رهبر کره‌شمالی عازم سنگاپور شد

رهبر کره‌شمالی، امروز عازم سنگاپور شد تا با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار و مذاکره کند.
به گزارش نامه نیوز به نقل از رویترز، خبرگزاری «یونهاپ» کره‌جنوبی بدون ارائه هرگونه جزئیات، اعلام کرد که هواپیمای شخصی «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی، صبح امروز- یکشنبه- پیونگ‌یانگ را ترک کرد و عازم سنگاپور شد تا با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار و مذاکره کند. دیداری تاریخی، که ترامپ تاکید کرده کسی نتیجه آن را نمی‌داند چرا که هرگز در چنین سطحی رخ نداده است.

هنوز دقیقا مشخص نیست رهبر کره‌شمالی با چه پروازی وارد سنگاپور خواهد شد. نخستین سفر خارجی کیم، سه ماه پیش، به چین و با قطار انجام شد.

در عین حال، احتمال می‌رود رهبر کره‌شمالی با استفاده از هواپیمایی که چین در اختیارش می‌گذارد به سنگاپور می‌‌رود، اما این موضوع هنوز تائید یا رد نشده است.

از سوی دیگر، انتظار می‌رود دونالد ترامپ نیز امروز وارد سنگاپور شود.

طبق این گزارش، سنگاپور در حال حاضر تمهیدات امنیتی شدیدی را به اجرا گذاشته است؛ بر شمار نفرات پلیس و نیروهای امنیتی افزوده، در مناطق مختلف ایست بازرسی ایجاد کرده و مناطق مشخصی را نیز به عنوان «مناطق امنیتی ویژه» مشخص کرده‌است.

موضوع اصلی مذاکرات رهبران آمریکا و کره شمالی، خلع سلاح هسته‌ای پیونگ‌یانگ است. کره‌شمالی تا کنون با خلع سلاح کامل خود موافق نکرده‌ است و رهبران این کشور تأکید می‌کنند جنگ‌افزارهای هسته‌ای «بازدارنده» هستند و سبب شده‌اند تا در شبه‌جزیره جنگی رخ ندهد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )