هشدار نیروهای امدادی در مازندران در پی ورود سامانه بارش برف

علی‌اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران با بیان اینکه مردم در مصرف حامل‌های انرژی صرفه‌جویی کنند، گفت: نیروهای امدادی مازندران از آمادگی لازم در مقابل حوادث احتمالی برخودار هستند.

علی‌اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران، با اشاره به ورود سامانه بارش برف در این استان، اظهار کرد: در نقاط ییلاقی و کوهستانی در راه‌های مواصلاتی امروز (شنبه)، شاهد مه‌گرفتگی خواهیم بود و رانندگان به دلیل بارش برف، تجهیزات زمستانی را به همراه خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه، به دلیل وقوع احتمالی سیلاب مردم از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند، تصریح کرد: بر اساس دستور استاندار مازندران، بیش از ۹۰ درصد لایروبی رودخانه‌های خطرساز انجام شده است، اما وجود سیلاب پویا، در مکان‌هایی که لایروبی هم اتفاق افتاده، موجب خطرآفرینی می‌شود و در همین راستا مردم باید آمادگی داشته باشند و از قرار گرفتن در حواشی رودخانه پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران، تصریح کرد: دریای خزر، طی چند روز آینده مواج و حرکت شناورهای تفریحی ممنوع است. نیروهای امدادی از آمادگی لازم برخوردار هستند. با توجه به سردی و کاهش دمای هوا، مصرف حامل‌های انرژی افزایش می‌یابد. هرچند برنامه‌ریزی لازم برای عدم افت فشار گاز انجام شده است، اما باید در مصرف بهینه حامل‌های انرژی آب، برق و گاز صرفه‌جویی لازم انجام شود.

در حوزه مصرف آب با توجه به کاهش شدید بارش باران در پاییز و زمستان امسال مشکلاتی وجود دارد؛ به طوری که سفره‌های زیرزمینی به طور مناسب تغذیه نشده و آب‌های جمع شده در پشت سدها به مقدار کافی نیست.

وی در پایان از مردم خواست در مصرف آب صرفه‌جویی لازم را انجام دهند تا همه مردم مازندران بتوانند از حامل‌های انرژی استفاده کنند.

منبع:ایسنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پذیرش دانشجو بدون کنکور
پذیرش دانشجو بدون کنکور
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )