مخالفت پزشکان کانادایی با افزایش دستمزد | مخالفت افزایش دستمزد پزشکان کانادا به نفع بیماران

تعداد قابل توجهی از پزشکان و دانشجویان پزشکی در ایالت "کبک" کانادا در اقدامی غیرمعمول با رد پیشنهاد افزایش دستمزدهایشان به نفع بیماران و کمک به بهبود مراقبت‌ از آنها موجب شگفتی جهانیان شده‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس قراردادی که در ماه فوریه صادر شد هر سال حقوق حدود ۲۰ هزار نفر از پزشکان متخصص و عمومی این ایالت بین ۱.۴ تا ۱.۸ درصد افزایش می‌یابد.

این در حالی است که بیش از ۷۰۰ پزشک متخصص و عمومی با امضای عریضه‌ای از افزایش دستمزدهایشان امتناع کرده و خواستار اختصاص این بودجه اضافی به ارائه خدمات مراقبتی بیشتر و بهتر به بیماران شده‌اند. این گروه از پزشکان به شدت از دسترسی عمومی به مراقبت‌های بهداشتی حمایت می‌کنند.

بر اساس این قرارداد، این ایالت که بیشتر کمک هزینه حقوقی پزشکان را تامین می‌کند تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۱.۵ میلیارد دلار کانادا بیشتر بدست خواهد آورد که به اعتقاد اتحادیه‌هایی که نماینده پزشکان کبک هستند این توافق منصفانه است.

اما از حدود ۲۰ هزار پزشکی که در ایالت کبک فعالیت دارند بیش از ۷۰۰ نفر با افزایش حقوق خود مخالفت کرده‌اند و تعداد امضاها در عرض چند هفته از ۲۵۰ امضا به ۷۰۰ امضا افزایش یافته است. درخواست این پزشکان برای توزیع منصفانه‌تر بودجه دولتی در شرایطی مطرح شده که سیستم مراقبت‌های بهداشتی این ایالت تحت بررسی شدید است.

در عین حال گزارشی مستقل از کمیسیون سلامت و رفاه کبک نشان داد که حقوق پزشکان بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ دو برابر شده در حالیکه ساعات اختصاص یافته به بیماران توسط آنها کاهش یافته است.

در این بین پرستاران این ایالت در حال مبارزه برای بهبود شرایط کار و حقوق خود هستند. پزشکان با توجه به شرایط بد سایر کارکنان مراکز بهداشتی خواسته‌اند منابع مالی به جای افزایش حقوق پزشکان صرف کارکنان سیستم مراقبت بهداشتی و ارائه خدمات بهداشتی مطلوب‌تر به مردم این ایالت شود.

اتحادیه پزشکان کبک در مورد مخالفت با افزایش حقوق بطور عمومی اظهار نظر نکرده است. در کانادا، مراقبت‌های بهداشتی عمومی است و به صورت ایالتی اداره می‌شود که باعث می‌شود حقوق پزشکان در هر ایالت متفاوت باشد.

به گزارش سی ان ان، در حالیکه متوسط درآمد پزشکان کبکی نسبت به پزشکان دیگر ایالت‌های کانادا کمتر است مخالفت آنها با افزایش حقوق‌هایشان شگفتی‌ساز شده است.

 

با عضو شدن در کانال تلگرام نت شهر، با آخرین مطالب داغ فضای مجازی، مهمترین اخبار روز جهان و داغ ترین مطالب سلبریتی ها در جریان باشید :

https://t.me/netshahr_com

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای هجوم به خانه یکی از علمای قم
ماجرای هجوم به خانه یکی از علمای قم
اجاره حساب بانکی شهروندان با ماهانه ۲ میلیون!
اجاره حساب بانکی شهروندان با ماهانه ۲ میلیون!
جزییات زمان و مکان تشییع جنازه ایرج دانایی فرد | مکان و زمان تشییع پیکر ایرج دانایی فرد
جزییات زمان و مکان تشییع جنازه ایرج دانایی فرد | مکان و زمان تشییع پیکر ایرج دانایی فرد
تبلیغات
loading...
نظرات
  • حسن شماعی زاده :

    این یعنی فرهنگ غنی
    نه مال ما که فقط ادعاس


    1396/12/23 10:02:52

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )