جزئیات دستگیری 4 پلیس ایلامی درپی  سرقت آثار باستانی |  علت دستگیری 4 مأمور نیرو انتظامی در ایلام

رئیس دادگستری شهرستان سیروان از نقش‌آفرینی چهار مأمور انتظامی در دزدی آثار تاریخی با همکاری راننده بیل مکانیکی خبر داد و گفت: متهمان دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شدند.

 محمد حسنوند دیروز در این باره اظهار داشت: با رصد اطلاعاتی سپاه ناحیه سیروان و دستور قاطع دادستان سیروان یک باند هفت نفره حفاری در شهرستان سیروان دستگیر شدند.

 

وی افزود: این باند متشکل از یک کارمند شهرداری سیروان (راننده بیل مکانیکی) و چهار مأمور انتظامی و دو فرد دیگر بوده که طی هفته‌ گذشته اقدام به چندین حفاری برای کشف آثار باستانی و عتیقه کردند.

رئیس دادگستری شهرستان سیروان اضافه کرد: بلافاصله با هماهنگی دادستان سیروان و دستگیری متهمین پرونده اقدامات اولیه صورت گرفت و متهمین پرونده در نخستین فرصت دستگیر شدند.

حسنوند ادامه داد: در جریان این پرونده نیز هر هفت نفر دستگیر و در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفتند، رأی نهایی در این خصوص هنوز صادر نشده و افراد مذکور متهم محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پرونده تشکیل شده که با صدور کیفرخواست طی روزهای آتی برای رسیدگی نهایی به دادگاه ارسال خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان سیروان ادامه داد: در فضای عمومی جامعه مطالبی دال بر دستگیری و یا دست داشتن برخی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی در این پرونده مطرح شده است.

حسنوند گفت: این شایعه‌ها را تکذیب کرده و اعلام می‌کنم که تنها چهار مأمور انتظامی به همراه یک کارگر شهرداری در قالب راننده بیل مکانیکی به همراه دو تن دیگر که از افراد شخصی و بومی شهرستان سیروان بوده در این پرونده نقش‌آفرین بوده‌اند.

 منبع: رکنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )