جزئیات هشدار آمریکا به روسیه در مورد حمله به ادلب

در آستانه آغاز عملیات پاکسازی آخرین پناهگاه گروه های تروریستی در سوریه، پنتاگون اعلام کرد مسئولیت فاجعه انسانی در سوریه در صورت حمله ارتش سوریه به شهر ادلب در شمال این کشور تحت حمایت روسیه، با مسکو خواهد بود.

 به نقل از فاکس نیوز، پنتاگون اعلام کرد مسئولیت فاجعه انسانی در سوریه در صورت حمله ارتش سوریه به شهر ادلب در شمال این کشور تحت حمایت روسیه، با مسکو خواهد بود.

اریک پاهون یکی از سخنگویان پنتاگون گفت: «آمریکا و متحدانش نگران پیامد‌های مرگبار حمله نیرو‌های ارتش سوریه تحت حمایت روسیه به ادلب آخرین پایگاه گروه‌های تروریستی هستند.»

وی در ادامه گفت: «دولت سوریه هفته‌ها است که نیرو‌های نظامی خود را در نزدیکی شهر ادلب مستقر کرده و در این مدت سوریه و روسیه حملات هوایی متعددی به ادلب داشته اند.»

وی با اشاره به حضور چندین کشتی جنگی روسی در دریای مدیترانه در نزدیکی سوریه، اظهار داشت این کشتی ها باید با در نظر گرفتن تمام شرایط امنیتی فعالیت کنند.

با نزدیک شدن ارتش سوریه به پیروزی نهایی و پاکسازی ادلب به عنوان آخرین پناهگاه گروه‌های تروریستی در سوریه، کشور‌های غربی برای تحت فشار قرار دادن دولت سوریه سناریو‌های جدیدی را مطرح می‌کنند.

 منبع: میزان

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )