متن توافقنامه بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون | تعهدات کره شمالی به امریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هتل کاپلا در جزیره تفریحی Sentosa در سنگاپور 12 ژوئن 2018 پدر طی یک نشست توافقی تاریخی و دولتی را امضا نمودند.
دونالد ترامپ رئيس جمهور امریکا و کیم جونگ اون توافقی جامع، عمیق، و صادقانه را در مسائل مربوط به برقراری روابط ایالات متحده و کره شمالی جدید و ایجاد یک صلح پایدار و قوی در شبه جزیره کره انجام شده است. رئيس جمهور ترامپ متعهد به ارائه تضمین های امنیتی به کره شمالی شد و کیم جونگ اون نیز مجددا بر شرکت خود و تعهد راسخ به تکمیل خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره اذعان کرد.

با اعتقاد به اینکه ایجاد روابط آمریکا و کره شمالی جدید به صلح و رفاه در شبه جزیره کره و جهان کمک خواهد کرد و به رسمیت شناختن آن اعتماد متقابل می تواند خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره را سبب شود، رئیس جمهور ترامپ و کیم جونگ اون بر موارد زیر تصریح کردند:

1. ایالات متحده و کره شمالی متعهد به ایجاد روابط جدید ایالات متحده-کره شمالی با توجه به تمایل مردم این کشور برای صلح و رفاه شدند.

2. ایالات متحده و کره شمالی در تلاش برای ایجاد یک سیستم صلح پایدار و پایدار در شبه جزیره کره تاکید کردند.

3. با تأیید اعلامیه پانامونجوم، آوریل 27، 2018، کمیته مرکزی حزب کمونیست کار خود را برای دستیابی کامل به شبه جزیره کره انجام می دهد.

4. ایالات متحده و کره شمالی متعهد به بازیابی POW / MIA باقی می مانند، از جمله بازگشت سریع از کسانی که قبلا شناسایی شده است.

با تایید اینکه نشست ایالات متحده و کره شمالی - اولین بار در تاریخ - یک رویداد مهم است از اهمیت زیادی بود و به از بین بردن دهه ها تنش و خصومت های بین دو کشور و برای باز کردن آینده ای جدید، رئیس جمهور ترامپ و کیم جونگ اون متعهد شدند که مقررات این بیانیه مشترک را به طور کامل و سریع اجرا کنند. ایالات متحده و کره شمالی مرتکب می شوند تا در همان زمان که ممکن است در مورد نتایج اجلاس سران آمریکا-کره شمالی، مذاکرات پیگیری شده توسط وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پمپو و یک مقام بلندپایه کره شمالی مطرح شود.

رئیس جمهور دونالد جی Trump از ایالات متحده آمریکا و کیم جونگ یانگ، رئیس کمیسیون امور خارجه جمهوری خلق کره شمالی، متعهد به همکاری برای توسعه روابط جدید ایالات متحده و کره شمالی هستند و برای ارتقاء صلح، رفاه، و امنیت شبه جزیره کره و جهان.

12 ژوئن 2018

جزیره سنتوس

سنگاپور

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )