توصیه های وزارت بهداشت به دانش آموزان در سال تحصیلی جدید

سال تحصیلی به تازگی شروع شده و رعایت برخی نکات بهداشتی برای دانش اموزان ضروریست که در این زمینه وزارت بهداشت توصیه های به دانش آموزان می کند

 

دانش آموزان در سال جدید چه نکات بهداشتی را رعایت کنند؟
 با شروع سال تحصیلی، دانش آموزان باید نکاتی را درباره بهداشت و سلامت خود بدانند و نکات ایمنی را در مدرسه رعایت کنند.وزارت بهداشت، همزمان با نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید، از دانش آموزان خواست که بیش از پیش مراقب سلامت خود باشند.در توصیه های وزارت بهداشت آمده است: اگر می خواهید بهتر رشد کنید، بهتر یاد بگیرید و بیشتر بتوانید بازی کنید، باید هر روز صبحانه کافی بخورید.

همچنین پفک، چیپس، لواشک، یخمک و آب نبات باعث لاغری و کند ذهنی شما می‌شود و بهتر است به جای آن‌ها از نان و پنیر، تخم مرغ، گردو، میوه های تازه یا خشک مثل خرما، کشمش، انجیر و توت استفاده کنید. قبل از غذا خوردن و پس از دستشویی، دستان خود را با آب و صابون بشویید، پس از بازگشت از مدرسه نیز دست ها، صورت، پاها و جوراب های خود را خوب بشویید. برای مطالعه و نوشتن، فاصله مناسب صفحه با چشم های خود را رعایت کنید.

هرگز با دست آلوده یا دستمال کثیف، چشمان خود را نمالید، از فرو کردن مداد، خودکار و سایر نوشت افزار نوک تیز در گوش های تان خودداری کنید. هرگز مداد پاک کن و وسایل آلوده را داخل دهان تان نکنید. همچنین هرگز چیزی را به سمت دیگران پرتاب نکنید به خصوص اگر نوک تیز یا سنگین باشد.

 

هر هفته، ناخن های خود را کوتاه کنید تا سلامت بمانید همچنین بهتر است شب ها زود بخوابید تا صبح سرحال و با نشاط به مدرسه بروید. مواظب دندان های خود باشید و با آن ها پسته، فندق و بادام نشکنید. در مدرسه لیوان، حوله یا دستمال، صابون و مسواک مخصوص خودتان را به همراه داشته باشید.در روزهایی که نیاز به کتاب و دفترهای اضافه ندارید، آن ها را در کیف خود نگذارید. 

از پوشیدن کفش تنگ نیز پرهیز کنید. هنگام عبور از خیابان های شلوغ از پل های عابر پیاده یا قسمت های خط کشی شده عبور کنید. از دویدن و بازی کردن در خیابان ها پرهیز کنید.زنگ تفریح برای استراحت شماست بنابراین همیشه به حیاط مدرسه بروید و از هوای آزاد استفاده کنید. هنگام راه رفتن یا بازی کردن در محیط مدرسه هرگز دیگران را هل ندهید. در خودروی در حال حرکت دست یا سر خود را از پنجره بیرون نبرید.از آشامیدن نوشیدنی های خیلی سرد، نیم ساعت قبل از تمرین و یک ربع بعد از آن خودداری کنید. فاصله غذا خوردن تا شروع تمرینات ورزشی بهتر است کمتر از سه ساعت نباشد تا هضم و جذب  مواد غذایی به خوبی انجام شود و خون به مقدار کافی در دسترس ماهیچه ها باشد.

 


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )