بیماری کبد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهدمطالعات جدید پژوهشگران حاکی از آن است که بیماری کبد ممکن است احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- نتایج مطالعه جدیدی ارتباط بین بیماری شایع کبد چرب را با چاقی و افزایش خطر احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی نشان می‌دهد.

در کبد افراد مبتلا به بیماری کبد چرب، چربی انباشته می‌شود که ممکن است باعث ایجاد زخم و التهاب در کبد شده و به یک بیماری کشنده تبدیل شود.

دکتر راجیو شابرا، متخصص گوارش مرکز مدیریت بیماری‌های شهر کانزاس آمریکا اظهار کرد: بر اساس این تحقیق جدید توصیه می‌شود بیماران مبتلا به عروق کرونر به لحاظ بیماری کبد نیز بررسی شوند.

بیماری عروق کرونری یک بیماری فراگیر قلبی است که در آن سرخرگ‌های کرونری تنگ و باریک شده و عضلات قلب از رسیدن خون و اکسیژن کافی محروم می‌شوند.

محققان با بررسی سی‌تی‌اسکن 400 بیمار دریافتند احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونری در بیماران مبتلا به کبد چرب بیشتر است. همچنین کبد چرب در ابتلا به بیماری عروق کرونری از سایر عوامل خطر مانند استعمال دخانیات، فشار خون بالا، دیابت، کلسترول بالا، سندروم متابولیک و ... موثرتر است.

تغییر در رژیم غذایی، ورزش و کنترل بیماری به طور مرتب از راه‌های کنونی درمان کبد چرب محسوب می‌شود.

نتایج این تحقیق تا زمان انتشار در مجله پزشکی باید مقدماتی در نظر گرفته شود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
بهترین روغن ضدپیری برای پوست چیست؟ | خواص  روغن کندر
بهترین روغن ضدپیری برای پوست چیست؟ | خواص روغن کندر
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
چرا رابطه جنسی برای برخی زنان ترسناک است
چرا رابطه جنسی برای برخی زنان ترسناک است
تبلیغات
loading...
نظرات