چالش خوردن مواد شوینده | مراقب کودکان و فرزندان خود باشید | چالش جدید خوردن مواد شوینده

بعد از چالش نهنگ آبی که در دنیا شایع شده بود حال چالش دیگری در بین جوانان در حال رخ دادن است و آن هم چالش خوردن مواد شوینده است. در مقاله زیر در مورد چالش خوردن مواد شوینده سخن می گوییم. بعد از جنون نهنگ آبی حالا در شبکه های اجتماعی نوجوانان غربی مشغول چالش دیگری به نام "چالش خوردن موادشوینده" شده اند! آنها در حال خوردن این مواد، فیلم هایشان را نیز در شبکه ها منتشر می کنند!

یک ناظر دولتی در ارتباط با سوء استفاده خطرناک از مواد شوینده ابراز نگرانی کرده است. در آخرین و جدیدترین چالش فضای مجازی و رسانه های اجتماعی، نوجوانان مواد شوینده را در داخل دهان خود قرار داده و می خورند که این عمل به چالش "خوردن مواد شوینده" نامیده می شود.

عناصر موجود در این مواد شوینده شامل اتانول، پراکسید هیدروژن و پلیمرها هستند که همگی آنها موادی بسیار سمی از مواد شوینده برای پاک کردن خاک هستند. به دلیل بسیار خطرناک بودن این مواد شوینده تولید کنندگان این مواد شوینده به دلیل سمی بودن آن ها نگران کودکان نوپا هستند که اشتباها توسط آن ها خورده نشود با این حال در این چالش نوجوانان به راحتی این مواد را مورد استفاده قرار داده و ویدئو ها را به صورت آنلاین ارسال می کنند.

Marc Pagan مارک پاگان کودک نه ساله که این کار را انجام داده است به خبرگزاری CBS News می گوید که او کاملا آگاه است که این مواد شوینده کشنده و سمی هستند اما به هر حال این کار را انجام داده است.
یکی از موارد جالبی که در این گونه چالش ها رخ می دهد این است که فرد انجام دهنده چالش از وجود خطری که وی را تهدید می کند و عواقب آن کاملا آگاه است و به طور کاملا آگاهانه این کار را انجام می دهد.

بوئرکل، رئیس اجرایی کمیسیون ایمنی مصرفی، می گوید: "این چالش در ابتدا به عنوان یک شوخی در اینترنت آغاز شد، و اکنون بیش از حد بزرگ شده و به یک چالش همه گیر مبدل شده است." وی ادامه می دهد: " این مواد شوینده رنگی و روشن هستند و می توانند مانند آب نبات برای بچه ها تصور شوند. حداقل 10 مرگ و میر ناشی از مصرف این گونه مواد شوینده بوده است. دو کودک نوپا بودند، هشت نفر سالمند مبتلا به زوال عقل بوده اند."

Procter & Gamble، سازنده محصولات Tide، به CBS News گفت: "آنها نباید با این مواد شوینده بازی کنند ... حتی اگر به معنای یک شوخی باشد. ایمنی به هیچ عنوان خنده دار نیست و باید هر چه زودتر جلوی این چالش گرفته شود.."

بیش از 62،000 کودک زیر شش ساله در سال های 2013 تا 2014 در معرض مواد شوینده لباسشویی و ماشین ظرفشویی قرار گرفته اند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟
مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟
همبرگر گیاهی با طعم و ظاهر گوشت | جزییات همبرگر گیاهی که کاملا شبیه گوشت است
همبرگر گیاهی با طعم و ظاهر گوشت | جزییات همبرگر گیاهی که کاملا شبیه گوشت است
اقدام عجیب ثروتمندترین مرد جهان
اقدام عجیب ثروتمندترین مرد جهان "برای جشن ثروت"
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )