تعصبات در صداوسیما گاهی آنقدر زیاد است که پا را از شرعیات فراتر می‌گذاردمهدی سلطانی همان بازیگر نقش «جمیل» در سریال «دیوار» سیروس مقدم و ایفاگر نقش «مصیب» در سریال «در مسیر زاینده‌رود» به کارگردانی حسن فتحی است. او این بار در سریال «مادرانه»، ساخته‌ی جواد افشار که یکی از گزینه‌های پخش در ماه رمضان امسال است، ایفای نقش می‌کند. این بازیگر درباره‌ی وضعیت سریال‌های تلویزیونی اینگونه می‌گوید: گاهی حساسیت‌ها و تعصبات در صداوسیما آنقدر زیاد می‌شود که حتی پا فراتر از شرعیات می‌رود و آنچه که در سریال‌های صدا و سیما گاهی اوقات دیده می‌شود متفاوت است با آنچه که در جامعه وجود دارد.

مهدی سلطانی که این روزها ایفاگر نقش «اردلان» در سریال «مادرانه» است، در گفت‌وگویی با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا شرکت کرد و درباره‌ی وضعیت سریال‌های تلویزیونی و عملکرد صداوسیما برای مقابله با سریال‌های ماهوار‌ه‌یی، توضیح داد: در حال حاضر که دنیای رسانه روز به روز وسیع‌تر می‌شود، باید بتوانیم رقابت کنیم تا بیننده‌هایمان را از دست ندهیم. در این راستا صداوسیما شعاع خط قرمز‌ها را گسترده‌تر کرده است؛ البته منظور ما این نیست که بیاییم و دست به کارهای غیراخلاقی بزنیم‌، اما گاهی حساسیت‌ها و تعصبات در صدا و سیما آنقدر زیاد می‌شود که حتی پا خیلی فراتر از شرعیات می‌رود؛ این مساله را باید درست کنیم.

وی ادامه داد: صدا و سیما شاید چون می‌خواهد وظیفه‌ی تبلیغی داشته باشد و کار خود را به نحو احسن انجم دهد، گاه فراتر از شرعیات می‌رود. شاید یکی از علت‌ها هم به خاطر کسانی است که در زمینه‌ی شرعیات کار می‌کنند؛ به همین دلیل آنچه که در جامعه دیده می‌شود با آنچه که در صدا و سیما گاهی دیده می‌شود متفاوت است و آنقدر مراعات زیاد است که دیگر تصویری از جامعه در سریال‌ها دیده نمی‌شود؛ شاید علت اینکه مردم نسبت به برخی سریال‌های واکنش خوبی ندارند و جذبشان نمی‌کند، همین باشد.

سلطانی همچنین در ادامه از وضعیت سریال «مادرانه» و نقش خود در آن گفت و خاطرنشان کرد: به لحاظ کیفی آنچه که دیده می‌شود خیلی خوب است اما به لحاظ کمی باید نیاز به زمان بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم 30 قسمت را باکیفیت تصویربرداری کنیم. نقش من نیز در این سریال متفاوت است از این جهت که از یک طبقه اجتماعی و متفاوت است‌، شغل این شخصیت کاملا فرق می‌کند روابطش با خانواده‌اش فرق می‌کند همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود نقشی که بازی می‌کنم نسبت به نقشی که پیشتر سعید نعمت‌الله در «دیوار» نوشته بود (شخصیت جمیل) متفاوت‌ به نظر برسد.

این بازیگر در ادامه درباره همکاری‌اش با سعید نعمت‌الله توضیح داد: با توجه به اینکه با سعید نعمت الله در سریال دیوار همکاری داشتم مطمئن بودم که یک اتفاقی خوبی قرار است حداقل در نویسندگی مادرانه بیفتد‌، اما بعد از اینکه وارد کار شدم این اتفاق در مورد کارگردان و سایر عوامل نیز افتاد.

سلطانی در پایان درباره‌ی علت حضور کم در سریال‌های تلویزیونی گفت: شرایط مختلفی باید پیش بیاید تا یک بازیگر موفق شود در یک پروژه تصویری‌، سینمایی و یا حتی تئاتر کار کند. بهترین شرایط این است که یک گروه خوب، یک فیلمنامه خوب که نوشته‌ی یک نویسنده خوب است،‌ نقش خوب و قرارداد خوبی کنار هم جمع شود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
پاسخ تند صدا و سیما به روزنامه شرق | جریان دریافت ارز دولتی توسط صدا وسیما
پاسخ تند صدا و سیما به روزنامه شرق | جریان دریافت ارز دولتی توسط صدا وسیما
علت بستری شدن ضیاالدین دری در بیمارستان |  آخرین وضعیت جسمانی ضیاالدین دری
علت بستری شدن ضیاالدین دری در بیمارستان | آخرین وضعیت جسمانی ضیاالدین دری
عکس شوخی مهراب قاسمخانی با تبلیغات تلویزیون | واکنش مهراب قاسمخانی به تبلیغات تلویزیون
عکس شوخی مهراب قاسمخانی با تبلیغات تلویزیون | واکنش مهراب قاسمخانی به تبلیغات تلویزیون
تبلیغات
loading...
نظرات