پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست

این روزها در کشور عزیزمان ایران خبرهای ناگواری از کودک آزاری شنیده می شود که دل هر ایرانی را به درد می آرود. دختران و حتی پسران قربانی در معرض افرادی قرار می گیرند که به قطع می دانیم که بیمار هستند و بیمار نیز حقش درمان است. نام بیماری که این افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند پدوفیلی یا تمایل به کودک است.
بعد از تصاویر و اخبار دردناکی که در مورد کودک آزاری در این یکسال اخیر منتشر شده است برآن شدیم تا از معتبرترین وب سایت ها و منابع خارجی در مورد بیماری پدوفیلی برای شما مطالب ارزنده ای را مهیا کنیم. امیدواریم که مقاله پیش رو بتواند باعث بالا بردن و رشد افکار عمومی و دانش مردم نسبت به بیماری پدوفیلی یا همان تمایل جنسی به کودک شده و بتوانیم کودکان خود را از این درد مزمن نجات دهیم.

در مقاله زیر مطالب پدوفیلی چیست کودک آزاری عکس پدوفیلیا بیماری پدوفیلی چیست تمایل به کودکان، پدوفیلی و درمان آن را می خوانید.

پدوفیلی چیست | بیماری پدوفیلی دقیقا چه نشانه هایی دارد؟

Pedophilia پدوفیلی به عنوان بیماری شناخته می شود که فرد به سمت کودکان در حال رشد پیش از بلوغ جذب شده و تمایل جنسی به آن ها دارد. در حقیقت پدوفیلی به عنوان یک جاذب جنسی به سمت کودکان شناخته می شود.

Pedophilia که همچنین با نام paraphilia نیز شناخته می شود، به وضعیتی اطلاق می شود که در آن تحریک جنسی و رضایت جنسی فرد به فریب دادن و درگیر شدن در رفتار جنسی غیرطبیعی و شدید است.در حقیقت همانطور که در تعریف قبل گفتیم این بیماری یک درگیری شدید روحی فرد با خود است که تمایلات جنسی شالوده و برونریزی افکار و چالش های ذهنی است که فرد در ذهن خود دارد. بیماری پدوفیلی Pedophilia به عنوان عمل جنسی و یا فعالیت جنسی با کودکان است که به طور کلی در سن 13 سالگی یا کوچکتر از آن تعریف می شود. پدوفیل ها معمولا مردان هستند و می توانند به یک یا هر دو جنس جذب شوند. پدوفیلها اکثرا از طیف مردان هستند و بر اساس آمار مهم نیست که این افراد متاهل باشند یا مجرد زیرا این چالش روانی در همه آن ها خاموش نخواهد شد.

با وجود شواهد علمی پدیوفیل، اختلال پدیوفیلی را می توان در افرادی پیدا نمود که هر گونه توجه جنسیتی به کودکان را رد می کنند. برای شرایطی که باید تشخیص داده شود، فرد باید بر روی میل جنسی خود عمل کند یا در نتیجه خواسته یا افکار خود دچار آشفتگی شدید شود. بدون این دو معیار، فرد ممکن است تنها گرایش جنسی داشته باشد، اما اختلال pedophilic نباشد.

پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست


تخمین زده می شود 20 درصد از کودکان آمریکایی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند. متخلفان معمولا خانواده یا دوستانشان هستند. انواع فعالیت های که پدوفیلی ها انجام می دهند متفاوت هستند و ممکن است فقط نگاه کردن به یک کودک یا در آوردن لباس و دست زدن به یک کودک باشد. با این حال، در برخی موارد شرایط حادتری ایجاد می شود که می تواند شامل رابطه جنسی دهانی و یا لمس آلت تناسلی کودک یا رابطه جنسی باشد که می تواند بسیار خطرناک باشد. مطالعات نشان می دهد که کودکان مبتلا به ناراحتی یا تنهایی ممکن است در معرض خطر بیشتر سوء استفاده جنسی باشند.
تا اینجای مقاله در مورد تعریف بیماری پدوفیلی دانستید اما چگونه تشخیص دهیم که فردی که در کنار ما وجود دارد، همسایه و دوست و آشنا کدام یک به این بیماری دچار است که بتوانیم از فرزندان خود نسبت به این افراد نگهداری کنیم. بیماری پدوفیلی همانند تمامی بیماری های جنسی و روحی روانی دارای شرایط و علائمی است که می تواند قابل تشخیص باشد. در ادامه در مورد علائم بیماری پدوفیلی و راه های تشخیص بیماری پدوفیلی می خوانید.

 پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست


علائم بیماری پدوفیلی | راه های تشخیص بیماری پدوفیلی | چگونه یک کودک آزار را تشخیص دهیم

فانتزی یا افکار و خیال های شدید جنسی، رفتارهایی که شامل فعالیت جنسی با یک کودک پیش دبستانی (به طور کلی سن 13 سال یا کمتر) در مدت حداقل 6 ماه است.
این تحریکات جنسی یا اختلالات بالینی در فعالیت های اجتماعی، شغلی و یا دیگر حوزه های مهم تاثیر گذاشته است.
این فرد حداقل 16 سال دارد و حداقل 5 سال از کودکی که قربانی خواهد بود بزرگتر است. با این حال، سن افراد پدوفیلی شامل یک فرد در اواخر نوجوانی است که درگیر رابطه جنسی با یک فرد 12 یا 13 ساله است.

همانطور که مشاهده می کنید افرادی که به بیماری پدوفیلی دچار هستند می توانند از سنین کم حتی 16 سالگی نیز بدان مبتلا شوند و این می تواند تا حدود سن 30 سالگی به یک جنون تبدیل شود به گونه ای که شخص چنان خطرناک می شود که می تواند برای امیال جنسی خود دست به هر کاری بزند.

پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست

علاوه بر این، تشخیص اختلال پدیوفیلی باید مشخص کند که آیا فرد به طور انحصاری به سمت کودکان جذب می شود یا خیر، جنسیتی که فرد جذب می شود و این که آیا میل جنسی به سرخوردگی محدود می شود. تمامی سه عاملی که در بالا بدان اشاره شد می تواند در مورد اینکه فرد پدوفیلی چه راه کاری را دنبال می کند و آیا این تمایل وی به کودکان خطرناک است یا خیر می تواند در تشخیص بیماری تاثیر گذار باشد.

مشکلات زیادی در تشخیص کودک آزاران وجود دارد. افرادی که این وضعیت را به ندرت به دنبال کمک داوطلبانه هستند، اغلب مشاوره و درمان شده و نتیجه مطلوب است. مصاحبه ها، نظارت و یا پرونده های اینترنتی که از طریق تحقیقات جنایی به دست آمده است می تواند شواهد مفید در تشخیص اختلال باشد. استفاده گسترده از پورنوگرافی کودکان یک شاخص تشخیصی مفید برای اختلال پدوفیلی است. علاوه بر این، تحریک جنسی تناسلی را می توان در محدوده آزمایشگاهی از طریق محرک های جنسی اندازه گیری کرد و بر اساس تغییر نسبی به اینکه آیا بیماری پدوفیلی در فرد وجود دارد یا خیر پاسخ داد.

علت بیماری پدوفیلی چیست | چرا شخص کودک آزار می شود | علت بروز بیماری پدوفیلی

علت بروز بیماری پدوفیلی شناخته شده نیست. برخی شواهد وجود دارد که پدیوفیلیا ممکن است در خانواده ها ایجاد می شود، هر چند مشخص نیست که آیا این ناشی از ژنتیک یا رفتار آموخته شده است.

عوامل دیگری مانند اختلالات در هورمونهای جنسی مردانه و یا سروتونین شیمیایی مغز، به عنوان عوامل ایجاد پارافیلیا یا پدیوفیلی است که البته هنوز به طور کامل اثبات نشده اند. سابقه سوء استفاده جنسی از دوران کودکی نیز یک عامل بالقوه در توسعه پدیوفیل ها است، اما این نیز ثابت نشده است.

مدل های یادگیری رفتاری نشان می دهد که کودکانی که قربانی یا ناظر رفتارهای جنسی نامناسب هستند یاد می گیرند که تقلید کنند و بعدها در این کودکان همین رفتارها تقویت می شوند. این افراد از تماس های اجتماعی و جنسی عادی محروم شده و از این رو، از طریق روابطی که از نظر اجتماعی کمتر قابل قبول هستند، لذت می برند. مدل های فیزیولوژی بر ارتباط هورمون ها، رفتار و سیستم عصبی مرکزی با توجه به نقش تجاوز و هورمون های جنسی مردانه تمرکز می کنند.
افراد ممکن است از علاقه جنسی خود به کودکان در دوران بلوغ مطلع شوند. Pedophilia ممکن است شرایطی مادام العمر باشد، اما اختلال pedophilic شامل عناصری است که ممکن است در طول زمان تغییر کند (اختلال، اختلال روانشناختی، تمایل به اعمال فشار). مطمئن باشید که فرد کودک آزار در صورت درمان نشدن می تواند روز به روز خطرناک تر شده و عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد.

پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست


در کشور ما افرادی که اینچنین به تعرض به کودکان می پردازند بعضا در اعترافات خود گفته اند که خود در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته اند و یا شاهد رفتارهای نامناسب جنسی بوده اند. پس در صورت درمان نشدن اینگونه اختلالات جنسیتی به صورت زنجیر وار می تواند تاثیرات منفی بسیاری بر روی افراد بخصوص کودکان داشته باشد.
تا اینجای کار به تعریف بیماری پدوفیلی، علائم بیماری پدوفیلی و علت بیماری پدوفیلی چیست پرداختیم. اما به مهمترین بخش مقاله یعنی درمان بیماری پدوفیلی می رسیم.

درمان بیماری پدوفیلی | چگونه کودک آزار می تواند خود را درمان کند | راه های درمان پدوفیلی

مانند همه بیماری ها، پدوفیلی هم درمان دارد. این بیماری که بیشتر یک بیماری روحی است تا جسمی می تواند با دوره های بلند مدت درمانی روحی به میزان قابل توجهی کاهس یابد. مهم این است که شخص پدویفل را تشخیص داده و به وی بفهمانید که بیمار است و باید برای درمان بیماری به روان درمان مراجعه کند.

داروها می توانند در کنار روان درمانی برای درمان اختلال پدیوفیلی مورد استفاده قرار گیرند. چنین داروهایی شامل آنتی آندروژن هایی هستند که باعث کاهش میل جنسی می شوند، مدروکسی پروژسترون استات (Provera) و لوپرولید استات (لوپرون) نیز درمان کننده هستند. مهار کننده های بازجذب سروتونین انتخابی (SSRIs) ممکن است برای درمان اختلالات جنسی اجباری همراه و یا برای به دست آوردن مزایای از اثرات جانبی جنسی کاهش دهنده میل جنسی تجویز شود. معمولا از دوزهای بالاتری نسبت به افرادی که معمولا برای افسردگی از این داروها استفاده می کنند استفاده می شود. این داروها شامل سرترالین (Zoloft)، فلوکستین (Prozac)، فلووکسامین (Luvox)، سیتالوپرام (Celexa) و پاروکستین (Paxil) می باشد.

پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست


شدت اختلال جنسی به طور پیوسته با رفتار پارافیلوس ها ارتباط ندارد و سطح بالایی از تستوسترون در حال گردش، مردان را به پارافیلاهای مستعد نمی کند. هورمون هایی مانند مدروکسی پروژسترون استات و سایپروترون استات باعث کاهش سطح تستوسترون می شود که باعث کاهش میل جنسی و تجاوز می شود. این هورمون ها فرکانس نعوظ، تخیلات جنسی و شروع رفتارهای جنسی، از جمله استمناء و مقاربت را کاهش می دهد. هورمون ها به طور معمول در کنار روش های رفتاری و شناختی استفاده می شوند. داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین همچنین موفق به کاهش میل جنسی شده اند، اما به طور موثر فانتزی های جنسی را هدف قرار نداده اند.
همانگونه که خواندید راه های درمان این بیماری ساده است و کافیست که بتوانید با دارو میل جنسی را در این افراد کاهش دهید. در زمانی که این فرد دارو مصرف می کند به دلیل اینکه بیماری سرکش جلویش گرفته شده باید در روند روان درمانی قرار بگیرد و با صحبت با پزشک در مورد بیماری خود به درمان روحی خود پرداخته و جلوی غولی که در خود وجود دارد را بگیرد. فراموش نکنید که بیماری های جنسی در همه افراد با دوزهای مختلف وجود دارد و تنها در برخی از افراد به دلیل افراط و شرایط زندگی منحرف شده و به اینگونه اختلالات می انجامد.

تحقیقات نشان می دهد که مدل های شناختی-رفتاری در درمان افراد مبتلا به اختلال پدیوفیلی موثر هستند. چنین مدلهایی ممکن است عبارتند از: تهدید ناگوار، مقابله با تحریفات شناختی، همدلی قربانی (نشان دادن فیلم از عواقب به قربانیان)، آموزش تعصب (آموزش مهارت های اجتماعی، مدیریت زمان، ساختار)، پیشگیری از عود کردن بیماری (شناسایی پیشین ها در رفتار) و چگونگی جلوگیری از پیش آگهی ها، سیستم های نظارت (همکاران خانوادگی که به نظارت بر رفتار بیمار کمک می کنند) و تعمیر و نگهداری مادام العمر و عمرانه باشد.

تهدید ضدانسانی شامل استفاده از محرک های منفی برای کاهش یا از بین بردن رفتار است. یکی از این درمانها حساسیت پنهانی است که شامل استراحت بیمار و تجسم صحنه های رفتار انحرافی است که به دنبال یک رویداد منفی مانند گرفتن آلت تناسلی خود در زیپ شلوار خود رخ می دهد.
روشی آماده سازی مثبت وجود دارد که تمرکز بر آموزش مهارت های اجتماعی و جایگزین نمودن رفتارهای خوب و رفتارهای مناسب تر را دارد. به عنوان مثال، بازسازی، دادن بازخورد فوری به بیمار که ممکن است به تغییر رفتار او کمک کند. به عنوان مثال، یک فرد ممکن است به یک ماشین بازخورد زیست شناسی متصل شده که به نور متصل شود، و او آموزش می بیند که نور را در محدوده خاصی از رنگ را در حالی که در معرض مواد تحریک کننده جنسی قرار می گیرد، نگه دارد.
درمان های شناختی عبارتند از: اصلاح شناختی و آموزش همدلی. تحریفات شناختی شامل اصلاح افکار پدوفیلی است که کودک بخواهد در فعالیت شرکت کند. یک پدوفیل که در حال مشاهده یک دختر جوان با شلوار کوتاه است ممکن است اشتباه فکر کند، "او من را می خواهد ". آموزش همدلی شامل کمک به مجرم برای در نظر گرفتن قربانی و شناسایی با قربانی و درک صدمه به آنها است.

پدوفیلی چیست | نشانه های بیماری پدوفیلی | درمان بیماری پدوفیلی | کودک آزاری چیست


باید به فرد پدوفیل بفهمانیم که آزاری که وی قرار است به آن فرد برساند می تواند دنیا و زندگی وی را نابود کند. بر اساس اموزه های مناسب جنسی و روانشناختی می توانید به فرد این تفکر را بخورانید که یک کودک مانند یک موجود بی دفاع است و کاری که شما می خواهی با وی انجام دهی مانند قتل نفس و از بین بردن روح یک انسان است. همچنین آموزش در مورد عواقب این ماجرا می تواند یکی از راه های درمان کودک آزارها باشد.


ما معتقدیم که نظرات و پیشنهادات ارزنده شما دوستان می تواند در رشد و ارتقا کیفیت مطالب به ما کمک شایانی نماید پس در قسمت نظرات و پیشنهادات اگر مطلبی وجود دارد که می توانید بدان بیافزایید و ما و همچنین مخاطبین محترم را در مورد این موضوع خاص مطلع گردانید. با تشکر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
آغاز به کار شرکت سازوکار ویژه تأمین مالی ایران و اروپا
آغاز به کار شرکت سازوکار ویژه تأمین مالی ایران و اروپا
تبلیغات
loading...
نظرات
  • متخصص :

    ممنون از مقاله فوق العادتون اگر میشه در مورد درمان پدوفیلی و نحوه رفتار با یک بیمار پدوفیلی هم بنویسین.
    داروهای پدوفیلی که نوشته بودین خوب بود می تونید یک مقاله جدا در مورد درمان کودک آزاری هم بنویسین


    1397/03/17 11:55:54

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )