عکس دستگیری سارقان خودپردازهای تهران و کرج |  جزئیات دستگیری دزدان خودپردازهای تهران و کرج

جزئیات دستگیری اعضای باند سارقان خودپردازهای تهران اعلام شد.

 سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی سرپرست پلیس آگاهی پایتخت به بیان جزئیات دستگیری سارقان دستگاه‌های خودپرداز تهران پرداخت و اظهار داشت: در حدود یک هفته گذشته سرقت یکسری از دستگاه‌های خودپرداز را در سطح شهر تهران و شهرستان کرج شاهد بودیم که با توجه به اهمیت موضوع پیگیری آن در دستور کار قرار گرفت.
سرپرست پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: همکاران ما در اداره هفدهم پلیس آگاهی پایتخت توانستند در 24 ساعت گذشته این باند 4 نفره را شناسایی و دستگیر کرده و به مقر پلیس آگاهی منتقل کنند.
این مقام ارشد پلیس آگاهی متذکر شد: دستگیرشدگان به سرقت 5 دستگاه خودپرداز در تهران اعتراف کردند؛ همچنین مواردی از سرقت خودپرداز در کرج گزارش شده که همینک با پلیس آگاهی کرج در حال بررسی هستیم.
وی افزود:‌ از این افراد ماسک و دستکشی که در زمان سرقت از آن استفاده می‌کردند کشف و ضبط شد؛ همچنین قسمتی از وجوه سرقتی و سه دستگاه خودروی مسروقه نیز به دست آمد.
این مقام ارشد پلیس آگاهی به شگرد این سارقان در سرقت پرداخت و تصریح کرد: این افراد ابتدا محل را شناسایی کرده سپس با یک دستگاه خودروی تندرو و یک دستگاه خودروی حمل بار به محل مراجعه کرده، خودپرداز را به سرقت برده و در محل خلوتی با تخریب دستگاه خودپرداز با سنگ فرز وجوه آن را به سرقت می‌بردند.
یاراحمدی به سابقه‌دار بودن دستگیرشدگان پرداخت و گفت: این 4 نفر در سابقه خود سرقت محموله و سرقت خودرو را داشته‌اند و یکی از آنها در هنگام مرخصی اقدام به سرقت کرده بود.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان وجوه سرقتی گفت: هر کدام از دستگاه‌ها 20 تا 30 میلیون تومان پول داشته‌اند.

عکس دستگیری سارقان خودپردازهای تهران و کرج |  جزئیات دستگیری دزدان خودپردازهای تهران و کرج
وی قیمت هر کدام از دستگاه‌های خودپرداز را 150 میلیون تومان ارزیابی کرد و گفت: این دستگاه‌ها 60 میلیون تومان هم بیمه می‌شوند؛ اما خواهش ما از بانک‌ها این است که ضریب ایمنی دستگاه‌ها خود را افزایش دهند و با پلیس همکاری بیشتری داشته باشند؛ این دسته از خودپردازها با 4 پیچ به زمین ثابت شده بودند و به راحتی سرقت شده بودند.
این مقام ارشد پلیس آگاهی به دستور فرمانده تهران بزرگ به کلیه کلانتری‌ها اشاره و اعلام کرد: به کلیه کلانتری‌ها دستور داده شده که در حوزه استحفاظی با بانک‌ها و فروشگاه‌ها همکاری داشته باشند و به آنها مشاوره‌های پلیسی را ارائه دهند.
سرپرست پلیس آگاهی پایتخت آخرین سرقت این باند را 26 فروردین ماه از فروشگاهی در نازی‌آباد عنوان کرد و گفت:‌4 روز از آخرین سرقت این افراد شناسایی و دستگیر شدن؛ این افراد از اسفند 96 تا 26 فروردین این سرقت‌ها را انجام دادند.
یاراحمدی در پاسخ به اینکه هر کدام از سرقت‌ها چه مدت طول می‌کشید گفت:‌این سارقان بسیار سریع عمل کرده و هر سرقت بین 5 تا 6 دقیقه طول می‌کشید.
این مقام ارشد پلیس آگاهی به عملکرد مأموران پلیس آگاهی پرداخت و گفت:‌در تعطیلات نوروزی امسال جرایم خشن 16 درصد کاهش و کشفیات پلیس آگاهی 24 درصد افزایش یافته است و پلیس آگاهی برخورد با جرایم خشن را یکی از اولویت‌های خود قرار داده و با کسانی که نظم و امنیت شهروندان را به مخاطره بیندازند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند شد.

منبع: رکنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
«یاشار سلطانی» به ۵ سال حبس محکوم شد
«یاشار سلطانی» به ۵ سال حبس محکوم شد
ماجرای رزمایش قطع اینترنت چیست؟ | رزمایش قطع اینترنت چرا لغو شد؟
ماجرای رزمایش قطع اینترنت چیست؟ | رزمایش قطع اینترنت چرا لغو شد؟
عیدی ۹۳۲ هزار تومانی کارمندان | زمان واریز عیدی کارمندان دولت
عیدی ۹۳۲ هزار تومانی کارمندان | زمان واریز عیدی کارمندان دولت
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )