استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی | استعلام کارت مهارت فنی حرفه ای | تمدید کارت مهارت فنی حرفه ای | portaltvto.com

کارت مهارت چیست؟
متولی صدور کارتهای مهارت در کشور سازمان فنی و حرفه‌ای است، این سازمان وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که از ادغام سه نهاد آموزشی در سال 1359 تشکیل شده و بر اساس ماده 151 قانون برنامه سوم، متولی آموزشهای رسمی و غیر رسمی کوتاه مدت در دو بخش دولتی و غیردولتی است.
رکن اصلی فعالیتهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، آموزشهای علمی، عملی و کاربردی بوده که به منظور ایجاد و افزایش تخصص و مهارت شغلی و کسب توانائی در احراز شغل ارائه و منجر به دریافت گواهینامه مهارت می‌شود؛ بر این اساس افراد متقاضی کارت مهارت پس از شرکت در آزمونهای سنجش مهارت که به منظور تعیین صلاحیت حرفه‌ای و فنی افراد در حرفه مورد نظر برگزار می‌شود، در صورت کسب نمره قبولی موفق به دریافت گواهینامه مهارتی می‌شوند. این سازمان، مهمترین کانون مهارتی و کاربردی کشور و مرتبط با سازمان بین المللی کار (ILO) است و به عضویت رسمی سازمان جهانی آموزشهای مهارتی (TVTO) درآمده است.

نحوه اخذ گواهینامه مهارت آموزش فنی وحرفه‌ای
اخذ گواهینامه مهارت بستگی به درجه مهارت متقاضی در حرفه مورد نظر دارد، متقاضیان فاقد مهارت باید از طریق یکی از مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای استان و محل اقامت خود اعم از دولتی یا غیر دولتی، آموزشهای لازم را کسب کرده و از طریق همان مراکز به آزمون معرفی شوند تا پس از ثبت نام و شرکت در آزمونهای ادواری ( کتبی و عملی ) و موفقیت در مراحل نظری،عملی و مشاهده‌ای آزمون، گواهینامه مهارت مربوطه را دریافت کنند اما متقاضیانی که در حرفه مورد نظر دارای مهارتهای علمی و عملی لازم مطابق با استانداردهای سازمان باشند می‌توانند با مراجعه به واحد آزمون اداره کل سازمان فنی و حرفه‌ای استان یا شهرستان خود نسبت به ثبت‌نام در آزمون تایید صلاحیت، تکمیل پرونده و ارائه مدارک لازم اقدام کنند.
متقاضیان دریافت کارت مهارت فنی می‌توانند اینترنتی و یا از طریق دفاتر پیشخوان دولت نیز برای شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام کنند که پس از موفقیت در مراحل نظری و عملی آزمون، گواهینامه مهارت برای آنان صادر می‌شود. به استناد ماده 14 شیوه نامه، گواهینامه مهارت فقط یک بار برای متقاضی صادر می شود لذا در صورت مفقود شدن گواهینامه و درخواست صدور مجدد، از طرف ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌های ذیربط برای یک بار تأییدیه ارزش گواهینامه صادر می شود که دارای ارزش برابر با گواهینامه اصلی است و واحدهای آموزش و پرورش نیز آن را به عنوان سند ارزیابی در نظام تحصیلات کار و دانش منظور می‌کنند.

 

♦کارت مهارت آموزی و اشتغال

به گزارش ایسنا، در راستای صدور کارتهای مهارت و گواهینامه‌های مهارتی، توزیع کارت اشتغال و مهارت آموزی نیز در دستور کار قرار گرفته و در قالب آیین‌نامه اجرایی ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه مقرر شده تا برنامه عملیاتی صدور کارت مهارت آموزی و اشتغال دنبال شود. کارت اشتغال و مهارت آموزی کارتی است که به بهبود وضعیت اشتغال در کشور و ساماندهی آمارهای اشتغال کمک می‌کند.

 

استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی | استعلام کارت مهارت فنی حرفه ای | تمدید کارت مهارت فنی حرفه ای | portaltvto.com

استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی | پرینت کارت مهارت کارگران ساختمانی | دریافت کارت مهارت کارگران ساختمانی

برای استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی بر روی لینک زیر کلیک کنید تا هم استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی خود را بگیرید و هم بتوانید کارت مهارت کارگران ساختمانی خود را پرینت بگیرید و کارت خود را دریافت کنید.


استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی

 

پرداخت پول برای صدور گواهینامه فنی حرفه ای | پرداخت هزینه کارت مهارت

برای پرداخت هزینه صدور گواهی نامه های سال ۹۲ به بعد می توانید به آدر س http://pay.portaltvto.com/pay/licence/ مراحعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات خود وارد سیستم شده و پرداخت را انجام دهید.

استعلام کارت مهارت کارگران ساختمانی | استعلام کارت مهارت فنی حرفه ای | تمدید کارت مهارت فنی حرفه ای | portaltvto.com

 

 

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )