رایان سیروس تفضلی کیست  | بیوگرافی رایان تفضلی | رایان سیروس تفضلی بازیکن تیم پتربورو

 کلیپی گلزنی رایان تفضلی مدافع ۱۹۶ سانتی متری ایرانی مقابل استون ویلا را مشاهده می کنید.

 بیوگرافی رایان تفضلی

رایان تفضلی در این بازی همه کار کرد. غول 196 سانتیمتری خط دفاع پتربورو هم در دفاع موفق بود و هم در گشودن دروازه استون ویلا. او یک تنه جوش انوماه، ستاره تیم زیر 21 ساله‌های انگلیس را مهار کرد و از طرفی توانست دروازه جد استیر، دروازه‌بان سابق تیم زیر 19 ساله‌های انگلیس را باز کند. آن هم با ضربه سری دیدنی که مدافعان حریف فقط تماشایش کردند

رایان سیروس تفضلی کیست 

رایان سیروس تفضلی (زادهٔ ۶ مهر ۱۳۷۰) بازیکن فوتبال ایرانی-انگلیسی است که در پست مدافع برای باشگاه فوتبال پیتربورو یونایتد در لیگ یک فوتبال انگلستان بازی می‌کند.

از باشگاه‌هایی که در آن بازی کرده‌است می‌توان به منزفیلد تاون، ساوت‌همپتون و سالزبری سیتی اشاره کرد. رایان تفضلی دربارهٔ بازی برای ایران گفت " اول از همه، به اصل و نسبم افتخار می‌کنم. برای من افتخار است که برای ملت فوتبال دوست ایران بازی کنم. بازی تحت هدایت کارلوس کیروش یک رؤیا است - او از بهترین مربی‌های دنیاست. من یک مدافع مرکزی هستم و می‌توانم به رشدم به عنوان مدافع وسط در فوتبال انگلستان ادامه دهم. من نیاز به بازی در لیگ بالاتر از لیگ یک انگلستان دارم و می‌توانم بسیاری از اهداف را در پست مدافع مرکزی برآورده کنم. بازی برای تیم ملی ایران شگفت‌انگیز است"
اوایل بازیگری

رایان تفضلی در سال ۲۰۰۵ به آکادمی ساوت‌همپتون پیوست. بعدها او کاپیتان تیم موفق زیر ۱۸ سال ساوت‌همپتون شد.

رایان سیروس تفضلی کیست  | بیوگرافی رایان تفضلی | رایان سیروس تفضلی بازیکن تیم پتربورو

 

در اکتبر ۲۰۰۹ او به تیم سالزبری سیتی در لیگ کنفرانس انگلستان به مدت یک ماه به صورت قرضی پیوست و در این تیم توانست برای نخستین بار در ترکیب اصلی بزرگسالان قرار بگیرد، اما نخستین بازی او برابر یورک سیتی در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۰۹ چندان هم جالب نبود و او در نیمهٔ دوم اخراج شد. با این حال سالزبری سیتی توانست با نتیجه ۱–۰ به پیروزی برسد.
پس از آن تفضلی پنج بازی در لیگ و یک بازی در اف‌ای کاپ انجام داد و در دسامبر به ساوت‌همپتون بازگشت. پس از این که او در قرارگیری در ترکیب اصلی ناتوان بود، دوبار
منزفیلد تاون
فصل ۱۳–۲۰۱۲

پس از یک سال دوری از فوتبال در روز ۲۰ اوت ۲۰۱۲ تفضلی به منزفیلد تاون در لیگ کنفرانس پیوست او نخستین بازی اش را برای منزفیلد تاون در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۲ در برد ۲–۰ برابر براینتری تاون انجام داد. با این که او بیشتر فصل را با مصدومیت سپری کرد و فقط پنج بازی برای باشگاه انجام داد، در پایان فصل باشگاه به او پیشنهاد تمدید قرارداد ارائه کرد. منزفیلد تاون در پایان فصل قهرمان لیگ کنفرانس شد.
فصل ۱۴–۲۰۱۳

در آغاز فصل ۱۴–۲۰۱۳ تفضلی شمارهٔ پیراهنش را از ۳۲ به ۱۲ تغییر داد. نخستین بازی او در این فصل برابر نورث‌همپتون تاون در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۳ بود که با نتیجهٔ ۳–۰ به سود منزفیلد تاون به پایان رسید. کمی بعد او از ناحیهٔ زانو دچار آسیب دیدگی شد و به مدت ۱ ماه از میادین دور بود. بازگشت او در روز ۲۹ دسامبر ۲۰۱۳ در برد ۲–۱ منزفیلد تاون برابر چلتنهام تاون بود. از آن پس، تفضلی خودش را در ترکیب تیم پایدار نمود. او نخستین گلش را در ۸ مارس ۲۰۱۴ در برد ۲–۱ برابر نیوپورت کانتی به ثمر رساند. هفتهٔ بعد نیز گلی دیگر را برابر روچدیل در برد ۳–۰ منزفیلد تاون به ثمر رساند. در پایان فصل در حالی که تفضلی تنها ۲۴ بازی انجام داده بود توانست ۳ جایزه را از آن خود کند؛ بازیکن فصل از نگاه هواداران، بازیکن فصل از نگاه رؤسا و مدیران و بازیکن سال منزفیلد تاون.

در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۴ تفضلی قرارداد جدیدی را با باشگاه امضا کرد.
فصل ۱۵–۲۰۱۴

در پیش فصل ۱۵–۲۰۱۴ منزفیلد پیشنهاد باشگاه اسکاتلندی داندی یونایتد برای تفضلی را رد کرد. باشگاه دربارهٔ تصمیمشان در وب سایتشان توضیح داد. او نخستین گلش را در آغاز فصل در برد ۲–۱ برابر آکسفورد یونایتد به ثمر رساند. اوضاع برای او خوب پیش می‌رفت تا این که او در بازی برابر آکرینگتون استنلی در اوایل اکتبر دچار آسیب دیدگی در عضلات عقب ران شد. به همین دلیل او تا روز نوامبر از میادین فوتبال به دور بود.[۲۹] در ۲۶ دسامبر در تساوی برابر هارتل پول یونایتد دو کارته شد. پس از محروم شدن از یک بازی او دچار یک بیماری ویروسی شد و برای هفته‌ها از میادین فوتبال دور بود.بازگشت او در تساوی ۰–۰ برابر وایکام واندررز در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۵ بود. تفضلی ۴۸ بار در تمامی رقابت‌ها به میدان رفت و یک گل زد. در پایان فصل نیز قرارداد جدیدی را با باشگاه امضا کرد.
فصل ۱۶–۲۰۱۵

در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۵ تفضلی یک گل در برد ۲–۰ برابر استیونج به ثمر رساند.
پیتربورو یونایتد

در ۶ ژوئن ۲۰۱۶ تفضلی قراردادی ۳ ساله با پیتربورو یونایتد بست. او نخستین گلش را در ۱۸ اکتبر برابر نورث‌همپتون تاون به ثمر رساند.

در آوریل ۲۰۱۷، تفضلی بهترین مدافع فصل ۱۷–۲۰۱۶ پیتربورو شد. در ماه مه نیز بهترین بازیکن فصل ۱۷–۲۰۱۶ پیتربورو نام گرفت.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
علی دایی، بهترین مهاجم تاریخ جام ملت‌های آسیا شد
علی دایی، بهترین مهاجم تاریخ جام ملت‌های آسیا شد
واکنش رسانه‌های قطری به شکست السد مقابل پرسپولیس
واکنش رسانه‌های قطری به شکست السد مقابل پرسپولیس
زمان بازی پرسپولیس و السد | بازی پرسپولیس و السد چه ساعتی است؟
زمان بازی پرسپولیس و السد | بازی پرسپولیس و السد چه ساعتی است؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )