نرخ ازدواج کاهش معناداری دارد

مشهد - ایرنا - نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه نرخ طلاق در کشور افزایش آن چنانی ندارد در مقابل نرخ ازدواج کاهش معناداری دارد.

طیبه سیاوشی روز یکشنبه در کارگروه تخصصی زنان و خانواده در مشهد افزود: طبق بررسی ها، در فراکسیون پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در حوزه ازدواج کمتر مداخله شده و در این زمینه زیاد پیشقدم نشده ایم. 

وی اظهار داشت: بیشترین تلاش و مداخله در مورد طلاق بوده و در این زمینه سیاه نمایی می شود. 
نماینده تهران گفت: در مجلس تلاش می کنیم در کنار اجرای طرح مداخله در طلاق، طرح مداخله در ازدواج را نیز پیش ببریم. 
وی افزود: ازدواج آسان در برنامه ششم مطرح شده و بر ارائه مشاوره تا پنج سال پس از ازدواج و آموزش و مشاوره در مدارس در سنین پیش از ازدواج نیز تاکید شده است. 
سیاوشی اظهار داشت: اکنون طرحی به صورت آزمایشی در استان البرز در حال اجراست که طبق آن در صورت استفاده از پنج جلسه مشاوره مجوز ثبت ازدواج به زوجین داده می شود و امیدواریم این طرح موفقیت های مناسبی برای اجرا در همه مناطق کشور داشته باشد. 
وی گفت: در این زمینه به آماده سازی زیرساخت ها نیاز است که در این راستا اصلاحات قانونی در حوزه زنان را پیگیری می کنیم. 
سیاوشی افزود: طرح مداخله در طلاق نیز به صورت آزمایشی در خراسان رضوی در حال اجراست که امیدواریم این طرح را بتوانیم در دیگر نقاط کشور اجرا کنیم. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در سال جاری برای این استان هفت راهبرد اساسی ترسیم شده که ارتقای خدمات دولت و رعایت حقوق شهروندی، تداوم رونق تولید و اشتغال با رویکرد اقتصاد مقاومتی و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی از آن جمله است. 
سید جواد حسینی افزود: ارتقای فعالیت های فرهنگی با رویکرد فرهنگ رضوی، ارتقای امنیت پایدار و توسعه همه جانبه آن، گسترش مشارکت نظام مند مردم و ارتقای نظام سلامت از دیگر راهبردهاست و دفتر امور زنان و خانواده استان نیز بر اساس این راهبردها اهداف عملیاتی خود را برای سال جاری تنظیم کرده است. 
وی اظهار کرد: 64 دستگاه اجرایی استان نیز باید برنامه جامع خود در حوزه بانوان را بر این اساس تنظیم و ارائه کنند. 
حسینی گفت: همچنین با محوریت سازمان ورزش و جوانان و مجمع مشورتی زنان استان طرح ازدواج آسان و موفق با هدف تعیین نقش دستگاه ها در این زمینه تدوین خواهد شد. 
در آمار‌های پایگاه جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، 608 هزار و 977 ازدواج و 174 هزار و 597 طلاق سال گذشته در کشور ثبت شده است. 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
واکنش آیت الله مکارم به سخنان رئیس جمهور در مورد حجاب و فیلترینگ
واکنش آیت الله مکارم به سخنان رئیس جمهور در مورد حجاب و فیلترینگ
اگر بسته حمایتی نگرفتیم چه کنیم؟ | کسانی که بسته حمایتی نگرفتند چکار کنند
اگر بسته حمایتی نگرفتیم چه کنیم؟ | کسانی که بسته حمایتی نگرفتند چکار کنند
انهدام باندخاله نسرین و کشف ۳کیلو و ۵۴۲گرم شیشه و هرویین
انهدام باندخاله نسرین و کشف ۳کیلو و ۵۴۲گرم شیشه و هرویین
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )