این نام را بر روی این میدان گذاشته اند. میدان سن مارکو را می توان یکی از پرجمعیت ترین و مهم ترین میدان های ونیز معرفی کرد که حتما باید در سفر خود زمانی را به بازدید از آن اختصاص دهید. این میدان یکی از شلوغ ترین میدان های ونیز است. مردم ونیز در این جا گرد هم جمع می شوند، قهوه می خورند و به صحبت و گفتگو می پردازند.در این میدان کبوتران زیادی وجود دارند که در حال رفت و آمد هستند. این کبوترها در کنار زیبایی میدان، جلوه ی خاصی به آن داده اند. جالب است بدانید که غذادادن به کبوترها در این شهر ممنوع است. گفته می شود مارکوپلو، جهانگرد معروف، نیز در این میدان دفن شده است.

سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز  سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز            


کلیسای سن مارکو

از نمونه دیدنی های ونیز بدانید که در میدان زیبای سن مارکو کلیسایی به همین نام را مشاهده می کنید که بنایی شبیه به یک قصر دارد. نمای این کلیسا با آجر ساخته شده و در بخش هایی از آن نیز سنگ های مرمر و مجسمه های حکاکی شده کار شده است. کلیسای سن مارکو از سال 1807 به کلیسای جامع ونیز تبدیل شد. برج ناقوس کلیسا نیز با ارتفاع 99 متر بلندترین برج ناقوس ونیز است که در قرن 12 میلادی ساخته شد. این برج اکنون عنوان نماد شهر ونیز را دارد.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز


پل افسوس ها

پل افسوس ها (Bridge of Sighs)، یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین دیدنی های شهر ونیز است که بر روی رودخانه ی ریو دی پالازو (Rio di Palazzo) ساخته شده است. این پل تاریخی سرپوشیده و سفید رنگ بوده و بخشی از تاریخ و معماری ونیز را به تصویر کشیده است.از نمونه دیدنی های ونیز بدانید که پل افسوس ها جایگاه خاصی در افسانه ها و داستان های عاشقانه ی این شهر دارد.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

گراند کانال

گراند کانال (Grand Canal) بلوار اصلی شهر ونیز است که از کلیسای سن مارکو تا کلیسای سانتا کیارا امتداد داشته و میدان سنت مارکو و پل ریالتو را به هم وصل می کند. گراند کانال آبراه اصلی شهر است و از طریق کانال های کوچک تر نقاط مختلف را به هم وصل می کند، به همین دلیل عمده حمل و نقل شهری از طریق همین کانال انجام می شود. ساختمان ها و بناهای زیبا، رستوران ها و مراکز خریدی که در اطراف این کانال قرار گرفته باعث شده تا گراند کانال یکی از دیدنی ترین نقاط شهر برای گردشگران باشد. قایق سواری در این کانال و سوار شدن بر روی گوندولاهای سنتی یکی از فعالیت هایی است که می توانید در گراند کانال آن را تجربه نمایید.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

پل ریالتو

از نمونه جاذبه های گردشگری ونیز بدانید که پل ریالتو (Rialto Bridge) یک پل تاریخی است که در سال های 1588 تا 1591 بر روی گراند کانال ساخته شده و دو محله ی سن مارکو و سان پولو را به یکدیگر وصل کرده است.این پل دارای 3 پیاده رو است. یک پیادروی عریض در وسط پل و دو پیادوری دیگر در امتدادد نرده های بیرونی دو طرف پل قرار دارند. بر روی پیاده روی وسط انواع فروشگاه های سوغاتی، جواهرات، پارچه های کتان، کریستال و شیشه وجود دارند که امکان خرید را برای گردشگران و بازدیدکنندگان فراهم می کنند. شما می توانید چشم انداز بی نظیری از گراند کانال را از بالای این پل مشاهده نمایید.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

کلیسای سانتا ماریا دلا سالوت

سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute) یکی از نمادی ترین کلیساهای تاریخی ونیز است که در تقاطع باسینو دی سن مارکو و گراند کانال ساخته شده است. ساخت این کلیسا به قرن هفدهم میلادی بر می گردد. در سال 1629 شهر ونیز درگیر بیماری طاعون شده بود و افراد زیادی جان خود را در بر اثر این بیماری از دست دادند. این فاجعه تا جایی پیش رفت که مسئولین شهر برای نجات از آن نذر کردند تا کلیسایی ساخته و آن را وقف مریم مقدس کنند. از این رو پس از ریشه کن شدن بیماری آن ها کار خود را آغاز کرده و سانتا ماریا دلا سالوت را بنا کردند. این کلیسا امروزه برای برگزاری مهمانی ها و جشن های بزرگداشت مریم مقدس مورد استفاده قرار می گیرد.

سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز


کارخانه ی کشتی سازی آرسنال

از دیدنی ترین نقاط شهر ونیز می توان به کارخانه ی کشتی سازی آرسنال (Arsenale) اشاره کرد. این کارخانه یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است که سردر ورودی آن شبیه به دروازه های قرن پانزدهمی تزیین شده و جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. این کارخانه را یکی از مهم ترین عوامل در جهت به قدرت رسیدن نیروی دریایی ونیز دانسته اند.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

اسکله ی ریوا دلی اسکیاوونه

ریوا دلی اسکیاوونه (Riva Degli Schiavone) یکی از مهم ترین و معروف ترین اسکله های تفریحی دنیاست. این تفریحگاه از قرن 15 میلادی در این شهر راه اندازی شده و جزو یکی از شلوغ ترین نقاط این شهر از لحاظ گردشگری محسوب می گردد. در این اسکله می توانید خوراکی های خوشمزه ای چون انواع پاستاها، شیرینی ها و سوغاتی های ونیز را پیدا کنید.

سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

 

کاخ سانتا سوفیا

کاخ سانتا سوفیا (Ca’ d’Oro) یا کاخ کادورو (به معنای قصر طلایی) یکی از دیدنی ترین بناهای ونیز است که در راستای گراند کانال قرار دارد. این کاخ به سبک گوتیک طراحی شده و معماری آن به حدی زیباست که توانسته عنوان سلطان معماری شهری را به خود اختصاص دهد. فضای داخلی کاخ بسیار مجلل و با شکوه است. دیوارهای کاخ سانتا سوفیا با برگه های طلایی پوشانده شده و از نقش های لاجوردی و مرمره های سرخ رنگ برای تزیین آن استفاده شده است.بهترین زمان برای بازدید از قصر طلایی، هنگام طلوع و غروب خورشید است. در این زمان انعکاس کاخ بر روی آب افتاده و تصویری فوق العاده و بی نظیر ایجاد می کند. بر روی نمای بیرونی کاخ نیز نورپردازی زیبایی انجام شده که در هنگام شب جلوه ی خاصی به آن می دهد.

سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

بازدید از جزیره مورانو

مورانو (Murano) جزیره ی کوچکی است که در فاصله ی 1.5 کیلومتری شهر ونیز قرار دارد. در این جزیره ی زیبا کارخانه های شیشه سازی وجود دارد که بازدید از آن ها می تواند یکی از جذاب ترین بخش های سفر شما محسوب گردد. در این جا ویترین ها و استودیوهای شیشه گری را مشاهده می کنید که به فروش انواع سوغاتی ها و آثار هنری می پردازند. می توانید سوغاتی های خود را از این جزیره و از بین محصولات زیبایی که در این جا مشاهده می کنید، خریداری نمایید. اما توجه کنید که این محصولات بسیار گران قیمت هستند. علاوه بر بازدید از این فروشگاه ها، شما می توانید به کارگاه های شیشه گری رفته و از نزدیک با شیوه ی ساخت وسایل شیشه ای آشنا شوید.برای رفتن به جزیره ی مورانو کافیست بر روی یکی از گوندولاها سوار شده و به سمت مورانو بروید.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

مجموعه پگی گوگنهایم

پگی گوگنهایم (Peggy Guggenheim) یکی از مجموعه داران معروف آمریکایی بوده که در سال های 1983 تا 1946 آثار هنرمندان معروفی چون پیکاسو، شاگال، کاندینسکی، دالی، ارنست و ... را خریداری کرده و در خانه ی خود از آن ها نگهداری می کرده است. پس از مرگ پگی گوگنهایم در سال 1979، خانه ی وی تبدیل به موزه شده و مجموعه ی هنری جمع آوری شده ی او برای عموم به نمایش گذاشته شد. موزه ی پگی گوگنهایم امروزه یکی از جاذبه های دیدنی و پرطرفدار ونیز محسوب می گردد.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز


جاذبه های گردشگری ونیز : جزیره سن جورجو ماجوره

جزیره سن جورجو ماجوره (Church of San Giorgio Maggiore) یک جزیره ی آرام و زیباست که در شمال شهر ونیز واقع شده است. این جزیره برای استراحت و گذراندن روزهایی آرام بسیار مناسب است. از جاذبه های دیدنی این جزیره می توان به کلیسای سن جورجو ماجوره اشاره کرد که یک کلیسای بندیکتی است و در طی سال های 1566 تا 1610 توسط آندره پالادیو ساخته شده است.

 سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

دیدنی های ونیز : بازدید از قصر داجه

قصر داجه (Doge's Palace)، یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین بناهای قدیمی ونیز است که به سبک گوتیک طراحی شده است. ترکیب رنگ سفید و صورتی استفاده شده در نمای ساختمان در کنار قوس های بی نظیر این بنا، ظاهری شگفت انگیز و زیبا ایجاد کرده که تماشای آن هر بیننده ای را به وجد می آورد. بخش داخلی کاخ نیز پر از آثار هنری فوق العاده است. دکوراسیون لوکس و جذاب، مجسمه های سنگ مرمر و نقاشی های رنگ روغن از جمله مواردی است که می توانید در این قصر مشاهده کنید و از دیدن آن ها لذت ببرید. این قصر در گذشته متعلق به داجه ها یا دوک های ونیز بوده است. اگر با تورهای گردشگری همراه شوید می توانید بخش های مختلف قصر را ببینید و از سلول های زندان قصر نیز بازدید کنید.

سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز


جاذبه های گردشگری ونیز : جزیره ی لیدو

لیدو (Lido)، یک جزیره ی باریک با طول 11 کیلومتر است که در ساحل ونیز قرار دارد. هوای عالی این جزیره، خصوصا در ماه تابستان باعث شده تا مردم محلی ونیز و گردشگران این شهر ساعاتی از روز خود را در این جزیره سپری کنند. در این جا کلبه های کوچکی وجود دارد که امکان استراحت شما را برای داشتن یک روز خوب به دور از شلوغی های شهر فراهم می کند.همان طور که مشاهده کردید شهر ونیز شهری روی آب است که ساختاری خاص و جالب توجه دارد. قطعا تماشای این شهر زیبا می تواند جذابیت های زیادی برای شما داشته باشد. پس اگر قصد دارید تا یک سفر خارجی را تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم ونیز را در لیست انتخاب های خود قرار دهید. ونیز برای یک سفر رمانتیک یا سفر ماه عسل برای زوج های جوان انتخاب فوق العاده ایست.

سفر به ونیز ایتالیا | خوشگذرانی در جاذبه های گردشگری ونیز

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )