جزئیات انفجار ساختمان مسکونی در دربند  | عکس های از انفجار ساختمان مسکونی در میدان تجریش

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: نشت گاز در یک محل گودبرداری موجب وقوع انفجار در یک ساختمان مسکونی در میدان تجریش شد.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار کرد: در ساعت 03:38 بامداد امروز(چهارشنبه) حادثه نشت گاز در یک محل در حال خاکبرداری در میدان تجریش، خیابان دربند به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اعلام می شود که بلافاصله ایستگاه 88 جهت ایمن سازی و بررسی به محل اعزام می شود که مشاهده می شود که در قطعه زمینی به مساحت 1000 متر که در آغاز مرحله گودبرداری و خاکبرداری بوده به علت کار کردن دستگاه گودبرداری یا بیل مکانیکی با لوله گاز برخورد کرده و دچار نقص شده و نشت گاز در محل وجود دارد، آتش نشانان ایمن سازی لازم را انجام می دهند و رفع نقص می شود.

وی افزود: در دقایق پایانی کار بود که به یکباره یک ملک دو طبقه مسکونی که یک طبقه هم زیرزمین داشت و دو طبقه بالایی مسکونی بود و طبقه زیرزمین به وسعت 20 تا 25 متر به عنوان کارگاه ساخت صنایع دستی و نگهداری از آن ها وجود داشت که این منزل با محل گودبرداری 20 تا 25 متر فاصله داشت که به یکباره در قسمت زیرزمین این ملک انفجاری رخ می دهد که منجر به آتش سوزی می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: آتش نشانان به همراه 2 ایستگاه کمکی سریعا به محل اعزام می‌شوند و خوشبختانه 5 تا 6 نفری که در طبقات بالایی ساختمان بودند سریعا با کمک آتش نشانان از محل خارج شدند و مورد مصدومیت نداشتیم. البته بر اثر شدت انفجار تمام شیشه های ساختمان خسارت دیده بود.

ملکی تصریح کرد: به علت انفجاری که در زیر زمین رخ داد یک دستگاه موتور سه چرخ که در خیابان مقابل این ساختمان پارک شده بود در لحظات اولیه شعله ور شد، اما از گسترش بیشتر به طبقات بالایی ساختمان و منازل اطراف جلوگیری شد.

وی افزود: آتش نشانان آتش را خاموش و محل را ایمنی سازی کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: کارشناسان و عوامل شرکت گاز در محل به دنبال بررسی علت انفجار یکباره این ساختمان در کنار نشت گاز محل گودبرداری هستند.

ملکی تصریح کرد: عملیات در ساعت 06:16 پایان یافت و محل برای بررسی علت حادثه به کارشناسان تحویل داده شد.

جزئیات انفجار ساختمان مسکونی در دربند  | عکس های از انفجار ساختمان مسکونی در میدان تجریش

جزئیات انفجار ساختمان مسکونی در دربند  | عکس های از انفجار ساختمان مسکونی در میدان تجریشجزئیات انفجار ساختمان مسکونی در دربند  | عکس های از انفجار ساختمان مسکونی در میدان تجریش

منبع: رکنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )