انواع معافیت های سربازی 97 | شرایط معافیت سربازی 97 | قوانین جدید معافیت سربازی 97

اگر شما هم سرباز هستید و یا می خواهید به سربازی بروید نیازمند این هستید که از جدیدترین قوانین معافیت های سربازی آگاه باشید. قوانین جدید معافیت سربازی

جدید و فوری | ضوابط و مقررات ادامه تحصیل مشمولان سربازی در خارج از کشور
سرهنگ نجف حمید زاده معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: بر اساس ماده ۳۶ قانون خدمت وظیفه عمومی، تنها مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و معادل آن در حوزه‌های علمیه، می‌توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور معافیت تحصیلی دریافت کنند.

وی در تشریح ماده ۳۶ قانون خدمت وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، گفت: فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، تا زمانی که وارد غیبت نشده‌اند، می‌توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر و تایید دانشگاه و رشته تحصیلی مربوطه توسط وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ادامه داد: متقاضیان باید با ارائه مدارک مربوطه به سازمان وظیفه عمومی و سپردن ضمانت نامه بانکی و پذیرش شرط ضبط آن به نفع دولت در صورت عدم بازگشت به موقع، مجوز خروج از کشور را دریافت کنند. ۹۷

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کارکنان وظیفه غیرغایب نیز با رعایت شرایط فوق می‌توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند.

وی در خصوص اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی در سال گذشته، بیان کرد: با اصلاح این ماده از قانون مذکور، مشمولان فارغ التحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نیستند.

 شرایط معافیت سربازی 97   انواع معافیت سربازی   قوانین معافیت سربازی
 

  مشمولاني كه يگانه مراقب، يعني تنها فرزند ذكور، برادر و يا نوه سالم و بالاي 18 سال خانواده هستند، در صورت داشتن هر يك از شرايط زير مي توانند از معافيت كفالت استفاده نمايند.

1 سن کفالت ۷۰ سال است و زیر سن ۷۰ سال باید دارای بیماری خاصی باشد که در صورت  نیاز به مراقبت داشتن  کمیسیون پزشکی وظیفه عمومی آن را تایید می‌کند.

شروط اصلي براي بهره‌مندي از معافيت كفالت مادر كدامند؟

جواب : الف) مادر به سبب طلاق يا فوت همسر فاقد شوهر باشد.

ب) مشمول تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال براي مادر باشد.

2- مدت معافيت كفالت براي مادر چه مدتي است؟

جواب : از نوع معافيت موقت تا 30 ماه از زمان طلاق يا فوت همسر مي‌باشد.

3- در چه صورت معافيت موقت 30 ماهه به دائم تبديل مي‌شود؟

جواب : در صورتي كه در طول مدت 30 ماهه مادر مجرد و همچنين در قيد حيات باقي بماند و مشمول نيز در مدت مذكور به عنوان تنها فرزند ذكور بالاي 18 سال باشد.

4- مدت 30 ماه معافيت موقت از چه تاريخي قابل محاسبه است؟

جواب : از تاريخ ثبت طلاق يا فوت شوهر.

5- اگر زمان رسيدگي و درخواست معافيت كفالت بيش از 30 ماه از تاريخ طلاق و فوت شوهر گذشته باشد صدور معافيت چگونه است؟

جواب : معافيت دائم صادر مي‌گردد.

 

6ـ اگر پدر در حبس بوده يا مفقودالاثر باشد مي‌توان به ادعاي كفالت مادر رسيدگي نمود؟

جواب : خير- در حال حاضر نمي‌تواند ملاك رسيدگي باشد.

7- اگر بعد از خاتمه 30 ماه معافيت موقت مادر ازدواج يا فوت نمايد مي‌توان معافيت موقت را به دائم تبديل نمود؟

جواب : چنانچه درزمان رسيدگي نهايي (پس از30 ماه ) شرايط اوليه همچنان برقرار باشد ولي اگر ازدواج مادر پس از صدور معافيت دائم بلامانع است.

8- اگر در طول 30 ماه معافيت موقت برادر ديگر متقاضي به سن 18 سال برسد رسيدگي به چه صورت است؟

جواب :با رسيدن فرزند ديگر مادر به سن 18 سال معافيت موقت متوقف و به وضعيت جديد وي رسيدگي مي‌شود.

9- اگر متقاضي كفالت به جز مادر برادر يا خواهر صغير زير 18 سال داشته باشد مي‌تواند درخواست تغيير معافيت كفالت برادر يا خواهر صغير خود را بدهد؟

جواب : در صورتي كه پدر فوت كرده باشد بلامانع و در صورت طلاق مادر و در قيد حيات بودن پدر رسيدگي به درخواست كفالت برادر يا خواهر ضغير امكان‌پذير نمي‌باشد.

10- اگر فرزندي كه به دليل مادر از خدمت معاف شده باشد و سپس  فوت نمايد مي‌توان به ادعال كفالت فرزند دوم رسيدگي نمود؟

جواب: بله- در صورتي كه فرزند معاف شده به علت بيماري قادر به سرپرستي از مادر نباشد يا فوت نموده باشد رسيدگي به ادعاي كفالت فرزند دوم بلامانع است.

11- چنانچه مادر از شوهران قبلي خود داراي فرزند ذكور بوده كه نزد مادر نباشد آيا مي‌توان به ادعاي كفالت فرزند ديگر وي رسيدگي نمود؟

جواب:خير- فرد متقاضي مي‌بايست به عنوان تنها فرزند پسر بالاي 18 سال براي مادر باشد.

12- آيا شاغل بودن مادر در معافيت كفالت فرزند وي تاثيرگذار است؟

جواب: خير- شاغل بودن مادر مانع رسيدگي نمي باشد.

13- آيا سالم بودن مادر در معافيت كفالت فرزندش تاثيرگذار است؟

جواب: خير- براي معافيت كفالت شرط اصلي فاقد شوهر بودن مادر است.

14- در معافيت كفالت مادر محاسبه مدت معافيت موقت ايا از تاريخ وقوع طلاق مي‌باشد يا ثبت آن؟

جواب:ملاك رسيدگي تاريخ ثبت طلاق مادر در دفاتر اسناد رسمي مي‌باشد.

15-  چنانچه طلاق مادر به صورت عادي و غيرثبتي صورت گرفته باشد رسيدگي به چه صورت است؟

جواب :اصل طلاقنامه عادي و همچنين اقرارنامه محضري مادر مبني بر طلاق با قيد تاريخ ملاك رسيدگي قرار خواهد گرفت.

16- آياميتوان به تقاضاي كفالت مادري كه فاقد شناسنامه است رسيدگي كرد؟

جواب : خير- تا زماني كه به بر اساس مدارك مستدل از جمله شناسنامه رابطه نسبيت بين مادر و فرزندان احراز نگردد نمي‌توان به ادعاي كفالت رسيدگي نمود.

معافیت قهرمانان ورزشی

دارندگان مدال طلای بازی های آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف می شوند.

معافيت به سبب ايثارگري:
1 دو نفر از فرزندان شهدا از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.
2 يكي از فرزندان جاويدالاثرها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشد.
3 يكي از فرزندان جانبازان 25 % و دو فرزند جانبازان %50 و بالاتر از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.
4 يكي از فرزندان رزمندگان داراي 30 ماه سابقه جبهه و دو فرزند رزمندگان داراي 60 ماه سابقه جبهه و بالاتر از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.
■كسانيكه داراي درصد جانبازي بالاتر از 25 % و كمتر از %50 و همچنين داراي سابقه جبهه بالاتر از 30 ماه و كمتر از 60 ماه مي باشند، باقيمانده درصد جانبازي و سابقه جبهه آنان موجب كسر خدمت فرزند دوم مي شود.
5 يكي از فرزندان آزادگان داراي 3 سال سابقه اسارت و بيشتر از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشد.
6 جانبازان داراي 15 % جانبازي از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.
7 شهدايي كه داراي سابقه جبهه مي باشند به ازاي 30 ماه سابقه حضور در جبهه نيز يك فرزند و 60 ماه سابقه جبهه و بيشتر دو فرزندشان از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.

8 ایثارگرانی که بواسطه جبهه، جانبازی و اسارت و همچنین مادرفاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا بهزیستی و همچنین ماده (۶) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان ، فرزند خود را معاف می نمایند، چنانچه همان فرزند پس از اخذ کارت معافیت ، در یکی از نیروهای مسلح به عنوان نظامی (کادر ثابت یا پیمانی) استخدام شود، امتیاز معافیت به قوت خود باقی بوده و با ابطال کارت معافیت صادره، می توانند برای فرزند دیگر خود با همان امتیاز تقاضای معافیت نمایند.

9 در خصوص جایگزینی کارت معافیت مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین ماده (۶) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان ، فرزندی که می خواهد از این معافیت استفاده نماید نباید غیبت داشته باشد.

ضابطه جایگزینی کارت معافیت بواسطه استخدام در نیروهای مسلح، درمورد معافیت برادر ایثارگر اعمال نمی شود.

این اطلاعیه می افزاید که ملاک بهره مندی از این تسهیلات ، استخدام در نیروهای مسلح و ارائه حکم کارگزینی و همچنین صدور گواهی استخدامی منوط به طی تمام مراحل گزینش و استخدام و صدور اولین فیش حقوقی و اشتغال به خدمت خواهد بود.

همچنین کلیه مشمولانی که تاکنون از معافیت های فوق استفاده نموده اند و یا بعدا استفاده می نمایند، در شمول این ابلاغیه قرار می گیرند.

معافيت‌هاي مرتبط با مددجويان:
-1 يگانه سرپرست خواهر مجردي كه به سن 24 سالگي رسيده باشد ( 24 سال سن و بالاتر)، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشد.
-2 مادران فاقد شوهر تحت پوشش كميته امداد حضرت امام خميني )ره( كه حداكثر داراي دو فرزند ذكور بالاي 18 سال باشند، يكي از فرزندان آنان از انجام  خدمت دوره ضرورت معاف مي باشد.
تبصره: چنانچه يكي از فرزندان به هر دليلي از معافيت استفاده كرده و به تشخيص شوراي پزشكي قادر به مراقبت از مادر باشد، فرزند ديگر نمي تواند از معافيت
استفاده نمايد.
معافيت‌هاي مرتبط با معلولان:
-1 آن دسته از خانواده هاي شاهد )شهدا، مفقودالاثرها ، جانبازان، آزادگان( كه داراي فرزند معلول جسمي و ذهني باشند يكي از فرزندان آن ها از خدمت دوره ضرورت معاف مي باشد.
-2 خانواده هايي كه داراي فرزند معلول جسمي و ذهني بوده و فقط داراي يك فرزند شالم بالاي 18 سال مي باشند، آن فرزند سالم (مشمول) از خدمت معاف
مي گردد.
-3 مشموليني كه داراي فرزند معلول هستند از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.
-4 مشموليني كه داراي همسري مي باشند كه بعد از ازدواج معلول شده باشد از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي باشند.
تبصره: چنانچه مشمول با همسر معلول ازدواج كرده باشد مشروط بر آنكه ازدواج قبل از تاريخ 1/ 12 / 85 باشد مي تواند از اين معافيت بهره مند شود.

در قانون جدید اگر مشمولی تا سه ماه غیبت داشته باشد سه ماه اضافه خدمت و اگر تا یک سال غیبت داشته باشد 6 ماه اضافه خدمت خواهد داشت. افرادی که بالاتر از یکسال غیبت داشته باشند علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت به مراجع قضایی نیز معرفی می‌شوند.

مشمولان غایبی که تا سوم خرداد سال 91 خودشان را برای خدمت معرفی کنند از هر مجازاتی معاف بوده و نه تنها اضافه خدمت نخواهند داشت بلکه به دادگاه نیز معرفی نمی‌شوند. به همین دلیل به جوانان توصیه می‌کنیم از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند.

شرط پذیرش دانشجو و صدور معافیت از طریق کنکور در این قانون برداشته شد و برای دانشگاه‌هایی که بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کنند مانند دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌های آزاد مناطق کیش و قشم معافیت تحصیلی صادر می‌شود.

یکی از فرزندان مادران فاقد شوهر که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند از خدمت سربازی معاف شدند.

خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که سه دختر و یک پسر دارند پسر از خدمت سربازی معاف می‌شود.

مشمولان دارای فرزند معلول از خدمت سربازی معاف شدند. معلولیت فرزند را سازمان بهزیستی باید تایید کند.

مشمولانی که با زنان معلول ازدواج کنند 5 سال معافیت موقت دریافت می‌کنند. بعد از 5 سال اگر ازدواج آنها استمرار داشته باشد معافیت 5 ساله به معافیت دایم تغییر پیدا می‌کند.

مشمولی که همسرش فوت کرده و فرزند صغیر دارد در صورتی که ازدواج نکرده باشد از خدمت سربازی معاف است. البته او بعد از گرفتن معافیت می‌تواند ازدواج کند.

یگانه مراقب و نگهدار پدر نیازمند مراقبت با هر سنی از خدمت سربازی معاف است. شرط تعیین تکلیف خدمت سربازی برای ثبت اموال نیز در دفاتر اسناد رسمی برداشته شد.

یکی از فرزندان پسر سربازی که در طول خدمت سربازی فوت کرده است یا در صورت نداشتن فرزند یکی از برادرانش از خدمت معاف می‌شود.

کلیه فرزندان شهدا و مفقودالاثر از خدمت سربازی معاف شدند.

به ازای هر شهید، آزاده با 14 ماه اسارت، جانباز با 25 درصد و مفقودالاثر فاقد فرزند یک برادر معاف می‌شود.

یک فرزندخوانده قانونی جانبازی که برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به واسطه جانبازی صاحب فرزند نمی‌شود از خدمت معاف می‌شود.

کلیه مشمولین وظیفه به جای سن 18 سالگی در ماه تولد سالی که به سن 19 سالگی (البته باید 18 سال آن ها تمام شده باشد) می‌رسند برای خدمت فراخوانی می‌شوند و افراد زیر دیپلم 6 ماه فرصت دارند خود را معرفی کنند تا دچار غیبت نشوند.

کلیه مشمولین دیپلم و بالاتر یک سال فرصت دارند تا خود را برای انجام خدمت معرفی کنند.

به دانشجویان انصرافی دانشگاه‌‌ها و موسسات آموزش عالی کشور برای یک بار قبل از انجام خدمت سربازی اجازه ادامه تحصیل داده شده است.

 معافیت نوه ذکور والدین شهدا از خدمت سربازی به تصویب رسید.

یکی از نوه‌های جد یا جده بی‌سرپرست،‌ ناتوان و بیمار که فرزند یک پسر آنان شهید شده و نیازمند مراقبت است با رضایت جده و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت کفالت برخوردار می‌شوند. طرح مذکور به تصویب کمیسیون رسید.

 معافیت پزشکی

اجرای آیین نامه جدید معافیت پزشکی از اول مرداد ماه سال جاری

 

معافیت های جدید سربازی مناطق زلزله زده و مصوبات مقام معظم رهبری درباره سربازان مناطق زلزله‌ زده

به سربازانی که به منزل یا خانواده‌های آنان بیش از ۴۰ درصد صدمه خورده است، به مدت ۳ ماه مرخصی اضطراری داده می‌شود و این مدت جزو خدمت دوره ضرورت محسوب می‌گردد.
اعزام مشمولین شهرستان‌های زلزله‌زده که منزل یا خانواده آنها بیش از ۴۰ درصد آسیب دیده، به مدت یک سال به تعویق می افتد.

معاف از خدمت:
کسانی که تمام یا حداقل ۲ نفر از اعضای خانواده درجه یک خود را از دست داده باشند.
کسانی که سرپرست خانواده را از دست داده و یا سرپرست خانواده به دلیل معلولیت ناشی از زلزله قادر به اداره امور خود نباشد و فرزند دیگری که سرپرستی خانواده را برعهده بگیرد، در استان حضور نداشته باشد.
سربازان متأهل دارای فرزند که همسر یا فرزند خود را از دست داده یا همسر به دلیل معلولیت قادر به اداره امور خانواده نباشد.
سربازان متأهلی که به دلیل از دست دادن پدر و پدر همسر (هر دو) همسرشان در محل بی‌سرپرست باشد.
سربازان متأهلی که منزل مسکونی‌شان قابل سکونت نبوده و از بین رفته محسوب می‌شود

شرایط معافیت سربازی زلزله زدگان استان کرمانشاه اعلام شد

سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
برابر ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح و به منظور همدردی با مشمولان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و خانواده‌های آنان، تسهیلاتی برای معافیت از خدمت این دسته از عزیزان در نظر گرفته شده است.
برهمین اساس، یکی از فرزندان مشمول خانواده‌هایی که تمام و یا حداقل دو نفر از اعضاء درجه یک خانواده خود (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند) را از دست داده اند از معافیت خدمت سربازی بهره‌مند خواهند شد.
در این اطلاعیه با اشاره به اینکه غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت از خدمت این دسته از مشمولان نخواهد بود، آمده است: در مواردی که سرپرست خانواده فوت کرده و یا به دلیل معلولیت ناشی از زلزله قادر به اداره امور خود نباشد، تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال خانواده، از خدمت سربازی معاف خواهد شد.
لازم به ذکر است؛ در صورت وجود فرزند ذکور دیگری که قادر به سرپرستی خانواده است، شرط برخورداری از معافیت، عدم سکونت فرزندان دیگر در شهر محل زلزله است. به عنوان مثال؛ خانواده‌ای که دارای سه فرزند پسر بالای ۱۸ سال سالم است و پدر خانواده در اثر زلزله فوت شده و دو فرزند خانواده در خارج از استان محل سکونت خانواده سکونت دارند، لذا مشمولی که به همراه مادر ساکن شهرستان محل زلزله زده می‌باشد، واجد شرایط بهره مندی از معافیت سربازی است.
گفتنی است؛ سربازان متاهل دارای فرزند که همسر و یا فرزند خود را از دست داده اند و یا همسرشان به دلیل معلولیت قادر به اداره امور خانواده نباشد، نیز از معافیت بهره‌مند خواهند شد.
شایان ذکر است؛ سربازان متاهلی که دارای واحد مسکونی به صورت ملکی و یا اجاره در مناطق زلزله بوده، که در اثر زلزله، آسیب دیده و یا تخریب شده، در صورتی که تایید شود همسر وی در آن منزل سکونت داشته است، معاف خواهند شد.
همچنین سربازان متاهلی که به دلیل از دست دادن پدر خود و پدر همسر، به علت اینکه همسرشان در محل وقوع زلزله بی سرپرست است، از خدمت سربازی معاف می‌شوند.
گفتنی است؛ مشمولان واجد شرایط بایدبا مراجعه به ستاد بازسازی مناطق زلزله زده مستقر در فرمانداری یا بخشداری‌های شهرستان‌های زلزله زده، نسبت به تکمیل فرم مربوط اقدام و برای ثبت درخواست معافیت سربازی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.

شرایط معافیت از سربازی مددجویان کمیته امداد

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره):
فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار که تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و فرزندان خانواده‌هایی که سرپرست آن از کار افتاده است و سه خواهر دارند نیز از سربازی معاف خواهند شد.
افرادی که نان آور خانواده محسوب می‌شوند مقرر شده تا محل خدمت آنان نزدیک محل سکونت‌شان باشد.

 

 شرایط معافیت تک فرزندی سال 97   شرایط معافیت کفالت مادر مطلقه سال 97

 

۳۱ اردیبهشت ۹۷ -معافیت ۱۱۹ مددجوی کمیته امداد همدان از خدمت سربازی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: طی سال گذشته ۱۱۹ مددجوی کمیته امداد همدان از خدمت سربازی معاف شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد همدان، جعفر هاشمی بابیان اینکه بر اساس قانون یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و تنها فرزند پسر خانوارهای مددجویی که دارای سه خواهر باشد از خدمت سربازی معاف می‌شوند، گفت: ۱۱۹ مددجوی همدانی در سال گذشته از خدمت سربازی معاف شدند.
هاشمی هدف از گرفتن معافیت و انتقال فرزندان سرباز خانواده‌های مددجویان به محل سکونت آن‌ها را توانمندسازی و کاهش مشکلات خانواده اعلام کرد و افزود: اگر فرد معاف شده در مشکلات خانواده کمکی نکند و فعالیتی نداشته باشد، سازمان نظام‌وظیفه می‌تواند نسبت به ابطال کارت معافیت وی اقدام کند.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه فرزندان خانوارهای مددجو پس از معافیت می‌توانند برای خودکفایی از تسهیلات اشتغال این نهاد نیز بهره‌مند شوند، گفت: سال گذشته ۷۷ مددجو از کاهش تعرفه صدور کارت پایان خدمت بهره مند و ۱۶۵ مددجو به نزدیک‌ترین یگان خدمتی محل سکونت خود منتقل‌شده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر

قانون جدید معافیت سربازی   راه های معافیت سربازی   شرایط معافیت سربازی
 

۳۰ اردیبهشت ۹۷ – تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال ۹۷

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن تشریح ضوابط مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب، گفت: کلیه مشمولانی که تا پایان سال ۹۷ بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ ،نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ابراهیم کریمی در مورد قانون جریمه مشمولان غایب در سال ۹۷ اظهار داشت: کلیه مشمولانی که تا پایان امسال بیش از ۸ سال غیبت دارند ،می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) و پرداخت مبلغ جریمه، نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.
وی با اشاره به تغییرات مربوط به ضوابط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب،افزود: دانشجویان دارای معافیت تحصیلی که تحصیلات خود را به اتمام نرسانده و تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۶ انصراف داده و یا اخراج شده باشند، از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع قبلی غایب محسوب می‌شوند و چنانچه غیبت آن‌ها تا پایان سال ۹۷ به بیش از ۸ سال برسد در شمول این معافیت قرار می‌گیرند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: مبلغ جریمه تعیین شده در تبصره ۱۱ بند ب قانون بودجه کشور سال ۹۷ به نسبت سال گذشته تغییری نداشته و تنها برای آن دسته از واجدین شرایط که خانواده آنان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا سازمان بهزیستی هستند، ۷۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است که دستورالعمل اجرایی آن پس از انجام هماهنگی های لازم تهیه و ابلاغ می‌شود.
وی در خصوص مشمولانی که سال گذشته ثبت نام کرده و تاکنون نسبت به واریز مبلغ جریمه اقدامی نکرده‌اند،گفت: درخواست این دسته از افراد ابطال شده و درصورتی که متقاضی بهره مندی از این قانون هستند، بایدمجدداً برای ثبت نام به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه کنند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی خاطر نشان کرد: طبق روال سال گذشته، مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، باید به ازای هرسال غیبت مازاد،۱۰ درصد جریمه پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: مشمولان واجد شرایط می‌توانند مبلغ جریمه را به صورت نقد و یا اقساط پرداخت کنند که در شیوه اقساطی، باید مبلغ جریمه تا پایان سال ۹۷ به طور کامل تسویه شود.
کریمی در خصوص مقررات مربوط به کارکنان وظیفه فراری عنوان کرد: آن دسته از کارکنان وظیفه که سابقه غیبت اولیه و فرار حین خدمت آنان به بیش از ۸ سال برسد، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) از قانون جریمه مشمولان غایب بهره مند شوند.
این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: از آنجا که مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور با بیش از ۸ سال غیبت،اجازه تردد به کشور را نخواهند داشت لذا می بایست با انجام خدمت سربازی و یا بهره مندی از این امتیاز وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.
وی گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره۰۹۶۴۸۰ و یا سامانه به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین اخبار مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب مطلع شوند.

شرایط معافیت سربازی 97   انواع معافیت های سربازی   راه های معافیت از سربازی

منبع: خبرگزاری فارس

۱۷ اردیبهشت ۹۷ – شرایط بهره مندی از سنوات ارفاقی برای دانشجویان مشمول

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، درصورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه، می‌توانند حداکثر به مدت یکسال از سنوات ارفاقی بهره‌مند شوند.

شرایط بهره مندی از سنوات ارفاقی برای دانشجویان مشمولبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ نجف حمیدزاده گفت: دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، درصورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه می‌توانند حداکثر به مدت یکسال از سنوات ارفاقی استفاده کنند.
وی درباره شرایط برخورداری از سنوات ارفاقی مشمولان تشریح کرد: این افراد میبایست با توجه به مقطع تحصیلی خود، حداقل تعداد واحد درسی مشخصی را گذرانده باشند که در این صورت با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه، دانشجویان می‌بایست سه ماه قبل از اتمام سنوات اولیه تحصیلی، درخواست خود را از طریق دانشگاه محل تحصیل پیگیری کنند.
سرهنگ حمید زاده خاطرنشان کرد: طبق تبصره ۲ ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مصوبه هیئت وزیران، دانشگاه‌ها موظف هستند حداکثر ظرف مدت سه ماه از پایان مدت مجاز سنوات اولیه تحصیلی، موافقت خود را برای بهره مندی دانشجویان از سنوات ارفاقی به سازمان وظیفه عمومی اعلام کنند، در غیر این صورت دانشجویان نمی‌توانند از این سنوات بهره‌مند شوند.
وی با تاکید بر این مطلب که دانشجویانی که با بهره مندی از سنوات ارفاقی، فارغ التحصیل می‌شوند، حداکثر یکسال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند، ادامه داد: این اشخاص در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر نیز می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند و مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل نشوند، از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یکسال مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.
معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: دانشجویانی که موفق به بهره مندی از سنوات ارفاقی نشده و در مهلت یکساله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی، فارغ التحصیل شوند، طبق ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی، تا پایان خدمت و یا اخذ کارت معافیت، حق ادامه تحصیل نخواهند داشت.
وی بیان کرد: دانشجویانی که نتوانند در مهلت یکساله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود فارغ التحصیل شوند، وارد غیبت شده و ادامه تحصیل آنان با غیبت مغایر قانون بوده و به هیچ وجه امکان فراغت از تحصیل را نخواهند داشت.دانشجویان سعی کنند با برنامه ریزی مناسب در سنوات تحصیلی در نظر گرفته شده، مقطع تحصیلی خود را به اتمام رسانند تا برای فراغت از تحصیل دچار مشکل نشوند.

معافیت سربازی 97   انواع معافیت    معافیت کفالت 97   راههای معافیت از سربازی


منبع:خبرگزاری میزان

در بالا انواع معافیت های سربازی 97 | شرایط معافیت سربازی 97 | قوانین جدید معافیت سربازی 97 را می خوانید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کارگران ساعتی و پاره وقت چقدر عیدی می گیرند؟
کارگران ساعتی و پاره وقت چقدر عیدی می گیرند؟
نمونه متن مجری گری 22 بهمن با مقدمه و خداحافظی | متن مجری 22 بهمن برای دانش آموزی
نمونه متن مجری گری 22 بهمن با مقدمه و خداحافظی | متن مجری 22 بهمن برای دانش آموزی
جزییات حذف عوارض تونل های تهران  | دریافت عوارض در پنج تونل شهری منتفی شد
جزییات حذف عوارض تونل های تهران | دریافت عوارض در پنج تونل شهری منتفی شد
تبلیغات
loading...
نظرات
  • سرباز :

    سلام جواب سوال منم بدین یعنی کسی که فقط یک برادر داشته باشه پدرش۷۰باشه برادرشم۴۰سالش باشه بازم معاف نمیشه؟


    1397/05/15 11:51:14

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )