آخرین مهلت تعویض کارت ملی |  مهلت ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی

سخنگوی سازمان ثبت احوال از تمدید مهلت ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال از مهلت مجدد برای ثبت نام کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت:افراد فاقد کارت هوشمند می توانند در سه ماه اول سال آینده در سامانه ثبت نام کنند.
سیف الله ابوترابی در گفتگو با خبرنگار مهر از رفع اختلالات سامانه ثبت نام کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت:مشکل سایت چند روز گذشته برطرف شده است و در حال حاضر اختلالی در انجام مراحل پیش ثبت نام وجود ندارد.
وی در مورد اخذ وجه در زمان پیش ثبت نام نیز افزود:در سامانه جدید تا زمانی که ثبت نام کامل انجام و رسید صادر نشود هیچ پولی برای ثبت نام از متقاضیان دریافت نمی شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال اظهار داشت:ممکن است در زمان اختلال در سامانه قدیم مشکلی در مورد اخذ وجه از حساب کافی نت ها بودجود آمده باشد که در این صورت به اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خود مراجعه کنند تا نسبت به رفع مشکل این افراد اقدام شود.
ابوترابی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا افرادی که موفق به پیش ثبت نام در سامانه نشده اند بتوانند در ماه های ابتدایی سال آینده برای ثبت نام کارت هوشمند اقدام کنند، افزود:وزیر کشور نیز شخصا این موضوع را پیگیری می کند و در صورت تایید نهایی در سه ماه اول سال آینده افراد فاقد کارت هوشمند می توانند در سامانه سازمان ثبت احوال ثبت نام کنند.
وی با اشاره به اینکه 38 میلیون نفر کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند، گفت:کارت ملی هشت تا 10 میلیون نفر نیز همچنان اعتبار دارد و فعلا نیازی به ثبت نام کارت هوشمند ندارند.
به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال، 2 میلیون نفر نیز تا پایان سال مراحل پیش ثبت نام را انجام می دهند و در نهایت 10 تا 12 میلیون نفر از هموطنان باقی مانده که نیاز به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی دارند و سازمان ثبت احوال برای رفع نگرانی این افراد در حال پیگیری برای ایجاد مهلت ثبت نام برای آنان است.
ابوترابی در پایان اظهار داشت:چنانچه این افراد موفق نشدند کارهای پیش ثبت نام را در روزهای پایانی سال انجام دهند پیگیری می کنیم تا بتوانند در ابتدای سال آینده نسبت به این موضوع اقدام کنند. تعداد افرادی که هنوز کارت هوشمند ملی را نگرفته اند شامل نوجوانانی نیز می شود که سال آینده 15 ساله می شوند.

منبع: نمناک

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
خواننده خاطره ساز برای ایرانی ها یک روز قبل از مرگ فهمید ایدز دارد
خواننده خاطره ساز برای ایرانی ها یک روز قبل از مرگ فهمید ایدز دارد
تصویر تروریستی که خود را در چابهار منفجر کرد
تصویر تروریستی که خود را در چابهار منفجر کرد
علت تذکر دیوار و شیپور از پلیس فتا | ماجرای تذکر دیوار و شیپور از پلیس فتا
علت تذکر دیوار و شیپور از پلیس فتا | ماجرای تذکر دیوار و شیپور از پلیس فتا
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )