کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده

کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده

در سالهای ابتدایی مشکل عفونت گوش کودکان شاید اصلی ترین عامل مراجعه آنها به پزشک باشد. انجام راهکارهایی ساده و البته موثر در مراقبت های نوزاد و کودک می تواند از عفونت و دردگوش کودک جلوگیری کند.
به گزارش بهداشت نیوز: درد گوش به دلیل وجود عفونت در قسمت گوش میانی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کودکان و نوزادان را درگیر می کند . از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است ترجیحا نکاتی را خواهید خواند که در عین سادگی رعایت آنها می تواند مانع از بروز مشکلات و عفونت گوش کودکان شود.

کارشناسان با بیان اینکه عفونت گوش دلیل اصلی نیاز کودکان برای مراجعه به پزشک است، اظهار داشتند که بیشترین علت تجویز آنتی بیوتیک برای آنان نیز ابتلا به عفونت گوش است .

به گفته پزشکان، واکسیناسیون، تغذیه کودکان با شیر مادر و کاهش میزان قرار گرفتن آنان در معرض دود سیگار می تواند به تدریج تعداد موارد عفونت گوش را در کودکان کاهش دهد .

نتایج مطالعه انجام شده در آمریکا نشان می دهد که بروز عفونت گوشدر نخستین سال تولد کودک نسبت به دو دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ کاهش یافته است. هرچند، برخی کارشناسان بر این باورند که تنوع و تعداد افراد شرکت کننده در این مطالعه برای اعلام نتیجه قطعی کافی نیست .

همچنین گروهی از متخصصان دانشگاه تگزاس در مطالعه خود ۳۶۷ نوزاد را در اولین سال تولد تحت بررسی قرار دادند. اطلاعات بدست آمده نشان داد ۴۶ درصد این کودکان تا ۱۲ ماهگی دچار عفونت گوش میانی شده اند. به گفته دکتر «تاسنی چونمایتری» نویسنده ارشد این مطالعه این رقم در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ بین ۶۰ تا ۶۲ درصد بوده است .

 پزشکان آمریکایی با بیان اینکه کاهش موارد ابتلا به عفونت گوش در کودکان به دلایل متعددی حائز اهمیت است، اظهار داشتند:جلوگیری از ابتلای کودکان به این عارضه نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه است بلکه از افزایش باکتری های مقاوم به دارو جلوگیری می کند چرا که عفونت گوش یکی از دلایل تجویز آنتی بیوتیک در کودکان است

 

منبع: نمناک

تگ ها:
مطالب مرتبط
آیا از عوارض خطرناک کلداکس باخبرید؟
آیا از عوارض خطرناک کلداکس باخبرید؟
نوشیدنی که مثل کوره چربی هایتان را می سوزاند!
نوشیدنی که مثل کوره چربی هایتان را می سوزاند!
طعم این میوه ترکیبی از چند میوه ی خوشمزه است!
طعم این میوه ترکیبی از چند میوه ی خوشمزه است!
تبلیغات
loading...
نظرات