مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پایان مهلت توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ۹۲ تا فردا پنجم تیر ماه، گفت تاکنون ۶۱.۴۰ درصد داوطلبان نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کرده‌اند.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با ایسنا ، با اشاره به پایان مهلت توزیع کارت آزمون به صورت اینترنتی تا فردا چهارشنبه، پنجم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، اظهارکرد: داوطلبان باید هر چه سریعتر در مهلت باقی مانده نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند و چنانچه در اطلاعات مندرج در کارت شرکت در آزمون، مغایرتی مشاهده کردند، بر اساس اطلاعات مندرج در ذیل کارت شرکت در آزمون برای رفع نقص آن اقدام کنند.

وی با اشاره به ثبت‌نام یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ داوطلب در کنکور ۹۲، گفت: از این تعداد ۶۶۵ هزار و ۲۲۸ داوطلب نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۱۵۰ هزار نفر علاه بر دریافت کارت آزمون گروه آزمایشی اصلی خود نسبت به دریافت دو و یا سه کارت اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به چگونگی اعلام علاقه‌مندی برای رشته محل‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور، گفت: داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام آزمون، موفق به اعلام علاقه‌مندی به موسسات غیرانتفاعی و مراکز آموزشی دانشگاه پیام‌نور نشده‌اند، می‌توانند با پرداخت مبلغ ۵۸۰۰ تومان منحصرا به صورت پرداخت الکترونیکی و به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به علامت‌گذاری بند مورد نظرتا روز شنبه ۱۵ تیرماه اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش افزود: آن دسته از داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری و دریافت کارنامه، برای انتخاب رشته و سایر موارد مربوط به گزینش دانشگاه مذکور به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه برای حضور در جلسه آزمون باید کارت شرکت در جلسه آزمون، کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار همراه داشته باشند، تصریح کرد: در غیر این صورت از ورود داوطلبان بدون مدارک فوق در جلسه آزمون جلوگیری می‌شود.

وی افزود: نشانی حوزه امتحانی داوطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف بر روی کارت ورودی هر داوطلب درج شده است و داوطلبان باید چنانچه در چند گروه آزمایشی متقاضی شرکت می‌باشند، پرینت کارت ورودی را در هر گروه آزمایشی گرفته و نسبت به شناسایی حوزه امتحانی خود در هر گروه آزمایشی اقدام کنند. داوطلبان باید زودتر از وقت مقرر و قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

توکلی ادامه داد: از آنجا که بر اساس ضوابط آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ منحصرا آن دسته از داوطلبان فارغ‌التحصیل نظام جدید آموزش متوسطه که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی بوده و یا تا ۳۱ شهریور مدرک پیش‌ دانشگاهی و یا کاردانی خود را اخذ می‌کنند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری بوده‌اند، بنابراین آن دسته از داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه که به دوره پیش دانشگاهی راه نیافته‌اند و یا تا۳۱ شهریور ماه موفق به دریافت مدرک کاردانی نمی‌شوند (فاقد مدرک کاردانی می‌باشند)، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری ۹۲ نبوده ودر صورت شرکت در آزمون، از گزینش حذف خواهند شد و یا در صورت قبولی پذیرش آنان لغو می‌شود.

وی افزود: داوطلبان نظام جدید که تا موعد مقرر (شهریور ماه سال ۱۳۹۲) موفق به دریافت مدرک دوره پیش دانشگاهی نمی‌شوند، حتی در صورت قبولی نهایی، قبولی آنها در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی لغو خواهد شد و به درخواست‌های خارج از ضوابط فوق ترتیب اثر داده نمی‌شود.

وی با اشاره به ممنوعیت‌های در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲، گفت: چنانچه داوطلبانی بدون توجه به ضوابط مذکور در آزمون ثبت‌نام کرده باشد، در صورت شرکت در جلسه امتحان، طبق ضوابط با آنان رفتار می‌شود، به گونه‌ای که پذیرفته‌شدگان دوره‌های روزانه (اعم از متمرکز و یا نیمه متمرکز) آزمون سراسری سال ۹۱ از گزینش نهایی حذف می‌شوند.

وی افزود: داوطلبانی که تاکنون دو بار در آزمون‌های سراسری از سال تحصیلی ۶۴-۱۳۶۳ به بعد در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (اعم از متمرکز و نیمه متمرکز) قرار گرفته‌اند، از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
بیژن رنجبر کیست | بیوگرافی و زندگینامه بیژن رنجبر | سوابق اجرایی و مدیریتی بیژن رنجبر
بیژن رنجبر کیست | بیوگرافی و زندگینامه بیژن رنجبر | سوابق اجرایی و مدیریتی بیژن رنجبر
جزییات تعطیلی 21 بهمن دانشگاه آزاد | علت تعطیلی دانشگاه آزاد یکشنبه 21 بهمن
جزییات تعطیلی 21 بهمن دانشگاه آزاد | علت تعطیلی دانشگاه آزاد یکشنبه 21 بهمن
طهرانچی فردا به مجلس می‌رود | جزییات توضیحات رییس دانشگاه تهران در مورد واژگونی اتوبوس
طهرانچی فردا به مجلس می‌رود | جزییات توضیحات رییس دانشگاه تهران در مورد واژگونی اتوبوس
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )