عید فطر 97 چند شنبه است | تاریخ عید فطر 97 | عید فطر 97 چه روزی است؟

عید فطر از تعطیلاتی است که دور روز را در تقویم شمسی در خود جای داده است. عید فطر در پایان ماه رمضان واقع شده و مردمی که یک ماه روزه گرفته اند این روز را جشن می گیرند. اهمیت این تعطیلی از آن جاست که چون 2 روز تعطیل است می تواند با مصادف شدن آن با جمعه تعطیلات خوبی را جهت مسافرت برای خانواده ها ایجاد کند.

در مقاله زیر برای دوستانی که می خواهند برای عید فطر 97 خود برنامه ریزی نموده و به مسفرت بروند حالت های مختلف عید فطر را بررسی می کنیم. در زیر می خوانید عید فطر 97 چند شنبه است و تاریخ عید فطر 97 و عید فطر 97 چه روزی است؟

عید فطر 97 چند شنبه است | تاریخ عید فطر 97 | عید فطر 97 چه روزی است؟

حالت های مختلف تعطیلی عید فطر
ماه رمضان 97 از 27 اردیبهشت سال 97 آغاز شده است. ماه های قمری 29 یا 30 روزه است.

حالت اول
ماه رمضان 29 روزه است و 24 خرداد 97 به اتمام می رسد و عید فطر 25 و 26 خرداد ماه خواهد بود. در این حالت جمعه و شنبه تعطیل خواهد بود.


حالت دوم
ماه رمضان 30روزه است و 25 خرداد 97 به اتمام می رسد و عید فطر 26و 27خرداد ماه خواهد بود. در این حالت شنبه و یکشنبه تعطیل خواهد بود.

 

حجت‌الاسلام احمد مروی رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در نشست خبری که صبح امروز (چهارشنبه 23 خرداد ماه) برگزار شد، گفت: 120 گروه روز پنج‌شنبه مصادف با روز 29 ماه مبارک رمضان برای دیدن ماه هلال ماه شوال اقدام می‌کنند.

وی افزود: پیش‌بینی‌ها این است که اگر شرایط مساعد باشد و نتیجه‌ای به دست آید، طبیعتاً جمعه 25 خرداد ماه جاری اول ماه شوال خواهد بود و اگر نتیجه‌ای بر خلاف این به دست آید، توسط ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اعلام خواهد شد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: احتمال رویت در مناطق جنوبی بیشتر است و چون حساسیت رویت این ماه زیاد است، گروه‌های قوی و تخصصی به مناطق جنوبی اعزام می‌شوند.

 

در مقاله بالا می خوانید عید فطر چه روزی است؟ عید فطر چند شنبه است تاریخ عید فطر 97 تاریخ دقیق عید فطر امسال چه تاریخی است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
آیا فطریه مهمان بر عهده میزبان است | احکام فطریه مهمان | فطریه میهمان بر عهده کیست
آیا فطریه مهمان بر عهده میزبان است | احکام فطریه مهمان | فطریه میهمان بر عهده کیست
شب‌های قدر هیات کجا برویم؟
شب‌های قدر هیات کجا برویم؟
بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای روزه‌داران در وعده سحری
بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای روزه‌داران در وعده سحری
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )