استفاده از وی چت برای شکایت به صورت اینترنتی در چین

WeChat  وی چت یکی از پراستفاده‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان در سطح دنیاست و همچنین بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی است که در چین استفاده می‌شود. با استفاده از 980 میلیون کاربر فعال در ماه، این برنامه زندگی روزمره درصد زیادی از جمعیت چینی‌ها را  در اختیار دارد، افرادی که از آن در همه‌چیز استفاده می‌کنند از پیام دادن تا پرداخت آنلاین و بسیاری از خدمات دیگر استفاده می‌کنند.

بر اساس یک گزارش جدید، برنامه پیام‌دهی Tencent در حال حاضر مورداستفاده قرار می‌گیرد تا مردم بتوانند پرونده‌های شکایتی خود را ارسال کنند.

درواقع ممکن است با استفاده از این برنامه، افراد را به سمت شکایت الکترونیکی سوق دهید و با توجه به تقاضای حقوقی به‌طور مستقیم از برنامه، چیزهای بیشتری بپرسید. به‌عنوان‌مثال، با WeChat، دادگاه پکن اجازه می‌دهد تا اسناد را ارائه کند، هویت افراد را تأیید کند، هزینه‌های قانونی و غیره را پرداخت کند.

همه از طریق پلت فرم سرویس دادستانی ایجادشده توسط دادگاه پکن Haidian انجام‌شده و در برنامه Tencent ارائه‌شده است. وب‌سایت رسمی دادگاه عالی چین، توضیح می‌دهد که اگرچه همه‌چیز در این پلت فرم از طریق اینترنت صورت می‌پذیرد اما بسیار ایمن است.

هر دو روش تشخیص چهره و تأیید ID کارت برای یک فرآیند شناسایی دقیق استفاده می‌شود که فقط یک فرد قادر به دسترسی به داده‌های آن خواهد بود. هنگامی‌که اسناد موردنیاز ثبت می‌شود، طرفین از طریق WeChat اخطار دریافت می‌کنند. به نظر می‌رسد که سرویس جدید موجود در WeChat به‌طور مستقیم به اداره دولتی رسمی ارجاع داده می‌شود و این روند را تا حد زیادی ساده می‌کند. فقط برای یادآوری، برنامه Tencent در حال حاضر به‌عنوان یک شناسه مجازی رسمی در چند استان مورداستفاده قرار می‌گیرد، بنابراین می‌تواند  جایگزینی برای کارت شناسایی دولت سنتی چین باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )