نتایج دیشب جام جهانی 2018 | نتایج بازیهای دیشب جام جهانی | نتایج بازیهای دیروز جام جهانی

 


کرواسی 2- انگلیس 1؛ شب تاریخی کروات‌ها در مسکو

گل طلایی مانژوکیچ برابر انگلیس در وقت‌های تلف شده کروات‌ها را برای نخستین بار به فینال جام جهانی رساند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کرواسی نمایش مقتدرانه‌ای در دور گروهی جام جهانی با کسب سه برد متوالی برابر نیجریه، آرژانتین و ایسلند داشت ولی در دو مسابقه اخیر مرحله حذفی به سختی و در ضربات پنالتی به ترتیب توانست مقابل دانمارک و روسیه نتیجه بگیرد و در مرحله نیمه نهایی حاضر شود، اما آنها امشب با وجود اینکه در دقایق ابتدایی با ضربه آزاد کیرن تریپیر دروازه خود را باز شده دیدند و با یک گل از انگلیس عقب افتاده بودند ولی در دقیقه 58 با گلزنی ایوان پریشیچ به بازی برگشتند و مثل دو دیدار گذشته‌شان کار را به وقت‌های اضافه کشیدند.

سه شیرها که رویای تکرار قهرمانی سال 1966 و جبران ناکامی در صعود به فینال سال 1990 را در سر داشتند، نتوانستند در وقت‌های اضافه نمایش هجومی و خوبی مثل نیمه اول داشته باشند تا در نهایت شاگردان زلاتکو دالیچ این بار در وقت‌های اضافه کار را تمام کنند و با گلزنی ماریو مانژوکیچ در دقیقه 109 به برتری برسند و به دیدار پایانی صعود کنند.


تیم ملی انگلیس همانند 28 سال قبل در مسابقه نیمه نهایی جام جهانی شکست خورد تا کروات‌ها بعد از 20 سال شکست در قدم آخر رسیدن به فینال را جبران کنند و برای نخستین بار در تاریخ خود به این مهم برسند؛ کرواسی در سال 1998 در بازی نیمه نهایی به فرانسه باخت و راهی فینال نشد، اما حالا در روسیه این فرصت را دارد انتقام آن باخت را در بازی پایانی از خروس‌ها بگیرد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.


سه شیرها با فرصت‌سوزی‌های زیاد و شکست برابر کروات‌های سخت‌کوش، به بازی رده‌بندی رفتند تا با بلژیک که در دور گروهی با آن رقابت کردند، دیدار داشته باشند.

نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه
چهارشنبه: 97/04/20 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: لوژنیکی مسکو/تماشاگر: 78011 نفر
داور: جونیت چاکر(ترکیه)؛ کمک‌ها: باهاتین دوران، طارق اونگون و بیورن کویپرس(هلند)/ کمک داور ذخیره: ساندر فن روکل(هلند)

تیم ملی کرواسی
دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوی ویدا، شیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ(94-جاسیپ پیواریچ)، ایوان راکیتیچ، لوکا مودریچ(118- میلان بادلی)، آنته ربیچ(101- آندری کراماریچ)، ایوان پریشیچ، مارسلو بروزوویچ و ماریو مانژوکیچ(115- وردان کورلوکا).
سرمربی: زلاتکو دالیچ

تیم ملی انگلیس
جوردن پیکفورد، کایل واکر(112- جیمی واردی)، جان استونز، هری مگوایر، جوردن هندرسون(97- اریک دایر)، دله آلی، جسی لینگارد، کیرن تریپیر، اشلی یانگ(91- دنی رز)، رحیم استرلینگ(74- مارکوس راشفورد) و هری کین.
سرمربی: گرت ساوت‌گیت

اخطار

ماریو مانژوکیچ(48) و آنته ربیچ(96) از کرواسی

کایل واکر(54) از انگلیس

شرح گل

کرواسی صفر - انگلیس 1 (دقیقه 5: کیرن تریپیر): خطایی که مودریچ در پشت محوطه جریمه روی دله آلی مرتکب شده بود را کیرن تریپیر با شوت فنی استثنایی به کنج دروازه کرواسی و دور از دستان سوباسیچ فرستاد تا انگلیس خیلی زود با یک گل پیش بیافتد.

کرواسی 1 - انگلیس 1 (دقیقه 68: ایوان پریشیچ): سانتر دقیق ورسالیکو از جناح راست زمین با ضربه عالی و نمایشی پریشیچ از محوطه 6 قدم وارد دروازه انگلیس شد تا کروات را به تساوی برساند.

کرواسی 2 - انگلیس 1 (دقیقه 109: ماریو مانژوکیچ): ارسال پیواریچ از جناح چپ با دفع ناقص پیواریچ همراه شد که پاس پریشیچ با ضربه سر به پشت مدافعان انگلیس را مانژوکیچ با فرار عالی و ضربه تک ضرب تبدیل به گل کند.

بهترین بازیکن

ایوان پریشیچ، وینگر چپ کروات‌ها ستاره زمین در دیدار کرواسی و انگلیس بود که یک گل زیبا روی ارسال ورسالیکو به ثمر رساند و پاس گل دوم تیمش را هم در وقت‌های اضافه با ضربه سر به مانژوکیچ داد تا مرد برتر مسابقه لقب بگیرد.
شیمه ورسالیکو نیز در دیدار اخیر کرواسی برابر روسیه به دلیل مصدومیت تعویض شد و مشخص نبود در بازی امشب تیمش مقابل انگلیس حضور داشته باشد ولی این مدافع راست کروات‌ها به این مسابقه مهم رسید و بهترین نمایش را داشت که سانتر عالی او روی گل اول که تبدیل به پاس گل شد، کرواسی را از باخت نجات داد و در ادامه هم یک توپ از روی خط دروازه بیرون کشید تا در نهایت تیمش کار را به وقت‌های اضافه بکشاند و در برد تیمش ایفای نقش کند.

 

اتفاق ویژه
تیم ملی کرواسی با هدایت زلاتکو دالیچ و نمایشی که بازیکنان سخت‌کوش این تیم داشتند، نتیجه‌ای به یادماندنی گرفت و بعد از سال 1998 که نتوانسته بود به فینال جام جهانی صعود کند، امشب در استادیوم لوژنیکی مسکو با پیروزی برابر انگلیس، برای نخستین بار به دیدار نهایی این مسابقات راه یافت تا همچنان به شگفتی‌سازی خود ادامه دهد.
کروات‌ها بعد از آنکه در دو بازی اخیرشان در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی جام جهانی به سختی و در ضربات پنالتی برابر دانمارک و روسیه به برتری رسیده بودند، امشب توانستند در وقت‌های تلف شده کار انگلیس را تمام کنند و با برتری 2 بر یک راهی فینال شوند.

لحظات حساس

دقیقه 14: ارسال تریپیر از روی کرنر و ضربه سر مگوایر بالاتر از ویدا با اختلاف کمی از کنار دروازه کرواسی به بیرون رفت.

دقیقه 19: شوت ناگهانی راه دور پریشیچ در میانه راه به پای واکر کمانه کرد و با فاصله چند سانتی متری از کنار دروازه انگلیس راهی اوت شد که چاکر، داور مسابقه در این صحنه برای کرواسی کرنر اعلام نکرد.

دقیقه 22: شوت بی‌دقت سوباسیچ و پاس اشتباه استرینیچ توپ را به استرلینگ رساند ولی پاس در عمق او را هری کین در عین ناباوری به بیرون زد که البته آفساید او هم اعلام شده بود.

دقیقه 30: هری کین باز هم یک موقعیت فوق‌العاده را از دست داد و پاس در عمق عالی لینگارد را با ضربه بغل پا به سوباسیچ زد و در ادامه هم نتوانست کاری از پیش ببرد و با شوتی که به تیرک عمودی و سوباسیچ برخورد، موقعیت را از دست داد.

دقیقه 32: ارسال تند و تیز ربیچ را استونز برگشت داد و در ادامه شوت پای چپ پُر قدرت هافبک کرواسی را پیکفورد در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه 33: اشلی یانگ با تکل عالی اجازه نداد توپ ارسالی از سمت چپ زمین تبدیل به گل شود و توپ را به کرنر زد.

دقیقه 36: پاس فوق‌العاده دله آلی را لینگارد نتوانست استفاده کند و شوت فنی او از کنار دروازه کرواسی به بیرون رفت.

دقیقه 56: شوت پشت محوطه جریمه لینگارد به لوورن برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه 57: سانتر تریپیر از جناح راست زمین قبل از رسیدن به هری کین توسط ویدا دفع شد.

دقیقه 63: اشتباه بازیکنان کرواسی توپ را در سمت راست زمین به هندرسون رساند و او هم با پاس در عمق، استرلینگ را در موقعیت گلزنی قرار داد که تعلل او و ضربه‌ای که بعد از برخورد با ویدا زد، توسط سوباسیچ دفع شد.
دقیقه 65: سانتر خطرناک مودریچ از جناح راست زمین برگشت داده شد که در ریباند شوت پریشیچ بعد از برخورد به استرلینگ و واکر ثمری برای کرواسی نداشت.

دقیقه 68: شوت روی پای کین از زاویه بسته به تور کنار دروازه انگلیس برخورد کرد.

دقیقه 72: پریشیچ بعد از پا عوض کردن، شوت زمینی پای چپ زد که ضربه او به تیرک عمودی دروازه انگلیس برخورد کرد و در ادامه هم شوت مانژوکیچ مقابل دروازه خالی در اختیار پیکفورد قرار گرفت.

دقیقه 73: شوت روی پای بروزوویچ از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از روی دروازه انگلیس به بیرون رفت.

دقیقه 83: مانژوکیچ بعد از مهار توپ، چرخش و شوت روی پا توپ را به سمت دروازه انگلیس زد که پیکفورد در دو مرحله توپ را جمع کرد.
دقیقه 84: دفع نه چندان خوب پیکفورد روی ضربه سر پریشیچ نزدیک بود کار دست انگلیس بدهد که در ریباند شوت فنی پریشیچ به بیرون رفت.

دقیقه 2+90: هری کین نتوانست ضربه سر خوبی روی ارسال تریپر بزند و توپ به بیرون رفت.

دقیقه 99: ارسال تریپر از روی کرنر و ضربه سر استونز در آستانه ورود به دروازه کرواسی بود که ورسالیکو منجی تیمش شد و از روی خط توپ را برگشت داد.

دقیقه 2+105: ارسال خطرناک پریشیچ از جناح چپ را مانژوکیچ زد که واکنش عالی پیکفورد موجب شد تا دروازه انگلیس بسته بماند و توپ راهی کرنر شود.

دقیقه 120: شوت کم دقت کراماریچ در موقعیت مناسب به تور کنار دروازه انگلیس برخورد کرد.

در حاشیه

* در فاصله دو ساعت به شروع مسابقه حتی یک تماشاگر هم در ورزشگاه لوژنیکی حاضر نبود که تعجب خبرنگاران خارجی را به همراه داشت.
* تیم ملی کرواسی با پیراهن دوم خود در بازی امشب حاضر است و بازیکنان انگلیس با لباس‌های سفید رنگ در زمین هستند.

* حدود 90 دقیقه مانده به شروع مسابقه اتوبوس حامل تیم کرواسی وارد استادیوم شد.
* کروات‌ها از ساعت 21:10 مشغول گرم کردن شدند که در همین حین بازیکنان انگلیس برای لحظاتی به زمین چمن آمدند.

* ترکیب تیم‌ها 70 دقیقه مانده به شروع بازی اعلام شد که 11 بازیکن اصلی انگلیس تغییری نسبت به بازی قبلی برابر سوئد نداشت ولی دالیچ یک جابه‌جایی انجام داده و بروزوویچ را جایگزین آندری کراماریچ کرد.
* ورسالیکو، مدافع راست کرواسی که اخبار زیادی مبنی بر غیبت او در ترکیب این تیم برابر انگلیس به دلیل مصدومیت شنیده می‌شد، از ابتدا بازی می‌کند.
* داور شوکر، اسطوره فوتبال کرواسی و رئیس فدراسیون فوتبال این کشور در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم وارد زمین شد و برخورد گرمی با ساوت‌گیت، سرمربی انگلیس داشت.

* ریو فردیناند، مدافع سابق تیم ملی انگلیس برای حمایت از سه شیرها به استادیوم لوژنیکی رفته و امیدوار به پیروزی این تیم است.

* در ساعت 21:40 دروازه‌بانان انگلیس وارد زمین شدند و در میان تشویق تماشاگران به گرم کردن پرداختند.


* مایکل اوون، مهاجم سابق تیم ملی انگلیس در ورزشگاه حضور دارد.
* علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمد منصوری که تیم داوری ایران در جام جهانی را تشکیل می‌دهند و یکی از شانس‌های قضاوت در بازی‌های رده بندی یا فینال هستند، بازی امشب کرواسی و انگلیس را از نزدیک می‌بینند.


* مانژوکیچ به دلیل مصدومیت دقیقه 115 به بیرون رفت.
* تریپیر در دقیقه 117 نتوانست به خاطر آسیب دیدگی به بازی ادامه دهد.

* بعد از بیرون رفتن تریپیر از دقیقه 117، انگلیس در لحظات پایانی به دلیل انجام هر چهار تعویض خود با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه داد.

 

 

 
فرانسه 1- بلژیک صفر؛ خروس پرواز می‌کند!
فرانسوی ها با پیروزی یک بر صفر برابر بلژیک نخستین تیمی شدند که به فینال جام جهانی 2018 رسیدند.
 
 تیم ملی فرانسه بعد از صعود هفت امتیازی و صدرنشینی در گروه C جام جهانی، با نتیجه 4 بر 3 آرژانتین را حذف کرد و در مرحله یک چهارم نهایی 2 بر صفر اروگوئه را شکست داد تا راهی نیمه نهایی شود که خروس‌ها امشب در ادامه نتایج درخشان خود توانستند بلژیکی که بهترین خط حمله جام را در اختیار داشت را با تک گل ساموئل اومتیتی، شکست دهند و به‌عنوان نخستین تیم به فینال مسابقات 2018 روسیه صعود کنند.

شیاطین سرخ امیدوار بودند انتقام باخت در بازی رده‌بندی جام جهانی 1986 برابر فرانسه را بگیرند ولی نتوانستند به روند پنج پیروزی اخیرشان از مرحله گروهی تا دور یک چهارم نهایی ادامه دهند و در شبی که نمایش هجومی مسابقات گذشته خود را نداشتند، با یک گل مغلوب شدند تا نتوانند بهترین نتیجه تاریخ خود را کسب کنند و امیدوار به کسب برتری در دیدار رده‌بندی بمانند.

 

نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه
سه‌شنبه: 97/04/19 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: سن پترزبورگ/ تماشاگر: 64286 نفر
داور: آندرس کونها(اروگوئه)؛ کمک‌ها: نیکولاس تاران، مائوریسیو اسپینوسا و سزار راموس(مکزیک)/ کمک داور ویدئویی: ماسیمیلیانو ایراتی(ایتالیا)/ کمک داور ذخیره: ماروین تورنترا

 

تیم ملی فرانسه

هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کیلیان امباپه، بلیز ماتوئیدی(86- تولیسو)، آنتون گریزمان و اولیویه ژیرو(85- استیون انزونزی).
سرمربی: دیدیه دشان

تیم ملی بلژیک

تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، مروان فلینی(80- یانیک کاراسکو)، اکل ویتسل، موسی دمبله(60- دریس مرتنس)، ناصر شاذلی(2+90- میکی باتشوایی)، کوین دی بروین، ادن هازارد و روملو لوکاکو.
سرمربی: روبرتو مارتینس

 

 

 

اخطار

ادن هازارد(63) توبی آلدروایرلد(71) یان فرتونگن(4+90) از بلژیک

انگولو کانته(87) کیلیان امباپه(2+90) از فرانسه

 

شرح گل

فرانسه 1 - بلژیک 0 (دقیقه 51: ساموئل اومتیتی): ارسال گریزمان از روی کرنر سمت راست زمین را اومتیتی مقابل تیرک اول و بالاتر از فلینی بلند قامت، با ضربه سر تبدیل به گل اول فرانسه برابر بلژیک کرد.

 

 

 

بهترین بازیکن

ساموئل اومتیتی، مدافع میانی فرانسه با عملکرد فوق‌العاده خود بارها بالاتر از بازیکنان بلژیکی ضربات سر را زد و مانع از گلزنی آنها شد و یک بار هم اجازه ورود توپ به دروازه تیمش را نداد، اما بازی خوب او با مهم‌ترین گلی که در دوران بازی خود به ثمر رساند و تیمش را راهی فینال کرد، موجب شد تا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد؛ ضمن اینکه او یک بار هم با پاس بلند تماشایی خود موقعیت گل خلق کرد که ژیرو نتوانست از آن استفاده کند.

اتفاق ویژه

بلژیک در 23 مسابقه اخیرش با هدایت روبرتو مارتینس هیچ باختی نداشت و در جام جهانی 2018 هم بهترین خط حمله را در اختیار داشت ولی آنها امشب با نمایشی دور از انتظار که مشابه بازی‌های اخیرشان نبود، برای نخستین بار در این رقابت‌ها نتوانستند گلی به ثمر رسانند تا با شکست یک بر صفر برابر فرانسه از راهیابی به فینال باز بمانند و مثل تقابل‌های گذشته نتیجه را به خروس‌ها واگذار کنند.


لحظات حساس

دقیقه 4: ارسال خطرناک دی بروین از پشت محوطه جریمه از مقابل دروازه فرانسه عبور کرد و به سمت چپ زمین رفت.

دقیقه 6: فرار سریع هازارد از سمت چپ زمین و ارسال زمینی او را اومتیتی قبل از رسیدن به لوکاکو به کرنر دفع کرد.

دقیقه 11: فرتونگن با زیر توپ زدن به موقع اجازه نداد پاس امباپه در مقابل دروازه بلژیک به ژیرو برسد و موقعیت خطرناکی خلق شود.

دقیقه 13: پاس در عمق پوگبا پس از یک حرکت تکنیکی از میانه زمین، به امباپه که با فرار سریع فرتونگن را جای گذاشته بود، نرسید تا کورتوا با خروج به موقع از دروازه توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 15: پاس در عمق عالی دی بروین را هازارد نتوانست تبدیل به گل کند و شوت پای چپ زمینی او با اختلاف کمی از کنار دروازه فرانسه به بیرون رفت.

دقیقه 18: شوت روی پای محکم و ناگهانی ماتوئیدی از پشت محوطه جریمه را کورتوا در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 19: هازارد با نفوذ تند و تیز از جناح چپ و سر توپی که پاوارد را جای گذاشت، شوت پُر قدرتی به سمت دروازه فرانسه زد که ضربه سر واران توپ را راهی کرنر کرد و منجی تیمش شد.
دقیقه 20: لوریس با خروج و شیرجه بلند اجازه نداد ارسال دی بروین موقعیت برای بلژیک ایجاد کند.
دقیقه 22: پاس به عقب فلینی روی توپ ارسالی از کرنر را آلدروایرلد با چرخش و شوت پای چپ ناگهانی به سمت دروازه فرانسه زد که فوق واکنش لوریس مانع از به گل رسیدن بلژیک شد و دوباره یک کرنر نصیب این تیم کرد.
دقیقه 23: پاس بلند اومتیتی از میانه زمین به پشت مدافعان بلژیک را ژیرو با ضربه کم دقت خود به اوت زد.

دقیقه 31: گریزمان ضربه آزاد میانه زمین را کوتاه کار کرد و به پاوارد پاس داد ولی سانتر او و ضربه پشت سر ژیرو از کنار دروازه بلژیک به بیرون رفت.

دقیقه 33: شوت پای راست گریزمان دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیادی از دروازه بلژیک راهی اوت شد.

دقیقه 34: پاس در عرض عالی امباپه بعد از یک فرار سریع با ضربه نه چندان خوب ژیرو همراه شد تا توپ به بیرون برود.

دقیقه 40: امباپه پاس فوق‌العاده‌ای به پاوارد داد که او را در موقعیت تک به تک با کورتوا گذاشت ولی شوت او را دروازه‌بان بلژیک با فوق واکنش خود راهی کرنر کرد.

دقیقه 1+45: سانتر دی بروین از جناح راست زمین نزدیک بود با اشتباه اومتیتی در دفع توپ تبدیل به موقعیت خطرناکی برای بلژیک شود ولی توپ به لوکاکو برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 50: شوت پای راست ژیرو بعد از برخورد به پای کمپانی راهی کرنر شد.

دقیقه 56: امباپه با حرکت نمایشی چشم‌نواز به ژیرو پاس داد ولی شوت او مثل دفعات قبل بی‌دقت بود و تکل عالی موسی دمبله مانع از به گل رسیدن فرانسه برای دومین بار شد.
دقیقه 58: شوت پشت محوطه آلدروایرلد با اختلاف زیادی از دروازه فرانسه به بیرون رفت.

دقیقه 64: سانتر سریع مرتنس از جناح راست را لوریس با مُشت دفع کرد.
دقیقه 65: ارسال مرتنس و ضربه سر فلینی بالاتر از پوگبا، با فاصله کمی از کنار دروازه فرانسه به بیرون رفت.

دقیقه 82: شوت هازارد بعد از یک- دو با لوکاکو برگشت داده شد که در ادامه شوت روی پای محکم ویتسل را لوریس به خوبی دفع کرد.

دقیقه 88: ارسال دی بروین را انزونزنی با ضربه سر دفع کرد که توپ بعد از برخورد به واران دور شد.
دقیقه 88: لوکاکو برای زدن ضربه سر روی سانتر دی بروین از میانه زمین یک قدم کم آورد و توپ به اوت رفت.

دقیقه 3+90: کورتوا امید بازگشت به بازی را برای بلژیک زنده نگه داشت و شوت خطرناک گریزمان از پشت محوطه را جمع کرد.

دقیقه 6+90: پاس پوگبا و شوت تولیسو را کورتوا با واکنشی عالی تبدیل به کرنر کرد.


در حاشیه


* رفع محرومیت ماتوئیدی موجب شده به ترکیب فرانسه بازگردد و جانشین کورنتین تولیسو در سمت چپ خط میانی خروس‌ها شود.
* بلژیک به دلیل دو اخطاره بودن توماس مونیه تنها یک تغییر در ترکیب بازی امشب، در مقایسه با بازی اخیرش برابر برزیل داشته و موسی دمبله را به جای بازیکن محروم خود در زمین دارد.

* هوای کنونی شهر سن پترزبورگ، ابری و 18 درجه سانتی گراد است.
* طرفداران تیم ملی فرانسه علاوه بر شکل و شمایل خاصی که برای خود طراحی کردند، ماشین‌های خود را نیز به رنگ پرچم این کشور درآورده‌اند و در اطراف استادیوم خودنمایی می‌کنند.


* ادی مرکس، قهرمان سابق دوچرخه‌سواری جهان و یکی از پُر افتخارترین ورزشکاران بلژیک برای حمایت از تیم ملی این کشور در ورزشگاه سن پترزبورگ حضور دارد.
* یک ساعت به شروع مسابقه بازیکنان تیم ملی بلژیک وارد زمین چمن شدند و بعد از آنها، نفرات تیم فرانسه بازدیدی از ورزشگاه داشتند و به رختکن رفتند تا آماده گرم کردن قبل از مسابقه شوند.

* «یک تیم، یک رویا»؛ شعاری است که روی کاغذ نوشته شده و روی دیوار رختکن تیم بلژیک قرار گرفته و شیاطین سرخ با ترسیم مسیری که در جام جهانی 2018 طی کردند، امیدوار هستند امشب برابر فرانسه به برتری برسند و به فینال برسند.

* هازارد، ستاره و کاپیتان شیاطین سرخ 45 دقیقه به شروع بازی وارد زمین شد؛ بازیکنی که امید بسیاری از هواداران بلژیک به درخشش او است.

* امباپه در دور گروهی نمایش چندان درخشانی نداشت ولی در دو بازی مرحله حذفی برابر آرژانتین و اروگوئه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و ممکن است در دیدار امشب هم ستاره خروس‌ها مقابل بلژیک باشد.

* امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و فیلیپ، پادشاه بلژیک دو چهره سرشناسی هستند که در جایگاه ویژه استادیوم حضور دارند و در کنار جانی اینفانتینو، رییس فیفا بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند.

 

 


سوئد 0- انگلیس 2؛ سه شیرهای رام‌نشدنی!
سه شیرها با نمایشی برتر و برد قاطع مقابل سوئد بعد از 28 سال به نیمه نهایی جام جهانی صعود کردند.
 
تیم ملی سوئد با دو گل مقابل انگلیس شکست خورد تا نتواند به نیمه نهایی جام جهانی روسیه برسد ولی آنها تا رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها مسیر دشواری را سپری کردند و شگفتی‌های زیادی داشتند؛ طلایی پوشان بعد از کنار زدن هلند و ایتالیا در مرحله مقدماتی، در دور گروهی هم سه پله بالاتر از آلمان به‌عنوان صدرنشین گروه F راهی دور یک هشتم نهایی شدند و در این مرحله نیز سوئیس، تیم ششم رنکینگ فیفا را مغلوب کردند ولی امروز بازی خوبی ارائه ندادند تا سه شیرها به جمع چهار تیم برتر جام برسند.


شاگردان ساوت‌گیت مثل دو بازی ابتدایی مرحله گروهی برابر تونس و پاناما و مسابقه اخیرشان مقابل کلمبیا، امروز هم در دیدار سوئد تیم برتر میدان بودند و با دو گلی که توسط هری مگوایر و دله آلی با ضربه سر زدند، برای سومین بار در تاریخ، تیم ملی انگلیس را به نیمه نهایی جام جهانی رساندند و حالا منتظر برنده بازی امشب روسیه و کرواسی برای تعیین حریف بعدی خود هستند.
جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک چهارم نهایی
شنبه: 97/04/16 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: سامارا آرنا / تماشاگر: 39991 نفر
داور: بیورن کویپرس(هلند)؛ کمک‌ها: ساندر فن روکل، اروین زنیسترا و آنتونیو میگل متئو لاهوز(اسپانیا)/ کمک داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)

اخطار:

 جان گیدتی(88)-سباستین لارسن(4+90) از سوئد

هری مگوایر(87) از انگلیس


تیم ملی سوئد


روبین اولسن، ویکتور لیندلوف، آندریاس گرانکوئیست، امیل کرافت(85- پونتوس جانسون)، لودویگ آگوستینسون، سباستین لارسون، آلبین اکدال، ویکتور کلاسن، امیل فورسبرگ(65-مارتین اولسن)، مارکوس برگ و اولا تویوونن(65- جان گیدتی).
سرمربی: یان اندرسون


تیم ملی انگلیس


جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون(84- اریک دایر)، دله آلی(77- فابیان دلف)، جسی لینگارد، کیرن تریپیر، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ(1+90- مارکوس راشفورد) و هری کین.
سرمربی: گرت ساوت‌گیت

شرح گل‌ها


سوئد صفر - انگلیس 1 ؛ (دقیقه 30: هری مگوایر): سانتر اشلی یانگ از روی کرنر سمت چپ زمین را مگوایر، مدافع پیشتاخته سه شیرها با پروازی بلند و ضربه سر محکم وارد دروازه سوئد کرد و گل اول انگلیس را به ثمر رساند.

سوئد صفر - انگلیس 2 (دقیقه 59: دله آلی): شوت لینگارد از پشت محوطه به مدافعان سوئد برخورد کرد و به جناح راست زمین در جایی که مگوایر بود، رسید که او هم مجددا به جسی لینگارد پاس داد تا او ارسال دقیقی به پشت مدافعان سوئد داشته باشد و دله آلی با ضربه سر دروازه را باز کند.


لحظات حساس

 

دقیقه 12: شوت روی پا و راه دور کلاسن با اختلاف کمی از روی دروازه انگلیس به بیرون رفت.

دقیقه 19: استرلینگ نفوذ سریعی تا پشت محوطه جریمه سوئد داشت و به هری کین پاس داد که شوت سر ضرب و زمینی کاپیتان انگلیس به شکل خطرناکی از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 20: ارسال سریع اشلی یانگ از جناح چپ را لیندلوف با ضربه سر برگشت داد.
دقیقه 24: پاس لینگارد را مگوایر با شوت زمینی به سمت دروازه سوئد زد که اولسن به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 44: در حالی که با اشتباه کمک داور دوم استرلینگ روی پاس در عمق لینگارد در موقعیت تک با اولسن قرار گرفته بود، شوت خود را نتوانست تبدیل به گل کند و مهار دروازه‌بان سوئد و در ادامه زدن شوت به بیرون کرافت مانع از گلزنی او شد؛ البته کویپرس، داور مسابقه در این صحنه آفسایت گرفت و اشتباه کمک خود را جبران کرد.


دقیقه 45: استرلینگ بعد از یک مهار توپ عالی روی پاس بلند تماشایی تریپر از میانه زمین، در باز هم در موقعیت تک به تک با اولسن بود که مجددا نتوانست کاری انجام دهد و دریبل او را دروازه‌بان سوئد دفع کرد و در ادامه نیز شوت بی‌دقت شماره 10 سه شیرها از روی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 47: ارسال آگوستینسون از سمت چپ زمین را مارکوس برگ بالاتر از اشلی یانگ با ضربه سر زد که فوق واکنش پیکفورد مانع از به گل رسیدن سوئد شد.

دقیقه 54: مگوایر با ضربه سر در تیرک دوم توپ را به استرلینگ رساند که او نتوانست ضربه آکروباتیک خوبی بزند و در ادامه باز هم ضربه سر مگوایر به مقابل دروازه سوئد را لارسن برگشت داد.

دقیقه 57: شوت پشت محوطه لینگارد دقت لازم را نداشت و بعد از برخورد به مدافعان سوئد راهی کرنر شد.

دقیقه 62: کلاسن با نفوذ سریع خود موقعیت‌سازی کرد و پایه گذار کار تیمی سوئدی‌ها شد که در نهایت پاس به عقب عالی مارکوس برگ را کلاسن با شوت زمینی زد، اما پیکفورد با واکنش فوق‌العاده دفع کرد و در ریباند هم شوت کلاسن توسط هندرسون دور شد.

دقیقه 66: مگوایر بهترین فرصت برای زدن گل دوم خود و سومین گل سه شیرها را داشت ولی شوت روی پای چپ او با اختلاف زیادی از دروازه سوئد به بیرون رفت تا حملات متوالی انگلیس همراه به گل ختم نشود.

دقیقه 69: شوت روی پای دله آلی از پشت محوطه به گرانکوئیست برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 71: ضد حمله سریع سوئدی‌ها در آستانه تبدیل شدن به گل بود که شوت مارکوس برگ را پیکفورد با واکنشی عالی از زیر طاق دروازه بیرون کشید و به کرنر زد.

دقیقه 78: سانتر کوتاه تریپر به مقابل دروازه سوئد را کرافت برگشت داد تا استرلینگ و در ادامه هری کین موفق به گلزنی نشوند.

دقیقه 90: ضربه آزاد آگوستینیسون از پشت محوطه جریمه بی‌دقت بود و به اوت رفت.

بهترین بازیکن


جوردن پیکفورد، ستاره غیر منتظره انگلیس در جام جهانی 2018 که با مهار پنالتی در بازی اخیرشان منجر به برتری مقابل کلمبیا شد، امروز نمایش فوق‌العاده‌ای برابر سوئد ارائه کرد، سه مهار توپ استثنایی داشت و در کنار آن با واکنش‌ها و خروج‌های به موقع خود اجازه نداد دروازه‌اش باز شود تا تیمش به جمع چهار تیم نهایی این رقابت‌ها برسد.

اتفاق ویژه


طلسم تیم ملی انگلیس در صعود به نیمه نهایی جام جهانی پس از 28 سال شکسته شد و آنها که از سال 1990 نتوانسته بودند به این مهم دست پیدا کنند، امروز با برتری قاطع مقابل سوئد این کار را انجام دادند و یک قدم به فینال نزدیک‌تر شدند.

اما نکته مهم دیگر پایان شگفتی‌سازی‌های سوئد بود؛ تیمی که در مرحله مقدماتی از سد تیم‌های مطرح هلند و ایتالیا عبور کرد و در مرحله گروهی جام جهانی آلمان را از پیش روی برداشت ولی در نهایت نتوانست به جمع چهار تیم برتر این رقابت‌ها برسد تا روند نتایج خوبی که داشت، پایان پیدا کند.

 

 

 

در حاشیه

* مایکل لاستینگ، مدافع راست سوئد از این مسابقه محروم است که امیل کرافت جانشین او شده و تغییر دیگر در ترکیب این تیم نسبت به بازی اخیرشان برابر دانمارک، بازگشت لارسن و نیمکت‌نشینی گوستاو اسونسون است.
* تیم انگلیس بدون تغییر در ترکیب دیدار مرحله یک هشتم برابر کلمبیا، امروز به مصاف سوئد رفته است.

 


روسیه 2(3)- کرواسی 2(4)؛ کروات‌ها متخصص پنالتی
کروات‌ها موفق شدند برای دومین بازی متوالی در ضربات پنالتی به برتری برسند و با حذف روسیه به نیمه نهایی جام جهانی راه پیدا کنند.
  تیم ملی روسیه که خلاف پیش‌بینی‌ها موفق به صعود از دور گروهی شد، در مرحله یک هشتم نیز توانست شگفتی بزرگی با حذف اسپانیا خلق کند و امشب به مصاف کروات‌هایی برود که با 9 امتیاز صدرنشین گروه D بودند و در مرحله قبل هم توانستند از سد دانمارک بگذرند؛ روسیه در دقیقه 31 با گل تماشایی چریشف پیش افتاد ولی قبل از پایان نیمه اول، آندری کراماریچ آن را پاسخ داد و جدال دو تیم در 90 دقیقه بدون برنده بود.

در دقایق تلف شده ابتدا کرواسی با گلزنی ویدا جلو افتاد ولی پنج دقیقه به پایان مسابقه ماریو فرناندس با ضربه سر کار را به تساوی کشاند تا مثل دیدار اخیر هر دو تیم، ضربات پنالتی تعیین کننده برنده بازی باشد.

در ضربات پنالتی تیم روسیه دو پنالتی از دست داد ولی کرواسی 4 پنالتی خود را تبدیل به گل کرد تا به‌عنوان آخرین تیم به مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 برسد و حریف تیم ملی انگلیس در دیدار بعد شود.

 
جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک چهارم نهایی
شنبه: 97/04/16 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: المپیک فیشت سوچی-مسکو/ تماشاگر: 44287 نفر
داور: ساندرو ریچی(برزیل)؛ کمک‌ها: امرسون دی کاروالیو، مارسلو فن‌گاس و جانی سیکازوی(زامبیا)/ کمک داور ویدئویی: ماسیمیلیانو ایراتی(ایتالیا).

 
تیم ملی روسیه
ایگور آکنیف، سرگئی ایگناشویچ، ایلیا کوتپوف، فدور کودریاشف، ماریو فرناندس، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف(54- الکساندر ایروخین)، دالر کوژیائف، دنیس چریشف(67- فدور اسمولوف)، الکساندر گولوین(102- آلن دژاگوئف) و آرتم ژیوبا(79- یوری گازینسکی).
سرمربی: استانیسلاو چرچسوف

 تیم ملی کرواسی
دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو(97- وردان کورلوکا)، ایوان استرینیچ(74- یوسیپ پیواریچ)، ایوان راکیتیچ، لوکا مودریچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ(63- مارسلو بروزوویچ) ، آندری کراماریچ(88- متئو کوواچیچ) و ماریو مانژوکیچ.
سرمربی: زلاتکو دالیچ

اخطارها
دیان لوورن(35)- ایوان استرینیچ(38)- دوماگوج ویدا(101) و پیواریچ(114) از کرواسی

یوری گازینسکی(109) از روسیه

 

شرح گل ها

روسیه 1 - کرواسی 0 (دقیقه 31: دنیس چریشف): پاس چریشف از میانه زمین را آرتم ژیوبا دوباره به چریشف بازگرداند تا او با شوت پای چپ فنی و تماشایی به کنج دروازه کرواسی و در حالی که سوباسیچ نظاره‌گر بود، به زیبایی گلزنی کرد.


روسیه 1 - کرواسی 1 (دقیقه 40: آندری کراماریچ): پریشیچ در سمت چپ زمین به مانژوکیچ پاس داد که او تا محوطه جریمه روسیه پیش رفت و ارسال کوتاهی انجام داد تا کراماریچ با ضربه سر دروازه را باز کند و گل تساوی را به ثمر رساند.

روسیه 1 - کرواسی 2 (دقیقه 101: دوماگوج ویدا): ارسال مودریچ از روی کرنر سمت راست زمین را ویدا، مدافع پیشتاخته کرواسی با ضربه سر به گوشه پایین دروازه روسیه زد تا تیمش در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

روسیه 2 - کرواسی 2 (دقیقه 115: ماریو فرناندس): خطایی که پیواریچ سمت راست پشت محوطه جریمه کرواسی مرتکب شده بود را دژاگوئف، بازیکن تعویضی با سانتری استثنایی فرستاد که ماریو فرناندس، مدافع راست روسیه با ضربه سری عالی که سوباسیچ نظاره‌گر توپ بود، تبدیل به گل مساوی تیمش کرد.

ضربات پنالتی

روسیه 0 - کرواسی 0 : فدور اسمولوف پنالتی اول روسیه را تبدیل به گل نکرد و ضربه چیپ او به سمت چپ دروازه را سوباسیچ با کف دست گرفت.

روسیه 0 - کرواسی 1 : بروزوویچ توپ را به سمت راست دروازه زد که آکنیف با وجود تشخیص جهت توپ، نتوانست مانع از گل شدن توپ شود.

روسیه 1 - کرواسی 1 : دژاگوئف خلاف جهت سوباسیچ توپ را به سمت راست دروازه زد و گل اول روسیه را در ضربات پنالتی به ثمر رساند.

روسیه 1 - کرواسی 1 : کوواچیچ دومین پنالتی‌زن کرواسی بود که ضربه او به گوشه پایین سمت راست دروازه را آکنیف با شیرجه عالی مهار کرد.

روسیه 1 - کرواسی 1 : ماریو فرناندس با استارت سریع شوت محکم زمینی به سمت چپ زد که توپ به اوت رفت.

روسیه 1 - کرواسی 2 : مودریچ خیلی خوش شانس بود که ضربه او به سمت چپ دروازه بعد از مهار آکنیف به تیرک عمودی برخورد کرد و وارد دروازه شد.

روسیه 2 - کرواسی 2 : ایگناشویچ با فریب سوباسیچ توپ را به سمت چپ دروازه زد و تبدیل به گل کرد.

روسیه 2 - کرواسی 3 : ویدا خلاف جهت آکنیف با شوت محکم به سمت چپ دروازه موفق به گلزنی شد.

روسیه 3 - کرواسی 3 : در حالی که سوباسیچ به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، کوژیائف خلاف جهت او پنالتی را وارد دروازه کرد.

روسیه 3 - کرواسی 4 : راکیتیچ پیام آور شادی برای کرواسی بود و با گل کردن پنالتی، تیمش را به نیمه نهایی جام جهانی رساند.

بهترین بازیکن

دانیل سوباسیچ که در دیدار اخیر کرواسی مقابل دانمارک سه مهار پنالتی داشت و عامل صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی شد، امشب هم با سه مهار توپ عالی اجازه نداد حملات روس‌ها بیشتر از دو گل به همراه داشته باشد و در ضربات پنالتی هم پنالتی اول را گرفت تا عملکرد خوب او تکمیل شود و ستاره کروات‌ها باشد.

 

اتفاق ویژه


کرواسی که با قاطعیت و کسب 9 امتیاز از مرحله گروهی صعود کرده بود، در دو بازی مرحله حذفی به سختی و در ضربات پنالتی موفق به برتری شد؛ شاگردان دالیچ که در مرحله یک هشتم نهایی دانمارک را در ضربات پنالتی شکست داده بودند، امشب هم بعد از تساوی 2 بر 2 توانست چنین کاری انجام دهد و بعد از 20 سال دوباره به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

نمایش موفق و فراتر از انتظار تیم ملی روسیه هم بیشتر از مرحله یک چهارم نهایی ادامه پیدا نکرد و تیم میزبان که توانسته بود با حذف اسپانیا به دور یک هشتم نهایی برسد، امشب در ضربات پنالتی مغلوب کرواسی شد تا وداع تلخی با این مسابقات داشته باشد.

 


لحظات حساس

دقیقه 2: فرار چریشف به محوطه جریمه کرواسی و شوت زمینی او را ورسالیکو با ایستادگی به موقع مقابل توپ دفع کرد.
دقیقه 5: شوت روی پای ژیوبا به سمت دروازه کرواسی بعد از برخورد به لوورن راهی کرنر شد.
دقیقه 6: ربیچ با شوت زمینی از زاویه بسته شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که آکنیف توپ را به کرنر زد.
دقیقه 7: لوورن با ضربه سر به ربیچ پاس داد که ضربه سر او در مقابل دروازه روسیه راه به جایی نبرد و توپ را به اوت زد.
دقیقه 16: ضربه ایستگاهی راکیتیچ از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از بالای دروازه روسیه به بیرون رفت.
دقیقه 28: ارسال کوتاه ورسالیکو از جناح راست زمین و ضربه پشت سر پریشیچ با اختلاف کمی از کنار دروازه روسیه به بیرون رفت.
دقیقه 52: یشوت قیچی برگردان کراماریچ را آکنیف به راحتی جمع کرد.
دقیقه 60: کراماریچ با پاس بلند، توپ را به محوطه 6 قدم فرستاد که دفع ناقص روس‌ها بهترین فرصت گلزنی برای کرواسی و پریشیچ فراهم کرد، اما تعلل و شوت او به تیرک عمودی دروازه روسیه خورد و به شکل عجیبی با طی کردن خط عرضی زمین به بیرون رفت.
دقیقه 62: سوباسیچ ضربه سر ژیوبا را به راحتی در اختیار گرفت.
دقیقه 72: ارسال فرناندس از جناح راست زمین را ایروخین با ضربه سر زد که توپ با کمترین فاصله از روی دروازه کرواسی به بیرون رفت.
دقیقه 76: ارسال دقیق بیرون پای کراماریچ را مانژوکیچ با ضربه سر به مودریچ پاس داد که شوت بی‌دقت او به مدافعان روسیه برخورد کرد و در ادامه هم شوت ورسالیکو به کوتپوف خورد و به کرنر رفت.
دقیقه 78: سانتر مودریچ از روی کرنر با ضربه سر مانژوکیچ راهی اوت شد.
دقیقه 4+90: سوباسیچ با واکنش عالی شوت پُر قدرت اسمولوف از زاویه بسته و سمت راست زمین را دفع کرد.
دقیقه 105: ضربه سر ایروخین روی ارسال کرنر با فاصله کمی از کنار دروازه کرواسی به بیرون رفت.
دقیقه 112: سوباسیچ شوت روی پای محکم کوژیائف از پشت محوطه جریمه را یک ضرب و با مهاری فوق‌العاده جمع کرد.

دقیقه 113: ارسال چیپ عالی کوژیائف از جناح چپ زمین را سوباسیچ با شیرجه‌ای استثنایی دفع کرد تا دروازه کرواسی برای بار دوم باز نشود.

دقیقه 119: شوت روی پای زوبنین از پشت محوطه جریمه را سوباسیچ درازکش مهار کرد.


در حاشیه

* حضور الکساندر گولوین به جای یوری ژیرکوف تنها تغییری است که در ترکیب بازی امشب روسیه نسبت به دیدار اخیرشان مقابل اسپانیا دیده می‌شود.
* کرواسی هم در مقایسه با مسابقه گذشته‌اش مقابل سوئیس یک جابه‌جایی در 11 بازیکن اصلی امشب داشته که کراماریچ جای مارسلو بروزوویچ بازی می‌کند.

 

 

 

نتایج دیشب جام جهانی 2018 | نتایج بازیهای دیشب جام جهانی | نتایج بازیهای دیروز جام جهانی


فرانسه 2- اروگوئه صفر؛ دسته‌گلی برای خروس

خروس‌ها موفق شدند با برتری مقابل اروگوئه راهی مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 شوند.

تیم ملی اروگوئه در مرحله اول جام جهانی 2018 با کسب سه پیروزی متوالی مقابل مصر، عربستان سعودی و روسیه صدرنشین گروه A شد و در نخستین بازی دور حذفی نیز موفق شد با نتیجه 2 بر یک پرتغال را شکست دهد تا با چهار برد امروز به مصاف فرانسه برود ولی غیبت ادینسون کاوانی در ترکیب این نماینده آمریکای جنوبی کاملا به چشم آمد، طوری که آنها نتوانستند گلی برابر خروس‌ها بزنند و فرانسوی‌ها با دو گلی که رافائل واران(40) و آنتون گریزمان(61) به ثمر رساندند، به برتری دست یافتند.

تیم فرانسه در کنار درخشش گریزمان، با نمایش خوبی که خط دفاعی تیمش به ویژه رافائل واران و هوگو لوریس، دروازه‌بان‌اش داشتند، توانست روند شکست ناپذیری و یک تساوی و سه برد متوالی خود را حفظ کند و نخستین تیمی شوند که به مرحله نیمه نهایی جام جهانی می‌رسد؛ حریف بعدی خروس‌ها برنده بازی امشب تیم‌های برزیل و بلژیک خواهد بود.

فرناندو موسلرا، دروازه‌بان تیم ملی ارووئه که در چهار بازی گذشته تیمش یکی از بهترین نفرات بود و عملکرد قابل قبولی ارائه داده بود، روی گل دوم فرانسه واکنشی داشت که یادآور عکس‌العمل فاجعه‌بار کاریوس در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر رئال مادرید بود و مهر تاییدی به حذف تیمش از جام جهانی زد.


جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک چهارم نهایی
جمعه: 97/04/15 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: نیژنی نووگوراد/ تماشاگر: 43319 نفر
داور: نستور پیتانا(آرژانتین)؛ کمک‌ها: هرنان میدانا، خوان پابلو بلاتی و علیرضا فغانی(ایران)/ کمک داور ویدئویی: ماسیمیلیانو ایراتی(ایتالیا)/ کمک داور ذخیره: رضا سخندان(ایران)
تیم ملی اروگوئه
فرناندو موسلرا، خوزه ماریا خیمنس، دیگو گودین، مارتین کاسرس، دیگو لاکسالت، لوکاس توریرا، ماتیاس وسینو، ناهیتان ناندز(73- جورجین دی‌ اراسکاتا)، رودریگو بنتانکور(59- کریستین رودریگز)، لوئیس سوارز و کریستین استوانی(59- ماکسی گومز)
سرمربی: اسکار تابارز

تیم ملی فرانسه
هوگو لوریس، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، پل پوگبا، انگولو کانته، کیلیان امباپه(88- عثمان دمبله)، کورنتین تولیسو(79- استیون انزونزی)، آنتون گریزمان(3+90- نبیل فکیر) و اولیویه ژیرو.
سرمربی: دیدیه دشان

اخطارها
لوکاس هرناندز(33) و کیلیان امباپه(69) از فرانسه

رودریگو بنتانکور(39) و کریستین رودریگز(69) از اروگوئه


شرح گل ها
اروگوئه 0 - فرانسه 1 (دقیقه 40: رافائل واران): ضربه آزادی که با خطای بنتانکو برای فرانسه اعلام شده بود را گریزمان با ارسال دقیق پای چپ به محوطه جریمه اروگوئه ارسال کرد تا رافائل واران پیشتاخته با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه و دور از دستان موسلرا بفرستد و فرانسه را با یک گل پیش بیاندازد.
اروگوئه 0 - فرانسه 2 (دقیقه 61: آنتون گریزمان): پوگبا نفوذ سریعی از میانه زمین داشت و به تولیسو پاس داد و او هم بدون مکث توپ را به گریزمان رساند که ستاره فرانسوی‌ها با روی پای چپ به سمت دروازه اروگوئه شوت‌زنی کرد ولی موسلرا با اشتباهی مرگبار که توپ از دستان‌اش رها شد و به دروازه رفت، دومین گل فرانسه را ثبت کرد.

لحظات حساس

دقیقه 4: سوارز در شرایطی سختی در محوطه جریمه صاحب توپ شد ولی سر توپ و شوت پای چپ او راهی به دروازه فرانسه پیدا نکرد.
دقیقه 5: شوت زمینی استوانی اگر کمی با دقت او همراه بود تبدیل به گل می‌شد ولی ضربه او از سمت راست محوطه جریمه فرانسه عرض زمین را طی کرد.
دقیقه 7: هرناندس ارسال زمینی بدی داشت که بعد از مهار ژیرو، لاکسالت توپ را شوت زد.
دقیقه 7: سانتر کوتاه امباپه از جناح راست زمین می‌توانست فرانسه را به گل برساند که ژیرو از این فرصت بهره نبرد.

دقیقه 14: ارسال بلند توریرا از روی کرنر به مقابل تیرک دوم را گودین با ضربه سر زد که در ادامه لوریس زودتر از ضربه استوانی توپ را مُشت کرد.

دقیقه 15: ارسال پاوارد از سمت راست زمین را ژیرو با ضربه سر و در مقابل دروازه اروگوئه به امباپه رساند ولی ستاره جوان فرانسوی‌ها نتوانست از این موقعیت عالی استفاده کند و ضربه سر او به اوت رفت.

دقیقه 27: ارسال خطرناک تولیسو از سمت چپ زمین را خیمنس از مقابل دروازه اروگوئه برگشت داد.
دقیقه 30: ارسال پاوارد در میانه راه با ضربه امباپه نزدیک بود به موقعیت خطرناکی تبدیل شود که کاسرس توپ را دور کرد.

دقیقه 36: سانتر سوارز توسط مدافعان فرانسه برگشت داده شد ولی در ادامه توپ به وسینو رسید که شوت روی پای او را لوریس در اختیار گرفت.

دقیقه 42: لوریس شوت تماشایی ناندز از پشت محوطه جریمه را در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه 43: کاسرس ضربه سر فوق‌العاده‌ای در شرایط سخت روی توپ ارسالی از میانه زمین زد ولی لوریس با کف دست راست و واکنشی استثنایی مانع از به گل رسیدن اروگوئه شد و در ریباند هم گودین از فرصت عالی گلزنی نتوانست استفاده کند و شوت خود را به بیرون زد.
دقیقه 50: اشتباه موسلرا نزدیک بود کار دست اروگوئه بدهد و دومین گل فرانسه را به همراه داشته باشد که با خوش‌شانسی او توپ راهی اوت شد.
دقیقه 53: شوت پشت محوطه پاوارد با اختلاف کمی از روی دروازه اروگوئه به بیرون رفت.
دقیقه 56: اومتیتی به خوبی مانع از پیشروی مهاجمان اروگوئه شد ولی دفع توپ بد او توپ را به بنتانکو رساند که شوت بی‌دقت او به اوت رفت.

دقیقه 63: شوت محکم پای چپ رودریگز از پشت محوطه با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه فرانسه به اوت رفت.

دقیقه 71: شوت فنی تولیسو از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از روی دروازه اروگوئه به بیرون رفت.

دقیقه 89: شوت فنی گریزمان از روی ضربه آزاد با کمترین فاصله از روی دروازه اروگوئه راهی اوت شد.

بهترین بازیکن


آنتون گریزمان مثل بازی‌های اخیر فرانسه ستاره تیمش در بازی امروز برابر اروگوئه بود که توانستند به برتری 2 بر صفر برسند؛ این بازیکن ریزنقش با ارسالی دقیق که واران آن را تبدیل به گل کرد، پاس گل اول خروس‌ها را داد و گل دوم را هم با شوت تماشایی که با اشتباه موسلرا وارد دروازه شد، نمایش درخشانی داشت تا بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.
اتفاق ویژه


ادینسون کاوانی، مهاجمی بود که اروگوئه در حضورش چهار برد متوالی در بازی‌های گروهی و مرحله یک هشتم نهایی داشت ولی مصدومیت و غیبت او در مسابقه امروز برابر فرانسه بیشتر از هر مسئله دیگری به چشم آمد چراکه اگر او بود و سوارز در خط حمله تنها نمی‌شد، آنها به راحتی مقابل شاگردان دشان بازنده نمی‌شدند.
گریزمان، ستاره تیم ملی فرانسه هم بعد از گلی که به ثمر رساند، خلاف مسابقات گذشته تیمش که گلزنی کرده بود، خوشحالی انجام نداد که احتمالا این کار بخاطر هم‌تیمی بودن او با دیگو گودین و خوزه خیمنس، دو مدافع اروگوئه و هم‌تیمی او در اتلتیکو مادرید بود.
در حاشیه
* عدم رفع مصدومیت ادینسون کاوانی، ستاره اروگوئه موجب شده این تیم تنها یک تغییر در ترکیب امروز نسبت به بازی اخیرش برابر آرژانتین داشته باشد و استوانی از ابتدا به میدان برود.
* تولیسو جانشین بلیز ماتوئیدی محروم شده تا فرانسه نیز همانند اروگوئه با یک جابه‌جایی در ترکیب در مقایسه با بازی مرحله یک چهارم نهایی در مسابقه امروز حاضر شود.
* علیرضا فغانی بعد از دو قضاوت در مرحله گروهی و یک قضاوت در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی، در بازی امروز اروگوئه و فرانسه داور چهارم و رضا سخندان، کمک او نیز کمک داور ذخیره این مسابقه است.

* قبل از شروع مسابقه بازیکنان دو تیم به همراه داوران مسابقه در کنار هم با بنری که مضمون آن فوتبال علیه نژادپرستی بود، عکس یادگاری گرفتند.

* بنتانکور به دلیل دریافت اخطار در این مسابقه، دو کارته شد تا در صورت صعود اروگوئه به مرحله نیمه نهایی بازی بعدی تیمش را از دست بدهد.

* در دقیقه 69 با تمارضی که امباپه پشت محوطه جریمه اروگوئه داشت و بازیکنان فرانسه توپ را به اوت زدند، درگیری شدیدی بین نفرات دو تیم پیش آمد که با دخالت داور و دادن دو اخطار به رودریگز و امباپه این قائله خاتمه یافت.

 

 

برزیل 1- بلژیک 2؛ آواز قو در کازان

شیاطین سرخ روند فوق‌العاده در جام جهانی را حفظ کردند و با حذف تیم بزرگ برزیل راهی نیمه نهایی شدند.

تیم ملی برزیل بعد از تساوی یک بر یک در نخستین بازی جام جهانی 2018 ، دو برد متوالی در دور گروهی و یک پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل مکزیک داشت که تمام آنها با نتایج 2 بر صفر بود ولی شاگردان تیته امشب برابر شیاطین سرخ غافلگیر شدند و در دقیقه 13 با گل به خودی فرناندینیو و در دقیقه 31 با شوت دی بروین دروازه خود را باز شده دیدند تا در آستانه حذف از این رقابت‌ها قرار بگیرند که تلاش‌های آنها تا پایان مسابقه فقط یک گل در دقیقه 76 با ضربه سر رناتو آگوستو به همراه داشت تا برزیل پُر افتخار قبل از رسیدن به مرحله نیمه نهایی از جام جهانی کنار برود.

تیم ملی بلژیک هم که در مرحله گروهی جام جهانی سه برد متوالی برابر پاناما، تونس و انگلیس داشت و در دور یک هشتم هم در ثانیه‌های پایانی ژاپن را شکست داد، امشب موفق شد روند پیروزی‌های متوالی خود و شکست‌ناپذیری 23 دیدار اخیرش را حفظ کند و تیم پُر ستاره برزیل را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد و حریف تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه نهایی جام جهانی شود.

جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک چهارم نهایی
جمعه: 97/04/15 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: کازان آرنا/ تماشاگر: 42873 نفر
داور: میلوراد مازیچ(صربستان)؛ کمک‌ها: میلووان ریستیچ، دالیبور یورجویچ و جیر ماروفو(آمریکا)/ کمک داور ویدئویی: دنیل اورساتو(ایتالیا).

تیم ملی برزیل
آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، فاگنر، مارسلو، پائولینیو(73- رناتو آگوستو)، فرناندینیو، ویلیان(46- روبرتو فیرمینو)، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو و گابریل ژسوس(58- داگلاس کاستا).
سرمربی: تیته

تیم ملی بلژیک
تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، مروان فلینی، اکل ویتسل، توماس مونیه، ناصر شاذلی(83- توماس فرمالن)، کوین دی بروین، ادن هازارد و روملو لوکاکو(87- یور تیلمنز).
سرمربی: روبرتو مارتینس

اخطارها:
توبی آلدروایرلد(47) و توماس مونیه(71) از بلژیک
فرناندینیو(85) و فاگنر(90) از برزیل

شرح گل ها:
برزیل صفر - بلژیک یک (دقیقه 13: گل به خودی فرناندینیو): ارسال تند و تیز شاذلی از روی کرنر سمت راست زمین مقابل تیرک اول به بازوی فرناندینیو برخورد کرد و وارد دروازه برزیل شد.
برزیل صفر - بلژیک 2 (دقیقه 31: کوین دی بروین): لوکاکو با مهار توپ فوق‌العاده در زمین خودی، پا به توپ و دریبل‌های پیاپی وارد زمین برزیل شد و در سمت راست دی بروین را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او با شوت روی پای تماشایی دروازه آلیسون بکر را برای دومین بار باز کند.

برزیل 1 - بلژیک 2 (دقیقه 76: رناتو آگوستو): کوتینیو ارسال چیپ فوق‌العاده‌ای پشت مدافعان بلژیک فرستاد تا آگوستو تعویضی با پرش بلند و ضربه سر دروازه را باز کند و امید را به اردوی برزیل بازگردد.

لحظات حساس

دقیقه 2: دی بروین با قدرت بدنی بالای خود توپ را فرناندینو گرفت و تا پشت محوطه جریمه پیش رفت ولی شوت زمینی او از کنار دروازه برزیل به اوت رفت.
دقیقه 8: ارسال نیمار از روی کرنر سمت چپ زمین را میراندا با ضربه پشت سر زد که توپ بعد از برخورد به بدن تیاگو سیلوا در محوطه 6 قدم به طور اتفاقی نزدیک بود تبدیل به گل شود که با بدشانسی برزیلی‌ها توپ به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و در دستان کورتوا جای گرفت.
دقیقه 9: لوکاکو با فرار سریع از جناح چپ زمین موقعیت خطرناکی ترتیب داد و ارسال کوتاهی داشت که با گل همراه نشد و مدافعان برزیل توپ را دور کردند.
دقیقه 10: ژسوس با پا عوض کردن‌های متوالی در محوطه جریمه بلژیک موقعیت خطرناکی شکل داد ولی شوت او و در ادامه ضربه پائولینیو را آلدروایرلد سراسیمه به کرنر زد.
دقیقه 10: پائولینیو بهترین فرصت برای باز کردن دروازه بلژیک را داشت ولی شوت او روی ارسال ویلیان از روی کرنر توسط آلدروایرلد دور شد.
دقیقه 13: دی بروین پاس در عمق چشم‌نوازی به فلینی داد ولی شوت نه چندان خوب او به پای میراندا برخورد کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه 15: کورتوا ارسال ویلیان از سمت راست زمین را با شیرجه بلند دفع کرد.


دقیقه 15: نیمار با دریبل‌های متوالی و زیبا از سمت چپ محوطه جریمه بلژیک نفوذ کرد و به ژسوس پاس داد که این بازیکن نتوانست مثل بازی‌های قبل گلزنی کند و مدافعان صاحب توپ شوند.
دقیقه 19: حرکت در عرض و شوت ناگهانی کوتینیو از پشت محوطه جریمه را کورتوا به راحتی جمع کرد.
دقیقه 21: سانتر دقیق مونیه از جناح راست زمین را میراندا قبل از رسیدن توپ به لوکاکو با ضربه سر دور کرد.
دقیقه 26: مارسلو با شوت زمینی پای چپ شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که کورتوا مقابل ضربه او ایستاد.
دقیقه 26: هازارد با چرخش زیبا و پاس استثنایی از میانه زمین، دی بروین را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد ولی ارسال او منجر به گلزنی لوکاکو نشد.
دقیقه 30: شوت فرناندینیو از قوس محوطه جریمه به پای ویتسل برخورد کرد و دور شد.
دقیقه 30: نیمار با حرکت در عرض و شوت فنی به دنبال گلزنی از فاصله‌ای حدودا 25 متری بود که مدافعان بلژیک توپ را به کرنر زدند.
دقیقه 36: ارسال دقیق مارسلو از جناح چپ را ژسوس کوتاه قامت نتوانست تبدیل به گل کند و ضربه سر او با اختلاف زیادی از دروازه بلژیک به اوت رفت.
دقیقه 37: آلدروایرلد مانع از گلزنی برزیلی‌ها شد و مثل صحنه‌های قبل توپ را به کرنر فرستاد.


دقیقه 37: شوت فنی فوق‌العاده کوتینیو از پشت محوطه جریمه را کورتوا با واکنشی استثنایی راهی کرنر کرد.
دقیقه 41: شوت روی پای دی بروین از روی ضربه آزاد پشت محوطه را آلیسون از زیر طاق دروازه با دو دست به کرنر فرستاد.
دقیقه 42: سانتر کوتاه شاذلی از روی کرنر نزدیک بود با پشت پای کمپانی با گل همراه شود که آلیسون توپ را جمع کرد.
دقیقه 51: مارسلو بعد از تغییر مسیرهای متوالی ارسال سریعی از سمت چپ داشت که فیرمینو در زدن گل ناموفق بود و توپ عرض زمین را طی کرد.
دقیقه 52: نیمار مثل بازی‌های گذشته برزیل تمارض کرد و در محوطه جریمه بلژیک خود را روی زمین انداخت که داور دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 56: ژسوس با لایی زدن استثنایی، فرتونگن را جای گذاشتن ولی بعد از برخورد به کمپانی نتوانست گلزنی کند که دالیچ، داور مسابقه بعد از مشورت با کمک‌های ویدئویی خود اعلام پنالتی نکرد.


دقیقه 62: شاذلی با توپ‌گیزی از فرناندینیو به دی بروین پاس داد که او هم هازارد را راه انداخت ولی شوت کاپیتان بلژیک از کنار دروازه بلژیک به بیرون رفت.
دقیقه 62: شوت پای راست کاستا از زاویه بسته را کورتوا با شیرجه زمینی برگشت داد و در ادامه پائولینیو در مقابل دروازه خالی بلژیک نتوانست گلزنی کند تا یک موقعیت دیگر برزیل هم از دست برود.
دقیقه 72: شوت ناگهانی کاستا از پشت محوطه جریمه را کورتوا جمع کرد.
دقیقه 75: کاستا بعد از فرار سریع شوت محکم پای راستی به سمت دروازه بلژیک زد که کورتوا مثل دفعات قبل توپ را دفع کرد و در ادامه هم نیمار نتوانس گلزنی کند.
دقیقه 78: فرار نیمار و پاس در عرض او را فیرمینو بعد از چرخش تماشایی و شوت پای چپ قصد داشت به گل تبدیل کند که توپ با کمترین فاصله ممکن از روی تیرک افقی دروازه بلژیک به بیرون رفت.


دقیقه 81: کوتینیو باز هم فرصت گلزنی برای آگوستو فراهم کرد ولی شوت او با کمترین فاصله ممکن از دروازه برزیل به اوت رفت.
دقیقه 84: پاس در عمق فیرمینو به نیمار رسید که نفوذ و پاس به عقب او را کوتینیو در بهترین فرصت گلزنی با بی دقتی به بیرون زد.
دقیقه 1+90: ارسال واگنر از جناح راست به نیمار نرسید و به اوت رفت ولی در این صحنه مونیه برخوردی با نیمار داشت که صحنه مشکوک به پنالتی رقم زد.
دقیقه 4+90: پاس کاستا و شوت فنی استثنایی نیمار از پشت محوطه را کورتوا با فوق واکنش از زیر طاق دروازه بیرون کشید و راهی کرنر کرد.
دقیقه 4+90: ارسال نیمار از روی کرنر و ضربه سر فیرمینو به بیرون رفت.

بهترین بازیکن
مارتینس، سرمربی بلژیک در این دیدار کوین دی بروین را با تغییر پست، به جای خط میانی در سمت راست خط حمله تیمش به کار گرفت که این ستاره جوان شیاطین سرخ هم عملکرد فوق‌العاده‌ای برابر برزیل ارائه کرد؛ دی بروین با فرارهای سریع خود بارها خط دفاعی سلسائو را آزار داد و زمینه‌ساز کرنری بود که منجر به گل اول تیمش شد و در ادامه هم با شوت تماشایی دروازه آلیسون را باز کرد تا در کنار بازی خوبی که ارائه داده بود، مرد برتر این بازی به یادماندنی شود.
تیبو کورتوا، دروازه‌بان بلژیک هم بهترین نمایش خود را امشب برابر برزیل ارائه کرد و بارها با واکنش‌های تماشایی خود مانع از به گل رسیدن سلسائو بیشتر از یک بار شد.

اتفاق ویژه
تیم ملی برزیل در 15 بازی اخیرش هیچ شکستی نداشت و امیدوار بود با حفظ این روند به ششمین قهرمانی در جام جهانی برسد ولی آنها امشب اسیر بازی حساب شده بلژیک شدند و با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند تا نتوانند شکست‌ناپذیری متوالی‌شان را ادامه دهند و از سوی دیگر، برای چهارمین دوره متوالی جام جهانی مقابل یک تیم اروپایی بازنده شوند و از دور رقابت‌ها کنار بروند.

در حاشیه
* کاسمیرو، هافبک دفاعی تیم ملی برزیل تنها بازیکنی است که به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور ندارد.
* مصدومیت دانیلو و داگلاس کاستا موجب شده هر دو بازیکن مثل بازی اخیرشان برابر مکزیک، در مسابقه امشب هم جزو لیست برزیل نباشند.
* رفع آسیب دیدگی مارسلو، مدافع چپ سلسائو موجب بازگشت او به ترکیب و نیمکت‌نشینی فیلیپه لوئیز شده و همچنین فرناندینیو جای کاسمیرو محروم را گرفته است.
* یانیک کاراسکو و دریس مرتنس، دو بازیکن تاثیرگذار بلژیک برخلاف بازی اخیرشان برابر ژاپن، در مسابقه امشب جزو 11 بازیکن اصلی نیستند و مروان فلینی و ناصر شاذلی که برابر ژاپن موفق به گلزنی شدند به جای آنها در ترکیب حضور دارند.
* توماس مونیه، بازیکن بلژیک به دلیل دریافت کارت زرد برابر برزیل، در جام جهانی دو اخطاره شد تا در صورت صعود تیمش بازی آینده برابر فرانسه را به دلیل محرومیت از دست بدهد

 

 


سوئد 1- سوئیس 0؛ این تیم مهار نشدنی است!
ملی پوشان سوئد با نمایشی منطقی و زدن یک گل موفق به پیروزی برابر سوئیس شدند تا به جمع هشت تیم برتر جام جهانی صعود کنند.
 
 تیم ملی سوئد با برتری یک بر صفر مقابل کره جنوبی جام جهانی را آغاز کرد و در دومین بازی با وجود شایستگی در ثانیه‌های پایانی برابر آلمان شکست خورد ولی در آخرین بازی مرحله گروهی توانست با نتیجه پُر گل 3 بر صفر مکزیک 6 امتیازی را شکست دهد و امروز هم در حالی که جدال سختی با سوئیس، تیم ششم رنکینگ فیفا داشت و حملات زیادی روی دروازه‌اش بود ولی موفق شد با بازی تیمی فوق‌العاده و گلی که توسط امیل فورسبرگ در دقیقه 66 به ثمر رساند، به برتری یک بر صفر دست یافت تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.


تیم ملی سوئیس که در مرحله گروهی جام جهانی دو تساوی برابر برزیل و کاستاریکا و یک پیروزی مقابل صربستان داشت، امروز نتوانست روند شکست ناپذیری خود را ادامه دهد و با یک گل شکست خورد تا سوئد به جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها صعود کند و منتظر برنده بازی امشب تیم‌های انگلستان و کلمبیا باشد تا حریف بعدی خود را بشناسد.

 
جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
سه‌شنبه: 97/04/12 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: سن پتبرزبورگ/ تماشاگر: 64042 نفر
داور: دمیر اسکومینا(اسلوونی)؛ کمک‌ها: یوری پیراپونک، روبرت ووکان و نواف شکرالله(بحرین)/ کمک داور ویدئویی: دنیل اورساتو(ایتالیا)

 

اخطار
مایکل لاستینگ(31) از سوئد

والون بهرامی(61) و گرانیت ژاکا(68) از سوئیس

 

اخراج

میشائیل لانگ(4+90) از سوئیس

 تیم ملی سوئد

روبین اولسن، ویکتور لیندلوف، آندریاس گرانکوئیست، مایکل لاستینگ(82- امیل کرافت)، لودویگ آگوستینسون، گوستاو اسونسون، آلبین اکدال، ویکتور کلاسن، امیل فورسبرگ(82 – مارتین اولسن)، مارکوس برگ(90- ایساک تلین) و اولا تویوونن.
سرمربی: یان اندرسون

 
تیم ملی سوئیس

یان سومر، یوهان ژورو، مانوئل آکانجی، میشائیل لانگ، ریکاردو رودریگس، والون بهرامی، گرانیت ژاکا، ژردان شقیری، استیون زوبر(73- بریل امبولو)، بلریم ژمایلی(73- هریس سفروویچ) و ژوزف درمیچ.
سرمربی: ولادیمیر پتکوویچ

 

شرح گل


سوئد 1 - سوئیس 0 (دقیقه 66: امیل فورسبرگ): تویوونن پشت محوطه جریمه فورسبرگ را صاحب توپ کرد تا شوت محکم او از قوس محوطه بعد از برخورد به پای مانوئل آکانجی در میانه راه وارد دروازه سوئیس شود و سوئد با یک گل پیش بیافتد.

 

بهترین بازیکن


امیل فورسبرگ، ستاره تیم ملی سوئد در صعود زردها به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بیشترین نقش را داشت و در کنار بازی درخشان خود که با پخش کردن توپ، پاس‌های دقیق، خلق موقعیت و ... حملات زیادی را تدارک دید، یک گل زیبا هم به کمک آکانجی به ثمر رساند و یک بار هم توپ را از روی خط دروازه سوئد برگشت داد.

 

لحظات حساس

 دقیقه 1: اشتباه لیندلوف، مدافع سوئد در خط میانی موجب تدارک حمله از طرف سوئیسی‌ها شد که شوت پشت محوطه شقیری به اوت رفت.

دقیقه 6: زوبر بعد از حرکت در عرض به سمت دروازه سوئد شوت‌زنی کرد که اولسن به راحتی توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه 8: مارکوس برگ موقعیت فوق‌العاده‌ای داشت تا روی پاس در عمق تویوونن دروازه سوئیس را باز کند ولی شوت روی پای او به اوت رفت.

دقیقه 9: دفع توپ اشتباه سومر توپ را در فرصت خطرناکی به سوئدی‌ها رساند که این بار هم مارکوس برگ فرصت گلزنی را از دست داد و آکانجی با حضور به موقع اجازه نداد توپ به سمت دروازه سوئیس برود و در ادامه هم شوت محکم و خطرناک اکدال به بیرون زده شد.
دقیقه 11: پاس بلند شقیری ا میانه زمین به پشت مدافعان سوئد نزدیک بود با ضربه درمیچ تبدیل به گل شود که اولسن توپ را جمع کرد.

دقیقه 14: سانتر خطرناک شقیری از سمت راست زمین با عبور از روی سر درمیچ به بیرون رفت.

دقیقه 24: ضربه پشت سر برگ قبل از رسیدن به تویوونن توسط سومر مهار شد.
دقیقه 24: شقیری باز هم سانتر خوبی به محوطه جریمه سوئد داشت که این بار نیز حاصلی به همراه نداشت و ضربه سر زوبر به بیرون رفت.

دقیقه 28: پاس کلاسن فرصت مناسبی برای مارکوس برگ فراهم کرد تا این بار طلسم گل نزدن‌اش را پایان دهد ولی شوت پای چپ او را سومر با واکنشی استثنایی دفع کرد.

دقیقه 32: رودریگس به دنبال گلزنی با شوت ناگهانی از میانه زمین بود که اولسن به راحتی توپ را جمع کرد.

دقیقه 34: شوت ژاکا از فاصله 30 متری با فاصله کمی از روی دروازه سوئد راهی اوت شد.
دقیقه 39: پاس زوبر و شوت سر ضرب و تماشایی ژمایلی با کمترین فاصله از تیرک افقی دروازه سوئد به بیرون رفت.

دقیقه 40: شوت نوک پای فورسبرگ از روی ضربه آزاد به سر زوبر برخورد کرد و نزدیک بود با این برخورد وارد دروازه سوئیس شود که در نهایت یک کرنر نصیب سوئدی‌ها شد.
دقیقه 41: سانتر استثنایی لاستینگ از جناح راست زمین را اکدال مقابل تیرک دوم و در موقعیتی عالی نتوانست تبدیل به گل کند تا سوئد با وجود فرصت‌های بسیار خوبی که در نیمه اول داشت، همچنان در رسیدن به گل ناکام باشد.

دقیقه 44: شقیری با تغییر پست به جناح چپ زمین آمد و ارسال کوتاه خطرناکی انجام داد که مهاجمان سوئیس نتوانستند از این فرصت بهره ببرند تا در نهایت توپ به سمت راست برود.

دقیقه 2+45: اولسن بالاتر از زوبر توپ را مُشت کرد تا ارسال بلند رودریگس همراه با گل نشود.

دقیقه 49: فروسبرگ توپ را به سمت چپ زمین برد و به آگوستینسون رساند ولی سانتر او و پاس مارکوس برگ با ضربه سر را تویوونن نتوانست استفاده کند تا مدافعان سوئیس صاحب توپ شوند. 
دقیقه 50: روی اشتباه خط دفاعی سوئد نزدیک بود ارسال شقیری تبدیل به گل شود که لیندلوف سراسیمه توپ را دور کرد.
دقیقه 53: سانتر خطرناک شقیری به محوطه جریمه سوئد را اولسن برگشت داد و در ادامه شوت پشت محوطه رودریگس به کرنر رفت.

دقیقه 69: اکدال مثل دو صحنه نیمه اول فرصت‌سوزی کرد و شوت او به بیرون رفت.
دقیقه 70: اولسن شوت پشت محوطه زوبر را در اختیار گرفت.
دقیقه 71: شوت شقیری به مدافعان سوئد برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه 79: آگوستینسون مانع خوبی برای گل نخوردن سوئد بود و این بار هم برابر شوت بازیکنان سوئیس ایستادگی کرد تا تنها یک کرنر برای این تیم اعلام شود.

دقیقه 80: نزدیک بود ارسال عالی شقیری و ضربه سر امبولو تبدیل به گل شود که فورسبرگ با جای‌گیری خوب در تیرک دوم دروازه تیمش را نجات داد و در ادامه شوت گرانکوئیست توپ را از محوطه جریمه سوئد دور کرد.

دقیقه 2+90: اولسن به زیبایی در دو مرحله ارسال رودریگس و ضربه سر سفروویچ را مهار کرد.

دقیقه 4+90: ضد حمله سریع سوئدی‌ها نزدیک بود با گل دوم این تیم همراه باشد که میشائیل لانگ با هُل دادن مارتین اولسن که در موقعیت تک به تک بود، روی او خطا کرد تا کارت قرمز بگیرد و داور اعلام پنالتی کند که البته بعد از بازبینی ویدئویی، پنالتی به خطای پشت محوطه تبدیل شد.
دقیقه 5+90: ضربه آزاد لحظات پایانی سوئد را گرانکوئیست زد که سومر برگشت داد و در ادامه هم شوت تویونن بی‌حاصل بود.

 

اتفاق ویژه

تیم ملی سوئد که با شگفتی‌سازی و حذف هلند و ایتالیا در مرحله مقدماتی به جام جهانی رسیده بود و در مرحله گروهی رقابت‌های 2018 روسیه هم بالاتر از مکزیک، کره جنوبی و آلمان صدرنشین گروه F شد، امروز هم در نخستین بازی مرحله حذفی توانست نمایش منطقی و با برنامه‌ای در دفاع و حمله داشته باشد و در نهایت با پیروزی یک بر صفر برابر سوئیس، تیم ششم رنکینگ فیفا به جمع هشت تیم برتر این مسابقات صعود کند.

  در حاشیه

 * سباستین لارسون از سوئد و استفان لیششتاینر و فابین شار از سوئیس، سه بازیکنی هستند که به دلیل دریافت اخطار در آخرین بازی مرحله گروهی، بازی امروز تیم‌شان را به دلیل محرومیت از دست داده‌اند.

* مایکل لاستینگ، مدافع راست سوئد به دلیل دریافت اخطار در دقیقه 31 دو اخطاره شد تا در صورت صعود تیمش، بازی مرحله یک چهارم نهایی را از دست بدهد.

* تا قبل از مسابقه امروز تیم‌های سوئد و سوئیس، تعداد تماشاگر بازی‌های تاریخ جام‌های جهانی 39981062 نفر بود که در این دیدار با حضور 64042 نفری هواداران در استادیوم سن پترزبورگ، این تعداد از مرز 40 میلیون نفر تماشاگر گذشت.

* والون بهرامی، هافبک سوئیس به دلیل دریافت کارت زرد در این دیدار دو اخطاره شد تا در صورت صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی، به علت محرومیت نتواند بازی کند.

* سوئد در دقیقه 82 به دلیل مصدومیت فورسبرگ و لاستینگ مجبور به دو تعویض اجباری شد

 

 
کلمبیا 1(3)- انگلیس 1(4)؛ بالاخره طلسم شکست
سه شیرها موفق به پیروزی برابر کلمبیا در ضربات پنالتی شدند تا بعد از چهار دوره در جمع هشت تیم برتر جام جهانی حضور پیدا کنند.
 
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کلمبیا بعد از باخت به ژاپن در شروع کارش در جام جهانی 2018 ، دو پیروزی متوالی برابر لهستان و سنگال به دست آورد تا صدرنشین گروه آخر شود و در مرحله حذفی با انگلیسی برخورد کند که پس از دو برد پیاپی مقابل تونس و پاناما، آخرین دیدارش در گروه G را تقریبا به طور عمد برابر بلژیک واگذار کرد تا در رده دوم قرار بگیرد و مسیر راحت‌تری تا رسیدن به فینال داشته باشد.


ملی پوشان انگلیس که فکر نمی‌کردند کار چندان سختی برابر کلمبیا داشته باشند، تا لحظات پایانی با گلزنی هری کین از روی نقطه پنالتی پیش بودند که یری مینا، مدافع بلند قامت کلمبیا برای سومین مسابقه متوالی با ضربه سر موفق به باز کردن دروازه حریف شد تا کار به وقت‌های اضافه و بعد ضربات پنالتی کشیده شود.


در ضربات پنالتی تیم ملی انگلیس با وجود اینکه با از دست دادن پنالتی هندرسون عقب افتاد، اما در ادامه با دو توپی که اوریبه و کارلوس باکا نتوانستند تبدیل به گل کنند و واکنشی که پیکفورد در پنالتی پنجم داشت، به برتری 4 بر 3 دست پیدا کرد تا جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 را بگیرد و حریف تیم سوئد شود.


جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
سه‌شنبه: 97/04/12 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: اوتکریتیه آرنا(اسپارتاک) مسکو/ تماشاگر: 44190 نفر
داور: مارک گیگر(آمریکا)؛ کمک‌ها: جو فلچر(کانادا)، فرانک اندرسون(آمریکا) و متیو کانگر(نیوزلند)/ کمک داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)

 

تیم ملی کلمبیا


داوید اوسپینا، یری مینا، داوینسون سانچس، سانتیاگو آریاس(116- کریستین زاپاتا)، یوهان موجیکا، ویلمار باریوس، کارلوس سانچس(79- ماتیس اریبه)، جفرسون لرما(61- کارلوس باکا)، خوان کوادرادو(118) از کلمبیا، خوان کوئینترو(88- لوییس موریل) و رادامل فالکائو.
سرمربی: خوزه پکرمن

 

 


تیم ملی انگلیس


جوردن پیکفورد، کایل واکر(113- مارکوس راشفورد)، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، دله آلی(80- اریک دایر)، جسی لینگارد، کیرن تریپر، اشلی یانگ(102- دنی رز)، رحیم استرلینگ(88- جیمی واردی) و هری کین.
سرمربی: گرت ساوت‌گیت

 

 

 

اخطار


ویلمار باریوس(41) سانتیاگو آریاس(52) کارلوس سانچس(54) رادامل فالکائو(63) کارلوس باکا(64) از کلمبیا

 

جورن هندرسون(56) جسی لینگارد(69) از انگلیس

 

 


ضربات پنالتی

کلمبیا 1 - انگلیس 0 : پنالتی اول را کلمبیایی‌ها زدند که رادامل فالکائو در حالی که پیکفورد به سمت راست خود پریده بود، با شوت به مرکز دروازه تبدیل به گل کرد.

کلمبیا 1 - انگلیس 1 : هری کین توپ را به سمت راست اوسپینا که جهت را درست تشخیص داده بود، زد تا در پنالتی هم جدال دو تیم یک بر یک شود.

 کلمبیا 2 - انگلیس 1 : کوادرادو با شوت محکم به سمت چپ دروازه دومین گل کلمبیا را در ضربات پنالتی به ثمر رساند.

کلمبیا 2 - انگلیس 2 : اوسپینا به سمت راست دروازه پرید ولی توپ با اختلاف کمی از کنار دستان او با شوت راشفورد تبدیل به گل شد.

 کلمبیا 3 - انگلیس 2 : موریل خلاف جهت پیکفورد توپ را به سمت چپ دروازه زد و گلزنی کرد.

 کلمبیا 3 - انگلیس 2 : اوسپینا با شیرجه به سمت چپ دروازه با یک دست شوت هندرسون را مهار کرد تا کلمبیا در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

 کلمبیا 3 - انگلیس 2 : اوریبه به دنبال گلزنی با شوت به کنج دروازه انگلیس بود که توپ به زیر طاق برخورد کرد و به بیرون برگشت تا پنالتی کلمبیا از دست برود.

 کلمبیا 3 - انگلیس 3 : تریپر امید را به اردوی انگلیس برگرداند و موفق شد با شوت عالی به کنج دروازه کلمبیا و بالاتر از دستان اوسپینا گلزنی کند.

 کلمبیا 3 - انگلیس 3 : پیکفورد با واکنشی عالی و مهار توپ با دست چپ اجازه نداد شوت کارلوس باکا به سمت چپ دروازه تبدیل به گل شود.

 کلمبیا 3 - انگلیس 4 : ضربه اریک دایر به سمت چپ دروازه که توپ را از زیر دستان اوسپینا عبور داد، کار کلمبیا را تمام کرد و انگلیس را به جمع هشت تیم برتر جام جهانی رساند.

 

 

شرح گل


کلمبیا 0 - انگلیس 1 (دقیقه 57: هری کین): پنالتی اعلام شده به سود انگلیس را هری کین به مرکز دروازه زد تا شیرجه اوسپینا به سمت راست بی‌ثمر باشد و سه شیرها با یک گل پیش بیافتند.

 

 

 

کلمبیا 1 - انگلیس 1 (دقیقه 3+90: یری مینا): ارسال کوادرادو از روی کرنر سمت راست زمین را یری مینا بالاتر از مگوایر با ضربه سر زد و تریپر که کنار تیرک دوم ایستاده بود، نتوانست توپ را دفع کند تا کلمبیا در دقایق پایانی به گل برسد و مینا برای سومین بازی متوالی به یک شکل گلزنی کند.

 

 

 

بهترین بازیکن


هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس مثل دو بازی ابتدایی تیمش در جام جهانی مرد برتر سه شیرها در بازی امشب برابر کلمبیا بود که علاوه بر ایجاد خطر روی دروازه حریف، یک پنالتی بگیرد و آن را تبدیل به گل کند و در ضربات پنالتی هم این کار را انجام دهد؛ البته کیرن تریپر، وینگر راست که بارها سانترهای دقیقی انجام داد و خلق موقعیت کرد و پیکفورد، دروازه‌بان انگلیس هم که دو واکنش عالی در جریان بازی داشت و یک پنالتی گرفت نیز جزو برترین‌های زمین بودند.

 

اتفاق ویژه

 

طلسم تیم ملی انگلیس در صعود به جمع هشت تیم برتر و حضور در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 بعد از 12 سال شکسته شد این تیم موفق شد با شکست کلمبیا به این مهم دست پیدا کند؛ ضمن اینکه شاگردان ساوت‌گیت برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی توانستند انگلیس را به پیروزی در ضربات پنالتی برسانند.

 

 

 

لحظات حساس

 


دقیقه 6: سانتر خطرناک اشلی یانگ از روی ضربه آزاد سمت چپ محوطه جریمه کلمبیا که به شکل شوت بود را اوسپینا برگشت داد.

 

 


دقیقه 6: تریپر سانتر خطرناکی از جناح راست زمین داشت که دفع یری مینا با ضربه سر مانع از گلزنی مهاجمان انگلیس شد.

دقیقه 13: شوت محکم استرلینگ از پشت محوطه جریمه به پای داوینسون سانچس برخورد کرد و دور شد.

دقیقه 16: سانتر دقیق تریپر از سمت راست زمین به مقابل تیرک دوم را هری کین در شرایط نامتعادلی با ضربه سر زد که توپ روی تور دروازه کلمبیا فرود آمد.

دقیقه 42: ضربه آزادی که با خطای لرما روی هری کین در پشت محوطه جریمه به سود انگلیس اعلام شده بود را تریپر با شوت فنی زد که توپ به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه کلمبیا به اوت رفت.
دقیقه 45: شوت زمینی هری کین از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه کلمبیا پیدا نکرد و راهی اوت شد.

دقیقه 2+45: شوت پای چپ محکم کوئینترو در اختیار پیکفورد قرار گرفت.
دقیقه 2+45: فرصت‌سوزی لینگارد مانع از به گل رسیدن انگلیس شد و شوت او به حالتی نمایشی در داخل محوطه به بیرون رفت.

 

 

 

دقیقه 53: سانتر دقیق تریپر از سمت چپ زمین در آستانه ورود به دروازه کلمبیا با ضربه سر داوینسون سانچس به کرنر رفت.
دقیقه 54: ارسال مگوایر از کرنر به مقابل تیرک دوم رفت که در این لحظه کارلوس سانچس روی هری کین مرتکب خطا شد تا داور اعلام پنالتی کند.

دقیقه 63: ارسال تریپر به مقابل تیرک دوم و ضربه سر دله آلی به شکل خطرناکی از کنار دروازه کلمبیا به بیرون رفت.

دقیقه 82: اشتباه واکر منجر به ضد حمله خطرناکی برای کلمبیا شد که کوادرادو نتوانست از نفوذ و پاس عالی باکا بهره ببرد و با شوت محکم توپ را به بیرون زد.

دقیقه 87: شوت فالکائو از پشت محوطه جریمه به راحتی در اختیار پیکفورد قرار گرفت.

دقیقه 88: ارسال موجیکا و ضربه سر فالکائو بالاتر از هندرسون راهی اوت شد.

دقیقه 3+90: شوت روی پای ناگهانی و استثنایی اوریبه از فاصله‌ای حدودا 35 متری با فوق واکنش پیکفورد راهی کرنر شد.

دقیقه 101: ارسال کوادرادو از جناح راست زمین و ضربه سر باکا بعد از برخورد به مدافعان انگلیس راهی کرنر شد.
دقیقه 101: ضربه سر یری مینا روی ارسال کرنر کوادرادو این بار همراه با گل نشد و به بیرون رفت.

دقیقه 104: سانتر موجیکا از جناح چپ زمین را فالکائو از بین استونز و مگوایر با ضربه سر زد که توپ از کنار تیرک عمودی دروازه انگلیس به بیرون رفت.

دقیقه 112: دنی رز سمت چپ محوطه جریمه کلمبیا خود را به توپ رساند ولی شوت زمینی او با کمترین فاصله از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 114: اریک دایر فرصت فوق‌العاده‌ای داشت تا ارسال تریپر را با ضربه سر تبدیل به گل کند ولی توپ از روی دروازه کلمبیا به بیرون رفت.

 در حاشیه


* نفرات اصلی انگلیس در این مسابقه مشابه بازیکنانی هستند که در نخستین بازی جام جهانی برابر تونس در ترکیب قرار گرفتند.
* خامس رودریگز که در آخرین بازی مرحله گروهی کلمبیا برابر سنگال مصدوم و تعویض شد، به علت آسیب دیدگی دور از ترکیب تیمش است.
* حضور ویلمار باریوس و جفرسون لرما به جای ماتیس اوریبه و خامس رودریگز، دو تغییری است که در ترکیب بازی امشب کلمبیا نسبت به دیدار اخیرشان مقابل سنگال دیده می‌شود.

* خامس و میگوئل بورخا، دو بازیکن کلمبیا به دلیل مصدومیت و فابیان دلف، هافبک انگلیس به دلیل دوری از اردوی سه شیرها، حتی در فهرست ذخیره تیم‌هایشان نیز حضور ندارند.

* کارلوس والدراما، اسطوره فوتبال کلمبیا به همراه خانواده خود در جایگاه ویژه ورزشگاه اسپارتاک حضور دارند.
* بعد از دقیقه 30 چندین بار درگیری بین بازیکنان دو تیم به وجود آمد که دخالت داور و کمک‌های او مانع از جدی شدن مجادله آنها شد.

 * باریوس به دلیل گرفتن اخطار در این دیدار، دو کارته شد تا در صورت صعود کلمبیا به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بازی آینده تیمش را از دست بدهد.

* پس از اعلام پنالتی به سود انگلیس، درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم به وجود آمد که حاصل آن دو کارت زرد برای بازیکنان بود.

* فالکائو اعتراض شدیدی به داور آمریکایی بعد از آنکه تمارض مگوایر در لحظه مواجهه شدن با داوینسون سانچس را اعلام نکرد، داشت که موجب گرفتن اخطار برای او شد.

 

 

بلژیک 3- ژاپن 2؛ بازگشت شگفت‌انگیز!
شیاطین سرخ بازگشت فوق‌العاده‌ای به بازی داشتند و در ثانیه‌های پایانی به پیروزی برابر سامورایی‌ها رسیدند.


 
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی بلژیک یکی از بهترین تیم‌های جام جهانی 2018 بوده که موفق شد با کسب 9 امتیاز از سه پیروزی متوالی برابر پاناما، تونس و انگلیس و تفاضل گل 7+ به‌عنوان صدرنشین گروه G راهی مرحله یک هشتم نهایی شود ولی نزدیک بود روند خوب شیاطین سرخ امشب برابر ژاپن پایان پیدا کند و خیلی زود از این رقابت‌ها کنار بروند که در ثانیه‌های پایانی این اتفاق برای آنها نیافتاد.
ژاپنی‌ها بعد از دوم شدن در گروه H امشب هم برابر بلژیک استثنایی ظاهر شدند و در شروع نیمه دوم دو گل زیبا توسط هاراگوچی و تاکاشی اینوی به ثمر رساندند ولی برتری آنها تا پایان مسابقه ادامه پیدا نکرد و تعویض‌های طلایی روبرتو مارتینس عصای دست او شدند و ورق بازی را برگرداندند؛ بلژیک در دقیقه 69 توسط فرتونگن گل اول را زد و پنج دقیقه بعد با ضربه سر فلینی، بازیکن تعویضی‌اش نتیجه را مساوی کرد و در ثانیه‌های آخر روی ضد حمله و گلزنی شادلی، دیگر یار تعویضی خود به پیروزی دست یافت.

تیم ملی بلژیک که با 12 گل زده، گلزن‌ترین تیم جام جهانی 2018 هم محسوب می‌شود، با برتری مقابل ژاپن باید در مرحله یک چهارم نهایی مقابل برزیل، مدعی اصلی قهرمانی این رقابت‌ها قرار بگیرد.

 


جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
دوشنبه: 97/04/11 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: روستوف آرنا/ تماشاگر: 41466 نفر
داور: مالانگ دیدیو(سنگال)؛ کمک‌ها: جبرئیل کامارا، الحاجی سامبا و باکاری گاساما(گامبیا)/ کمک داور ویدئویی: فلیکس زوایر(آلمان).

 


تیم ملی بلژیک
تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، کوین دی بروین، اکسل ویتسل، توماس مونیه، یانیک کاراسکو(65- ناصر شادلی)، دریس مرتنس(65- مروان فلینی)، ادن هازارد و روملو لوکاکو.
سرمربی: روبرتو مارتینس

 

 


تیم ملی ژاپن
ایجی کاواشیما، مایا یوشیدا، جن شوجی، هیروکی ساکای، یوتو ناگاتومو، ماکوتو هاسبه، گاکو شیبازاکی(81- کیسوکه هوندا)، جنگی هاراگوچی(81- هوتارو یاماگوچی)، تاکاشی اینوی، شینجی کاگاوا و یویا اوساکو.
سرمربی: آکیرا نیشینو

اخطار


گاکو شیبازاکی(40) از ژاپن

 

 

شرح گل‌ها


بلژیک 0 - ژاپن 1 (دقیقه 48: جنگی هاراگوچی): ضد حمله سریع و عالی سامورایی‌ها جواب داد و پاس استثنایی شیبازاکی از میانه زمین با اشتباه و عبور از زیر پای فرتونگن به هاراگوچی رسید تا او با شوت روی پای توپ را به تور دروازه بلژیک بچسباند و در شروع نیمه دوم گلزنی کند.

 

 


بلژیک 0 - ژاپن 2 (دقیقه 52: تاکاشی اینوی): کمپانی دفع توپ ناقصی با ضربه سر داشت و توپ به کاگاوا رسید که او توپ را به تاکاشی اینوی پاس داد تا این بازیکن با حرکت در عرض و شوت فنی تماشایی از پشت محوطه جریمه دروازه بلژیک را به زیبایی باز کند و در عین ناباوری دومین گل ژاپن را به ثمر رساند.

 

 

 

بلژیک 1 - ژاپن 2 (دقیقه 69: یان فرتونگن): در شلوغی محوطه جریمه ژاپن، اینوی دفع توپ اشتباهی داشت که توپ روی هوا را فرتونگن با ضربه سر که از روی سر مدافعان و دروازه‌بان ژاپن عبور داد، تبدیل به گل اول بلژیک کرد.

 

 

بلژیک 2 - ژاپن 2 (دقیقه 74: مروان فلینی): دی بروین توپ را به سمت چپ زمین برد و به هازارد رساند که او بعد از یک سر توپ، ارسال دقیقی انجام داد که فلینی بلند قامت با ضربه سر گل تساوی بلژیک را به ثمر رساند.

 

 

 

بلژیک 3 - ژاپن 2 (دقیقه 4+90: ناصر شادلی): کورتوا کرنر ارسالی از سمت چپ زمین را مهار کرد و با پاس به دی بروین سریع بازی را به جریان انداخت که او تا زمین ژاپن نفوذ کرد و در جناح راست به مونیه پاس داد که او هم با پاس زمینی موقعیت خوبی برای هم‌تیمی‌های خود ساخت تا با رها کردن توپ توسط لوکاکو، شادلی دروازه خالی سامورایی‌ها را در آخرین ثانیه‌ها باز کند.

 

 


لحظات حساس

دقیقه 1: شوت داخل محوطه کاگاوا از کنار دروازه بلژیک به بیرون رفت.
دقیقه 16: ویتسل بعد از دریافت پاس هازارد از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که ضربه او بعد از برخورد به شیبازاکی راهی کرنر شدند.
دقیقه 18: لوکاکو موقعیت خوبی در محوطه جریمه ژاپن به دست آورد ولی چرخش و شوت او بعد از برخورد به پای هاسبه به کرنر رفت.
دقیقه 18: ارسال هازارد از کرنر را کمپانی در دو مرحله به سمت دروازه ژاپن شوت زد که ضربه او به بیرون زده شد.

 

 


دقیقه 21: شوت محکم لوکاکو از پشت محوطه جریمه  به پای ناگاتومو برخورد کرد و مثل صحنه‌های قبل به کرنر رفت.

دقیقه 26: سانتر دقیق مرتنس از جناح راست زمین را لوکاکو از مقابل دروازه ژاپن نتوانست تبدیل به گل کند و توپ بعد از برخورد به پای او در اختیار کاواشیما قرار گرفت.

دقیقه 28: کاواشیما شوت ناگهانی پای چپ هازارد از پشت محوطه جریمه را مُشت کرد و دروازه ژاپن را بسته نگه داشت.
دقیقه 28: ارسال خطرناک مرتنس از جناح راست زمین را یوشیدا قبل از رسیدن توپ به لوکاکو تبدیل به کرنر کرفت.
دقیقه 29: کمپانی در تیرک دوم نتوانست توپ را تبدیل به گل کند و ضربه به توپ او روی هوا عرض زمین را طی کرد.

دقیقه 31: کاگاوا نفوذ سریعی از سمت چپ زمین داشت و با پاس پشت پا توپ را به ناگاتومو رساند که ارسال او و ضربه سر اوساکو را کوتوا مهار کرد.

دقیقه 36: شوت خطرناک ویتسل از پشت محوطه جریمه از روی دروازه ژاپن راهی اوت شد.

دقیقه 42: سانتر کاراسکو از سمت چپ زمین را ناگاتومو به خوبی از مقابل تیرک دوم با ضربه سر دفع کرد.

دقیقه 45: شوت ناگاتامو از سمت چپ محوطه جریمه در مقابل دروازه بلژیک به پای اوساکو برخورد کرد و نزدیک بود با اشتباه عجیب کورتوا تبدیل به گل شود ولی او در لحظه آخر توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه 1+45: کاواشیما به راحتی شوت بغل پای مرتنس را جمع کرد.

دقیقه 49: پاس به عقب مرتنس از سمت راست محوطه جریمه و شوت روی پای هازارد به تیرک عمودی دروازه ژاپن برخورد کرد.

دقیقه 57: شوت روی پای کاراسکواز پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه 62: ارسال مرتنس از سمت راست زمین و ضربه سر لوکاکو از تیرک اول به شکل خطرناکی از کنار دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه 66: شوت مونیه هم حاصلی برای بلژیک نداشت و به اوت رفت.

دقیقه 69: یوشیدا با تکل به موقع اجازه نداد لوکاکو گلزنی کند و سانتر مونیه را به کرنر زد.
دقیقه 73: ضد حمله سریع بلژیک نزدیک بود تبدیل به گل شود که پاس هازارد و شوت دی بروین را شوجی با تکل به کرنر زد.

دقیقه 76: تکل آلدروایرلد مانع از گلزنی دوباره اینوی شد تا فقط یک کرنر نصیب ژاپن شود.

دقیقه 78: ارسال پای چپ بی‌نقص شادلی را لوکاکو با ضربه سر زد ولی توپ به بیرون رفت.

دقیقه 80: شیبازاکی با ضربه سر توپ را به کرنر زد و اجازه نداد ارسال دی بروین از کرنر و ضربه سر فرتونگن همراه با گل باشد.

دقیقه 84: هوندا بهترین فرصت برای باز کردن دروازه بلژیک داشت که کمپانی زودتر از او، توپ را به کرنر زد.

دقیقه 86: ضربه سر شادلی را کاواشیما به زیبایی مهار کرد و در برگشت هم دروازه‌بان ژاپن با فوق واکنشی دیگر اجازه نداد ضربه سر لوکاکو تبدیل به گل شود.
دقیقه 86: شوت مونیه از پشت محوطه جریمه را کاواشیما دفع کرد.
دقیقه 87: کاواشیما باز هم منجی دروازه ژاپن شد و این بار شوت پشت محوطه و پُر قدرت فرتونگن را دور کرد.

دقیقه 4+90: ضربه آزاد فوق‌العاده هوندا از فاصله 30 متری نزدیک بود تبدیل به گل شود که کورتوا توپ را راهی کرنر کرد.

 

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن


دو تعویضی تیم ملی بلژیک نمایشی استثنایی در بازی امشب برابر ژاپن داشتند و در حالی که تیم‌شان با دو گل عقب بود، نبض بازی را عوض کردند تا در نهایت به برتری 3 بر 2 برسند؛ مروان فلینی گل دوم و تساوی بلژیک را زد و ناصر شادلی عملکردی فوق‌العاده داشت و با فرارهای خود از جناحین حملات زیادی تدارک دید که به ثمر رساندن گل سوم مهر تاییدی به بازی خوب او بود.

 

 


اتفاق ویژه


تیم ملی ژاپن که به لطف تنها دو کارت زرد کمتر نسبت به سنگال از مرحله گروهی صعود کرده بود، نمایشی فراتر از تصور در بازی امشب برابر بلژیک ارائه کرد و موفق شد در شروع نیمه دوم 2 بار دروازه کورتوا را باز کند ولی در ادامه نتوانست شگفتی‌سازی خود را ادامه دهد و در عین شایستگی، سه گل خورد تا بازنده این بازی باشد و آخرین تیم حذف شده آسیایی از جام جهانی لقب بگیرد.

 

 

 

 

در حاشیه
* ترکیب بلژیک نسبت به دومین بازی جام جهانی برابر تونس تنها یک تغییر داشته که ونسان کمپانی با رهایی از بند مصدومیت جانشین دریک بایوتا در مرکز خط دفاعی شده است.
* نفرات اصلی تیم ملی ژاپن در شروع بازی همان 11 بازیکنی هستند که در دومین مسابقه جام جهانی مقابل سنگال از ابتدا بازی کردند.


برزیل 2- مکزیک 0؛ صعود سلسائو با درخشش نیمار
ستاره‌های سلسائو موفق شدند سومین برد متوالی 2 بر صفر در جام جهانی را برابر مکزیک جشن بگیرند و به جمع هشت تیم برتر صعود کنند.
تیم ملی برزیل جام جهانی 2018 را با تساوی یک بر یک مقابل سوئیس آغاز کرد ولی در ادامه دو برد متوالی 2 بر صفر مقابل کاستاریکا و صربستان به دست آورد تا به‌عنوان صدرنشین گروه E راهی مرحله حذفی شود و امروز به مصاف مکزیکی برود که در دور اول دو برد برابر آلمان و کره جنوبی داشت ولی برابر سوئد شکست خورده بود؛ مکزیکی‌ها که با برتری مقابل مانشافت‌ها در دیدار اول نخستین شگفتی جام را به نام خود ثبت کردند، امروز نتوانستند کاری برابر ستاره‌های سلسائو پیش ببرند و با دو گلی که نیمار و فیرمینو به ثمر رساندند، با نتیجه 2 بر صفر شکست خوردند.

 

شاگردان تیته با پیروزی مقابل مکزیک در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی باید به مصاف برنده بازی امشب تیم‌های بلژیک و ژاپن بروند.

 


جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
دوشنبه: 97/04/11 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: سامارا آرنا/ تماشاگر: 41970 نفر
داور: جیانلوکا روچی(ایتالیا)؛ کمک‌ها: النیتو دی لیبراتوره، مائورو تونولینی و آنتونیو میگل متئو لاهوز(اسپانیا)/ کمک داور ویدئویی: ماسیمیلیانو ایراتی(ایتالیا).

 


تیم ملی برزیل


آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، فاگنر، فیلیپه لوئیز، پائولینیو(80- فرناندینیو) ، کاسمیرو، ویلیان(1+90- مارکینیوس) ، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو(86- روبرتو فیرمینو) و گابریل ژسوس.


سرمربی: تیته

 

 


تیم ملی مکزیک


گیرمو اوچوآ، هوگو آیالا، کارلوس سالسیدو، ادسون آلوارس(55- جاناتان دوسانتوس) ، خسوس گایاردو، رافائل مارکز(46- میگل لایون) ، هکتور هررا، آندرس گواردادو، کارلوس ولا، ایروینگ لوسانو و خاویر هرناندس(60- رائول خیمنس).


سرمربی: خوان کارلوس اوسوریو

 

 

 

اخطار


ادسون آلوارس(38) از مکزیک

فیلیپه لوئیز(43) از برزیل

هکتور هررا(55) از مکزیک

کاسمیرو(59) از برزیل

کارلوس سالسیدو(77) از مکزیک

آندرس گواردادو(2+90) از مکزیک

 

 

شرح گل


برزیل 1 – مکزیک 0 (دقیقه 51: نیمار): پاس پشت پای نیمار، ویلیان را صاحب توپ کرد که او با حرکت به سمت چپ محوطه جریمه و پاس به محوطه 6 قدم دو هم‌تیمی خود را مقابل دروازه خالی مکزیک قرار داد که نیمار با تکل گلزنی کرد و برزیل را در شروع نیمه دوم پیش انداخت.

 

 

 

برزیل 2 - مکزیک 0 (دقیقه 88: روبرتو فیرمینو): فرناندینیو با پاس در عمق نیمار را راه انداخت که او بعد از نفوذ تا محوطه جریمه به دنبال گلزنی با شوت زمینی بود که اوچوآ دخالتی روی توپ داشت ولی در ادامه فیرمینو مقابل دروازه خالی مکزیک موفق به گلزنی شد.

 
لحظات حساس

دقیقه 2: ارسال گواردادو با پای چپ را بکر به زیبایی مُشت کرد و در ادامه شوت لوسانو بعد از برخورد به میراندا راهی کرنر شد تا موقعیت خطرناک مکزیک در ابتدای مسابقه همراه با گل نباشد.

دقیقه 5: شوت سر ضرب نیمار از پشت محوطه جریمه را اوچوآ به شکل ناقص دفع کرد و در ادامه مدافع مکزیک توپ را در اختیار گرفتند.

دقیقه 9: ارسال ولا از کرنر را سالسیدو با ضربه سر زد که در ادامه چیچاریتو به دنبال باز کردن دروازه برزیل بود که آفساید او اعلام شد.

 دقیقه 18: ارسال عالی ولا از جناح چپ زمین قبل از اینکه توسط لوسانو تبدیل به موقعیت خطرناکی شود توسط مدافعین برزیلی دور شد.

دقیقه 22: هررا با سر توپ دیدنی میراندا را جای گذاشت ولی سیلوا مقابل شوت او ایستاد تا دروازه برزیل همچنان بسته بماند.

دقیقه 25: نیمار با تغییر مسیر و دریبل عالی، آلوارس را جای گذشت ولی شوت بغل پای او را اوچوآ با خروج از دروازه و واکنش به موقع دفع کرد.
دقیقه 27: ارسال نیمار از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین بعد از ضربه‌ای که سیلوا به توپ زد، توسط سالسیدو دفع شد و در ادامه ارسال ژسوس به بعد از تیرک دوم، پاس نیمار و شوت بی‌دقت کوتینیو به بیرون رفت.

دقیقه 33: نیمار سه بازیکن مکزیک را به طرف خود کشید و به ژسوس پاس داد ولی او برای زدن شوت زاویه خود را تنگ کرد و ضربه او را ژسوس و در ادامه مدافعان مکزیک اجازه ندادند تبدیل به گل شود.

دقیقه 39: شوت نیمار از روی ضربه ایستگاهی فاصله 30 متری با اختلاف کمی از روی دروازه مکزیک به بیرون رفت.

دقیقه 41: ارسال زمینی خطرناک ویلیان از سمت راست زمین را اوچوآ درازکش جمع کرد.

دقیقه 48: نیمار کرنر را کوتاه کار کرد و به کوتینیو پاس داد که حرکت در عرض و شوت او را اوچوآ با واکنشی عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه 50: گایاردو از میانه زمین تا پشت محوطه جریمه برزیل پیش رفت ولی شوت فنی او با اختلاف کمی از روی تیرک افقی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 59: اوچوآ با واکنشی عالی شوت بغل پای پائولینیو را دفع کرد و مانع از گلزنی برزیلی‌ها شد.

دقیقه 61: شوت محکم ولا به زیر طاق دروازه برزیل را آلیسون با یک دست به کرنر فرستاد.

دقیقه 63: ویلیان بعد از پا عوض کردن‌های متوال به سمت دروازه مکزیک شوت زد که اوچوآ باز هم با عکس‌العمل به موقع توپ را به کرنر تبدیل کرد.

دقیقه 68: باز هم نفوذهای ویلیان و دریبل‌های او خطرساز شد و این بار پاس او را نیمار با پای چپ زد که توپ بعد از برخورد به سالسیدو به کرنر رفت.

دقیقه 70: هررا فرار سریعی از سمت راست زمین داشت ولی ارسال او را تیاگو سیلوا برگشت داد و شوت گواردادو از پشت محوطه جریمه هم مجددا به پای سیلوا برخورد کرد تا مکزیک همچنان در حسرت گلزنی بماند.

دقیقه 75: شوت پشت محوطه ویلیان قدرت لازم را نداشت و در اختیار اوچوآ قرار گرفت.

 
در حاشیه


* به دلیل آسیب دیدگی مارسلو یک تغییر در ترکیب امروز برزیل نسبت به بازی اخیرشان برابر صربستان به وجود آمده که فیلیپه لوئیز جانشین مدافع چپ مصدوم این تیم شده است.
* هکتور مورنو و میگل لایون که در نخستین بازی مکزیک در جام جهانی برابر آلمان در ترکیب حضور داشتند، در بازی حساس امروز تیم‌شان جزو نفرات اصلی قرار نگرفته‌اند و جای خود را به ادسون آلوارس و رافائل مارکز با تجربه داده‌اند.

* رافائل مارکز دومین بازیکن بعد از آنتونیو کارباخال، بازیکن سابق تیم ملی مکزیک محسوب می‌شود که در پنج جام جهانی متوالی جزو ترکیب ثابت قرار می‌گیرد.

* کاسمیرو به دلیل دریافت کارت زرد بازی آینده برزیل در صورت صعود را از دست داد.

 

 

بهترین بازیکن


نیمار که نمایش دور از انتظاری در مرحله گروهی جام جهانی داشت و تنها یک گل به ثمر رسانده بود، امروز در نخستین دیدار دور حذفی برزیل برابر مکزیک خوش درخشید و علاوه بر حملات متعددی که با واکنش‌های خوب گیرمو اوچوآ همراه می‌شد، توانست گلزنی کند و یک پاس گل بدهد تا بهترین بازیکن سلسائو در جریان برتری 2 بر صفر مقابل مکزیک باشد.

 اتفاق ویژه


شگفتی‌سازی‌های جام جهانی 2018 و روند حذف تیم‌های بزرگ این بار ادامه پیدا نکرد و برزیل برابر مکزیکی که در نخستین مسابقه خود موفق به برتری مقابل آلمان شده بود، شکست نخورد تا مثل آلمان، آرژانتین، پرتغال و اسپانیا وداع زودهنگامی با این رقابت‌ها نداشته باشد و همچنان در روسیه بماند.

 

 

نتایج بازی های دیشب جام  جهانی | نتایج دیشب جام جهانی 2018 | بازی های دیشب یکشنبه 10 تیر97

 

 
کرواسی 1(3)- دانمارک 1(2)؛ رقابت گلرها به سود سوباشیچ
کروات‌ها به لطف درخشش دروازه‌بان خود توانستند دانمارک را در ضربات پنالتی شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کنند.

تیم ملی کرواسی با اقتدار و کسب سه پیروزی متوالی برابر نیجریه، آرژانتین و ایسلند  با 9 امتیاز صدرنشین گروه D جام جهانی 2018 شد و به نظر می‌رسید امشب که به مصاف دانمارک، تیم دوم گروه C و البته بدون شکست رفته بود کار چندان سختی نداشته باشد ولی شاگردان زلاتکو دالیچ به مشکل خوردند و قبل از دقیقه یک دروازه خود را توسط ماتیاس یورگنسن باز شده دیدند ولی سه دقیقه بعد ماریو مانژوکیچ نتیجه را جبران کرد تا نوید یک بازی پُر گل را بدهد.
اما نبرد کرواسی و دانمارک به غیر از چهار دقیقه ابتدایی در پایانی وقت‌های قانونی گلی به همراه نداشت و در حالی که کروات‌ها در وقت اضافه دوم صاحب پنالتی شدند، اما مودریچ نتوانست آن را تبدیل به گل کند و با مهار کاسپر اشمایکل، 120 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تیم ملی کرواسی با وجود اینکه فرصت برتری در طول بازی را از دست داده بود، اما در ضربات پنالتی و با درخشش سوباسیچ، دروازه‌بان خود موفق شد به برتری 3 بر 2 دست پیدا کند و دانمارکی که کاسپر اشمایکل هم درون دروازه‌اش فوق‌العاده کار کرد و در ضربات پنالتی هم دو مهار داشت را شکست دهد تا حریف تیم روسیه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 شود.
جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
یکشنبه: 97/04/10 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: نیژنی نووگوراد/ تماشاگر: 40851 نفر
داور: نستور پیتانا(آرژانتین)؛ کمک‌ها: هرنان میدانا، خوان پابلو بلاتی و انریکه کاسرس(پاراگوئه)/ کمک داور ویدئویی: مائورو ویگلیانو(آرژانتین)


تیم ملی کرواسی
دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ(81- یوسیپ پیواریچ)، ایوان راکیتیچ، مارسلو بروزوویچ(71- متئو کواچیچ)، لوکا مودریچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ(97- آندره کراماریچ) و ماریو مانژوکیچ(108- میلان بادلی).
سرمربی: زلاتکو دالیچ


تیم ملی دانمارک
کاسپر اشمایکل، سیمون کیائر، ماتیاس یورگنسن، یوناس کنودسن، هندریک دالسگارد، توماس دلینی(98- میشل کران‌دلی)، آندریاس کریستنسن(46- لاسه شونه)، کریستین اریکسن، یوسف یوراری پولسن، مارتین برایت‌وایت(105- پیونه سیتو) و آندریاس کورنلیوس(66- نیکولای یورگنسن).
سرمربی: اگی هاریدی

 

اخطار
ماتیاس یورگنسن(115) از دانمارک

ضربات پنالتی
کرواسی 0 - دانمارک 0 : پنالتی اول را تیم دانمارک زد که کریستین اریکسن نتوانست ضربه خود را تبدیل به گل کند و شوت او را سوباشیچ به کمک تیرک عمودی دروازه مهار کرد.

کرواسی 0 - دانمارک 0 : ضربه بادلی به سمت چپ دروازه را اشمایکل به زیبایی مهار کرد.

کرواسی 0 - دانمارک 1 : کیائر به زیبایی با شوت به کنج سمت راست دروازه کرواسی دومین پنالتی دانمارک را تبدیل به گل کرد.

کرواسی 1 - دانمارک 1 : کراماریچ با یک مکث پشت توپ و فریب اشمایکل، توپ را به سمت چپ دروازه زد تا دومین پنالتی کرواسی هم با گل همراه باشد.

کرواسی 1 - دانمارک 2 : کران‌دلی پنالتی سوم دانمارک را خلاف جهت سوباشیچ به سمت چپ دروازه زد و گلزنی کرد.

کرواسی 2 - دانمارک 2 : مودریچ خلاف پنالتی نیمه دوم وقت اضافه این بار موفق به گلزنی شد و در حالی که اشمایکل به سمت راست شیرجه زده بود، توپ را به مرکز دروازه زد.

کرواسی 2 - دانمارک 2 : سوباشیچ به زیبایی پنالتی شونه که به سمت راست دروازه زده بود را مهار کرد تا امیدهای صعود کرواسی زنده شود.

کرواسی 2 - دانمارک 2 : اشمایکل باز هم منجی دانمارک شد و شوت پیواریچ به سمت راست دروازه را با یک دست گرفت تا دوباره نتیجه مساوی شود.

 

 کرواسی 2 - دانمارک 2 : سوباشیچ این بار با پا شوت نیکولای یورگنسن به مرکز دروازه را مهار کرد تا پنجمین پنالتی دانمارک هم تبدیل به گل نشود.

کرواسی 3 - دانمارک 2 : راکیتیچ کار را تمام کرد و خلاف جهت اشمایکل، توپ را به سمت راست دروازه زد تا کرواسی از پنجمین پنالتی خود استفاده کند و به جمع هشت تیم نهایی جام جهانی برسد.

شرح گل‌ها
کرواسی 0 - دانمارک 1 (دقیقه 1: ماتیاس یورگنسن): پرتاب اوت بلند از سمت راست زمین برای دانمارک را دلینی مهار کرد و به ماتیاس یورگنسن پاس داد تا او در مقابل محوطه 6 قدم با شوتی که از زیر دستان سوباسیچ عبور کرد، گل اول بازی را برای تیمش به ثمر رساند.
کرواسی 1 - دانمارک 1 (دقیقه 4: ماریو مانژوکیچ): ربیچ نفوذ سریعی از سمت راست زمین انجام داد و به ورسالیکو پاس داد که او هم ارسال کوتاهی انجام داد که دفع نه چندان خوب کیائر به بازیکن خودی برخورد کرد و مقابل پای مانژوکیچ افتاد تا او با شوتی تک ضرب، دروازه دانمارک را باز کند و خیلی زود بازی را به تساوی بکشاند.

 


اتفاق ویژه
مانند دیدار ابتدایی روز دوم مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی که دو تیم اروپایی اسپانیا و روسیه با تساوی یک بر یک در طول 120 دقیقه، کارشان به ضربات پنالتی کشیده شد، دومین مسابقه هم با همین نتیجه به پایان رسید و ضربات پنالتی تعیین کننده تیم برنده بود که دروازه‌بانان بهترین نفرات تیم‌هایشان بودند و سرنوشت بازی را رقم زدند که سوباشیچ برنده جدال با اشمایکل شد.
کرواسی هم خلاف پیش‌بینی‌ها که به نظر می‌رسید به راحتی دانمارک را شکست دهد، به سختی در ضربات پنالتی موفق به انجام این کار شد تا به جمع هشت تیم نهایی جام جهانی برسد.

 

بهترین بازیکن
هر دو دروازه‌بان کرواسی و دانمارک شب فوق‌العاده‌ای پشت سر گذاشتند و سه مهار پنالتی داشتند ولی در نهایت دانیل سوباسیچ، گلر کروات‌ها مرد برنده این جدال بود که توانست عامل اصلی برتری تیمش شود، اما بدون تردید بازیکن برتر میدان کاسپر اشمایکل بود؛ دروازه‌بانی که در طول مسابقه هفت سیو داشت، در وقت اضافه دوم پنالتی مودریچ را گرفت و در ضربات پنالتی هم دو پنالتی را مهار کرد ولی در نهایت تیمش نتوانست به پیروزی برسد.


لحظات حساس
دقیقه 12: ضربه آزاد پریشیچ از پشت محوطه جریمه به دیوار دفاعی بازیکنان دانمارک برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه 20: یورگنسن و مانژوکیچ در محوطه جریمه دانمارک با یکدیگر برخورد داشتند که مهاجم کرواسی بعد از افتادن روی زمین معتقد به خطای پنالتی بود که داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 27: برایتویت موقعیت خوبی داشت تا پاس در عمق اریکسن را تبدیل به گل کند ولی سوباسیچ مقابل توپ او ایستادگی کرد.

دقیقه 29: شوت پشت محوطه راکیتیچ را اشمایکل مشت کرد و در برگشت هم ضربات پیاپی مانژوکیچ و پریشیچ حاصلی به همراه نداشت و با وجود خطرناک بودن موقعیت، توپ به اوت رفت.

دقیقه 39: ارسال دقیق مودریچ از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین با ضربه پشت سر مانژوکیچ به اوت رفت.

دقیقه 42: شوت فنی و به شکل چیپ اریکسن به محل تلاقی تیرک‌های افقی و عمودی دروازه کرواسی برخورد کرد و با بدشانسی دانمارکی‌ها تبدیل به گل نشد.

دقیقه 45: پاس در عرض پریشیچ از سمت چپ زمین به پشت محوطه جریمه را راکیتیچ با شوتی ناگهانی با پای چپ زد که اشمایکل درازکش توپ را جمع کرد.

دقیقه 65: ارسال خطرناک مودریچ از روی کرنر را مدافعان دانمارک برگشت دادند.
دقیقه 65: شوت بی‌دقت ربیچ نزدیک بود تبدیل به موقعیت خطرناکی شود که اشمایکل توپ را مُشت کرد.

دقیقه 72: پاس پولسن به یورگنشن و شوت محکم زمینی او را سوباسیچ مهار کرد تا موقعیت خطرناک دانمارک همراه با گل نباشد.

دقیقه 74: شوت اریکسن از پشت محوطه جریمه بی‌دقت بود و از خط عرضی زمین عبور کرد.

دقیقه 77: دفع ناقص مدافعان دانمارک موقعیت شوت‌زنی خوبی برای مودریچ فراهم کرد ولی ضربه راه دور او تبدیل به گل نشد و به اوت رفت.
دقیقه 78: اشمایکل اجازه نداد دروازه دانمارک برای دومین بار باز شود و شوت پای چپ ربیچ از پشت محوطه جریمه را مهار کرد.

دقیقه 84: مودریچ ضربه آزاد میانه زمین را با راکیتیچ کوتاه کار کرد که او با پاس زمینی توپ را به سمت چپ زمین برد و به پیواریچ رساند ولی ارسال او و ضربه سر پریشیچ روی تور دروازه دانمارک فرود آمد.

دقیقه 86: ربیچ با سر توپ‌های متوالی و چشم‌نواز بارها دالسگارد را فریب داد ولی مهاجمان کرواسی نتوانستند از ارسال کوتاه و خوب او استفاده کنند تا در نهایت با برگشت توپ توسط مدافعان دانمارک و شوت پیواریچ فقط یک کرنر نصیب کروات‌ها شود.
دقیقه 87: ضربه سر راکیتیچ از پشت محوطه روی ریباند کرنر مودریچ به راحتی در اختیار اشمایکل قرار گرفت.
دقیقه 88: شوت بیرون پای شونه از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه کرواسی به بیرون رفت.

دقیقه 2+90: شوت راکیتیچ از فاصله 30 متری با فاصله کمی از دروازه دانمارک به اوت رفت.
دقیقه 2+90: سانتر تند و تیز اریکسن از سمت چپ زمین قبل از رسیدن به یورگنسن توسط لوورن به کرنر زده شد.
دقیقه 3+90: برایت‌وایت بهترین فرصت برای باز کردن دروازه کرواسی را داشت ولی شوت او بعد از ارسال کرنر مودریچ راهی اوت شد.

دقیقه 104: اشمایکل توپی که روی شوت مانژوکیچ نزدیک بود به طور اتفاقی وارد دروازه شود از زیر تیرک افقی بیرون کشید و تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه 113: پرتاب اوت بلند کنودسن باز هم خطرساز شد ولی این بار مثل ابتدای بازی با گل همراه نشد و شوت یورگنسن از کنار دروازه کرواسی به بیرون رفت.

دقیقه 114: پاس در عمق فوق‌العاده مودریچ از میانه زمین، ربیچ را در موقعیت تک به تک با اشمایکل قرار داد که او به زیبایی دروازه‌بان دانمارک را دریبل کرد ولی ماتیاس یورگنسن با تکل او را متوقف کرد تا کرواسی صاحب پنالتی شود و مدافع دانمارک فقط یک کارت زرد بگیرد.
دقیقه 116: کرواسی بهترین فرصت برای زدن گل دوم و کسب پیروزی داشت ولی شوت مودریچ از روی نقطه پنالتی به سمت چپ دروازه را اشمایکل با شیرجه بلند به زیبایی مهار کرد تا امیدهای دانمارک برای صعود همچنان زنده بماند.

 

 دقیقه 119: شوت بغل پای پشت محوطه مودریچ از پشت محوطه جریمه را اشمایکل در اختیار گرفت.

 

 


در حاشیه
* تیم ملی کرواسی با ترکیبی مشابه دومین دیدار مرحله گروهی برابر آرژانتین که به برتری 3 بر صفر رسیدند، بازی امشب برابر دانمارک را آغاز کرده است.
* حضور یوناس کنودسن و یوراری پولسن و نیمکت‌نشینی ینس استریگر لارسن و پیونه سیستو، دو تغییری است که در ترکیب امشب تیم ملی دانمارک در مقایسه با دیدار اخیرشان مقابل فرانسه دیده می‌شود.

* داوور شوکر، اسطوره فوتبال و رییس فدراسیون کرواسی در ورزشگاه حضور دارد و بازی بازیکنان تیمش را از نزدیک می‌بیند.
* پیتر اشمایکل، دروازه‌بان سابق تیم ملی دانمارک و پدر کاسپر اشمایکل در جایگاه ویژه استادیوم نیژنی نووگوراد حاضر است.


 


اسپانیا 1(3)- روسیه 1(4)؛ اینجا جای قهرمانان نیست!

ملی پوشان روسیه اتفاق بزرگی رقم زدند و توانستند بعد از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه برابر اسپانیا، در ضربات پنالتی به پیروزی برسند.

اسپانیا بعد از تساوی برابر پرتغال و پیروزی مقابل ایران به سختی و در دقایق پایانی توانست در دیدار با تیم ملی مراکش یک امتیاز بگیرد و به‌عنوان صدرنشین گروه B به مرحله حذفی صعود کند تا قرعه نسبتا راحت‌تری در مقایسه با پرتغالی که شب گذشته برابر اروگوئه قرار گرفت و شکست خورد، داشته باشد ولی شاگردان فرناندو هیه‌رو امروز که به مصاف تیم روسیه، میزبان جام جهانی و تیم دوم گروه A رفتند، غافلگیر شدند و اسیر بازی جنگنده روس‌ها بودند.


تیم روسیه که با 6 امتیاز به دور حذفی رسیده بود، در بازی امروز در دقیقه 11 با گل به خودی ایگناشویچ عقب افتاد ولی سه دقیقه قبل از پایان نیمه اول نتیجه را جبران کرد و توانست با پنالتی‌ای که با خطای هند پیکه اعلام شده بود، با گلزنی ژیوبا کار را به تساوی بکشاند و نتیجه یک بر یک را نه تنها در وقت‌های قانونی، تا پایان 120 دقیقه حفظ کند تا امیدوار به پیروزی در ضربات پنالتی برابر ستاره‌های اسپانیا باشد.


شگفتی‌سازی جام جهانی 2018 روسیه که هلند و ایتالیا در آن حضور نداشتند، آلمان در مرحله گروهی و آرژانتین و پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند، امروز هم ادامه پیدا کرد و تیم ملی روسیه با درخشش آکنیف توانست در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 3 برابر اسپانیا به برتری برسد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند تا منتظر مشخص شدن حریف‌اش با تعیین برنده دیدار امشب کرواسی و دانمارک باشد.

 


جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
یکشنبه: 97/04/10 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: لوژنیکی مسکو/ تماشاگر: 78011 نفر
داور: بیورن کویپرس(هلند)؛ کمک‌ها: ساندر فن روکل، اروین زنیسترا و کلمنت تورپین(فرانسه)/ کمک داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)

 

اخطار:


جرارد پیکه(40) از اسپانیا
ایلیا کوتپوف(54) و رومن زوبنین(71) از روسیه

 

 

تیم ملی اسپانیا
داوید دخیا، جرارد پیکه، سرخیو راموس، ناچو(70- دنی کارواخال)، یوردی آلبا، کوکه، سرخیو بوسکتس، داوید سیلوا(67- آندرس اینیستا)، مارکو آسنسیو(104- رودریگو)، ایسکو و دیگو کاستا(80- یاگو آسپاس).
سرمربی: فرناندو هیه‌رو

تیم ملی روسیه
ایگور آکنیف، سرگئی ایگناشویچ، ایلیا کوتپوف، فدور کودریاشف، ماریو فرناندس، یوری ژیرکوف(46- ولادیمیر گرانت)، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف(61- دنیس چریشف)، دالر کوژیائف(97- الکساندر اروخین)، الکساندر گولوین و آرتم ژیوبا(65- فدر اسمولوف).
سرمربی: استانیسلاو چرچسوف

شرح گل
اسپانیا 1 - روسیه 0 (دقیقه 11: گل به خودی سرگئی ایگناشویچ): خطایی که روی ناچو اعلام شده بود را آسنسیو با ارسال پای چپ از روی ضربه آزاد سمت راست زمین به محوطه 6 قدم فرستاد ولی توپ به پشت پای ایگناشویچ که در حال مهار راموس بود، برخورد کرد و وارد دروازه روسیه شد تا اسپانیا با یک گل به خودی پیش بیافتد.

  روسیه 1 - اسپانیا 1 (دقیقه 42: آرتم ژیوبا): پنالتی اعلام شده به سود روسیه را ژیوبا خلاف جهت دخیا به سمت راست دروازه اسپانیا زد تا گل تساوی تیمش را در بهترین زمان به ثمر رساند.

 

ضربات پنالتی

اسپانیا 1 - روسیه 0 : اینیستا خلاف جهت آکنیف توپ را به سمت راست دروازه زد و گل اول اسپانیا را در ضربات پنالتی به ثمر رساند.
اسپانیا 1 – روسیه 1 : اسمولوف توپ را به سمت چپ دروازه زد ولی با وجود اینکه توپ به نوک انگشتان دخیا برخورد کرد ولی تبدیل به گل شد.

اسپانیا 2 - روسیه 1 : شوت پیکه بعد از برخورد به تیرک عمودی دروازه و خلاف جهت آکنیف وارد دروازه شد.

اسپانیا 2 - روسیه 2 : ایگناشویچ که یک گل به خودی زده بود، پنالتی‌اش را خلاف جهت دخیا به سمت راست دروازه زد تا نتیجه در ضربات پنالتی 2 بر 2 برابر شود.

اسپانیا 2 - روسیه 2 : آکنیف با تشخیص درست و شیرجه عالی به سمت راست دروازه موفق به مهار پنالتی کوکه شد.

 

 

اسپانیا 2 - روسیه 3: گولوین با شوت محکم توپ را به مرکز دروازه اسپانیا زد تا توپ با عبور از زیر بدن دخیا وارد دروازه شود.

اسپانیا 3 - روسیه 3 : راموس توانست آکنیف را فریب دهد و گلزنی کند.

اسپانیا 3 - روسیه 4 : چریشف توپ را به مرکز دروازه اسپانیا زد تا شیرجه دخیا به سمت چپ را بی‌ثمر بگذارد.

اسپانیا 3 - روسیه 4 : پنجمین پنالتی اسپانیا را هدر داد و آکنیف موفق شد با پا ضربه او به مرکز دروازه را بگیرد تا روسیه قبل از زدن پنالتی آخر برنده این جدال سخت شود و کار بزرگی رقم بزند.

بهترین بازیکن
ایگور آکنیف، دروازه‌بان و کاپیتان تیم ملی روسیه در طول 120 دقیقه بارها سد راه گلزنی ستاره‌های اسپانیایی بود و به غیر از یک بار که دروازه‌اش را روی گل به خودی باز شده دید، در دیگر صحنه‌ها با مهارها و شیرجه‌های خود نمایش درخشانی داشت که این عملکرد فوق‌العاده‌اش را در ضربات پنالتی تکمیل کرد و توانست دو بار پنالتی بازیکنان اسپانیا را مهار کند تا مرد اول زمین باشد و عامل صعود روس‌ها به مرحله یک چهارم نهایی شود.

لحظات حساس

 


دقیقه 14: شوت روی پای زوبنین از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از دروازه اسپانیا به بیرون رفت.

دقیقه 39: ارسال خطرناک سامدوف از جناح راست را کوکه در مقابل تیرک دوم راهی کرنر کرد.
دقیقه 40: سانتر سامدوف از روی کرنر سمت راست زمین به تیرک دوم را ژیوبا با ضربه سر زد که توپ به دستان پیکه برخورد کرد تا داور هلندی بعد از ثانیه‌هایی اعلام پنالتی کند.

 

دقیقه 45: ایسکو با شوت بغل پا به سمت دروازه روسیه شوت‌زنی کرد که ایگناشویچ توپ را برگشت داد.
دقیقه 1+45: نزدیک بود کاستا مثل دو دیدار ابتدایی اسپانیا در جام جهانی گلزنی کند ولی ضربه او از زاویه بسته عرض زمین را طی کرد.
دقیقه 1+45: سانتر ایسکو از جناح چپ را کاستا با ضربه سر زد که آکنیف توپ را به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 48: سانتر خطرناک ایسکو را مهاجمان اسپانیا نتوانستند استفاده کنند تا آلبا هم ضربه بدی به توپ بزند و بعد از برخورد با بدن او آکینف توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 51: ارسال کوکه از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر کم دقت کاستا همراه شد و توپ به اوت رفت.

دقیقه 58: کاستا نفوذ سریعی از سمت چپ محوطه جریمه داشت و به ایسکو پاس داد که ضربه او را مدافعان روسیه راهی کرنر کردند.

دقیقه 60: سانتر ناچو و ضربه پشت سر سیلوا حاصلی به همراه نداشت تا اوت کنار دروازه به سود روسیه گرفته شود.

دقیقه 66: گولوین با فرار سریع از سمت راست محوطه جریمه اسپانیا نفوذ کرد ولی بعد از برخورد با راموس توپ او به بیرون رفت و خطای پنالتی هم اتفاق نیافتاد.

دقیقه 85: توپ برگشتی به پشت محوطه جریمه را اینیستا با شوت روی پای تماشایی زد که آکنیف با شیرجه زمینی توپ را از گوشه دروازه بیرون کشید و ضربه آسپاس هم در ریباند ثمری نداشت.

دقیقه 3+90: شوت فنی اسمولوف از روی سر چریشف عبور کرد و به اوت رفت.

دقیقه 97: شوت راه دور کوکه با اختلاف زیادی از دروازه روسیه به بیرون رفت.

دقیقه 1+105: کوکه از روی ضربه آزاد توپ را به محوطه جریمه روسیه ارسال کرد که ضربه سر پیکه را آکنیف در اختیار گرفت.

دقیقه 109: رودریگو با نفوذ سریع و پا عوض کردن، دو مدافع مقابل خود را برداشت و شوت زد که ضربه او را آکنیف برگشت داد و شوت ریباند ایسکو هم بی‌ثمر بود.
دقیقه 109: شوت پشت محوطه رودریگو بی‌دقت بود و با اختلاف زیادی از دروازه روسیه به اوت رفت.

دقیقه 115: بعد از ارسال اینیستا از جناح چپ زمین توپ از کنار دروازه روسیه به بیرون رفت که در این صحنه پیکه و راموس اعتقاد داشتند مدافعان روسی روی آنها مرتکب خطا شده‌اند ولی کویپرس، داور مسابقه بعد از مشورت با کمک داوران ویدئوی مثل صحنه‌های طول 90 دقیقه اعلام پنالتی نکرد.

دقیقه 1+120: شوت زمینی پای چپ رودریگو از پشت محوطه جریمه آکنیف را برای جمع کردن توپ به دردسر نیانداخت.

 

 

اتفاق ویژه


ایتالیا قهرمان جام جهانی 2006 نتوانسته بود جواز حضور در رقابت‌های روسیه را بگیرد و آلمان، قهرمان چهار سال قبل این مسابقات نیز از مرحله گروهی صعود نکرد ولی امروز ادامه شگفتی‌ها در جام جهانی روسیه ادامه پیدا کرد و تیم میزبان توانست تیم ملی اسپانیا، قهرمان جام جهانی 2010 را در ضربات پنالتی شکست دهد تا اثری از قهرمانان سه دوره اخیر جام‌های جهانی در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های امسال نباشد.

در حاشیه

 

* اسپانیا با سه تغییر نسبت به بازی اخیرش برابر مراکش، امروز به مصاف روسیه رفته که دنی کارواخال، تیاگو و آندرس اینیستا نیمکت‌نشین شده‌اند و جای خود را به ناچو، کوکه و آسنسیو داده‌اند؛ اینیستا در هر سه بازی مرحله گروهی جزو ترکیب لاروخا بود.
* فرناندس، ژیرکوف، کوژیائف و گولوین چهار بازیکنی هستند که نسبت به بازی اخیر روسیه به ترکیب ابتدایی این تیم اضافه شده و جای ایگور اسمولینکوف، یوری گازینسکی، دنیس چریشف و الکسی میرانچوک بازی می‌کنند.

* جانی اینفانتینو، رییس فیفا این بازی را از نزدیک تماشا می‌کند و سران کشورهای روسیه و اسپانیا نیز در جایگاه ویژه حضور دارند.

* در حالی که روسیه سه تعویض خود را انجام داده بود، کوتپوف از دقیقه 82 مصدوم شد و به سختی به بازی ادامه داد.
* بازیکنان اسپانیا اعتقاد به پنالتی در برخورد توپ با دست ایگناشویچ داشتند که داور هلندی دستور به ادامه بازی داد و با وجود مشورت با کمک داوران ویدئویی اعلام پنالتی نکرد.

* برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی و طبق قوانین جدید، با رفتن بازی به وقت‌های اضافه یک تیم از چهار تعویض استفاده کرد؛ روسیه در دقیقه 97 تعویض چهارم خود را انجام داد.

 

نتایج بازی های دیشب جام  جهانی | نتایج دیشب جام جهانی 2018 | بازی های دیشب شنبه 9 تیر97


جام جهانی دور از دسترس مسی
بهترین بازیکن فوتبال جهان و به تعبیر برخی بهترین بازیکن تمام دوران انگار باید قید رسیدن به جام قهرمانی جهان بزند چرا که در جام جهانی بعدی او یک بازیکن 35 ساله خواهد بود.
 
به گزارش" ورزش سه"، از زمان تولد ستاره ای به نام لیونل مسی همیشه بزرگترین دغدغه قهرمانی آرژانتین با او در جام جهانی بوده است چرا که بیش از سی سال است که آرژانتین نتوانسته به مقام قهرمانی در جهان برسد و آمدن مسی آن ها را امیدوار کرده بود که با مارادونای جدی بالاخره بتوانند به این مهم برسند. بهترین نتایج مسی با تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 2014 رقم خورد که او توانست با گل های حساسش آلبی سلسته را به فینال برساند و تنها آن ضربه ماریو گوتزه بود که دست مسی و یارانش را از جام دور کرد.


این حضور در فینال جام جهانی با وجود اینکه آرژانتین بازی های چشم نوازی نداشت و البته روزهای پرفروغ مسی در عرصه باشگاهی باعث شد که خیلی ها جام جهانی 2018 را جام قهرمان لیونل مسی بدانند. او اما با آرژانتین روزهای خوبی را در روسیه سپری نکرد. تساوی مقابل ایسلند، شکست مقابل کرواسی و البته برد با گل او برابر نیجریه باعث شد تا آرژانتین با 4 امتیاز به مرحله بعدی برود و البته به تیمی پرستاره به نام فرانسه برخورد کند.

 

 


با این حال همه چشم انتظار معجزه لیونل مسی برابر فرانسه بودند اما تک ستاره بزرگ آرژانتین نتوانست از پس انبوه ستاره های فرانسه برآید. مسی در تیم ملی آرژانتین تنهاتر از همیشه بود و خیلی ها این تنهایی را کاملا به خود او ربط می دادند. عدم دعوت از ایکاردی و هیگواین و بازی نکردن دیبالا  و آن صحنه عجیب دروسط  بازی با نیجریه که سن پائولی از مسی درباره تعویض آگرو نظر گرفت باعث شد که همه این ترکیب کم ستاره را محصول خواست لیونل مسی بدانند به خصوص در خط حمله که آرژانتین به غیر از خود او تقریبا تمامی ستاره هایش را به روسیه نبرده بود.


مسی در حالی که مارادونا تمام تلاشش را می کرد تا روح خودش را به کالبد او انتقال دهد نتوانست به تنهایی آرژانتین را به مقام قهرمانی برساند. او البته که در برابر تیم پرستاره فرانسه بازهم مرد اول تیمش بود و روی دو گل از سه گل آرژانتین نقش داشت اما بازی با فرانسه یک درس بزرگ فوتبالی برای همه و حتی مسی و مارادونا داشت. اینکه یک ستاره تنها در این روزگار نمی تواند با اتکا فقط به خودش قهرمانی بیاورد. آرژانتین اگر ستاره هایی مثل اینیستا و ژاوی و پیکه و ترشتگن و سوارز را داشت شاید می توانست قهرمان جام جهانی شود یا اما مسی تنها در برابر ستاره های تازه نفسی مثل امباپه، گریزمان، دمبله ،واران، ام تیتی و ژیرو نمی تواند و در نهایت باید به عنوان اولین ستاره بزرگ با جام خداحافظی کند. او حالا و از این پس باید شاهد تلاش کریس رونالدو بزرگترین رقیبش در جام جهانی باشد که قصد دارد به تنهایی پرتغال را به مقام قهرمانی در جام جهانی برساند. اتفاقی که سخت به نظر می رسد چرا که انگار عصر تک قهرمان ها به سر آمده و امروز روزگار قهرمان های گروهی است. در این روزگار این تیم ها هستند که شکل قهرمان به خود می گیرند و در نهایت به قهرمانی می رسند.
حالا مسی باید بار دیگر با شکست به آرژانتین بازگردد و شاید اینبار دیگر آرژانتینی ها نیز به این نتیجه رسیده باشند که مسی ستاره ای برای بارسلونا است اما قهرمان تیم ملی نیست، قهرمانی که بتواند که برای تیم ملی کشورش یک تنه جام بیاورد.


او برای رسیدن به بزرگترین آرزوی فوتبالی اش شاید تنها یک جام جهانی دیگر فرصت داشته باشد و شاید قطر و در 35 سالگی سرانجام رویای او و تمام هوادارانش تعبیر شود اگر چنین رویایی اصلا شکل بگیرد و او تا آن زمان لباس آلبی سلسته را بپوشد


اروگوئه 2- پرتغال 1؛ جام جهانی بدون رونالدو و مسی!
درخشش کاوانی منجر به پیروزی اروگوئه برابر پرتغال شد تا رونالدو نیز همانند مسی در یک روز با جام جهانی خداحافظی کند.
 
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی اروگوئه که با قاطعیت و کسب سه برد متوالی، زدن 5 گل زده و بدون گل خورده به‌عنوان صدرنشین گروه A جام جهانی روسیه راهی مرحله یک هشتم نهایی شده بود، امشب دیدار دشواری مقابل تیم ملی پرتغال که به سختی و با کسب تساوی و داشتن 5 امتیاز از مرحله گروهی صعود کرد، داشت ولی موفق شد روند بردهای خود را با درخشش ادینسون کاوانی که دو گل با ضربه سر و شوت فنی زد، ادامه دهد و به جمع هشت تیم نهایی این رقابت‌ها صعود کند.


یاران کریستیانو رونالدو تلاش زیادی به ویژه در دقایق پایانی برای زدن گل تساوی داشتند ولی نتوانستند به گلی که په په با ضربه سر زده بود، اضافه کنند و در نهایت با شکست 2 بر یک برابر اروگوئه از جام جهانی کنار رفتند تا نتوانند قهرمانی یورو 2016 را در این رقابت‌ها تکرار کنند.


تیم ملی اروگوئه امشب موفق شد با درخشش ادینسون کاوانی و لوئیس سوارز در خط حمله و البته نمایش خوب خط دفاعی و دروازه‌بان خود پرتغال را از جام جهانی حذف کند تا حریف تیم فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی شود.


جام جهانی 2018 روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
شنبه: 97/04/09 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: المپیک فیشت سوچی/ تماشاگر: 44873 نفر
داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: ماروین تورنترا، میگل هرناندس و جیر ماروفو(آمریکا)/ کمک داور ویدئویی: مارک گیگر(آمریکا)

 

 

 

 

 نتایج بازی های دیشب جام  جهانی | نتایج دیشب جام جهانی 2018 | بازی های دیشب چهارسنبه 6 تیر97


برزیل 2- صربستان صفر/ سلسائو، آلمان نشد

ستاره‌های برزیلی اجازه ندادند سرنوشت آلمان برای آنها رقم بخورد و به‌عنوان صدرنشین مرحله گروهی جام جهانی به دور حذفی رفتند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی برزیل جام جهانی 2018 را با تساوی یک بر یک مقابل سوئیس آغاز کرد ولی در دومین دیدار موفق به پیروزی 2 بر صفر برابر کاستاریکا شد ولی با این حال امکان داشت امشب سرنوشت تیم آلمان برای آنها رقم بخورد و با شکست برابر صربستان در مرحله گروهی حذف شوند ولی ستاره‌های سلسائو اجازه ندادند سرنوشت مانشافت‌ها برای آنها رقم بخورد و با گل‌هایی که پائولینیو و تیاگو سیلوا به ثمر رساندند، 2 بر صفر از سد صرب‌ها عبور کردند تا با 7 امتیاز به‌عنوان صدرنشین گروه E راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند.

 

در دیگر دیدار این گروه هم سوئیس و کاستاریکا به تساوی 2 بر 2 رسیدند که این نتیجه موجب شد سوئیس با 5 امتیاز به‌عنوان تیم دوم از مرحله گروهی به دور حذفی راه پیدا کند.

 

 

سکوت مرگ در رختکن مانشافت

بعد از شکست تاریخی آلمان در مقابل کره‌ی جنوبی و حذف مدافع عنوان قهرمانی دنیا از جام جهانی روسیه، یواخیم لو، سرمربی مانشافت در مصاحبه‌ای اختصاصی با زد.دی.اف شرکت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، لو که ناراحتی و تلخی از چهره‌اش می‌بارید در مقابل خبرنگار شبکه‌ی زد دی اف تلاش می‌کرد با حالتی خونسردانه به سوالات پاسخ دهد. لو تاکید داشت که تیمش بد بوده، به تمام معنا شکست خورده و قصد ندارد شکست تیمش را توجیه کند. در ادامه، متن مصاحبه‌ی لو با شبکه‌ی آلمانی را می‌خوانید :

 

شما بعد از بازی زمانی طولانی را در رختکن گذراندید. در رختکن چه گذشت و اوضاع چطور بود ؟ بازیکنها درباره‌ی اتفاقی که افتاد چه می‌گفتند ؟

خب مسلماً ناراحتی شدید موج می‌زد. سکوتی مرگبار بر رختکن حاکم بود. هیچکس نمی‌داند در موقعیت فعلی، در این لحظات چه باید گفت. اتفاقی که افتاده برای ما فوق‌العاده ناراحت‌کننده است. ولی باید این را نشان بدهیم که واقعیت را می‌پذیریم. باید به حریفی که ما را شکست داد تبریک بگوییم همینطور به سوئدی‌ها و مکزیکی‌ها. توضیح دادن در این لحظات کار بسیارسختی است ولی نباید این واقعیت را انکار کنیم که مانشافت امروز روح جنگنده نداشت، موقعیت تهاجمی خلق نکرد. این کاری بود که نتوانستیم انجام بدهیم.


اما مانشافت امروز نامطمئن بود و بازی همیشگی خود را به نمایش نمی‌گذاشت. اشکال کار کجا بود ؟
جواب دادن به این سوال خیلی سخت است. ما در دوران آماده‌سازی سعی کردیم همه‌ی کارهایی که لازم بود را انجام دهیم. سعی کردیم تمرکز تیم را افزایش بدهیم. ولی در این تورنمنت تاکتیک‌ها و خصوصیاتی که همیشه از مانشافت می‌دیدیم را به ندرت شاهد بودیم. ما از نظر اعتماد به نفس و اطمینان تیم به خود، مسلماً مشکل داشتیم و باید اقرار کرد که حذف شدن از این گروه حق ما بود.

 

زبان بدن موضوعی است که در یک تورنمنت واقعیت‌های بسیاری را درباره‌ی یک تیم فاش می‌کند. من چهار سال پیش در برزیل بارها با باستین شواین‌اشتایگر صحبت کردم. از همان ابتدا معلوم بود این مرد برنامه و نقشه‌ی مشخصی دارد. چشم‌هایش برق می‌زدند و می‌گفت ما وقتی به حریفان‌مان فکر می‌کنیم در این فکر هستیم که تیم بعدی‌ای که قرار است شکستش بدهیم کدام تیم است ؟ بردن جام در آن تیم گویی نهادینه شده بود ؟ اما چرا این اتفاق در روسیه نیفتاد ؟ من واقعاً متوجه نمی‌شوم.

باید به این اشاره کنم که ما در نیمه‌ی اول بازی با مکزیک و همینطور در بازی مقابل سوئد جنگیدیم. البته دینامیزم و پویایی‌ای که باید را نداشتیم و اشتباهات زیادی مرتکب شدیم. مثل بازی با سوئد، در بازی امروز هم موقعیت‌های زیادی خلق کردیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم و در نهایت هم اتفاق‌های پایان بازی را شاهد بودیم. باید پذیرفت که یک تیم گاهی اوقات بدشانسی می‌آورد. ولی در عین حال ما برای بازی برنامه داشتیم، برنامه‌ای که درباره‌ی آن صحبت کرده بودیم ولی نتوانستیم برنامه‌ی خودمان را در بازی پیاده کنیم.


آلمان اولین مدافع قهرمانی‌ای نیست که در مرحله‌ی اول جام جهانی حذف می‌شود. در همین جامهای اخیر شاهد بودیم که این اتفاق برای اسپانیا و ایتالیا هم افتاده بود. به نظر شما می‌توان از پدیده‌ای به اسم سندروم باخت مدافع عنوان قهرمانی صحبت کرد ؟
بله این اتفاق در دوره‌های گذشته افتاده بود. برای تیمی که چهار سال قبل موفقیتی تا این حد عظیم بدست آورده، اینکه بلافاصله در تورنمنت بعدی بتواند موفقیت قبلی خود را تکرار کند، فوق‌العاده دشوار است. اینکه این دشواری از کجا نشات می‌گیرد و علتش چیست، من در حال حاضر در موقعیتی نیستم که بتوانم پاسخ دقیقی به این سوال بدهم. ما در بازی با مکزیک فهمیدیم که مشکل داریم ولی فکر می‌کردیم می‌توانیم خیلی راحت، با فشار دادن یک دکمه مشکل را برطرف کنیم و ادامه بدهیم. مانشافت در دوره‌ی آماده‌سازی و در تمرینها خوب کار می‌کرد. اما تیم در بازی‌ها خوب نبود. ما با بازیکنان‌‌مان در این باره صحبت کرده بودیم. ما در بازی با سوئد با اینکه نتوانستیم حملات شناور و کوبنده ترتیب بدهیم اما تیم درمیدان تلاش می‌کرد و بعد از بازی با سوئد احساس می‌کردیم بهتر شده‌ایم. در دو روز قبل به نظر می‌رسید تیم تمرکز بهتری پیدا کرده. من این را قبل از شروع بازی امروز در بازیکنان می‌دیدم. ولی خب، در میدان نتوانستیم نشان بدهیم.

 

سوئیس 2 کاستاریکا 2؛ پنجمین صعود تاریخ!

تیم ملی سوئیس در دیداری جذاب و تماشایی به تساوی 2-2 مقابل کاستاریکا بسنده کرد و همراه با برزیل راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

به گزارش "ورزش سه"، کاستاریکا علی رغم قطعیت حذف از جام جهانی با تمام قوا وارد زمین شد و تمام تلاشش را برای شکست دادن سوئیس کرد اما قرمزها با دو گل ژمایلی و درمیچ 2 بار از نماینده قاره آمریکا پیش افتادند و در نهایت این بازی با تساوی به پایان رسید.

 

بازی در ورزشگاه نوژنی نووگراد برگزار شد و هواداران دو تیم نیز از نمایش تیم های ملی کشورشان رضایت کامل داشتند. در مجموع 25 ضربه و موقعیت گل در بازی وجود داشت و همچنین 60 درصد توپ در اختیار تیم سوئیس بود.

 

گل اول سوئیس در دقیقه 31 وارد دروازه کیلور ناواس شد. سانتر از سمت راست و ضربه سر بریل امبولو به بلریم ژمایلی رسید و او با شوتی دیدنی دروازه کاستاریکا را گشود. نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم، بهترین بازیکن کاستاریکا در خط حمله یعنی جوئل کمپل بازی را به تساوی کشید. ارسال تماشایی کندال واستون از نقطه کرنر به کمپل رسید و او بالاتر از مدافعان سوئیس توانست گلزنی کند.


نتایج بازی های دیشب جامن جهانی | نتایج دیشب جام جهانی 2018  | نتایج بازیهای دیشب جام جهانی

آرژانتین 2- نیجریه 1؛ مسی در جام جهانی ماند
تیم ملی آرژانتین با گلی که مارکوس روخو در دقایق پایانی زد و به لطف عدم پیروزی ایسلند موفق شد از مرحله گروهی جام جهانی بالا برود.
 
 تساوی در نخستین بازی جام جهانی برابر ایسلند و شکست 3 بر صفر مقابل کرواسی، شروع ناامید کننده‌ای برای لیونل مسی و یارانش بود ولی آنها امشب که به مصاف نیجریه رفتند، امیدوار به پیروزی بودند تا در کنار عدم پیروزی ایسلند در مسابقه همزمان برابر کرواسی، بتوانند از حذف نجات پیدا کنند و به مرحله یک هشتم نهایی برسند.
لیونل مسی در دقیقه 14 آرژانتین را پیش انداخت و نیمه اول با تساوی یک بر صفر به سود آلبی سلسته به پایان رسید ولی پنج دقیقه پس از شروع نیمه دوم، نیجریه از روی نقطه پنالتی توسط ویکتور موزس گلزنی کرد تا مثل ابتدای مسابقه، آرژانتین در آستانه حذف قرار داشته باشد ولی حملات یاران مسی بالاخره نتیجه داد و آنها در دقیقه 86 روی ارسال مرکادو و شوت مارکوس روخو به گل رسید تا از سوی دیگر با توجه به برتری 2 بر یک کرواسی برابر ایسلند، به‌عنوان تیم دوم گروه D به مرحله حذفی راه پیدا کند.

 

 


کرواسی 2 ایسلند 1؛ تقدیم به مسی و آرژانتین!

تیم ملی کرواسی سومین بازی مرحله گروهی را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت تا قاطعانه راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

دیدار تیم های کرواسی و ایسلند در چارچوب آخرین بازی مرحله گروهی گروه چهارم از ساعت 22:30 برگزار شد و در نهایت با پیروزی 2-1 کرواسی به پایان رسید. این مسابقه در ورزشگاه رستوف آره نا برگزار شد و داوران اسپانیایی قضاوت آن را برعهده داشتند.

زلاتکو دالیچ ترکیبی متفاوت نسبت به بازی های گذاشته در این بازی استفاده کرد و به چند بازیکن اصلی استراحت داد و بازیکنانی نظیر مودریچ و کواچیچ را هم در جریان بازی تعویض نمود. اما در طرف دیگر تیم ملی ایسلند با تمام قوا به زمین آمد تا با شکست تیم قدرتمند کرواسی راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

بازی در نیمه اول با نتیجه صفر صفر به پایان رسید و به نظر می رسید کروات ها به این نتیجه راضی هستند. اما در آغاز نیمه دوم میلان بادلی دروازه هالدرستون را گشود تا کرواسی در آستانه صعود با 9 امتیاز قرار بگیرد. این گل روی حرکت دفاع کنار سرمه ای پوشان از سمت چپ، دفع ناقص مدافع تیم ایسلند و شوت دقیق میلان بادلی به دست آمد.

اما این پایان کار نبود و سیگوردسن در دقیقه 76 با استفاده ضربه پنالتی موفق به گلزنی شد. ایسلند با این گل امیدوارانه بازی را دنبال کرد و حملاتی نیز روی دروازه کرواسی انجام داد ولی در دقیقه 90 ایوان پریشیچ ستاره تیم اینتر بار دیگر دروازه هالدرستون را فرو ریخت تا کروات ها با امتیازات کامل راهی مرحله حذفی شوند. کرواسی با این نتیجه در کنار اروگوئه بهترین تیم مرحله گروهی شد اما نتوانست بدون گل خورده مرحله گروهی را تمام کند.

تیم دالیچ در مرحله بعد به مصاف دانمارک می رود و آرژانتین به عنوان تیم دوم با فرانسه دیدار می کند. تیم دوست داشتنی ایسلند با یک امتیاز بازی با آلبی سلسته قعرنشین شد و نیجریه جایگاه سوم را به دست آورد.

 
استرالیا 0 - پرو 2؛ پایان خوش تیم شایسته جام جهانی
تیم ملی پرو موفق شد مزد دو بازی درخشان اخیرش را امروز برابر استرالیا بگیرد و با پیروزی جام جهانی 2018 را تمام کند.
 
در یکی از دو مسابقه پایانی گروه C جام جهانی 2018 ، تیم استرالیا که در نخستین مسابقه برابر فرانسه شکست خورد و در مسابقه اخیرش یک امتیاز از دانمارک گرفت، از ساعت 18:30 امروز در استادیوم المپیک شیفت سوچی به قضاوت سرگئی کاراسف به مصاف تیم پرو صفر امتیازی رفت.

ملی پوشان فوتبال پرو با وجود اینکه بعد از دو شکست متوالی حذف شده بودند، مثل دو دیدار اخیرشان امروز هم عملکرد خوبی مقابل استرالیا داشتند ولی این بار مزد بازی خوب خود را گرفتند و توانستند در دقیقه 14 روی ارسال یوشیمار یوتون و شوت روی پای تماشایی آندره کاریو دروازه استرالیا را باز کنند.

پرویی‌ها که نیمه اول را با برتری یک بر صفر پشت سر گذاشته بودند، در دقیقه 50 هم روی توپی که کوئوا به پای یدیناک زد و در ادامه شوت گوئررو از مقابل محوطه 6 قدم به دومین گل برابر کانگوروها دست پیدا کند.

در ادامه شاگردان برت فن مارویک که تا پیش از مسابقه امیدوار به شکست دانمارک برابر فرانسه بودند و می‌خواستند با پیروزی مقابل پرو به برتری برسند، دومین باخت جام جهانی را با نتیجه 2 بر صفر در دیدار با پرو متحمل شدند تا یک امتیازی بمانند.

 
فرانسه 0 - دانمارک 0؛ سردترین بازی 2018
تیم‌های اروپایی فرانسه و دانمارک بدون اینکه خطر چندانی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند به تساوی رضایت دادند.
 
تیم ملی فرانسه که جام جهانی را با پیروزی 2 بر یک مقابل استرالیا آغاز کرده بود و در دیدار اخیرش هم یک بر صفر برابر پرو به برتری رسید، امروز تنها به یک امتیاز در جدال با دانمارک چهار امتیازی نیاز داشت تا صدرنشینی‌اش در گروه C را قطعی کند که همین اتفاق هم افتاد؛ خروس‌ها که نیمی از نفرات اصلی خود را در زمین نداشتند برابر دانمارکی که از توان حمله‌ای خود کم کرده بود، کارشان را با تساوی صفر- صفر تمام کردند تا هر دو تیم با کسب یک امتیاز جایگاه‌های اول و دوم خود را قطعی کرده و از این گروه به مرحله یک هشتم نهایی بروند.
تیم ملی پرو هم با پیروزی مقابل استرالیا در دیدار همزمان 3 امتیازی شد تا تیم سوم جدول گروه C شود و بالاتر از استرالیا یک امتیازی قرار بگیرد.

 

 

بازی های دیروز جام جهانی | بازی های دیروز یکشنبه 3 تیرماه 1397

آلمان - سوئد

دیشب شنبه 2 تیر ماه بازی های جام جهانی ادامه داشت. تیم ملی آلمان که شروع عجیبی با شکست یک بر صفر مقابل مکزیک در جام جهانی 2018 داشت و بزرگترین شگفتی این رقابت‌ها را تا آن زمان رقم زد، امشب هم به مصاف تیم ملی سوئد رفت و امیدوار بود بتواند با پیروزی مقابل این تیم امیدهایش برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی را زنده کند ولی شاگردان یواخیم لوو در دقیقه 32 غافلگیر شدند و با گل چیپ تماشایی اولا تویوونن دروازه خود را باز شده دیدند و در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند.


مانشافت‌ها در نیمه دوم سراسر حمله شدند و توانستند در دقیقه 48 با گلزنی مارکو رویس نتیجه را مساوی کنند، اما تلاش‌های آنها تا لحظات پایانی هیچ حاصلی نداشت تا سوئد در آستانه 4 امتیازی شدن و حضور در رده دوم جدول بعد از مکزیک 6 امتیازی قرار بگیرد، اما تونی کروس تمام سرنوشت‌ گروه F جام جهانی را در دقیقه 5+90 تغییر داد و روی تاکتیک کار شده، از روی ضربه ایستگاهی دروازه سوئد را به بهترین شکل باز کرد تا آلمان به نخستین 3 امتیاز در این رقابت‌ها دست پیدا کند.


حالا سرنوشت این گروه به روز پایانی بازی‌ها کشیده شد و هر چهار تیم، حتی مکزیک 6 امتیازی ممکن است حذف شود یا کره جنوبی صفر امتیازی صعود کند؛ آلمان و سوئد سه امتیازی هستند و روز پایانی دیدارهای سرنوشت‌سازی مقابل کره و مکزیک دارند.

مسابقات گروه G جام جهانی روسیه امروز ادامه پیدا کرد و طی آن تیم ملی بلژیک که در دیدار اخیرش موفق به پیروزی ۳ بر صفر برابر پاناما شده بود، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز در استادیوم اوتکریتیه آرنا(اسپارتاک) مسکو با قضاوت جیر ماروفو از آمریکا به مصاف تیم تونس صفر امتیازی رفت.

 بلژیک - تونس

بلژیک بازی را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه ۵ با پاس فرار مرتنس به هازارد و خطایی که بن یوسف انجام داد که البته به طور کامل مشخص نبود داخل محوطه جریمه بود یا خیر، صاحب پنالتی شد که هازارد توانست با زدن توپ به سمت راست دروازه تونس، گل اول بازی را برای بلژیک به ثمر رساند.

در دقیقه ۱۶ دریس مرتنس با توپ‌گیری عالی در میانه زمین و فرار سریع، لوکاکو که به سمت دروازه تونس نفوذ کرده بود را در موقعیت خوبی قرار داد تا این مهاجم با شوت زمینی پای چپ دومین گل بلژیک را بزند.

شاگردان معلول که نمی‌خواستند بازنده این بازی باشند خیلی زود یکی از گل‌های خورده را در دقیقه ۱۸ پاسخ دادند و روی ارسال دقیق وهبری الخزری از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین و ضربه سر تمام کننده دیلان برون، دروازه تیبو کورتوا را برای نخستین بار در جام جهانی باز کردند.

روملو لوکاکو که در نخستین بازی بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۸ دو گل برابر پاناما به ثمر رسانده بود، امروز هم مقابل تونس این کار را انجام داد و در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول گل سوم شیاطین سرخ را روی پاس در عمق فوق‌العاده مونیه از بین دو مدافع و ضربه بغل پا که از کنار دستان بن مصطفی عبور کرد، به ثمر رساند.

بلژیک مثل شروع بازی، نیمه دوم را هم سراسر هجومی و فوق‌العاده آغاز کرد و در دقیقه ۵۱ با پاس بلند تماشایی دی بروین صاحب موقعیت شد که هازارد، ستاره بلژیک با فرار سریع و دریبل روی پای فاروق بن مصطفی دروازه تونس را برای چهارمین بار باز کرد.

در ادامه مسابقه بازیکنان بلژیک با مدیریت بازی توانستند نتیجه را حفظ کنند و در دقیقه ۹۰ هم گل پنجم را روی ارسال تیلمنز از جناح راست و ضربه باتشوایی با تکل، بزنند؛ وهبی الخزری در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده روی پاس حمدی النقاز، موفق شد دومین گل تونس را به ثمر رساند، اما در نهایت تیم ملی بلژیک بعد از برد پُر گل مقابل پاناما در نخستین دیدار، امروز هم با نتیجه ۵ بر ۲ تونس را شکست داد تا با ۶ امتیاز صدرنشین گروه G جام جهانی ۲۰۱۸ شود.

 

مکزیک - کره جنوبی

مکزیک که توانسته بود در بازی اول غول آلمان را از پیش رو بردارد و تابو شکنی کند با برد 2 بر 1 در برابر کره جنوبی نه تنها این تیم را حذف نمود بلکه خود به دور بعد صعود کرد.

 

دیشب روز طوفانی و عجیبی برای غول های جام جهانی بود. دیروز از سری مسابقات گروهی جام جهانی 2018 دو تیم بزرگ و مدعی قهرمانی در برابر حریفان خود متوقف شدند.
در مقاله زیر به بررسی نتایج دیشب جام جهانی 2018 و نتایج بازیهای دیشب جام جهانی و نتیجه بازی برزیل المان دیشب را مشاهده می کنید.

بازی های دیشب یکشنبه 27 خرداد 97

 

نتیجه بازی کاستاریکا صربستان دیشب


Costa Rica vs Serbia (Group E) کاستاریکا و صربستان ( گروه E )

صربستان - کاستاریکا
1 - 0

 

 نتایج دیشب جام جهانی 2018 | نتایج بازیهای دیشب جام جهانی | نتایج بازیهای دیروز جام جهانی


نتایج بازیهای دیشب جام جهانی


نتیجه بازی برزیل سوییس دیشب


Brazil vs Switzerland (Group E) بازی برزیل و سوئیس ( گروه E )

برزیل - سوییس
1 - 1

 نتایج دیشب جام جهانی 2018 | نتایج بازیهای دیشب جام جهانی | نتایج بازیهای دیروز جام جهانی

نتیجه بازی آلمان مکزیک دیشب


Germany vs Mexico (Group F) بازی آلمان و مکزیک ( گروه F )

آلمان - مکزیک
0 - 1

نتایج دیشب جام جهانی 2018 | نتایج بازیهای دیشب جام جهانی | نتایج بازیهای دیروز جام جهانی

نتایج دیشب جام جهانی 2018

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
علت معذرت خواهی عادل فردوسی پور از سوریان | فردوسی پور از حمید سوریان عذرخواهی کرد
علت معذرت خواهی عادل فردوسی پور از سوریان | فردوسی پور از حمید سوریان عذرخواهی کرد
جزئیات جدیدی از قرارداد کی‌روش با کلمبیا منتشر شد
جزئیات جدیدی از قرارداد کی‌روش با کلمبیا منتشر شد
جزییات ازدواج مسعود شجاعی | عکس متاهل شدن مسعود شجاعی
جزییات ازدواج مسعود شجاعی | عکس متاهل شدن مسعود شجاعی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )