از آینده ایمیل مارکتینگ با خبر شوید!

مانند هر شکل دیگر از بازاریابی دیجیتال، در ایمیل مارکتینگ نیز لازم است که همیشه از روندهای آتی و استراتژی‌های پیش‌رو مطلع باشید و پیش بینی‌ کنید تا جایگاه خود را در بین رقیبانتان حفظ کنید. در این نوشتار روندهای پیش‌رو در سال جدید برای ایمیل مارکتینگ را بررسی و برای حفظ جایگاه شما نسبت به رقیبان توصیه‌هایی می‌کنیم.

از آینده ایمیل مارکتینگ با خبر شوید!

در بررسی روندهای ارتباطی و تکنولوژی، گاهی این سؤال مطرح می‌شود که آیا با گسترش pm و Im، ایمیل، کارآیی خود را از دست خواهد داد؟  نتایج زیر بر اساس آمار منتشر شده توسط emailmolnday می‌باشد:

 دوسوم کارشناسان مارکتینگ معتقدند که اهمیت ایمیل در سال‌های آتی خیلی مهم خواهد بود. این برآورد نه‌تنها نشان‌دهنده کاهش روند استفاده نیست، بلکه عده‌ای از کارشناسان بازاریابی، نگاه آتی مارکتینگ را به این سمت می‌دانند.
۲۰٪ از کارشناسان مارکتینگ نیز معتقدند که ایمیل مهم است، ولی در مرکزیت استراتژی بازاریابی دیجیتال قرار نمی‌گیرد.
گروه سومی نیز معتقدند که اصول کار با ایمیل باقی خواهد ماند و احتمالاً تغییرهای جزئی گرافیکی و یا امکانات جدیدتر به آن اضافه می‌شود.

در نظرسنجی emarsys و WBR Digital، نزدیک به ۸۱ درصد از خرده‌فروشی‌های آنلاین می‌گویند که ایمیل مارکتینگ نیرومندترین ابزار برای جلب مشتری است و ۸۰ درصد بر این باورند که ایمیل مارکتینگ ابزار کلیدی برای حفظ و وفادار کردن مشتری است. البته همه این‌ها در صورتی امکان‌پذیر است که خود مشتری، هم متقاضی دریافت ایمیل باشد و خود آدرس ایمیل خود را وارد کرده باشد.

۵۳٪ از افراد در خرید از بازار محصولی را می‌خرند که ایمیلی با آن آشنا شده‌اند.
۲۶.۲٪ بعد از خواندن ایمیل، به سایت مراجعه می‌کنند.
۲۷.۱٪ با خواندن ایمیل و اطلاع از ویژگی‌های محصول موردعلاقه خود، آن را به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنند.
ایمیل مارکتینگ در سال ۲۰۱۸
بازاریابی ایمیلی ابزاری قدرتمند برای جلب مخاطبان به محصولات و یا محتوایی است که به آن‌ها عرضه می‌کنید. قطعاً ایمیل از بین نخواهد رفت و کاربری خود را از دست نمی‌دهد. ولی احتمالاً تهیه ایمیل مناسب و ایده آل و مدیریت ایمیل مارکتینگ سخت‌تر می‌شود. در ادامه به چند مورد از تغییراتی که در ایمیل مارکتینگ اتفاق می‌افتد، اشاره می‌کنیم.

محتوای تعاملی:
اتفاق جدیدی که در روند ارسال ایمیل و ایمیل مارکتینگ در حال وقوع است، ترفندهایی‌ است که با برنامه‌نویسی و کدهای مخصوص برای جذاب کردن محتوا در ایمیل و تعاملی کردن بیشتر محتوای ایمیل استفاده می‌شود. کاری که در طراحی وب‌سایت در سال‌های اخیر اتفاق می‌افتاد و روند پیش‌رو، ظهور آن در ایمیل‌ها را پیش‌بینی می‌کند‌. این اتفاق می‌تواند بر جذابیت ایمیل‌های ارسالی و افزایش نرخ کلیک موثر باشد. اما باید به این نکته توجه کنیم که برخی از سرویس‌دهنده‌ها دیرتر از بقیه توانایی نمایش صحیح این ایمیل‌ها را خواهند داشت. بنابراین اگر تمایل دارید از این ترفندهای خاص و جذاب استفاده کنید، بهتر است گزینه‌های اضافه دیگری برای مخاطبانی که از آن سرویس‌ها استفاده می‌کنند، درنظر بگیرید. مراحل بعدی طراحی این سبک ایمیل به کمک یک دولوپر برایتان قابل‌اجرا است و بر اساس گفته سایت emailonacid می‌توانید محتوای تعاملی را مستقیما وارد ایمیل خود کنید. می‌توانید موارد زیر را به ایمیل‌هایتان اضافه کنید:

مجموعه‌ای‌ از عکس‌ها که بعد از چند ثانیه عوض می‌شوند.
گیف ها
پخش ویدئو HTML5 (البته در ایران با توجه به سرعت اینترنت، پیشنهاد می‌کنیم از این موارد با حجم بالا استفاده نکنید)
قرار دادن قسمت سرچ در ایمیل
استفاده از ایموجی
در سال آتی، روند استفاده از ایمیل به سمت ارتباط محاوره‌ای می‌رود. تعبیری که می‌توان از این موضوع در ایمیل مارکتینگ داشت، این است که پیش‌بینی می‌شود استفاده از ایموجی در ایمیل‌ها کاربرد بیشتری پیدا کند. طبق آمار appboy استفاده از ایموجی در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، ۷۷.۵٪ افزایش داشته است. هم‌چنین در ایمیل‌های محرک (triggered) مانند، ایمیل خوش‌آمد گویی، یا یادآوری خرید، استفاده از ایموجی حتی افزایش بیشتری داشته است (۷۰۰٪ افزایش در هر سال). در چنین شرایطی استفاده نکردن از ترفندی که بسیار در بین کاربران متداول است، باعث می‌شود که ایمیل شما، چیزهایی مثل برخورد سرد و خشک و یا ایمیل‌های خودکار برداشت شود. بنابراین بهتر است به ایمیل‌های خود مقدار بیشتری صمیمیت با مخاطب اضافه کنید.


اتوماسیون
در جلسه هفتم از بلوک یادگیری ایمیل مارکتینگ در مورد اتوماسیون در بازاریابی ایمیلی با جزئیات، صحبت کرده‌ایم. استفاده از ابزارهای اتوماسیون ضمن صرفه‌جویی در زمان، به شما امکانات متعددی برای مدیریت ایمیل‌ها می‌دهد. استفاده از اتوماسیون جزء روندهایی است که در سال جدید افزایش خواهد داشت. مخاطبین ایمیل‌هایی را که بدون شخصی سازی  به‌صورت اتومات ارسال می‌شوند و اثر روابط انسانی در آن‌ها پررنگ نشده، دوست ندارند. اما می‌دانیم که منظور از اتوماسیون، ایمیل‌های خودکار این‌چنینی نیست.

بر اساس آمار موجود، ایمیل‌هایی که با اتوماسیون ارسال می‌شودند، ۱۵۲٪ نرخ کلیک بالاتر و ۷۰٪ نرخ بازگشایی بیشتر در مقایسه با ایمیل مشابه که بدون اتوماسیون ارسال می‌شود، دارند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماهواره پیام چیست | هر انچه در مورد ماهواره پیام باید بدانید
ماهواره پیام چیست | هر انچه در مورد ماهواره پیام باید بدانید
کدام گوشی هوشمند را بخریم؟ | معرفی چند محصول پرطرفدار در بازار ایران
کدام گوشی هوشمند را بخریم؟ | معرفی چند محصول پرطرفدار در بازار ایران
آخرین اخبار از فیلتر اینستاگرام از زبان  وزیر ارتباطات
آخرین اخبار از فیلتر اینستاگرام از زبان وزیر ارتباطات
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )