جزئیالت جدا شدن مامه‌تیام از استقلال | مبلغ پیشنهاد باشگاه عربی به مامه‌تیام

پیشنهاد 4 میلیون دلاری باشگاه عربی به تیام مهاجم استقلال باعث جدایی این بازیکن خواهد بود.

بدتر از این نمی‌شود‌؛ اگر مامه‌تیام، بعد از درخشش در استقلال، ساكش را ببندد و از این باشگاه برود. یك مشكل اساسی همواره در استقلال وجود داشته‌؛ اینكه با بازیكنان سفت و سخت قرارداد نمی‌بندد.

سال گذشته، باشگاه استقلال با كلی سر و صدا كاوه رضایی را آورد. او اما در پایان فصل به شارلوا رفت، بدون اینكه یك ریال به آبی‌ها پول بدهد. در این بین، كاوه چیزی حدود یك میلیارد و 600 میلیون تومان از استقلال گرفت. بعد از او، مورد جباری اتفاق افتاد. مجتبی به استقلال بازگشت و پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه ادعا داشت با او قراردادی بسته‌اند كه هر وقت بخواهند، فسخش می‌كنند.

كمی كه گذشت، مشخص شد این ادعا هم صحت ندارد. جباری بعد از اخراج، به كمیته اخلاق رفت و حالا باشگاه استقلال به خاطر شكایت او مجبور به پرداخت غرامت 640 میلیون تومانی است.

حالا شنیده می‌شود امید نورافكن هم بدون پرداخت یك ریال به باشگاه، راهی شارلوا می‌شود تا مشخص شود بعضی ادعاها درست نبوده است.


مورد تیام را هم می‌توان فصل الخطاب این بحث جنجالی دانست. باشگاه استقلال ژانویه سال گذشته مامه تیام را جذب كرد و كسی تصور نمی‌كرد این بازیكن ستاره شود. باشگاه اما خبر داشت او چه بازیكن توانمندی است و طبیعتاً باید قرارداد سفت و سختی امضا می‌كرد. حداقل امضای قرارداد 950 هزار دلاری ایجاب می‌كرد استقلال برای رضایتنامه هم پول سنگینی طلب كند اما در كمال ناباوری باشگاه آپشن 200 هزار دلاری برای صدور رضایتنامه را امضا كرد تا حالا نگرانی شدیدی بابت جدایی مامه داشته باشد.

وینفرد شفر می‌خواهد این بازیكن به هر شكل ممكن در استقلال بماند ولی مشكل اینجاست كه قرارداد طوری امضا شده كه او می‌تواند برود. حداقل در این شرایط، باشگاه‌ها سود كلان نصیب‌شان می‌شود ولی عایدی استقلال از جدایی این بازیكن تنها 200 هزار دلار است كه با توجه به قیمت بازیكنان، چیزی به حساب نمی‌آید. تیام یك سر و گردن از خیلی از فورواردهای لیگ بالاتر است و اگر باشگاه بخواهد بازیكنی در سطح او بگیرد، باید به مراتب هزینه‌ای بالاتر از 200 هزار دلار بپردازد.

سیدرضا افتخاری مدیرعامل استقلال تمام تلاش خود را برای حفظ این بازیكن به كار گرفته و حتی با ایجنت این بازیكن صحبت‌هایی داشته است. تیام به استقلالی‌ها گفته نمی‌تواند در باشگاه بماند و باید به فكر آینده‌اش باشد. مامه فاش كرده یك باشگاه عربی، پیشهادی به ارزش 4 میلیون دلار به او پیشنهاد داده و طبیعتاً این در مقابل رقمی كه از استقلال می‌گیرد، بسیار چشمگیر است.

اگر استقلال آپشن 200 هزار دلاری برای رضایتنامه را در قرارداد مامه نمی‌گنجاند حالا حداقل می‌دانست اگر تیام برود، می‌تواند سود كلانی از این انتقال داشته باشد. ایجنت تیام به باشگاه گفته با توجه به قول و قرارهایی كه گذاشته‌اند، قصد جدایی دارند و این بازیكن احتمالاً مقابل ذوب‌آهن آخرین بازی خود را انجام می‌دهد و پس از آن جدا می‌شود.

افتخاری تأكید كرده به سادگی با رفتن او موافقت نمی‌كنند ولی طبیعتاً وقتی شرط این بوده كه 200 هزار دلار بدهد و برود، باشگاه نمی‌تواند اقدام جدی در این زمینه كند. تیام دیروز تمرینات خود را بعد از اتمام مصدومیتش با تیم آغاز كرد و مقابل ذوب‌آهن به میدان می‌رود. ایجنت تیام به آبی‌ها گفته احتمالاً دیدار با ذوب‌آهن احتمالاً آخرین بازی فصل او خواهد بود.

 منبع: خبرورزشی

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان
واکنش رسانه‌های عربی به پیروزی ایران برابر عمان
حامد کاویانپور آزاد شد  | جزییات آزاد شدن حامد کاویانپور
حامد کاویانپور آزاد شد | جزییات آزاد شدن حامد کاویانپور
جزییات مجری جدید برنامه ورزش و مردم | سرانجام مجری جدید برنامه ورزش و مردم انتخاب شد
جزییات مجری جدید برنامه ورزش و مردم | سرانجام مجری جدید برنامه ورزش و مردم انتخاب شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )