نشانه های آنفلوآنزای مرغی | راه های مبتلا شدن به آنفلوآنزای مرغی | علائم آنفلوآنزای انسانی H5N6

نشانه های آنفلوآنزای مرغی  |  راه های مبتلا شدن به آنفلوآنزای مرغی |  علائم آنفلوآنزای انسانی H5N6

نشانه های آنفلوآنزای مرغی | راه های مبتلا شدن به آنفلوآنزای مرغی | علائم آنفلوآنزای انسانی H5N6در پرندگان دیده می شود ولی در اثر رعایت نکردن بهداشت یا مصرف گوشت خام ممکن است به انسان هم منتقل شود.


راه های پیشگیری آنفلوآنزای H5N6 پرندگان


به گفته رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، ویروس آنفولانزای مرغی یا آنفلوآنزای نوع H5N6 عمدتا ویروسی است که پرندگان را گرفتار می‌کند اما با احتمال کمتر، ابتلای انسان نیز به این ویروس وجود دارد.

آنفولانزای مرغی آیا باعث مرگ می شود 

بیماری انسانی ناشی از ویروس آنفلوآنزای نوع H5N6 در ایران دیده نشده است. ممکن است قدرت این ویروس بیشتر شود و انسان را مبتلا کند. در کشور چین یک سوم مبتلایان به آنفلوآنزای نوع H5N6 علیرغم انجام اقدامات درمانی، جان خود را از دست داده‌اند.

 

درمان دارویی این نوع ویروس وجود دارد اما زمان تشخیص، بسیار مهم است که باید به موقع باشد.

راه‌های اصلی انتقال ویروس آنفلوآنزای نوع H5N6 تماس با پرنده آلوده، دست زدن به فضولات، سر بریدن، پَر کندن و تماس با ترشحات بدن پرنده آلوده است.

بعید است که این نوع ویروس از راه خوردن، منتقل شود و در برخی از کشورها که این ویروس از راه خوردن منتقل شده از راه مصرف گوشت خام بوده که در کشور ما چنین چیزی مطرح نیست. حرارت می‌تواند ویروس آنفلوآنزا را از بین ببرد.

علائم این نوع ویروس ابتدا به شکل سرماخوردگی است و با تب، سرفه، بدن و گلو درد همراه است و پس از آن پیشرفت می کند اما در برخی افراد این سرماخوردگی بهبود پیدا می‌کند و در موارد پیشرفت بیماری دستگاه تنفسی را گرفتار می کند.

افرادی که سیستم دفاعی بدن آنها ضعیف است بیشتر در معرض ابتلا به ویروس آنفلوانزای نوع H5N6 هستند که ممکن است دچار ذات‌الریه شوند و میکروب‌های دیگری به بدن آنها وارد شود و بیماری این افراد را تشدید کند که باید در بیمارستانها بستری و ایزوله شوند و تحت درمان قرار بگیرند.

 منبع: ایسنا

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!
تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!
تبلیغات
loading...
نظرات