جریان قلیان با گاز خنده در شیراز |  قلیان‌ سرا با ترکیب گازهای اکسیژن و نیتروس گاز خنده

براساس گزارش‌های مردمی یک واحد کافی‌شاپ قلیان‌هایی را با تبلیغ کمک به تسریع در ترک اعتیاد عرضه می‌کرد که حاوی ترکیبی از اکسیژن و گاز خنده بود.

‌نماینده وزیر بهداشت در کمسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: یک مغازه که قلیان‌هایی با ترکیب گازهای اکسیژن و نیتروس (گاز خنده) عرضه می‌کرد در شیراز تعطیل شد.

‌به گزارش ایسنا‌، عبدالخالق کشاورزی شنبه ۹ شهریور در جمع خبرنگاران علت تعطیلی این واحد صنفی را تهدید سلامت عمومی مردم اعلام و اضافه کرد: براساس گزارش‌های مردمی یک واحد کافی‌شاپ قلیان‌هایی را با تبلیغ کمک به تسریع در ترک اعتیاد عرضه می‌کرد که حاوی ترکیبی از اکسیژن و گاز خنده بود.

او با اشاره به بازدید سرزده‌ی بازرسان تعزیرات دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هماهنگی دستگاه قضایی، گفت: گاز نیتروس (خنده) مصرفی طبی دارد و استفاده از آن خارج از مراکز درمانی غیرقانونی محسوب می‌شود.

کشاورزی با بیان اینکه واحد صنفی مذکور تعطیل شده است، گفت: گاز نیتروس در گذشته‌ی نسبتا دور ابتدا توسط آمریکائیان استفاده شد اما به‌دلیل تاثیر بی‌دردی آن، مصرف این گاز در مراکز درمانی و تحت نظر پزشک نیز مد نظر قرار گرفت‌.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: استفاده از «نیتروس» در خارج از چرخه بیمارستانی، به دلیل عوارضی که به همراه دارد، ممنوع است‌.

نماینده وزیر بهداشت در کمسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشابه، نسبت به گزارش به سامانه ۱۸۱۹ دانشگاه اقدام کنند.

 منبع : ایسنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )