بلیت مترو گران شد + قیمت‌های جدیدمدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران قیمت جدید بلیت‌های مترو را که از سوی شورای اسلامی شهر تهران تصویب شده تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، احسان مقدم، مشاور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در این‌باره گفت: در راستای ابلاغ مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و لازم‌الاجرا بودن آن برای شهرداری قیمت جدید بلیت‌های سال ۹۲ مترو تهران وحومه از روز چهارشنبه ۵ تیرماه اعمال می‌شود. وی افزود: بر همین اساس قیمت بلیت تک سفره ۴۵۰۰ ریال و قیمت بلیت دو سفره ۶۵۰۰ ریال تعیین شده که از روز چهارشنبه ۵ تیرماه و همزمان با آغاز حرکت‌های مسافری در تمامی ایستگاه‌ها و خطوط مترو تهران و حومه اعمال می‌شود.

به گفته مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران نرخ بلیت تک سفره و دو سفره در سال گذشته به ترتیب ۳۵۰۰ و ۵۵۰۰ ریال بوده است. مشاور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران «کارت‌ بلیت‌های اعتباری مبلغ‌دار» نیز شامل افزایش قیمت شده‌ است، افزود: شهروندان می‌توانند همچنان از کارت بلیت‌های اعتباری مبلغ بدون محدودیت زمان بهره‌مند شوند.

مقدم اضافه کرد: به ازای فروش هر بلیت اعتباری مبلغ‌دار مبلغ ۱۲۰۰۰ریال به عنوان ودیعه به صورت نقدی از خریدار دریافت و بنا بر تقاضای وی میزان مبلغ درخواستی در کارت اعتباری شارژ می‌شود. وی همچنین ادامه داد: کارت بلیت‌های اعتباری مبلغ‌دار هر ۳۰ دقیقه یکبار قابل استفاده بوده و مخصوص یک نفر است. مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران همچنین به مسافران توصیه کرد در صورت استفاده از کارت بلیت مبلغ‌دار در شبکه مترو حتما هنگام خروج از ایستگاه مقصد کارت خود را در دستگاه‌های کنترل ارائه کنند. چرا که در این صورت بهای طولانی‌ترین سفر از اعتبار کارت بلیت آنها کسر خواهد شد.

مبلغ کسر شده از بلیت‌های اعتباری مبلغ‌دار بر اساس تقسیم‌بندی نواحی شبکه خطوط مترو و هزینه سفر در هر ناحیه بر اساس جدول زیر است:

ناحیه سفر

مسافت طی شده در مترو

مبلغ کسر شده از بلیت اعتباری هنگام خروج از هر ناحیه

1

0 تا 10 کیلومتر

1545ریال

2

10 تا 20 کیلومتر

1652ریال

3

20 تا 30 کیلومتر

1908ریال

4

30 تا 40 کیلومتر

2069ریال

5

40 تا 50 کیلومتر

2459ریال

6

بیش از 50 کیلومتر

2495ریال

تگ ها:
مطالب مرتبط
بازدید از کارخانه ذوب آهن و بررسی مشکلات+مصاحبه
بازدید از کارخانه ذوب آهن و بررسی مشکلات+مصاحبه
قیمت امروز مسکن در تهران تیر ماه 97 | قیمت خانه در تهران  امروز 24 تیر 97
قیمت امروز مسکن در تهران تیر ماه 97 | قیمت خانه در تهران امروز 24 تیر 97
حمید مظلومین کیست | محمد رضا مظلومین کیست | بیوگرافی حمید مظلومین و زندگینامه محمد رضا مظلومین | نام سلطان سکه
حمید مظلومین کیست | محمد رضا مظلومین کیست | بیوگرافی حمید مظلومین و زندگینامه محمد رضا مظلومین | نام سلطان سکه
تبلیغات
loading...
نظرات