پاسخ ناسا به مدعیان مسطح بودن کره زمین

در شرایطی که برخی افراد در حال حاضر و در قرن بیست و یکم اعتقاددارند که کره زمین مسطح است، سازمان فضایی ناسا اقدام به انتشار تصاویر جدیدی کرده است که در آن زمین به‌صورت کاملاً گرد مشخص است. 
ناسا با انتشار جدیدترین تصاویر گرفته‌شده از زمین توسط ماهواره GOES-17، نمایی کامل و بسیار زیبا به همراه جزئیات از کره زمین منتشر کرده است که در آن شکل کروی زمین به‌خوبی دیده می‌شود.

سیناپرس به نقل از میرور نوشت: در شرایطی که برخی افراد در حال حاضر و در قرن بیست و یکم اعتقاددارند که کره زمین مسطح است، سازمان فضایی ناسا اقدام به انتشار تصاویر جدیدی کرده است که در آن زمین به‌صورت کاملاً گرد مشخص است.

این تصویر توسط ماهواره ناسا با عنوان GOES-17 گرفته‌شده است که دومین ماهواره از سری ماهواره‌های مدرن و نسل جدید ناسا در حوزه هواشناسی محسوب می‌شود. در این تصویر نیمکره غربی و بخش‌هایی از قاره آمریکا شامل آمریکای شمالی و جنوبی دیده می‌شود. ماهواره GOES-17 همچنین یک ویدئوی بسیار زیبا و خارق‌العاده از غروب آفتاب در نیمکره غربی در تاریخ ۲۰ می سال جاری میلادی برابر با ۳۰ اردیبهشت تهیه‌کرده است.

سخنگوی ناسا درباره این تصاویر و ویدئو گفت: «این نما از فاصله ۳۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتری کره زمین یک تصویر رنگارنگ زمینی با ویژگی‌های خاص و خارق‌العاده سطح زمین و اتمسفر آن به‌صورت روشن و واضح با جزئیات رنگی در برابر انسان قرار می‌دهد که کاملاً قابل‌درک است.»

این ماهواره در ماه مارس سال جاری از پایگاه فضایی کندی به مدار زمین پرتاب‌شده و در هم‌اکنون در حال طی دوره کاربرد آزمایشی خود است. در این دوره زمانی قرار است ابزارها و دستگاه‌های موجود در آن به همراه سیستم‌های تعبیه‌شده مورد آزمایش قرارگرفته و برای بهره‌برداری نهایی آماده شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماه گرفتگی یکم بهمن را از چه ساعتی تماشا کنیم؟
ماه گرفتگی یکم بهمن را از چه ساعتی تماشا کنیم؟
کشف چگونگی احساس دما در گیاهان  | گیاهان چگونه دما را تشخیص می دهند
کشف چگونگی احساس دما در گیاهان | گیاهان چگونه دما را تشخیص می دهند
فرزندان، مشکلات روانی والدین خود را به ارث می‌برند
فرزندان، مشکلات روانی والدین خود را به ارث می‌برند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )