میزان خسارت واحد مسکونی در زلزله تازه‌آباد کرمانشاه

در برآورد اولیه تاکنون 500 واحد تخریبی نوع دوم در این مناطق شناسایی شده که عمدتا واحدهای گلی روستایی هستند و بیشتر مربوط به محدوده روستاهای چم‌زرشک و پالان شهرستان ثلاث باباجانی است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه از شناسایی 500 واحد تخریبی نوع دوم در پی زلزله صبح امروز(چهارم شهریور) تازه آباد خبر داد.

مهرداد سالاری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به زلزله امروز تازه آباد اظهار کرد: از همان ساعات اولیه پس از زلزله کار ارزیابی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده توسط تیمهای ارزیابی بنیاد مسکن شروع شد.

وی افزود: در برآورد اولیه تاکنون 500 واحد تخریبی نوع دوم در این مناطق شناسایی شده که عمدتا واحدهای گلی روستایی هستند و بیشتر مربوط به محدوده روستاهای چم‌زرشک و پالان شهرستان ثلاث باباجانی است.

سالاری تصریح کرد: این واحدها بطور کامل تخریب نشده، اما آسیب به حدی است که باید بازسازی شوند و به همین علت جزء تخریبی نوع دوم دسته بندی می شوند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ واحد مسکونی نوسازی در این زلزله آسیب ندیده گفت: در واحدهای در حال ساخت که دیوار نیمه‌کاره دارند طبیعی است که بخشی از دیوار ریزش کند، اما هیچ واحد نوسازی‌ شده‌ای دچار آسیب نشده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به خسارت شبکه های آب و برق در این زلزله گفت: پس از وقوع زلزله برق تعدادی از روستاها قطع شد که هم‌اکنون برق 17 روستا مجددا وصل شده است.

وی افزود: همچنین بر اثر زلزله آب شهر کرند و روستاهای چم زرشک و پالان کدر شد که آبرسانی به این مناطق با استفاده از تانکر در حال انجام است.

 منبع: ایسنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )