خودورهای شخصی، ۳سال معاف از معاینه فنیرئیس کمیسیون شوراها گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون خودوروهای سواری شخصی در ۳ سال اول تولید از معاینه فنی معاف و بعد هر دو سال یکبار معاینه فنی می‌شوند.

امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز طرح اصلاح موادی از قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی بررسی شد. وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون شوراها مقرر شد ماشین‌‌های دولتی و عمومی در دو سال اول تولید از معاینه فنی معاف و سپس هر ساله معاینه فنی شوند.

رئیس کمیسیون شوراها خاطرنشان کرد: همچنین خودوروهای سواری شخصی در ۳ سال اول تولید از معاینه فنی معاف و بعد از آن، هر دو سال یکبار معاینه فنی شوند. خجسته با بیان اینکه کمیسیون شوراها در جلسه امروز مصوب کرد که رانندگان باید در زمان معاینه فنی گواهینامه و سند یا کارت ماشین را به همراه داشته باشند، گفت: همچنین براساس مصوبه کمیسیون شوراها پول جریمه ماشین‌ها ابتدا به خزانه استان واریز و سپس از طریق فرمانداری‌ها به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود که برداشت از این حساب با اخذ نظر پلیس راهور و تصویب شورای شهر خواهد بود.

وی تاکید کرد: مکان پارکومترها نیز توسط شهرداری انتخاب شده و با اخذ نظر پلیس راهور و تصویب شوراهای اسلامی نصب می‌شوند و درآمد حاصل از پارکومترها نیز سه ماه پس از ابلاغ قانون با پیشنهاد شورای‌عالی استان برداشت می‌شود. رئیس کمیسیون شوراها افزود: همچنین نوع معابر به پیشنهاد شورای عالی استان‌ها به تصویب وزیر کشور می‌رسد و تغییرات سالانه قیمت پارکومترها با توجه به نرخ تورم پیشنهاد داده می‌شود و به تصویب خواهد رسید. خجسته افزود: براساس مصوبه کمیسیون شوراها زمان استفاده از پارکومترها ۱۴ ساعت در شبانه‌روز خواهد بود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
خبر خوش : افزایش ظرفیت تولید برق از هفته اول مرداد97
خبر خوش : افزایش ظرفیت تولید برق از هفته اول مرداد97
جدول زمانبندی قطعی برق گلستان پنج شنبه 28 تیر 97 | ساعت های قطعی برق گرگان و علی آباد و بندر ترکمن و گنبدو کرد کوی 97/4/28
جدول زمانبندی قطعی برق گلستان پنج شنبه 28 تیر 97 | ساعت های قطعی برق گرگان و علی آباد و بندر ترکمن و گنبدو کرد کوی 97/4/28
جدول زمانبندی قطعی برق کرمانشاه پنج شنبه 28 تیر 97 | ساعت های خاموشی قطعی برق صحنه و سنقر  و گوزران و هرسین 97/4/28
جدول زمانبندی قطعی برق کرمانشاه پنج شنبه 28 تیر 97 | ساعت های خاموشی قطعی برق صحنه و سنقر و گوزران و هرسین 97/4/28
تبلیغات
loading...
نظرات