هکرها سایت وزارت کشور عربستان را هک کردندوزیر اطلاع رسانی سعودی از حملات سایبری به وزارت کشور عربستان و هک شدن پایگاه اینترنتی آن خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربیه، وزیر اطلاع رسانی عربستان سعودی اعلام کرد که هک کردن سایت های دولتی به معنای تجاوز به امنیت کشور است.
عبد العزیز خوجه در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن گفت: عربستان جرایم اینترتی و اطلاعاتی کسانی که پایگاه های خاص و یا دولتی را هک می کنند را مجازات می کند و مرتکبان این جرم دیر یا زود شناسایی خواهند شد.
وی در ادامه افزود: اینگونه اقدامات نه از لحاظ اخلاقی و نه از لحاظ ارزشی قابل قبول نیست و مجازات سختی در انتظار کسانی که این جرم را مرتکب شدند، است.
یک منبع مسئول در مرکز ملی امنیت الکترونیکی در وزارت کشور عربستان روز گذشته اعلام کرد که طی روزهای گذشته بسیاری از پایگاه های اینترنتی دولتی در عربستان از جمله وزارت کشور در معرض حملات هماهنگ سایبری قرار گرفتند.
سایت وزارت کشور عربستان، ساعت 4:50 دقیقه عصر روز چهارشنبه گذشته در معرض حملات سایبری قرار گرفت و باعث شد فعالیت این سایت به مدت یک ساعت متوقف شد.
به گفته این منبع مسئول در وزارت کشور عربستان، تیم نظارت با بررسی سایت وزارت کشور به این نتیجه رسید که این سایت از کشورهای مختلف هدف حمله سایبری قرار گرفته است و اقدامات فنی برای مقابله با این حمله انجام شد.
به گزارش این منبع ، مسئولان ویژه مرکز امنیت ملی این کشور تحقیقات خود درباره  این مساله را آغاز کردند و تدابیر لازم برای کاهش تاثیرات این حملات روی خدمات اینترنتی در این کشور را اتخاذ کردند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
آمریکا خواهان توافقی جامع با ایران هستیم | پیام رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکره
آمریکا خواهان توافقی جامع با ایران هستیم | پیام رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکره
معمای بزرگ؛ کدام کشور به سوریه حمله کرده است؟
معمای بزرگ؛ کدام کشور به سوریه حمله کرده است؟
آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟
آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟
تبلیغات
loading...
نظرات
  • sadra :

    وزیر کشور عربستان گفته این کار اخلاقی نیست!!!!!!ببین کی داره از اخلاق حرف میزنه!!پس تامین مالی و فایننس داعش و النصره توی سوریه و عراق و علم کردن جهاد نکاح و سر بریدن شیعه ها و مسیحیا و اهل سنت اخلاقیه!!!! اینکه جز بزرگترین مشتریهای مراکز فحشا باشی اخلاقیه!!! اینکه بیای یه ملت رو با نامردی تحت فشار بزاری اخلاقیه!!! اینکه با پایین آوردن قیمت نفت کشورهای اوپک رو متضرر کنی اخلاقیه!!
    عربستان حالا چقد دوستار داره! عراق،سوریه، مصر،ایران،روسیه، کشورهای عضو اوپک،ترکیه،یمن،قطر
    راستی اگه یکی توی بازار بیاد جنساشو ارزون بده تا همکاراشو ورشکست کنه بهش چی میگن؟


    1393/09/24 23:29:31