هر روز 2کرگدن‌ قربانی می‌شودبه گزارش ساینس دیلی، اغلب مردم کشورهای جنوب شرق آسیا بر این باورند که شاخ کرگدن خاصیت دارویی دارد به همین منظور شمار زیادی از کرگدن‌ها در مناطق مختلف آفریقا به‌دست شکارچیان قربانی می‌شوند.

فرد ریدوز، دامپزشک متخصص پاتولوژی در انگلیس، می‌گوید: شکارچیان به 2 روش اقدام به شکار این حیوان می‌کنند؛ یک روش، تیراندازی با اسلحه است.

در این شیوه بدن کرگدن مجروح به حدی بی‌جان می‌شود که بریدن یا قطع‌کردن شاخ آن آسان‌تر است. دومین روش تیراندازی با کمان است که بخشی از بدن حیوان را بی‌حس می‌کند. دامپزشکان و فعالان حامی حیات وحش در مورد دوم تلاش می‌کنند که کرگدن‌های صدمه‌دیده را تحت معالجه قراردهند و با رسیدگی مداوم، زندگی را به آنها بازگردانند.

بررسی‌ها حاکی از آن است که در سال‌جاری میلادی (2013) به‌طور متوسط روزانه بیش از 2 کرگدن در آفریقای‌جنوبی ناپدید شده‌اند. بیشتر این کشتارها در پارک ملی کروگر در نواحی شمالی این کشور اتفاق افتاده است. ادامه این روند، کرگدن‌ها را با خطر جدی انقراض مواجه کرده است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
علت تیراندازی به منصور احمدی محیط‌بان / جزئیات تیراندازی به منصور احمدی محیط‌بان خوزستانی / وضعیت جسمانی  منصور احمدی محیطبان
علت تیراندازی به منصور احمدی محیط‌بان / جزئیات تیراندازی به منصور احمدی محیط‌بان خوزستانی / وضعیت جسمانی منصور احمدی محیطبان
جزئیات بخشش قاتل محیط‌ بان آذربایجان‌شرقی/ قاتل شهید بهرام حنیفی بخشیده شد
جزئیات بخشش قاتل محیط‌ بان آذربایجان‌شرقی/ قاتل شهید بهرام حنیفی بخشیده شد
علل  قرمز شدن آب دریاچه ارومیه /  عوامل قرمز شدن دریاچه ارومیه / چرا آب دریاچه ارومیه قرمز شده است
علل قرمز شدن آب دریاچه ارومیه / عوامل قرمز شدن دریاچه ارومیه / چرا آب دریاچه ارومیه قرمز شده است
نظرات