گرما و تعریق زیاد سبب ابتلا به بیماری پوستی کهیر می شودکهیر نوعی بیماری پوستی شایع است که در تمام رده های سنی و بیشتر نقاط بدن می تواند به صورت برجستگی پوست به رنگ قرمز یا صورتی بروز کند و به طور معمول با خارش شدید همراه است.

دکتر ˈسجاد بختیارˈ پزشک متخصص داخلی در این مورد روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:

این بیماری به طور معمول با مصرف دارو دو سه روزه بهبود می یابد ولی در صورتی که روند بیماری هفته ها طول بکشد، حاد و مزمن بوده و نیاز به درمان جدی دارد.

وی افزود: کهیر می تواند در نتیجه نوعی واکنش حساسیتی به مصرف برخی از مواد غذایی همچون تخم مرغ، خشکبار مانند آجیل، داروها، گرده گیاهان و نیش حشرات برروی پوست ظاهر شود البته گرمای شدید، تابش نور مستقیم خورشید بر پوست و تعریق زیاد نیز در بروز این بیماری پوستی موثر است.

این پزشک اظهار کرد: کهیر مزمن نیز می تواند در نتیجه برخی عفونت های قارچی و باکتریایی، بیماری های تیروئید و برخی دیگر از بیماری ها برروی پوست بروز کند.

بختیار افزود: استفاده از داروهای آنتی هیستامین که نوع آن با توجه به شدت بیماری باید توسط پزشک تجویز شود، در درمان بیماری پوستی کهیر مناسب است ولی بهترین درمان این بیماری پیدا کردن علت و حذف آن است.

وی یادآور شد: مصرف نکردن نوشیدنی های کافئین دار و قهوه، پرهیز از قرار گرفتن در معرض تعریق زیاد، پوشیدن لباس های گشاد، مصرف نکردن غذاهای آماده (فست فود)، کاهش استرس و خودداری از گرفتن حمام داغ در پیشگیری از بروز کهیر موثر است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
رشد مغزهای مینیاتوری انسانی درون جمجمه موش
رشد مغزهای مینیاتوری انسانی درون جمجمه موش
استرس گرمایی تهدیدی فراروی انسان ها
استرس گرمایی تهدیدی فراروی انسان ها
ظروف مسی و آهنی خواص درمانی ندارند
ظروف مسی و آهنی خواص درمانی ندارند
تبلیغات
loading...
نظرات