چگونه رژیم انگور بگیریم | نحوه گرفتن رژیم انگور | عوارض رژیم انگور | رژیم انگور چگونه است

با بهترین رژیم انگور برای لاغری و پاکسازی بدن آشنا شوید

انگور میوه ای که مختص فصل تابستان و پاییز است و اکثر انواع آن در ایران یافت می شود. میوه ایی که خواص فراوانی دارد از روغن هسته آن تا آبغوره… علاوه بر اینها انگور اثر فوق العاده ای در کاهش وزن دارد. در ادامه روش لاغری با رژیم انگور را آموزش می دهیم. از دیگر فواید انگور می توان به کمک آن در سلامت مغز و قلب اشاره کرد. رژیم انگور یکی از پاک کننده های طبیعی بدن به شمار می رود. همچنین می توان از خواص ضد سرطانی آن و کمک به درمان بیماران دیابتی نام برد. برای همین به کسانی که مبتلا به قند خون هستند توصیه می شود به جای مصرف قند و شیرینی از کشمش استفاده کنند.

رژیم لاغری میوه در میان افرادی که قصد کاهش وزن دارند محبوبیت بالایی دارد از جمله محبوب ترین رژیم های لاغری با میوه های مختلف می توان به رژیم لاغری موز، رژیم لاغری انار و رژیم لاغری انگور اشاره کرد. اساس این رژیم غذایی, انگور تازه و طبیعی است, انگورهایی که مصرف می کنید باید حتما شیرین و رسیده باشد. این رژیم غذایی برای افراد مبتلا به دیابت و یا سنگ کلیه توصیه نمی شود. در طی این دوره شنا می توانید از آب های طبیعی دیگر استفاده کنید تا بدنتان دچار کم آبی نشود. رژیم انگور ممکن است تا ماهها ادامه پیدا کند. شما در این رژیم احساس خستگی و گرسنگی نمی کنید چون انگور سرشار از ویتامین و قند است.


در زمانی که رژیم لاغری انگور را میگیرید بدنتان شروع به پاکسازی می کند و مواد زایدی که در کبد و خونتان انباشته شده است را از بین می برد و به طور کامل تصفیه می کند. در طول یک هفته روزانه حدود یک تا یک و نیم کیلو گرم انگور با دانه و پوست آن میل کنید. اما این مقدار را باید در کل وعده هایی غذای روزانه تان به طریقی که گفته می شود پخش کنید. کاهش وزن احتمالی با این رژیم انگور حدود 2 تا 4 کیلو گرم است و این بستگی به مداومت شما و همچنین کنترل باقی مواد مصرفی در وعده های روزانه تان دارد.

رژیم لاغری با انگور در 5 هفته باید انجام شود. و نحوه مصرف انگور در هر هفته متفاوت است.
هفته اول: فقط در یکی از وعده ها انگور جایگزین غذا شود.
هفته دوم: انگور را باید جایگزین دو وعده غذایی طی روز کرد.
هفته سوم: انگور در تمام وعده ها جایگزین شود. کسانی که نگران ضعف قوا در این مدت هستند می توانند از نان جو به میزان متعادل در این مدت استفاده کنند. همچنین در رژیم انگور میتوان از آب انگور طبیعی به جای میوه آن در بعضی وعده ها استفاده کرد. به طور مثال به جای یک وعده انگور می توان از 2 لیوان آب انگور استفاده کرد.
هفته چهارم شما به جای سه وعده از دو وعده انگور استفاده می کنید.
هفته پنجم تنها یک وعده انگور در رژیم غذایی تان باید استفاده شود و باقی وعده ها می توانید از مواد غذایی دیگر استفاده کنید.


انگور دارای ویتامین های زیادی مثل ویتامین B, C ,A و D است. به دلیل وجود ویتامین d به حفظ سیستم ایمنی و قدرت دفاعی بدن کمک زیادی می کند. انگور یکی از تصفیه کننده های مهم بدن مخصوصا برای خون و کبد به شمار می رود. همچنین خوردن انگور برای بیمارانی که دچار ناراحتی های معده از جمله ورم روده و معده و همچنین بیماری بواسیر هستند توصیه می شود. انگور برای ریه ها و دستگاه تنفس هم مفید است و به کسانی که مبتلا به آسم یا تنگی نفس هستند خوردن انواع انگور, آب انگور یا حتی رژیم انگور توصیه می شود. همچنین متعادل کننده فشار خون است مخصوصا در افرادی که فشار خون بالا دارند افزودن انگور به دو وعده غذایی در صبح و شب توصیه می شود. از دیگر خواص انگور و موارد توصیه آن به بیماران دیابتی است که می توانند از کشمش و انگور تازه استفاده کنند و همچنین افرادی که مبتلا به کم خونی هستند انگور می تواند کمبود خون بدن آنها را جبران کرده و حتی از بروز این بیماری پیشگیری کند.

منبع : آرگا

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )